Doprovodné akce

_mg_9581_resize.jpg
V rámci doprovodného programu by mělo dojít jak na důležitá aktuální témata filmového vzdělávání a výchovy a na cenná setkání provozovatelů kin či zástupců filmových klubů, tak také na uvolňovací hudební programy. Speciálním bonusem bude otevřený kulatý stůl k tématu Film a škola a divadelní představení aktuálního nastudování hry Pýcha a předsudek v režii Radovana Lipuse.

/Garantem a dramaturgem doprovodných akcí je Josef Korvas, josef.korvas@mkuh.cz/
 • Film a škola: Kinolektoráty - David Crystal, Věroslav Hába, Martin Jiroušek
  Anglický lingvista, filmový historik z Národního filmového archivu i pokračování nočních vhledů do hororového žánru. Speciální a mimořádná nabídka pro střední školy (dopoledne 29. - 30.11.).
 • Film a škola - projekt Mediální, filmové a divadelní výchovy, kulatý stůl
  Vzdělávací kurzy pro středoškolské učitele jsou součástí projektu Formování kompetencí středoškolských pedagogů v oblasti filmové, mediální a divadelní výchovy, jenž je podporován Evropským sociálním fondem a je spolufinancován z rozpočtu ČR. Projekt je momentálně nejrozsáhlejší aktivitou v dané oblasti v ČR a jeho včlenění do festivalového dění je unikátním pokusem o skloubení vzdělávacího aspektu s praktickou platformou. http://www.film-divadlo-media.cz
 • Projekt 100 - pracovní setkání organizátorů a zájemců o přehlídku (AČFK)
  Další z pravidelných programovacích (ale i prakticko-organizačních) setkání kinařů či zástupců filmových klubů před rozběhem dalšího ročníku přehlídky. Konkrétní informace obdržíte od pořadatele setkání - Asociace českých filmových klubů.
 • Živý hudební doprovod k filmu Kabinet dr. Caligariho
  Klasika německého němého filmu. Výlet do choromyslné krajiny subjektu, který pravděpodobně "zešílel" pod společensko-psychologickým tlakem. Projekce bude doprovázena živou hudbou v podání klávesisty Jiřího Hradila (piano, hammond-piano-synth, wurlitzer), člena skupiny Lesní zvěř a spoluhráče mimo jiné skupin Priessnitz, Tata Bojs nebo příležitostného uskupení Umakart.
 • Pýcha a předsudek (Slovácké divadlo Uh.Hradiště, režie: Radovan Lipus)
  Pátek 30.11. 19.00 hod., Slovácké divadlo

  Romantické drama, posílené britským humorem poprvé pohostinsky režíroval ve Slováckém divadle režisér Radovan Lipus (premiéra 10.listopadu 2007). Předprodejní vstupenky pro zájemce z řad "seminaristů" jsme pro vás v omezeném počtu zablokovali jen do 15.11.2007! Další info a objednávky na adrese www.sd.uh.cz (odkaz Vstupenky)
 • Křest publikace 40 let kina Hvězda a dějiny filmu a promítání v Uh.Hradišti (MK UH)
  Slavnostní křest publikace v rámci slavnostního zahájení semináře, v pátek 30.11. od 20 hodin. Od 19:00 ve vestibulu kina možnost ochutnávky vín (partnerem je prestižní vinotéka Vinarius) a vlčnovských koláčků paní Josefíkové se slováckou cimbálovou muzikou.
 • Uherské Hradiště - královské město, Uherské Hradiště - takoví jsme byli...
  Výstavy v budově Slováckého muzea nedaleko kina Hvězda mohou prohloubit vaše znalosti a zajímavé vazby k našemu městu, které před nedávnem oslavilo 750. let trvání. Na místě (nebo v Informačním centru na Masarykově náměstí) ke koupi i čerstvě vydaná výpravná publikace Uherské Hradiště - město na řece Moravě.
 • Koncert Vypsaná fiXa
  Pátek 30.11. ve 20.30 hod. - Mír.

  Kapela vznikla v Pardubicích v roce 1992. Z jejich repertoáru vyzařuje pozitivní energie, písničky jsou protkány melodičností a zajímavými texty. Z tvorby stojí určitě za zmínku alba Bestiálně šťastní a Brutálně všechno. V loňském roce vydala skupina DVD Před náma jedeme my a album Fabric. Vstupenky na koncert Vypsané fiXy za zvýhodněnou cenu 100 Kč si objednejte na adrese www.mir.uh.cz nebo www.vichr.cz
 • Výstava - Evžen Sobek: Anglie v nás
  Výstava reportážních fotografií Evžena Sobka s názvem Anglie v nás zachycuje našince v Anglii.
 • Výstava - 40 let kina Hvězda
  Výstava mapující jak historii promítání filmů v Uh.Hradišti a stavbu a provoz kina Hvězda, tak i natáčení filmů ve městě (Žert, Sonáta pro Zrzku, Jméno). Součástí budou i fotografie z dosavadních oslav výročí kina Hvězda během letošního roku.
 • Zimní anglické předmikulášské kino
  Projekt doplňkového odpočinkového rodinného prostoru ve Smetanových sadech za kinem Hvězda na závěr semináře. Program pro rodiny s dětmi i dospělé. Občerstvení na místě (punč alko i nealko, svařák, trdelník,...).
 • Anglický Bijásek, Malovásek a program pro děti
  Nedělní odpoledne v rodinném duchu na závěr semináře britského filmu. Smetanovy sady plné soutěží, her, teplého občerstvení a zábavných anglických filmů.
 • Projekt "Chutě moravského Slovácka" - zážitky také pro jazyk, nos a ucho
  Náš letošní příspěvek k pozvednutí gastronomické úrovně semináře a "baroknímu" doplnění vašeho spokojeného prožití pobytu v Uh.Hradišti všemi smysly. V některých případech dojde i k doplnění slováckou muzikou. Nejen filmem živ je člověk ;o)
 • Oldies & Newies anglická party (DJ Mojmír a Tomáš)
  Sobota 1.12. 23.30 hod. - klub Mír

  Sobotní noční hudební výlet do dávnější minulosti i nedávné současnosti britských melodií. A současně i příležitost si zaskákat po náročných filmových programech …

Městská kina Uherské Hradiště | www.mkuh.cz | 2011

KULT
Realizace a provoz Dat