Živý hudební doprovod k filmu Kabinet dr. Caligariho

kabinet_dr._caligariho_2.jpg
Klasika německého němého filmu. Výlet do choromyslné krajiny subjektu, který pravděpodobně "zešílel" pod společensko-psychologickým tlakem. Projekce bude doprovázena živou hudbou v podání klávesisty Jiřího Hradila (piano, hammond-piano-synth, wurlitzer), člena skupiny Lesní zvěř a spoluhráče mimo jiné skupin Priessnitz, Tata Bojs nebo příležitostného uskupení Umakart.

Jiří "Chorche" Hradil, invenční hráč na klávesové nástroje, který si získal respekt jako jedna z vedoucích postav funky-beatového sdružení Chorchestr. Následně přes spolupráci s brněnskou kapelou Swordfishtrombones stál u zrodu skupiny Lesní zvěř. Od roku 2004 se stává stálým hostem skupiny Tata Bojs.

Snímek v originální restaurované podobě byl věčný rival virážovaného Upíra Nosferatu. Podobně jako on, navázal na předválečnou tvorbu německé kinematografie a s využitím originálního scénáře a spoluprací s avantgardní výtvarnou skupinou Der Sturm nabízí jedno z nejkrajnějších a nejinspirativnějších řešení filmového prostoru. Tady ideálně souzní herec-stín a kulisy, které nabírají charakter expresionistické malby a titulky se blíží architektuře.

jiri_hradil.jpg

Městská kina Uherské Hradiště | www.mkuh.cz | 2011

DAT
Realizace a provoz Dat