Katalog filmů

Zde si můžete přečíst podrobnější informace o filmech, které se promítaly v kině.

#  A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  M  N  O  P  Q  R  S  T  U  V  W  X  Y  Z  vše
#názevpopis
CCaesar musí zemřít + předfilm UTB: Jsme (si) jednoV římské věznici Rebibbia předstupuje před publikum skupina vězňů, aby zde odehrála klasickou tragédii Williama Shakespeara Julius Caesar. Aplaus publika zní jako otevírání brány, ale tito herci se po stažení opony musí vrátit do svých cel odpykat své mimořádné tresty. Bratři Tavianiové, matadoři sv..
 Camille Claudel 1915Nekonečná touha po uznání, pochopení a lásce přivedla talentovanou umělkyni na pokraj lidské společnosti. Volnou adaptací, čerpající z děl a dopisů Paula Claudela, dopisů Camille Claudel a zdravotnických záznamů, pokračuje režisér Bruno Dumont ve své hvězdné kariéře. Francouzský filmový tvůrce si sv..
 CandyDramatický příběh velké lásky plné drog s Heathem Ledgerem v hlavní roli. Krásná mladá malířka Candy (Abbie Cornish) prožívá své první vášnivé vzplanutí s příležitostným básníkem Danem (Heath Ledger). Jejich láska je opojná a oba se snaží jen o to, aby byly společné zážitky stále intenzivnější a oni..
 Canterburské povídky Koprodukční italsko-francouzský film Canterburské povídky (1971) natočil italský režisér Pier Paolo Pasolini jako druhou část své Trilogie života, sestávající z adaptací eroticky laděných středověkých textů. Filmu předcházelo zpracování Boccacciova souboru Il Decameron (1970, Dekameron), třetí částí..
 Capote15. listopadu 1959 šokovalo celé USA brutální vyvraždění rodiny v malém kansaském městě. Truman Capote byl do Kansasu poslán, aby o zločinu napsal článek pro The New Yorker. A skončilo to napsáním jedné z nejslavnějších knih století... Jaký vliv mohou mít vraždy na život v onom malém městě? Tuto ot..
 Captain America: Návrat prvního Avengera Po katastrofických událostech, které Avengers prožili v New Yorku, žije Steve Rogers neboli Captain America ve filmu Captain America: Návrat prvního Avengera poklidně v ústraní ve Washingtonu, D.C. a snaží se přizpůsobit modernímu světu. Když ale dojde k útoku na jeho kolegu z organizace S.H.I.E.L.D..
 CaravaggioExpresivní výpověď předního evropského režiséra o životě a díle slavného ranobarokního malíře, který přišel s revolučním použitím dramatizujícího světla a stínu (chiaroscuro) a bývá označován za "vynálezce světla kinematografie". (Caravaggio usiloval též o iluzívní vtáhnutí diváka do obrazu, do důsl..
 CarmenProslulý muzikál s Lucií Bílou v hlavní roli. Muzikálová Carmen je hvězdou cirkusu, který přijíždí do přímořského španělského města zrovna v době zásnub starostovy dcery Kataríny s policistou Josém Riverou. Oba jsou charakterově čistí až naivní, což se rozhodně nedá říci o mafiánském starostovi Mend..
 Carrie Adaptace předlohy Stephena Kinga Carrie sa vrací na plátna kin. I tentokrát bude hlavní hrdinkou uzavřené a introvertní holka, která trpí tím, že její matka bere náboženství možná až příliš vážně a spolužáci nemají pochopení pro její osobitý styl oblékaní a chování. Carrie je zkrátka oblíbená jako f..
 CasablancaAmeričan Rick Blaine rozjíždí v době druhé světové války v Casablance noční podnik. Chodí sem každý, kdo potřebuje třeba falešný pas, nebo má chuť si trochu zahazardovat. Jednou do Rickova podniku zavítá bojovník proti fašismu Victor Laszlo (ačkoliv s maďarským jménem, tak podle scénáře muž českého ..
 CasanovaBenátky, 18. století. On byl legendárním dobrodruhem, jehož milostné úspěchy se staly inspirací pro tucty dalších generací svůdců. Ona byla nejnadanější spisovatelkou své doby, která čekala na vzácného muže s opravdovým pochopením pro věrnost a vášeň. Když Giacomo Casanova (Heath Ledger) poznal Fran..
 Casanova Federica Felliniho„Největšímu milovníkovi všech dob“ věnoval Fellini tři roky práce, naplněné hledáním, nacházením i slepými uličkami. Při psaní scénáře vycházel z Příběhů z mého života, které Giacomo Casanova dokončil na sklonku 18. století na duchcovském zámku, a přestože se jednalo o materiál přísně biografický,..
 Casino RoyaleJames Bond je zpět!. V již 21. pokračování nejúspěšnější filmové série všech dob se v roli slavného agenta poprvé představí Daniel Craig. Příběh filmu je založen na stejnojmenném románu Iana Fleminga z roku 1953, ve kterém se agent 007 objevil vůbec poprvé. Film pojednává o začátcích Bondovy špionáž..
 Celostátní předpremiéra: Kletba Měsíčního údolí + host: režisér Gabor CsupoOkouzlující pohádková fantasy plná napětí, dobrodružství a odvahy, která si získala srdce miliónů lidí na celém světě. Napínavý osud odvážné třináctileté dívenky Marušky Marryweatherové, která po smrti rodičů odjíždí žít ke svému strýci Siru Benjamínovi do Měsíčního zámku. Odhaluje temnou pravdu o p..
 Cemetery JunctionDvojice tvůrců Ricky Gervais a Stephen Merchant, jež stojí za úspěšnými seriály Kancl a Kompars, společně napsala scénář, podle kterého vznikla dlouho očekávaná hořká komedie Cemetery Junction o touze utéct ze života na malém městě. Tři obyčejní chlapci pracující v pojišťovně si užívají, jak n..
 CestaSami před sebou se neschováte… Manželství Raúla a Any se začíná rozpadat. V zoufalém pokusu ho zachránit Raul navrhne strávit Vánoce v odlehlé chatě v horách, společně s jejich sedmiletým synem Nicem. Seznámí se s místním sousedem Samuelem, který se nenápadně vetře do jejich života. Raúl začne na ve..
 Cesta bojovníkaPostavil se zlu a stal se legendou. Amerika šest století před první Kolumbovou cestou. Na klidné pobřeží přijíždějí vikingští nájezdníci a bezohledně plení, zabíjejí a zotročují. Stejně náhle jak se objeví, tak také zmizí, a zůstane po nich jen malý, nebojácný chlapec. Toho se ujme jeden z indiánský..
 Cesta do lesaHonza Marák (Tomáš Hanák) dávno rezignoval na kariéru „ajťáka“ a koupil chalupu na konci malé vesnice, kde se zabydlel se svojí ženou Markétou (Bára Schlesinger), dcerou Anynou (Anna Linhartová) a synem Sayenem (Vojta Vovesný). Pracuje v lese jako pomocný dělník, spravuje cesty, oplocenky, těží dřev..
 Cesta do středu ZeměVizionářský vědec Trevor Anderson (Brendan Fraser), jeho synovec Sean (Josh Hutcherson) a jejich krásná místní průvodkyně Hannah (Anita Briem) v průběhu vědecké výpravy na Islandu nečekaně uvíznou v jeskyni, ze které je jediným možným únikem pronikat hlouběji a hlouběji do hlubin Země. Během cesty s..
 Cesta domůFascinující příběh o lásce a ztrátě natočený na motivy románu „Remembrance“ (Vzpomínka) spisovatele Bao Shi. Drobounká a vrásčitá stařenka ve snímku prohlašuje, že její manžel bude z místa, kde zemřel, dopraven domů tak, jak se sluší. Žádná auta, žádné traktory. Musí být přinesen skupinou mužů, aby ..
 Cesta domů + úvod: Feng-yün SongDrobounká a vrásčitá stařenka ve snímku Cesta domů prohlašuje, že její manžel bude z místa, kde zemřel, dopraven domů tak, jak se sluší. Žádná auta, žádné traktory. Musí být přinesen skupinou mužů, aby „nezapomněl cestu domů“. Láska, tradice a oddanost rodině jsou tématy příběhu čínského režiséra Zh..
 Cesta kolem světa za 80 dníBáječná dobrodružství, veselé příhody a neuvěřitelné nebezpečí čekají na mezinárodní hvězdné obsazení v podobě tří neobvyklých hrdinů, kteří se pokusí vyhrát krutou sázku v Cestě kolem světa za 80 dní. Výstřední londýnský badatel Phileas Fogg (Steve Coogan) vynalezl letadlo, elektřinu a další skvělé..
 Cesta na měsíc – 3DI první let na Měsíc měl své mouchy… Tři malí muší uličníci jsou nerozluční kamarádi. Každý je jiný: Nat je snílek a rozený vůdce, IQ má chytrý mozek a Scooter je neuvěřitelně žravý. Rok 1969: Kosmická raketa Apollo 11 startuje první misi na Měsíc. Na palubě ponese tři odvážné astronauty - Armstrong..
 Cesta na měsíc + Podivuhodná cesta + předfilm UTB: Srdcová dáma Velké dobrodružství jednoho z průkopníků filmu. Poprvé v kinech barevná verze původní zrestaurované kopie. Šest vědců se vydává na expedici na Měsíc. Cestují v raketě tvaru náboje, vystřelené na Měsíc z obřího kanónu. Po bezpečném přistání se setkávají s Měsíčany, Selenity, poté uniknou před ..
 Cesta na měsíc 3DI první let na Měsíc měl své mouchy… Tři malí muší uličníci jsou nerozluční kamarádi. Každý je jiný: Nat je snílek a rozený vůdce, IQ má chytrý mozek a Scooter je neuvěřitelně žravý. Rok 1969: Kosmická raketa Apollo 11 startuje první misi na Měsíc. Na palubě ponese tři odvážné astronauty - Armstrong..
 Cesta naděje Oscarový Russell Crowe, hrdina z Gladiátora nebo Čisté duše, se v novém výpravném filmu vydává na Cestu naděje. Čeká ho dobrodružná pouť napříč neklidným Tureckem po první světové válce, kde pátrá po osudu svých tří synů, kteří se nevrátili z bitevního pole. Epický a silný příběh plný odhodlání je o..
 Cesta venFilmy Marian (1996) a Paralelní světy (2001) vzbudil režisér Petr Václav velkou vlnu zájmu doma i v zahraničí. Po 13 letech přichází tentýž režisér s novým celovečerním snímkem Cesta ven – příběhem silné mladé matky, která se odmítá smířit s nepříznivým společenským statusem a snaží se vybojovat lep..
 Cesta vzhůru + delegace: režisér David ČálekRadek Jaroš ve filmu o zdolávání vrcholů Země a života. Cesta vzhůru vypráví o umanutosti, o zdolávání vlastních a obecně lidských limitů, ale také o kompromisech a ceně, kterou mohou mimořádné osobní výkony stát. Radek Jaroš si jako první Čech a teprve patnáctý člověk na světě splnil horolezecký se..
 Cesta za Vánoční hvězdou Nezlomná víra a odhodlání překonají všechny překážky. Divadelní hra Sverre Brandta Cesta za Vánoční hvězdou měla premiéru v roce 1924. Od té doby se příběh Sonji, která hledá vánoční hvězdu, hraje pravidelně na domácích i zahraničních divadelních scénách. Norský režisér Nils Gaup (Stopař, 1987; Mise..
 CigánK Bohu i Ďáblovi je stejně blízko. Narodit se tady znamená dostat hned do kolíbky nesmazatelný cejch. Vaše budoucnost tady je jasná. Není žádná. Uznávaný slovenský režisér Martin Šulík natočil nesmlouvavý film z míst, která civilizace vyvrhla ze svého lůna. I přesto se i tady rodí lidé, kteří chtějí..
 Cikáni jdou do nebe + úvod: Galina Kopaněva Příběh je situován do rómského prostředí. Zobar v předvečer Nového roku a současně i nového století s přáteli krade koně důstojníkům v kasárnách a prodává je. Vojenská hlídka ho zraní, ošetřuje ho Rada, o které se povídá, že umí čarovat. Rada zmizí a když ji zamilovaný Zobar znovu uvidí, prosí ho, a..
 CimburkCimburk u Koryčan - rozsáhlá zřícenina gotického hradu se nachází na návrší nad vodní nádrží asi 5 km od obce Koryčany v okrese Kroměříž. Vznikl mezi léty 1327 - 1333, opuštěn byl v roce 1720. V 30. letech minulého století byly provedeny první záchranné práce, další v roce 1940. V současnosti se o h..
 Cinka PannaKady čhajori hin le Devlestar / Dívka s darem od Boha. Příběh o touze, sebevědomí, lásce k hudbě, o složitosti lidského rozhodování, o emancipaci, o jiném, nesmírně poetickém cikánském světě – to vše je skryto v Cinka Panně. Příběh se odehrává v 18. století, po odchodu Turků ze střední Evropy, na po..
 CirkusKlasické melodrama Cirkus (1928) stojí ve stínu poněkud populárnějších a zlidovělých snímků, jakými jsou kupříkladu Kid (1921) nebo Zlaté opojení (1925). Během natáčení se Chaplin musel potýkat s řadou produkčních problémů – požár studia zničil dekorace, chyba vzniklá během laboratorního zpracování ..
 Cirkus HurvínekCirkus Hurvínek – Hurvínkův sen, v němž se stává hrdinou cirkusové manéže. Budulínek a mandelinka – Moderní pohádka o Budulínkovi z volného cyklu "Nezbedných pohádek" Josefa Lady. Rusalka Hupsalka – Humorné vyprávění o lesní víle, která neuměla tančit. Sametka – Příběh s..
 Cizí oběd Už 120 let posílají ženy v Bombaji svým manželům do práce obědy v kastrůlkách prostřednictvím pozoruhodné sítě poslíčků. Vědci z Harvardovy univerzity tento dokonalý doručovací systém analyzovali a dospěli k závěru, že na špatnou adresu doputuje jen jeden z milionu obědů. A právě tento ojedinělý zat..
 CizinecJohnny Depp hraje ve filmu The Tourist amerického turistu, jehož hravé laškování s cizinkou vede k celé řadě intrik, romantických hrátek a nebezpečí. Během nepřipravovaného výletu do Evropy, aby si zahojil zlomené srdce, se Frank (Johnny Depp) nečekaně ocitne v záletném vztahu s Elisou (An..
 Cléo od pěti do sedmiSlavný film Vardové s takřka absolutní chronologickou přesností (charakterizuje ho rovnováha mezi fiktivním a reálným časem) zachycuje dvě hodiny ze života mladé pařížské šansoniérky, která se obává, že má rakovinu. Každý krok, dělící ji od chvíle, kdy se má v nemocnici dozvědět výsledek vyšetření, ..
 Co jsme komu udělali? Claude a Marie Verneuilovi jsou svým založením provinční milovníci staré dobré Francie, silně věřící katolíci a ve svém okolí patří mezi vážené občany. A také mají čtyři dcery: Isabelle, Odile a Ségolène a Laure. Při jejich výchově se vždy snažili uplatňovat spíše konzervativní metody a snažili..
 Co s láskou V roce 1984 byli Amanda a Dawson spolužáci na střední škole. Pocházeli z odlišných sociálních poměrů, navzdory tomu mezi nimi vznikla přímo osudová láska. Měšťacká společnost jim jí nedopřála. Zklamaná Amanda odešla studovat na vysokou školu a Dawsona po tragické autonehodě zavřeli do vězení. Nev..
 Co všechno umímeVýstava byla nápadem "výchovného personálu" ústavů. Jde o to, zužitkovat a veřejnosti ukázat, co jejich klienti - děti umí a že mentálně retardovaní nejsou všichni stejní a proto také jejich možnosti jsou různé. V návaznosti na prezentaci je to přiležitost "vytáhnout" klienty mimo areál ústavu. Je t..
 Coco ChanelDobyla svět ženské módy v Paříži i za oceánem. Malá dívka uprostřed Francie, umístěná v sirotčinci se svou sestrou, marně čeká každou neděli, že se pro ně jejich tatínek vrátí. Kabaretní zpěvačka s příliš slabým hlasem stojící před publikem podnapilých vojáků. Mladá švadlena, jejíž prací je opravova..
 CokolivV milostné komedii Cokoliv se Woody Allen znovu vrací na svůj milovaný Manhattan, aby zde s vtipem, s ironickým nadhledem a stále ještě s gustem pitval a zkoumal vztahy (nejen) mezi mužem a ženou, což se mu báječně povedlo už ve snímku Annie Hall (2003), uváděném v Projektu 100-2004. Tentokrát to ne..
 ColetteMilostný příběh zajatců Viliho (Jiří Mádl) a krásné belgické židovky Colette (Clémence Thioly) vypráví o osudu tajné lásky v prostředí hrůzy a smrti, o tenké hranici mezi dobrem a zlem a pravdou a lží... V osvětimském koncentračním táboře se před námi odhaluje nelítostný svět každodenního boje o pře..
 CollateralV nesprávný čas na nesprávném místě. Tom Cruise, třikrát nominovaný na Oscara za filmy Magnolie, Jerry Maguire a Narozen 4. července, Jamie Foxx (Ali, Vítězové a poražení) a Jada Pinket Smithová (Matrix Reloaded a Matrix Revolution) hrají hlavní role v thrilleru režiséra Michaela Manna, (Insider: Mu..
 ComandanteDokument, v němž se režisér Oliver Stone setkává s Fidelem Castrem. Zatím poslední film amerického režiséra Olivera Stonea (1946) Comandante nabízí sestřih jeho návštěvy u kubánského vůdce Fidela Castra. Režisér strávil s diktátorem tři dny, oba dva měli právo natáčení kdykoli přerušit, Castro pak o..
 CommitmentsMladý ambiciózní muzikant Jimmy Rabbitte (Robert Arkins) se rozhodne založit hudební kapelu. Dokonce se mu podaří přesvědčit zakládající členy, že tím pravým ořechovým žánrem pro jejich novou skupinu je soul. Jelikož oněch členů zatím moc není, podá Jimmy inzerát, ve kterém hledá hudebníky se skuteč..
 Commitments / The CommitmentsCommitmens neopouští klasické schéma filmů o vzestupu a pádu skupiny. Co jej však vynáší do nadprůměru jsou nádherné soulové songy, dokonalé obsazení a především výborný humor. Alan Parker natočil zábavnou a ani na chvíli nenudící podívanou. Když autoři vyhlásili, že hledají členy kapely pro filmov..
 Commitments + úvod Jiří ČernýCommitments neopouští klasické schéma filmů o vzestupu a pádu skupiny. Co jej však vynáší do nadprůměru jsou nádherné soulové songy, dokonalé obsazení a především výborný humor. Alan Parker natočil zábavnou a ani na chvíli nenudící podívanou. Když autoři vyhlásili, že hledají členy kapely pro filmov..
 Companys, katalánský procesZbytky republikánského vojska překračují francouzskou hranici. Mezi vyhnanci je i Lluís Companys, předseda katalánské vlády, a Aguirre, předseda baskické vlády. Companysův francouzský exil násilně končí s německou invazí. Gestapo nerespektuje jeho statut politického uprchlíka před Frankovou vládou a..
 ConstantineFilm natočený podle komiksů Hellblazer vypráví příběh Johna Constantina (Keanu Reeves), muže, který doslova prošel peklem a vrátil se z něj. Tento muž se dá dohromady se skeptickou policistkou Angelou Dodsonovou (Rachel Weisz), aby společně vyřešili záhadnou sebevraždu jejího dvojčete. Jejich vyšetř..
 ControlPříběh posledních sedmi let života Iana Curtise, zpěváka legendárních britských post-punkových Joy Division, kteří na konci sedmdesátých let spolu s ostatními kapelami z Manchesteru definovali nový směr populární hudby. Černobílá kamera sleduje Curtise od jeho prvních experimentů s drogami, z..
 CosmopolisMěsto New York, blízká budoucnost: Eric Packer (Robert Pattinson) je osmadvacetiletý nekorunovaný král Wall Street. Během jeho vyjížďky po městě dojde v ulicích Manhattanu k záhadné explozi a propukne peklo. Navíc zjišťuje, že se mu hroutí finanční impérium. Kontakt se skutečným světem, i kdy..
 Cotton ClubVýborné retro s dobovou hudbou, která dokonale ladí s atmosférou mafiánského podniku, okolo nějž se točí převážná část děje. Richard Gere je mírně nevýrazný, ale tentokrát je film kvalitní natolik, že to není až tak na škodu. Za povšimnutí stojí minirole mladého Nicolase Cage. Francis Coppola se vrá..
 CrashHospodyně z Brentwoodu a její manžel, okresní prokurátor. Perský majitel obchodu. Dva policejní detektivové, kteří jsou milenci. Ředitel televize tmavé pleti a jeho manželka. Mexický zámečník. Dva zloději aut. Policejní nováček. Korejský pár ve středním věku. Všichni žijí v Los Angeles. A během násl..
 Crash / CrashHospodyně z Brentwoodu a její manžel, okresní prokurátor. Perský majitel obchodu. Dva policejní detektivové, kteří jsou milenci. Ředitel televize tmavé pleti a jeho manželka. Mexický zámečník. Dva zloději aut. Policejní nováček. Korejský pár ve středním věku. Všichni žijí v Los Angeles. A během násl..
 Crash RoadKomedie o lásce, naději a boji s osudem. Příběh rebelky, která hledá dobré lidi. Veronice je 18, má po maturitě a odmalička má pocit, že osud je proti ní. Aby nad osudem vyhrála, dělá "nečekané věci". Pod tlakem okolností odchází z Prahy. A vydává se hledat "dobré lidi". Hrdinka prochází situacemi, ..
 Crazy Joe Thriller se točí kolem bývalého válečného veterána (Jason Statham), který se pokouší začlenit do smetánky londýnské vyšší společnosti a zapomenout tak na svou minulost. Vše ale začíná nabírat jiný směr, když zjistí, že byla zavražděna jeho přítelkyně. Musí si tedy oprášit své znalosti z války a pouš..
 CroodsoviDobrodružná animovaná komedie vypráví příběh první pravěké rodiny na světě, která se jmenuje Croodsovi. Taťka Grug miluje a chrání svou rodinu. Řídí se svéráznou filozofií pro přežití „Strach je dobrý, změna špatná“, a drží se jí až do chvíle, kdy dojde k zničení jejich rodinné jeskyně, kde doposud ..
 Crulic - Cesta na onen svět Animovaný dokument Crulic – cesta na onen svět vypráví příběh Crulice, 33letého Rumuna, který zemřel v polském vězení během protestní hladovky. Film vypráví životní příběh Claudiu Crulica, třiatřicetiletého rumuna, který zemřel v polské věznici na následky hladovky. Příběh je vyprávěn z Crulicovy pe..
 Ctibor Turba uvádí: Traja chrobáci, Giro de VitaTraja chrobáci Půvabnou klauniádu s Josefem Dvořákem, Bolkem Polívkou a Otou Jirákem natočil podle námětu Ctibora Turby a Jana Kratochvíla slovenský režisér Ján Roháč v roce 1976 a patří k pokladům česko-slovenské televizní tvorby. Nápad a jádro libreta vzniklo v roce 1975 v Dánsku, kde aut..
 Cukr blog + host Milan Dvořák a raut z bezcukrových lahůdekPo filmu budou mít diváci možnost diskutovat s hostem Milanem Dvořákem, který se stravou bez cukru zabývá od 80. let. Coby průkopník zdravé výživy zjišťoval recepty z 16. století, kdy se u nás cukr nepoužíval a své výrobky přiveze na raut. Možnost obohatit raut o vlastní bezcukrové lahůdky bude..
 Cyril a Metoděj – Apoštolové SlovanůPříběh z 9. století ve strhujících obrazech líčí počátky šíření křesťanství na Velké Moravě a v našich zemích. Hlavními postavami filmu jsou věrozvěsti Konstantin (později známý jako Cyril) a jeho bratr Metoděj, kteří byli prohlášeni za svaté a jsou označováni jako Apoštolové Slovanů.
 Czech Made Man Příběh sleduje jednu nečítankovou kariéru. Od otloukánka z chudé rodiny alkoholika, ke králi internetových domén. Nemožné je možné, padají normy, konvence, pravidla. Už jako kluk pochopí, že spolehnout se musí jedině sám na sebe. „Totáčem“ 80. let kličkuje nepříliš vzorově a přelomový listopad proži..
 Chačipe / ChačipeŽivot v dětském domově objevuje Miroslav Janek prostřednictvím hry. Děti přibírá jako partnery do natáčení, učí je zacházet s kamerou a nechává je, aby samy filmovaly prostředí, ve kterém žijí. Režisér je provádí různými komnatami kinematografie, a tak se děti neomezují jen na prosté zachycení skute..
 Chačipe + bonus / ChačipeŽivot v dětském domově objevuje Miroslav Janek prostřednictvím hry. Děti přibírá jako partnery do natáčení, učí je zacházet s kamerou a nechává je, aby samy filmovaly prostředí, ve kterém žijí. Režisér je provádí různými komnatami kinematografie, a tak se děti neomezují jen na prosté zachycení skute..
 Chaotická AnaHlavní hrdinkou Medemova filmu je mladá dívka Ana, která spolu se svým otcem žije na Ibize. Musí však rodný ostrov opustit a odstěhovat do Madridu, aby mohla začít kariéru jako malířka. Spolu s ní cestujeme časem a vidíme čtyři roky z jejího života. Období mezi 18 a 22 narozeninami. Odpočítáváním da..
 Chaplin honí dolary + hudební doprovod Jiří HradilVe své době výjimečný pokus o dlouhometrážní veselohru v produkci Keystone, výrobny specializované na krátké grotesky. Sennet přikročil k realizaci tohoto filmu jen proto, že vedení firmy se podařilo získat tehdy velmi populární veseloherní hvězdu amerických divadel Marii Dresslerovou, která měla sv..
 Chaplinovo království II Poutník - Odvážnou společenskou satirou Poutník si vzal Chaplin na mušku mimo jiné i církev - a to tak břitce, že v některých silně klerikálních státech bylo promítání filmu zakázáno. Charlie v něm představuje uprchlého vězně, který se při svém skrývání před pronásledovateli musí vydávat ..
 ChappieRežisér filmů District 9 a Elysium představuje snímek Chappie. V nepříliš vzdálené budoucnosti dohlíží na dodržování pořádku mechanické policejní jednotky. Nyní se jim ale lidé začínají bránit. Když dojde k odcizení a přeprogramování jednoho z policejních droidů, stane se robot jménem Chappie vůbe..
 Che Guevara – revoluce26. listopadu 1956. Fidel Castro se plaví na Kubu s osmdesáti povstalci. Jedním z nich je i Ernesto „Che“ Guevara, argentinský doktor, který sdílí s Castrem společný cíl – svrhnout zkorumpovanou diktaturu Fulgencia Batisty. Che se projeví jako nepostradatelný bojovník, rychle si osvojí umění partizá..
 Chemical Brothers: Don´t Think200 Kč / 180 Kč (studenti, ZF, ZTP) + se vstupenkou z koncertu Midi Lidi 9.3. další sleva 30 Kč! Nemysli. Nech to plynout. Návod na dokonalý prožitek atmosféry s Chemical Brothers. Don´t Think je vůbec první projekt, který zachytil celé živé vystoupení Chemical Brothers ve filmové po..
 CherrybombDva kluci, jedna holka, hra začíná. V hlavní roli Rupert Grint (Harry Potter I-VII). Malachy a Luke, kterí žijí v irském Belfastu, jsou už dlouhá léta nejlepší přátelé, přestože pocházejí ze zcela odlišných rodin. Zatímco Malachy je vzorný student z dobře postavené rodiny, který si chodí přiv..
 ChicagoChicago je příběh kabaretních zpěvaček Roxie Hart (Reneé Zellweger – Deník Bridget Jonesové) a Velmy Kelly (Catherine Zeta-Jones), uvězněných za úkladné vraždy milence a manžela. Díky svérázné obhajobě všemi mastmi mazaného právníka Billyho Flynna (Richard Gere) se stávají Roxie a Velma aspoň známým..
 Chlapec v pruhovaném pyžamuNení pyžamo jako „pyžamo“… Válečný příběh z koncentračního tábora z pohledu dítěte. Osmiletý Bruno je synem nacistického důstojníka, který je povýšení odvelen z pohodlí Berlína do opuštěné oblasti. Bruno je osamělý, nudí se tam a nemá si s kým hrát. Z nudy a zvědavosti neposlechne matčino varování, ..
 ChlapectvíChlapectví je výjimečný film. Příběh o dospívání jednoho obyčejného kluka chtěl režisér Richard Linklater (Před soumrakem, Před půlnocí) natočit co nejpoctivěji, i proto na něm pracoval dvanáct let. Každý rok, na tři až čtyři natáčecí dny, se sešla tatáž sestava herců a tvůrců, aby natočila další st..
 Chlupatá kresbaVytváření “ Chlupatých “ obrázků za pomoci příze a lepidla
 Choking HazardNa samotě, hluboko v lesích, kromě personálu sem nezabloudí živá duše, jak je rok uherák dlouhý. Přesně to správné prostředí pro víkendový kurs doktora Reiniše, kurs, který je určen lidem hledajícím smysl života. Čili to pravé pro Hanušovou, Křenovcovou, Lefnerovou v závěsu s Nedobylem a koneckonců..
 Choking Hazard - ZA ÚČASTI DELEGACE"Režisér Marek Dobeš natočil komedii Choking Hazard plnou troufalého humoru a litrů malinově zabarveného slizu." Eddie Cockrell, Variety - uvedeme s předfilmem Byl jsem mladistvým intelektuálem - diskuse s Markem Dobešem o filmu, komediích a béčkových hororech - diskuse o zkušenoste..
 Chraň nás od zlého Newyorský policista Ralph Sarchie (Eric Bana), který se sám potýká s vlastními problémy, se ve snímku Chraň nás od zlého pouští do vyšetřování série znepokojivých a nevysvětlitelných zločinů. Spojí své síly s nekonvenčním knězem (Edgar Ramirez), odborníkem na vymítací rituály, aby společně bojovali ..
 Chyťte doktoraKomedie o lásce a jejích následcích. Michal Goldberg je nadějným gynekologem, žije se svou ženou a má malé dítě. Jednoho dne se ovšem probudí, vyrazí do práce a jako první narazí na svou milenku, která je těhotná. Zatímco ji chce poslat rovnou na sál, ona zavolá jeho ženě a Michalův závod s časem mů..
Letní kino

Městská kina na Facebooku Filmjukebox

Opery Balety

aktuality

Hvězda věci v prodeji

V prodeji jsou tašky, vějíře, frisbee a klíčenka kina Hvězda! Předměty jsou umístěny vedle vchodu s ceníkem, prodej na pokladně.

výstavy

Městská kina jsou členem sítě kin
Europa Cinemas
 
kód & design Jakub Němeček, © 2003 - 2011 Městská kina Uherské Hradiště
Náměstí Míru 951, Uherské Hradiště, 686 01, tel: +420 576 514 200