Programové cykly

cleese_a_bean.jpg
Letošní program semináře navazuje na dramaturgii posledních dvou ročníků a pokračuje v zevrubnějším představení propojení britského filmu s jiným druhem britského umění - v letošním roce s velkou tradicí BRITSKÝM HUMOREM.

Tradičně v programu zůstává i prezentace nové kolekce filmové přehlídky Projektu 100 - 2007 a pracovní setkání zástupců kin, které přehlídku od ledna 2007 budou ve svých kinech pořádat. Určitě nebudou chybět ani další doprovodné akce : výstavy, hudební program, pracovní setkání organizátorů projektu FILM A ŠKOLA, tradiční kinolektorát Martina Jirouška o tradici britského horroru, tentokrát i se vztahem k britskému humoru.

 • britský humor v britském filmu
  Tradice britského humoru je nesmírně bohatá a stále inspirující. V cyklu představíme minimálně 30 celovečerních filmů, které představí různé historické etapy i osobnosti britského humoru.
 • Britské televizní komedie a seriály
  Tradice britského humoru byla ve světě známá prostřednictvím filmových komedií, svoji sílu a popularitu i slavné komiky nacházela i ve velkém množství zdařilých a dnes už legendárních televizních komediálních seriálech (britcom). Proto i v rámci letošního semináře uvedeme ukázky z některých slavnějších britcomech.
 • Projekt 100 - 2007
  Od roku 1998 jsou pravidelnou součástí programu semináře i projekce filmů nového ročníku putovní přehlídky Projektu 100. Letos na semináři představíme opět deset filmů. Připraveno je i tradiční neformální i neformální setkání organizátorů a zájemců o přehlídku Projektu 100. Více o přehlídce i filemch najdete na http://www.projekt100.cz/
 • projekt Antenna.UK
  Program doprovodných akcí se díky aktivitě British Council rozšířil o dva další díly unikátního projektu ambiciózních nových britských hudebních klipů ANTENNA.UK (http://www.antennapromo.co.uk/). Více najdete v programu britského semináře.
 • výstava plakátů
  Zlatá éra českého filmového plakátu - filmové plakáty z 60. a 70. let - výstava filmových plakátů představí práce předních českých grafiků a výtvarníků Milana Grygara, Vratislava Hlavatého, Zdeňka Kaplana, Karla Vaci, Karla Machálka, Josefa Vyleťala, Olgy Vyleťalové-Poláčkové, Karla Teissiga, Zdeňka Zieglera a dalších.
 • Horror v britské komedii
  Pokračování tradice kinolektorátů Martina Jirouška, tentokrát o britském humoru v britských horrorech. Přednášky budou doplněny ukázkami z filmů, na závěr Vás čeká překvapení.

Městská kina Uherské Hradiště | www.mkuh.cz | 2011

KULT
Realizace a provoz Dat