Film a škola

logo_film_a_skola.jpg
Již tradičně v Uh. Hradišti myslíme také na programy a aktivity, které se věnují propojování filmu a mediální výchovy s přesahy do historie obecné i dějin umění a filmu, společenských věd ad. Samozřejmostí je spolupráce se školami a nabídka dopoledních představení se zajímavými hosty.
 • Kinolektoráty

  Vyzkoušená, výživná a vynikající forma, jak ve spojení mluveného slova a ukázek z filmů (popř. na konci bloku i filmu úplného zprostředkovat informace o vzniku filmu, dějinných okolnostech, souvztažnostech kulturního hnutí nebo dobových souvislostí. V letošním roce nabídneme tyto pořady:

  Pavel Taussig: Kinolektorát - Nebeští jezdci a Arnošt Valenta ve službách RAF
  Luděk Navara: Kinolektorát - Josef Bryks a Otakar Černý ve službách RAF
  Michal Procházka: Kinolektorát – Punk a film
  Alex Švamberk: Kinolektorát – Punk, hudba a společnost
  Michal Procházka: Kinolektorát - Současný vlámský film na festivalech


 • Zlatý fond

  V tradičním termínu hradišťských čtvrtečních setkání promítneme za účasti lektora vybraný snímek klasického fondu kinematografie 20. století jak pro akreditované účastníky, tak pro středoškolskou mládež, pedagogy a seniory.


 • Nabídka školních představení

  Školám (nejen v Uh.Hradišti) zprostředkováváme mimořádnou nabídku filmů a hostů k využití v dopoledních hodinách. V nabídce pro čtvrtek 3.12. a pátek 4.12. jsou tyto možnosti:

  Pavel Taussig: Nebeští jezdci a Arnošt Valenta ve službách RAF
  Luděk Navara: Muž, který přecenil českou duši aneb Útěky Josefa Brykse a Otakar Černý ve službách RAF
  Profil - Jan Kaplický
  Restaurované filmy Jana Špáty
  popř. vybraný snímek na téma punku a punkové kultury
  (Sex Pistols: Děs a běs, Sid and Nancy, Rude Boy, Nonstop párty, Bigbít - díl o punku + Visací zámek 1982 - 2007 ad.) • Setkání Film a škola

  Po jednom z představení cyklu nabídneme vedoucím filmových klubů, kinařům, pedagogům, ale současně všem akreditovaným účastníkům možnost malého kolokvia k projektu a praktickým zkušenostem projektu Film a škola v Uh. Hradišti, kde právě rozvíjíme už jedenáctou sezónu.

Městská kina Uherské Hradiště | www.mkuh.cz | 2011

DAT
Realizace a provoz Dat