Katalog filmů

Zde si můžete přečíst podrobnější informace o filmech, které se promítaly v kině.

#  A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  M  N  O  P  Q  R  S  T  U  V  W  X  Y  Z  vše
#názevpopis
ĎĎábel nosí PraduVrtochy módního světa a celebrit od režiséra seriálu Sex ve městě. V závratném světě newyorské módy, kde nepovedený účes může zabít celou vaši kariéru, je časopis Runway vysněným Olympem všech, kdo se jen trochu zajímají o svůj vzhled. Pod vedením nejmocnější ženy módního průmyslu Mirandy Priestly (..
 Ďáblova dílnaSkutečný příběh o největší padělatelské operaci všech dob! Nacisté zfalšovali čtyřnásobek britské devizové rezervy! Strhující vzpomínky vězně č. 64401 Berlín roku 1936. Původem ruský malíř Salmon Sorwitsch je králem padělatelů a ve světě hazardu, sázek a lehkých žen se cítí jako ryba ve vodě. Sám si..
DDaleká cestaExpresionistické drama o pronásledování Židů má několik rovin. Osu příběhu tvoří vztah židovské lékařky (Blanka Waleská), jejího árijského manžela (Otomar Krejča) a rodičů doktorky Kaufmannové. Ti jsou transportováni do terezínského ghetta, kde se po nějakém čase octne i jejich dcera. Druhá vrstva i..
 Daleko do nebePříběh Cathy Whitakerové, vzorné matky dvou dětí a manželky dobře situovaného ředitele marketingu Franka se otevírá v idylickém čase podzimu roku 1957 v Hartfordu v Connecticutu, kde žijí manželé v luxusně zařízeném krásném domě, obhospodařovaném černou hospodyní Sybil a černým zahradníkem. Cathy do..
 Daleko od hlučícího davu Bathsheba Everdene (Carey Mulligan) je krásná a také hodně svéhlavá. A jako mnoho svobodomyslných žen, to ani ona nemá lehké. Tím spíše, že žije ve viktoriánské Anglii druhé poloviny 19. století. Bathsheba se v okamžiku, kdy po svém strýci zdědí usedlost v panství Wessex, promění z obyčejné venkovsk..
 Další rokDěj filmu se odehrává v průběhu jednoho naprosto průměrného roku v životě stárnoucích manželů Toma a Gerri, jejichž domov se díky jejich vzájemné lásce stal jediným pevným bodem vesmíru jejich osamělých přátel, kolegů a rodinných příslušníků… Další rok je moudrým příspěvkem k tématu stárnutí na film..
 Dalších 10 minut II.Okamžiky života i smrti a naděje na věčnost očima nejznámějších filmařů světa. Druhá část jedinečného povídkového projektu. Téma \"čas\" podle osmi velkých světových filmařů. Po divácky úspěšném i kritikou uznávaném povídkovém snímku Dalších deset minut I přichází do českých kin i druhá část jedineč..
 Dáma ve zlatém Film Dáma ve zlatém vypráví pozoruhodný skutečný příběh ženy, která se rozhodla dosáhnout spravedlnosti a za každou cenu bojovat o dědictví, které její rodině právem náleželo. Šedesát let poté, co byla za druhé světové války nucena utéct z milované Vídně, se Maria Altmannová (Helen Mirren) rozhodne ..
 Danielův svět + hosté: Karel Žák a simgiranPo filmu diskuze s hostem Karlem Žákem, odborníkem na pedofilii a simgiranem - příslušníkem Československé pedofilní komunity. Žijí bez vidiny partnerského života a opětované lásky. Osmdesát procent z nich trpí depresemi a pomýšlí na sebevraždu. Řeč je o pedofilech. K jejich sexuál..
 Dannyho parťáci 2Uplynuly tři roky od doby, co Dannyho parťáci vyloupili najednou hned tři kasina v Las Vegas. A Danny Ocean (George Clooney) má nový plán. Nejdřív dá dohromady své bývalé parťáky, kteří se skrývají na nejrůznějších místech světa a pak se s nimi hodlá pustit do ještě velkorysejší akce, než byla ta pr..
 Dannyho parťáci 3Danny Ocean (George Clooney) a jeho parta by se k návratu k tomu, co jim jde nejlépe, odhodlali jen z jednoho jediného důvodu – kdyby byl v ohrožení jeden z nich. Když nelítostný majitel kasina, Willy Bank (Al Pacino), podrazí Dannyho přítele a učitele Reubena Tishkoffa (Elliott Gould), který je kvů..
 Dante není jenom přísnýSnímek Dante není jenom přísný je vlajkovou lodí skupiny filmařů shromážděných kolem barcelonské filmové školy v šedesátých letech. Zatímco hnutí nového španělského filmu bylo uměle vyvolané a kontrolované státem, zde šlo o spontánní zrod nové španělské vlny vykazující stejné tendence jako podobné s..
 DárcePředstavte si, že svět kolem Vás je jako podle šablony, existuje jen jedna univerzální barva, jeden typ nábytku, všichni mají stejný střih vlasů, stejné oblečení. Má to své výhody, nikomu nemáte co závidět. Ale nechyběla by Vám právě odlišnost a možnost volby? Jonas v takovém světě žije. Lidé neznaj..
 Dárek Můžete opravdu projít celým životem a nikdy nikomu neublížit? Někdy si toho totiž ani nemusíte všimnout, neuvědomíte si to… ale někde může být někdo, kdo vám nikdy nezapomene ani neodpustí. Simon (Jason Bateman) a Robyn (Rebecca Hall) jsou mladý manželský pár, jehož život se odehrává přesně podle př..
 Darjeeling s ručením omezenýmIndie, vlak, tři bratři a několik pološílených žen. Skvělé herecké výkony, jedinečný humor, exotická atmosféra, napínavý příběh a bollywoodská stylizace. Vše začíná předfilmem Hotel Chevalier, odehrávajícím se v prostorném hotelovém pokoji v centru Paříže. Nejmladší ze tří bratrů Whitmanových Jack (..
 Darwinova noční můraDěsivé svědectví o krutých dopadech globalizace na lidi žijící v okolí Viktoriina jezera. Dokument Darwinova noční můra ukazuje dopad globalizace hospodářských trhů na domorodé africké obyvatelstvo. Zvláštní druh dravé ryby, nilský okoun, byl kdysi v 60. letech zkušebně vypuštěn do Viktoriina jezer..
 DášenkaKdo by neznal tuto malou psí slečnu v sedmi roztomilých příbězích, provázející malé i velké diváky všech generací. Příběhy kombinují život skutečného štěněte Dášenky s animovanými psími pohádkami, které jsou vyprávěny, aby se Dášence dobře spalo. Názvy epizod: Jak se narodila, Jak uviděla svět, J..
 Dávám tomu rok Britská komedie od scenáristy filmů Borat a Bruno. Ambiciózní Nat (Rose Byrne) a neúspěšný spisovatel Josh (Rafe Spall) jsou spolu neskutečně šťastní i navzdory rozdílné povaze. Jejich svatba je jak z pohádky, ale rodina ani přátelé nejsou přesvědčeni, že jejich vztah vydrží moc dlouho. Joshova býva..
 Dead Snow: Rudý vs. Mrtvý Tommy Wirkola působí ve filmové branži sice relativně krátkou dobu (debutoval snímkem Kill Buljo: The Movie v roce 2007), avšak během ní se dokázal vyprofilovat v jednoho z nejoriginálnějších filmových tvůrců Norska. Díky své zálibě v žánrových filmech, bezbřehému humoru a smyslu pro dramatičnost př..
 Děcka jsou v pohodě Vtipný a energický portrét moderní rodiny – Nic a Jules (Annette Bening a Julianne Moore) jsou matky, které žijí v útulném bungalovu na okraji města se svými dospívajícími dětmi Joni a Laserem (Mia Wasikowska a Josh Hutcherson). Když se Joni chystá na vysokou školu, její mladší bratr j..
 Dědictví aneb Kurva se neříkáDědictví aneb Kurva se neříká je dlouho očekávaným pokračováním kultovní komedie Dědictví aneb Kurvahošigutntag z roku 1992. Na plátno se tak opět vrátí hlavní hrdina příběhu Bohuš v podání Bolka Polívky a spolu s ním další divákům dobře známé postavy, například Bohušův věrný přítel Arnošt (Arnošt G..
 Deep Decline – The Cure & Depeche Mode & U2 tribute + Jerry Zak RADIO 1Ano, chystáme se na vás - a tentokrát s větší porcí koncertů než obvykle. Na podzim připravujeme zhruba 5 koncertů po Čechách a více koncertů chceme odehrát i na jaře 2006. Hodláme vás potěšit hlavně několika novými skladbami od Depeche Mode: například Black Celebration, Stripped atd. Ten, kdo nás..
 DEF 2008: Adam a Paul + KF: FAMU Praha, VOŠ Písek IZ Adama a Paula, přátel od raného dětství, se stali dva zoufalí narkomani, které k sobě váže závislost a potřeba. Stylizovaná chmurná komedie sleduje osudy této dvojice v průběhu jednoho dne, který je podobně jako ostatní zcela věnován shánění peněz na drogy pomocí žebrání a krádeží. Dnes však dochá..
 DEF 2008: Kythéra + KF: FAMU Praha, VOŠ Písek IVCsilla by si zasloužila něco lepšího. Její přítel Bandi ji miluje, ale často se chová jako opilý hulvát – můžete si je představit jako dojemně nenapravitelnou maďarskou verzi Homera a Marge Simpsnových. Drobné záblesky krásy v životě – předvádění na módní přehlídce a listování katalogy exotických do..
 DEF 2008: Pád do minulosti + KF: FAMU Praha, VOŠ Písek IIIPětice mladých žen na prahu třicítky se potkává po čtrnácti letech, když se vracejí do svého rodného města na pohřeb oblíbené učitelky. V průběhu setkání, které se nečekaně protáhne nocí až do druhého dne a dotkne se minulosti, přítomnosti i budoucnosti, jsou otevřeny staré rány, ale také znovuobjev..
 DEF 2008: Z odpadu + KF: FAMU Praha, VOŠ Písek IIDevatenáctiletý Wojtek žije ve Slezsku a jeho životní vyhlídky nejsou příliš nadějné. Je zamilovaný do ukrajinské imigrantky Katji, která je starší než on a navíc má dítě. Wojtek je ochotný udělat všechno, aby jí zajistil právo na legální pobyt v Polsku. Začíná se víc a víc propadat do světa zakázan..
 DechNový film jednoho z nejoriginálnějších současných tvůrců je jedním z jeho dalších brilantních počinů. Do života vězně odsouzeného k trestu smrti, vstoupí neznámá žena, se kterou během návštěv ve věznici postupně prožívá jednotlivá roční období. S každou další návštěvou se vztah mezi nimi prohlubuje...
 DEIMOS TOUR 2004DEIMOS TOUR 2004: Pungent Stench (A), Behemoth (PL), Hypnos (CZ), Disfigured Corpse (CZ), Chaos in Head (CZ) Podzimní metalová lahůdka se zahraničními hvězdami a domácími hypnotickými miláčky.
 Dejá VuAkční thriller od hvězdného týmu s Denzelem Washingtonem v hlavní roli. Podmanivý film od producenta Jerryho Bruckheimera a režiséra Tonyho Scotta se točí okolo tajemného pocitu déjà vu, který provází agenta vládní agentury ATF Douga Carlina (Denzel Washington) při vyšetřování rozsáhlého bombov..
 Dějiny násilí / History of ViolenceTom Stall vedl spokojený život. Do doby než se stal hrdinou. Tom Stall si poklidně žije s manželkou a dvěma dětmi v malém městě Millbrook ve státě Indiana. Jediná noc však navždy změní jejich životy. Tom svou rozhodností zmaří loupež, ke které dojde v jeho bistru, čímž zachrání mnohé ze svých zákazn..
 Dejte mi pokoj! Michela Leprouxe, vášnivého milovníka hudby, potkalo nečekané štěstí. Na bleším trhu objevil vzácnou gramodesku – první album muzikanta Neila Youarta, které se jmenuje „Me, myself and I“. A od té chvíle touží Michel po jediném: v naprostém tichu, klidu, samotě a domácí pohodě si vychutnat tento hude..
 DekameronFilmová verze Boccacciova Dekameronu z roku 1970 tvoří součást tak zvané Trilogie života (Trilogia della Vita), do níž se dále řadí Canterburské povídky (1971) a Kytice z tisíce a jedné noci (1974). Jak patrno, Pier Paolo Pasolini se zaměřil na slavné soubory povídek, propojených rámcovou situací (v..
 Děkujeme, že kouříteBoj za práva kuřáků. Nick Naylor je úspěšný zaměstnanec velké tabákové společnosti a má v popisu práce velebit před veřejností a médii krásy kuřáctví. Díky své pohotovosti, cynickému vtipu a zkušenosti je schopen – jako každý správný ďáblův advokát – každou námitku svých odpůrců interpretovat ve pro..
 Dělníkova smrtŠest kapitol a šest podob dělnické práce na přelomu tisíciletí. Dvouhodinový dokument Michaela Glawoggera je především vizuální a zvukovou symfonií, která zachycuje nezastavitelný tep fyzické práce i exotických pracovních organismů, v nichž neustále někdo běhá, nosí, pracuje, snaží se. Sledujeme na ..
 Démanty noci + připomínka A.LustigaFilmové zpracování povídky Arnošta Lustiga. Obraz útěku dvou českých mladíků z transportu smrti je dynamizovaný a významově prohlubovaný vkomponováním asociativních retrospektiv zážitků a představ jednoho z nich. V opakovaných projekcích jeho snů, obav a tužeb vše lidské pomalu ustupuje živočišnému,..
 Den potéProfesor Jack Hall varoval americkou vládu už dlouho. Nikdo jej neposlouchal, ale na jeho slova teď dochází. Matka příroda se konečně naštvala a začíná řádit. Přichází nová doba ledová, miliony lidí prchají do teplých krajin... a Jack se vydává do zamrzlého New Yorku zachránit svého syna. Katastrofi..
 Den sedmý, osmá noc + KF: Nezvaný hostVšechno je z dálky sledováno někým neviditelným a neznámým: do malé obce zavítá kočovná společnost předvádějící pašijové výjevy. Není však doba na divadelní představení. Zdánlivě se nic neděje, ale všichni podléhají panice a obavám z neznámého násilí. Podobenství, které scela otevřeně reagovalo na ž..
 Den zrady Idealistický mluvčí Stephen Meyers (Ryan Gosling), který pracuje pro nadějného prezidentského kandidáta Mikea Morrise (George Clooney), čelí dilematu s velice lákavými možnostmi volby a musí si vybrat, zda zvolí cestu loajality či vlastních ambicí, realizovaných bez ohledu na následky. Snímek obd..
 Den, kdy se zastavila ZeměMysleli jsme, že Země je naše. Byla to chyba. V historii existuje mnoho příkladů střetů civilizací, po nichž ty méně vyspělé zanikly nebo byly zotročeny. V našem filmu jsme těmi méně vyspělými my, lidstvo. Film vypráví příběh mimozemšťana Klaatua (Keanu Reeves), který přicestuje na Zemi s jediným úk..
 Deník Anny Frankové / Diary of Anne Frank, TheFilmová adaptace deníkových záznamů třináctileté židovské dívky Anny, které si vedla v letech 1942-1944. Jak kniha, tak film líčí tíživou situaci skupinky Židů nucených schovávat se před nacisty v těsném podkroví jedné rušné továrny. Nemožnost vyjít ven, udělat jakýkoli zvuk v době, kdy je továrna p..
 Deník nymfomankyHledala lásku skrze své tělo. Val je velmi atraktivní a vzdělaná mladá dáma posedlá sexem. Je schopna milovat se s kýmkoliv, kdykoliv a kdekoliv. Permanentně loví nové muže a každé toto setkání jí přináší uspokojení. Její deník je svědkem všech milostných eskapád se spoustou pikantních detailů. Pose..
 Denní hlídkaPřed dvěma lety dobyl film Noční hlídka, první díl fantasy trilogie režiséra Timura Bekmambetova celý filmový svět. Tisíce fanoušků okouzlilo propojení moderní sci-fi, fantasy a východních mytologií. Denní hlídka pokračuje ve vyprávění příběhu o souboji Světlé a Temné strany, který se odehrává v sou..
 Děrsu UzalaV roce 1975 natočil Akira Kurosawa v japonsko-sovětské koprodukci film Děrsu Uzala, který pojednává o setkání primitivního lovce s civilizací. Jeho příběh, který se odehrává na začátku 20. století, vznikl v sibiřských exteriérech podle dvou knih ruského cestovatele Vladimira Arseňjeva Stopař Děrsu U..
 Děsnej doják. „Hlavní postavou příběhu je Julia Jones, jejíž přízvisko je kombinací jmen herecké superstar Julie Roberts a fiktivní filmové postavy Bridget Jones. V samotné postavě se pak tyto dvě dámy, které publikum rádo sleduje v zamilovaných situacích, prolínají. "Jednu věc víme o Julii jistě - ať se ji sna..
 Dešťová víla Živly, které ovládají zemi - Vzduch, Oheň, Země a Voda - provádějí „pravidelnou inspekci“ u lidí. Za všechny živly sledujeme Vodu, které lidé říkají Dešťová víla. Jde krajem převlečena za chudou ženu. Pozná, že lidé začali myslet hlavně na peníze, že se vytrácí láska a dobro. Mezi takové lidi patří ..
 Děti + kolekce krátkých slovenských filmůDěti jsou univerzální téma. Každý je něčí dítě, někdo má děti vlastní, všichni o nich mluvíme a všichni se neustále pohybujeme v mantinelech, které nám nastavili naši rodiče. Původně dokumentarista Jaro Vojtek natočil čtyři příběhy o dětech a rodičích. Ať už jde o otce vyrovnávajícího se s nedostupn..
 Děti moje Těžké období přichází na velkostatkáře Matthewa Kinga (George Clooney). Jeho žena padla do nezvratného kómatu poté, co se vážně zranila při nehodě lodi. Matthew musí najít cestu ke svým vzpurným dětem, aby spojili síly a mohli najít tajnou lásku jeho umírající ženy. Vydává se s dětmi na výlet..
 Děti nociMilostný příběh z Karlína. Ofka propadla zvláštní letargii: zatímco většina jejích spolužáků ze střední školy pokračuje ve studiu, ona odmítá opustit šalebné pohodlí dětství, jež se však rychle začíná měnit v dusnou past. Prodává v nonstop obchůdku svého švagra Edy a nechává kolem sebe poletovat stř..
 Dětské odpoledne v kině HvězdaKino Hvězda připravilo v rámci Dne dětí speciální komponovaný pořad určený dětem i jejich rodičům. Nedělní odpolední program zahájí 1. června od 14.30 proběhne společná vernisáž výstavy Tvorba dětí, která představí práce Plavecké školy Uherské Hradiště a Malovásku z první poloviny leto..
 Devatero pohádek (k oslavě oslav ČR)Pásmo slavných českých kreslených pohádek: Pošťácká pohádka, Tulácká pohádka, Doktorská pohádka, Psí pohádka, Jak pejsek a kočička myli podlahu, Potkali se u Kolína.
 Devátý denNový snímek režiséra Volkera Schlöndorffa - držitele Oscara za Plechový bubínek. Abbého Henryho Kremera propustí nacisté jednoho dne roku 1942 ze živoucího pekla z koncentračního tábora v Dachau a pošlou ho domů do Lucemburku. Po pár dnech na svobodě ale zjistí, že od německých katů nedostal milost,..
 DG 307 + Upír NosferatuPředpůlnoční hudebně-filmová mše s kapelou básníka Pavla Zajíčka a slavným němým filmem v magickém prostoru kolejního nádvoří s dominantou místního kostela!
 DianaJejí skutečný život. Její opravdová láska. Její pravdivý příběh. Lady Dianu, princeznu z Walesu, zná téměř každý. Jen málokdo však zná skutečnou Dianu Spencerovou, jen málokdo v ní vidí obyčejnou ženu. Film Diana není klasickým životopisem, zaměřuje se na poslední dva roky jejího života, kdy opustil..
 Diktátor Jmenuje se Aladdin a od smrti Kim Čong Ila je považován za posledního mohykána mezi diktátory. Komik a mystifikátor Sacha Baron Cohen si po kazašském Boratovi a rakouském Brunovi navlékl mužný plnovous a spolu s ním masku neomezeného vládce zemičky jménem Wadiya, kterou chce ze všech sil zachránit p..
 Diktátor + po skončení noční prohlídka kina a atriaJmenuje se Aladdin a od smrti Kim Čong Ila je považován za posledního mohykána mezi diktátory. Komik a mystifikátor Sacha Baron Cohen si po kazašském Boratovi a rakouském Brunovi navlékl mužný plnovous a spolu s ním masku neomezeného vládce zemičky jménem Wadiya, kterou chce ze všech sil zachránit p..
 DilemaDilema je komedie o chlapovi, který stojí na životní křižovatce a ví, že ať se vydá doprava nebo doleva, vždycky to dopadne špatně. A tak vyrazí rovně. A to je vůbec ze všeho nejhorší. Oscarový režisér Ron Howard (Čistá duše, Apollo 13) režíruje hvězdnou hereckou sestavu (Vince Vaughn, Kevin Jame..
 Dior a jáFrancouzský dokumentární snímek Dior a já otevírá divákům dveře do mýty opředeného světa módního domu Christian Dior. Nový umělecký ředitel Raf Simons zde právě připravuje svoji zcela první kolekci haute couture, se kterou musí přesvědčit celý svět o své vizi a vyrovnat se s odkazem slavného zaklada..
 DiplomacieVolker Schlöndorff, přední osobnost tzv. Nového německého filmu na přelomu 60. a 70. let, se během studia politických věd na Sorboně věnoval i filmu. Jako asistent režie spolupracoval s takovými režiséry, jakými jsou Louis Malle, Jean-Pierre Melville či Alain Renais. Držitel Zlaté palmy a Oscara za ..
 Diplomová práceÁngela studuje informační vědy a píše diplomovou práci na téma audiovizuální násilí. Vedoucí její práce Figueroa jí slíbí, že pro ni vyhledá vhodné filmy, ale záhy za podivných okolností umírá. Ángela objeví jeho mrtvolu a dovtípí se, že dostal infarkt při sledování nějaké videokazety. Ángela se sní..
 Díra u HanušovicUčitelka němčiny Maruna (Tatiana Vilhelmová), toho času hospodská, se snad nikdy nevdá. Na malé vesnici je o vhodné muže nouze: nerozhodný starosta (Ivan Trojan) tráví hodně času na posedu a čeká na svého jelena, dětsky naivní Olin (Jaroslav Plesl) je okolím považován za neškodného vesnického blázna..
 Dirch + předfilm: NekudrňKomik Dirch Passer patřil mezi největší dánské hvězdy. Jeho filmy a komediální výstupy diváci zbožňovali. Ovšem kolik se toho ví o jeho soukromí? Životopisný film Martina P. Zandvlieta se vrací do 60. let a odkrývá Passerovu věčnou samotu, zahalenou pod rouškou nablýskané slávy, i jeho sebezničující..
 District 9Před více než dvaceti lety došlo k prvnímu kontaktu mimozemské civilizace s lidstvem. Lidé očekávali děsivou bitvu nebo významný technologický pokrok. Nedošlo ani k jednomu. Mimozemšťané byli uprchlíky z vlastní planety. Stvoření byla ubytována v nouzových domovech v jihoafrickém Okrsku 9 (District ..
 DisturbiaKaždý vrah je něčí soused. Šmírovat sousedy se příliš nevyplácí. Můžete objevit temná tajemství, která měla zůstat skryta před celým světem, a v důsledku toho vám pak půjde o život. Vaše šance na přežití jsou o to menší, že se prakticky nemůžete hnout z místa. Pokud máte pocit, že čtete synopsi slav..
 DítěOsmnáctileté Soně a o málo staršímu Brunovi se právě narodilo dítě. Nemají kam jít, ale nezdá se, že by jim to dělalo velké starosti: jsou zvyklí žít ze dne na den. Bruno se živí drobnými krádežemi a trochu i prodejem drog, ale Soňu má zřejmě rád a zdá se, že je ochoten postarat se i o dítě. Když ho..
 Dítě číslo 44 Thriller Dítě číslo 44 vznikl podle stejnojmenného a cenami ověnčeného bestselleru, jehož silný příběh a atmosféra se milionům čtenářů po celém světě doslova zadřely pod kůži. Degradovaný policista ve vyhnanství navzdory stalinistickému režimu pátrá po sériovém vrahovi. Ohrožuje tak na životě sebe, ..
 DitiramboSpisovatel Julio Urdiales náhle umírá. Jeho žena pověří novináře José Ditiramba, aby zničil život Aně Carmonové, o níž si myslí, že nepřímo zapříčinila manželovu smrt. Ditirambo se pouští do spletitého hledání, během něhož se setkává s milionářem Palaciosem, Dalmásem a řadou dalších záhadných postav..
 Divadlo Blic: Modrý hrnecPohádka Ivany Bendové Modrý hrnec, která vznikla na motivy pohádek M. Macourka v provedení souboru BLIC (neboli "Divadlo bláznů lovících ideje cedníkem") z Ostrožské Nové Vsi. Tato písničková pohádka je určena dětem z mateřských škol a na 1. stupni základní školy. Jednoduchý příběh modrého hr..
 Divadlo na plátně (Výstava k 60. výročí Slováckého divadla)Městská kina u příležitosti oslav 60. výročí Slováckého divadla připravila unikátní přehlídku skvělých filmových adaptací divadelních her. Více i na www.mkuh.cz Ve vestibul kina Hvězda bude k této akci navíc uvedena výstava dokumentů z historie inscenací Slováckého divadla (a jeho ..
 Divadlo Pimprlata: O Červené Karkulce a O velké řepěKlasická pohádka o holčičce, která nesla babičce koláče a v lese ji potkal vlk. Pohádka o veliké řepě a jak ji nemohli vytáhnout.
 DivergenceMiliony kusů prodaných knih, 100 milionů dolarů během prvních deseti dnů v amerických kinech. Do České republiky se blíží nový fenomén s názvem Divergence. Díky převaze akce, napětí a dobrodružství nad romantikou bývá Divergence přirovnávána k sérii Hunger Games. Ve světě budoucnosti jsou lidé rozd..
 Dívka na koštětiVáclav Vorlíček, Miloš Macourek a Hermína Franková jsou autory komedie Dívka na koštěti o mladé čarodějnici, která dala přednost životu mezi lidmi před výsadami nadpřirozených bytostí. Příběh o Saxaně, jak se začínající čarodějnice jmenuje, není jen návratem do světa pohádek, dětských snů a fantazi..
 Dívka s kaméliemi + Ukolébavka, po které se nevzbudíš Malá Midori nemá v životě štěstí. Její nemocnou maminku ještě nestačily úplně ohlodat krysy a dívenka prodávající květiny je donucena pracovat v cirkuse, kde se stává obětí sexuálního i jiného ponižování ze strany místních „zrůd“. Ještě že se do Midori zamiluje nový člen ansámblu, liliput, který ved..
 Dívka s perlouObrazy holandského malíře Johannese (Jana) Vermeera (1632–1675) jsou světově proslulé, ale o umělcově životě se toho ví žalostně málo. Pochopit a zachytit vzácný okamžik tvorby a krátký úsek umělcova života se pokusil v adaptaci stejnojmenného bestselleru Tracy Chevalierové Dívka s perlou debutující..
 Dívka, která kopla do vosího hnízda Filmové zpracování třetího dílu slavné knižní trilogie Stiega Larssona. Lisbeth Salanderová plánuje pomstu. Chce se pomstít lidem, kteří se ji pokusili zabít, a také vládním institucím, které jí téměř zničily život. Zásadní komplikací je ale kulka, která jí uvízla v hlavě. Lizbeth leží pod př..
 Dívka, která si hrála s ohněm Filmové zpracování druhého dílu slavné knižní trilogie Stiega Larssona. Novinář spolupracující s časopisem Milénium a jeho partnerka jsou zavražděni krátce před publikováním materiálu o dětské prostituci, korupci a obchodu s bílým masem. Na zbrani nalezené na místě činu se najdou otisky Lisbe..
 DivočáciCo kdybyste mohli podniknout výlet, který by změnil váš obyčejný život v divoké a nespoutané dobrodružství? V rozpustilé komedii Divočáci se čtyři přední hollywoodské hvězdy – Tim Allen, na dva Oscary nominovaný John Travolta, Martin Lawrence a na Oscara nominovaný William H. Macy – zhostily rolí ka..
 DivočinaKaždý z nás má chvíle, kdy se cítí mizerně, má všeho plné zuby a všechno se kolem něj hroutí. Cheryl (Reese Witherspoon), hlavní hrdinka filmu Divočina, se takto cítí už delší dobu. Po smrti matky a krachu manželství, si myslí, že už přišla o všechno. Do života jí navíc vstoupí i drogy a náhodné zná..
 Divoká planeta Výtvarně i myšlenkově pozoruhodný příběh se odehrává na kterési vzdálené planetě, kde místní mimořádně vyspělá civilizace modrých obrů Drágů zotročuje a tyranizuje maličké, lidsky vyhlížející tvory Omy. Obři si je rádi chovají v zajetí jako domácí mazlíčky, avšak lidičkové se začnou organizovat k hr..
 Divoká stvoření jižních krajin + předfilm UTB II.: Nesejdeš z cesty.V zapomenuté, ale svérázné komunitě, která sídlí v bažinatém kraji u mrtvého ramene řeky, odděleném od zbytku světa rozsáhlou ochrannou hrází, žije šestiletá Hushpuppy. Maminku už dávno nemá a její milovaný otec Wink je divoch, který je neustále mimo domov, a tak je osamělá Hushpuppy odkázaná na spo..
 Divoké historky Šest divokých historek spojuje téma drobných i větších nespravedlností a křivd, kterým se člověk nemůže bránit, nechce-li překročit hranice zákona či dobrých mravů. Čeho je ale moc, toho je příliš. V různých situacích se hrdinové filmu dostanou do bodu, kdy už jim dojde trpělivost. Vezmou věci do sv..
 Divoké safari 3DZasedněte do džípu a projeďte se po několika přírodních rezervacích v Jižní Africe, abyste spatřili některé z nejohroženějších zvířat na Zemi. Spolu s průvodkyní Liesl Eichenberger Vás Divoké safari 3D zavede na 3000 mil dlouhou jízdu otevřeným safari džípem po přírodních parcích Afriky: Addo/Shamwa..
 Divoké včelyDáme po zelené, svět nám zrůžoví... Na chvíli. Celovečerní debut Bohdana Slámy Divoké včely je už druhým autorovým titulem v české distribuci. Společnost CinemArt totiž uváděla v kinech i jeho absolventský středometrážní snímek Akáty bílé (1996, FP 5/97). Slámova hořká komedie je výjimečná tím, že p..
 Divoké vlnyNaučte se surfovat s tučňáky. Film Divoké vlny je animovanou akční komedií, která nahlíží do zákulisí vzrušujícího světa závodního surfování. Hrdinou filmu je mladý tučňák skalní Cody Maverick, začínající surfař, který se chystá na účast ve svém prvním profesionálním závodu. Cody, následován filmový..
 Divoši„To, že vám vyprávím tenhle příběh, neznamená, že na jeho konci zůstanu živá,“ přiznává hned v úvodu Divochů postava, která vás filmem bude provázet. Takové entré je netradiční, stejně jako zbytek akčního thrilleru, který vznikl podle stejnojmenného románu Dona Winslowa, jedné z nejprodávanějších kn..
 Dlouhá cesta dolů Čtyři neznámí lidé se o silvestrovské noci potkají na střeše věžáku, oblíbeném místě sebevrahů, všichni se stejným plánem. Místo toho aby skočili ale uzavřou dohodu, že zůstanou spolu a naživu minimálně do svatého Valentýna. A toho dne, kdy měl jejích život skončit, začně pro všechny nečekané dobrod..
 DluhKaždé tajemství něco stojí. Každý dluh je třeba zaplatit, a pokud to neuděláte, nakonec vás to zničí. Režisér John Madden (Zamilovaný Shakespeare, Mandolína kapitána Corelliho) natočil s výjimečnou hereckou sestavou působivý a chytrý thriller, ve kterém si podávají ruce minulost a současnost, pravda..
 Do cizí náručeOscarem oceněný dokument líčí jednu z kdysi opomíjených částí předválečných dějin středoevropských národů. Devět měsíců před začátkem druhé světové války vypukla v režii Nicholase Wintona operace na záchranu dětí ze zemí okupovaných nacisty. Některé z nich se po letech sešly a začaly vzpomínat..
 Do kina za KrtkemPásmo krátkých animovaných filmů: Krtek a raketa, Krtek a vejce, Jak ulovit tygra, Krtek a tranzistor, Broučci – Jak Skok a Kuk spadli, Co bouchlo, Člověk neandertálský.
 Do naha / The Full MontyHořká komedie Do naha!, odehrávající se v severoanglickém průmyslovém městě Sheffieldu, pojednává o tak neveselých věcech, jako jsou nezaměstnanost či ohrožení tradiční mužské role. Šest mužů, vedených navenek suverénním Gazem a potýkajících se s finančními, rodinnými a psychickými problémy, se poku..
 Do Říma s láskou Režisér Woody Allen při své cestě po Evropě tentokrát doputoval do hlavního města Itálie, kde si zahrál s osudy několika různých lidí. Film je složen ze čtyř povídek. V prvním příběhu přijíždí postarší manželský pár (Judy Davis aWoody Allen) do Říma, aby poznal nastávajícího své dcery, z něhož není ..
 Do tvých rukouDo tvých rukou je 34. film natočený podle pravidel Dogma. Anna, která vystudovala theologickou fakultu, se už mnoho let snaží otěhotnět se svým manželem Frankem. Dostane nabídku nastoupit v ženské věznici jako duchovní a přijímá ji. Nepříliš zkušená a vnitřně nejistá se ocitá v uzavřeném mikrokosmu,..
 Do tvých rukou / Forbrydelser Do tvých rukou je 34. film natočený podle pravidel Dogma. Anna, která vystudovala theologickou fakultu, se už mnoho let snaží otěhotnět se svým manželem Frankem. Dostane nabídku nastoupit v ženské věznici jako duchovní a přijímá ji. Nepříliš zkušená a vnitřně nejistá se ocitá v uzavřeném mikrokosmu,..
 Doba ledováPřišli. Rozehřáli. Zvítězili. Bylo nebylo. Ne tak dávno, sotva před 20.000 lety, v prehistorickém světě, kdy mrzne až praští, začíná příběh o mi-mi-migraci. Jak má jeden ale poznat, že jde o Dobu ledovou a ne třeba o Mrazivé časy nebo Velký chlad? No, tak se na naše hrdiny podívejte! Obličeje mají v..
 Doba ledová 2 – OblevaNabitá komedie hýřící akcí, romantikou a nerozbitným přátelstvím, při které roztaje srdce všech - nezávisle na věku. Naši hrdinové - chlupatý mamut Manny, lenochod Sid, šavlozubý tygr Diego a prehistorická kryso/veverka, věčná smolařka Kryserka – se vracejí z prostředí pod bodem mrazu. Trojice hrdi..
 Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů Hrdinové z prostředí pod bodem mrazu se vrací, aby zažili další neuvěřitelné dobrodružství, tentokrát v příběhu nazvaném Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů. Nová “doba ledová” zavede hlavní hrdiny i diváky do ohromného podzemního světa dinosaurů. Je to barevná krajina plná bujné vegetace, která je ostrý..
 Doba ledová 4: Země v pohybu Před projekcí filmu nabídneme první výkopovou projekci cyklu FOTO-SADY. Půjde o soubor fotografií Základní umělecké školy Uherské Hradiště, fotografického oboru.Nejoblíbenější zvířecí partička na světě je konečně zpět! Do kin se po třech letech vrací oblíbená mamutí rodinka Mannyho, E..
 DoblbaČerná barevná komedie, která vzbudí celou řadu vášní u kritiky a podle průzkumů bude velmi vřele divácky přijata ( průměrné hodnocení u testovacího publika : 8 hvězdiček z 10) ! Doblba ! se vymyká běžnému žánrovému tempu a chystá mnoho dějových překvapení. Film, který vás rozhodně nenechá chladnými ..
 Dobré srdce Lekce otrlosti začíná... Nostalgická tragikomedie talentovaného islandského filmaře Dagura Káriho (Albín jménem Noi, Outsider) nás zavádí do jednoho newyorského baru, jehož neurvalý majitel a morous Jacques (Brian Cox) už chce pověsit své řemeslo na hřebík. Najde si proto na ulici svého násle..
 Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana Pan Peabody je geniální jako Einstein, vtipný jako Oscar Wilde, odvážný jako Indiana Jones, má deduktivní schopnosti Sherlocka Holmese, styl oblékání Jamese Bonda a kulinářské dovednosti Zdeňka Pohlreicha. Je také světově proslulou celebritou, držitelem Nobelovy ceny, olympijským vítězem ve skoku a ..
 Dobrodružství Robinsona Crusoe, námořníka z YorkuLoutkový film na motivy slavného románu Daniela Defoe. Úsměvný pohled na známý příběh o trosečníkovi, který si oblíbil osamělý život na pustém ostrově.
 Dobrodružství Robinsona Crusoe, námořníka z Yorku + KF: Jak jeli k voděLoutkový film na motivy slavného románu Daniela Defoe.
 Dobrou noc a hodně štěstí / Good Night, and Good Luck Černobílý film George Clooneyho je rekonstrukcí sporu komentátora zpravodajství stanice CBS Edwarda Murrowa se senátorem Josephem McCarthym. Jejich konfrontace se odehrávaly přímo v živém vysílání. McCarthy stál v 50. letech v čele senátního výboru, který vyšetřoval občany podezřelé ze spolupráce s ..
 Dobrý den, nociDvojice lidí, jež se zajímá o pronajmutí prostorného bytu, vypadá jako zamilovaný mladý pár. Ale hned vzápětí je zřejmé, čemu byt bude sloužit: muž i žena jsou členy italské Rudé brigády a jejich momentálně vyhlédnutou obětí je politik Aldo Moro, jehož budou po únosu dlouze věznit v jednom z pokojů...
 Dobrý ročníkKaždý jednou dospěje - možná. Film, při jehož natáčení se proslulý režisér Ridley Scott (Gladiátor) podruhé sešel s oscarovým hercem Russellem Crowem, vypráví příběh londýnského experta v oboru investic Maxe Skinnera (Crowe), který se po smrti svého strýčka vrací na vinici, kde prožil nejkrásnější č..
 Dobrý řidič SmetanaExperiment s angažovaným občanem, olomouckým „tykadlovým" řidičem autobusu Romanem Smetanou, rozvinutý do podoby akčního dramatu o statečnosti a (švejkovské) vytrvalosti. Část televizního cyklu situačních dokumentů Český žurnál posloužila jako základ celovečerního filmu, zosobňujícího příkladnou vyt..
 Dobře placená procházkaNovinka legendárního režiséra. Mladý manželský pár Uli a Vanilka se právě rozvádí a toho času bydlí každý v jedné polovině bytu. Podivnou atmosféru naruší Advokát, který přichází manžele poučit o rozvodovém řízení a velkolepě rozvody opěvuje. Situace se ale začne komplikovat s příchodem dalšího naru..
 DogoraPatříte-li mezi vášnivé čtenáře magazínu National Geographic, nebo obdivovatele filmu Baraka, dostane vás i Dogora. Dogora není ani smyšlený příběh ani dokument. Je to hudební, impresionistický a humanistický film. Patrice Leconte jednoho dne objeví úžasnou symfonickou suitu s dětským sborem. Zjistí..
 DogvilleDrama o krizi morálky. USA, městečko Dogville ve Skalistých horách, třicátá léta, období hospodářské krize. Obyvatelé Dogville žijí zcela izolovaně daleko od civilizace, končí tu silnice, bývaly tu stříbrné doly, kde se dnes už netěží. Zdejší dobří lidé své město ale neopustili, žijí v uzavře..
 Dokonalý smysl Jak by náš svět vypadal, kdybychom všichni během několika dnů přišli o čich? A časem pak i o chuť? A postupně o všechny smysly, čemuž by předcházela nečekaná a nezvyklá emocionální vzplanutí, kterým se lidé obvykle brání? Byl by to nepřekonatelný handicap, nebo by nám to naopak pomohlo soustředit se..
 Dokonalý trikSouboj dvou kouzelníků. Film se odehrává v překotně se měnícím Londýně na přelomu 19. a 20. století. V dobách, kdy jsou iluzionisté modlami a vysoce postavenými celebritami, se ke slávě dere také dvojice mladých kouzelníků, Angier a Borden. Okázalý a rafinovaný Robert Angier (Hugh Jackman) je suveré..
 Doktor od Jezera hrochůMladý lékař Čeněk Dobešek pracuje v pražské nemocnici na interně a žije v bytě se svou manželkou a její matkou. Již na samém začátku příběhu jsme zasvěceni do složitého propletence jejich vztahů, kterým bezkonkurenčně dominuje rázná tchyně Marie Košvancová, která si pro svou atraktivní, ziskuchtivou..
 Doktor ŽivagoPolitické boje se stupňují. Rusko neodvratně kráčí vstříc komunistické diktatuře. Jeden muž v této těžké době miluje aristokratku a zároveň manželku bolševického vůdce. Americké drama oceněné 6ti Oscary natočené podle známé knihy Borise Pasternaka.
 Doma je domaJak se vodník, kterému se kráva Žíznivka vypila rybník, vypravil k moři, ale tam na něho čekaly jiné nepříjemnosti, a tak se raději vrátil domů. Pytel jablek, Pat a Mat – nábytek, Dorotka a ježibaba, Uzel na kapesníku, požár v kocourkově.
 Domácí péče Obětavá zdravotní sestra Vlasta (Alena Mihulová) při své práci na jihomoravském venkově ošetřuje spoustu rázovitých místních pacientů. Když se však dozví, že sama potřebuje pomoc, musí ji začít hledat mimo prostředí, které zná. Díky dceři jednoho z pacientů (Tatiana Vilhelmová) a její esoterické m..
 Domácí péče - premiéra filmu s delegací herců a tvůrců: režisér Slávek Horák, kameraman Jan Šťastný, dramaturg Jan Gogola, Alena Mihulová, Bolek Polívka, Alžběta Kynclová ad.Obětavá zdravotní sestra Vlasta (Alena Mihulová) při své práci na jihomoravském venkově ošetřuje spoustu rázovitých místních pacientů. Když se však dozví, že sama potřebuje pomoc, musí ji začít hledat mimo prostředí, které zná. Díky dceři jednoho z pacientů (Tatiana Vilhelmová) a její esoterické men..
 Domácí péče 20.7.Obětavá zdravotní sestra Vlasta (Alena Mihulová) při své práci na jihomoravském venkově ošetřuje spoustu rázovitých místních pacientů. Když se však dozví, že sama potřebuje pomoc, musí ji začít hledat mimo prostředí, které zná. Díky dceři jednoho z pacientů (Tatiana Vilhelmová) a její esoterické men..
 DominoDomino představuje zábavnou směs drsné akce, temného thrilleru, kousavé komedie a ostrých vizuálních efektů. Film je volně inspirovaný životem Domino Harvey - dcery slavného herce Lawrence Harveyho, která se vzdala kariéry úspěšné modelky, aby se stala nájemnou lovkyní lidí. Příběh dívky, která se n..
 Domino / DominoDomino představuje zábavnou směs drsné akce, temného thrilleru, kousavé komedie a ostrých vizuálních efektů. Film je volně inspirovaný životem Domino Harvey - dcery slavného herce Lawrence Harveyho, která se vzdala kariéry úspěšné modelky, aby se stala nájemnou lovkyní lidí. Příběh dívky, která se n..
 DomovPoklidnou existenci jedné rodiny naruší otevření frekventované dálnice jen několik metrů od jejich izolovaného domu daleko od lidí. Marthe, Michel a jejich tři děti se odmítnou vystěhovat a snaží se s novou enviromentální situací vyrovnat po svém. Dcera Marion začne být posedlá emisemi a vyrábí si v..
 Don JonSoučasný, na pornografii závislý Don Juan se snaží změnit svůj sobecký život. Don Jon je film o mladém muži (Joseph Gordon-Levitt) z New Jersey, jemuž závislost na internetovém pornu brání v navazování skutečných vztahů. Kamarádi mu říkají Don Jon, protože mu neodolá žádná žena, ale jemu přináší dal..
 Donšajni Operní soubor na malém městě se rozhodne uvést Mozartova Dona Giovanniho. Pohled do zákulisí příprav odhalí svět opery zbavený pozlátka. Příběh o lásce a zklamání, o hudbě a vášnivém milování a o lidech, kteří žijí svůj život opeře navzdory. Film se skvělým hereckým obsazením. Oscarový režisér Jiří ..
 DONT STOP1983. Do komunistického Československa konečně dorazil PUNK naplno. Osmnáctiletý Miki (Patrik Děrgel) se svým provokativním kamarádem Dejvidem (Lukáš Reichl) nechtějí zůstat pozadu. Deska London Calling od Clash jim ukáže ten správný směr. Vezmou elektrické kytary, naježí vlasy a přestanou brát ohle..
 Doors + předfilm UTB II.První celovečerní dokumentární film o skupině The Doors napsal a režíroval Tom DiCillo a komentář namluvil Johnny Depp. Tvůrci v něm odkrývají dosud nezveřejněné záběry proslulé čtyřčlenné rockové kapely. Snímek staví na záběrech natočených v letech 1966 - 1971, tedy od vzniku kapely až do smrti Jim..
 Dopisy z cely smrti – hosté: L. Navara, M. Petrov, J. AlbrechtJaký osud měla poslední slova obětí justičních vražd z padesátých let? Ti, kterým byla určena, na ně často čekali více než půl století. Dokument přiblíží poslední okamžiky těch, kteří byli (ač nevinní) odsouzeni za komunistické éry k smrti a byla na nich tedy spáchána justiční vražda. Je ale také sn..
 Dopisy z Iwo JimyPříběh bitvy o Iwo Jimu očima japonských vojáků. Před jedenašedesáti lety se na Iwo Jimě utkaly americká a japonská armáda. O několik desetiletí později bylo v lávové půdě ostrova objeveno několik stovek dopisů. Tyto dopisy pojednou dávají anonymním šikům bojujících vojáků tváře a hlasy. Japonští vo..
 Dostaňte agenta SmartaKdyž je jednoho dne napadeno velitelství americké zpravodajské tajné služby a identita většiny zaměstnanců je prozrazena, jejímu šéfovi nezbývá nic jiného, než do akce poslat i horlivého analytika Maxwella Smarta, který už dlouho sní o tom, že se superhvězdným Agentem 23 vytvoří neporazitelnou dvojk..
 DoupěPoslední akční film tragicky zesnulého Paula Walkera podle scénáře Luca Bessona. Příběh filmu vypráví o tajném agentovi, který se snaží najít zbraně hromadného ničení. Zbraně byly ukradeny z getta Doupěte. Tajný agent se s prosbou o pomoc obrací na Lina, jediného člověka, co zná tetno rajón a nebojí..
 Doupě bílého červaSkotský archeolog Angus Flint objeví v zřízeninách kláštera neobyčejně velkou lebku jakého si prastarého plaza. Brzy po rozšíření zprávy o objevení se do blízkého kostela Temple House nastěhuje krásná a záhadná lady Silvia Marshová. Působí dojmem znuděné bohaté krásky se zájmem o mladé muže. Ve sku..
 Drahý JohnŠvédský film Drahý John natočil režisér Lars-Magnus Lindgren podle románu Olle Länsberga. Vypráví prostý příběh mladé dvojce lidí, kteří již poznali lásku a její nebezpečí, kteří však neustávají hledat a věří, že jednou najdou to, co hledají: klid a štěstí. Jejich hledání je nakonec úspěšné. Annita ..
 Drákula: Neznámá legenda Nebál se postavit obrovské přesile. Obětoval se, aby ochránil svou rodinu a svůj lid. Stal se legendou, která úspěšně zbrzdila turecký vpád do Evropy. Přesto ho dnes vnímáme především jako jedno z největších monster, jaké lidská mytologie stvořila. Řeč je o hraběti Drákulovi, krvelačném vládci Trans..
 Dream HouseÚspěšný vydavatel Will Atenton (Daniel Craig) skončí s prací v New Yorku, aby se společně se svou ženou Libby (Rachel Weisz) a svými dvěma dcerami přestěhoval do klidného městečka v Nové Anglii. Zatímco se ve svém novém životě zabydlují, zjišťují, že jejich dokonalý domov byl dějištěm ..
 Dream Theater – Live At Luna ParkSnímek Live at Luna park s jedinečnou rockovou skupinou Dream Theater v hlavní roli je koncertní zážitek, který si nesmíte nechat ujít. Součástí filmu, jehož promítání se díky produkčním společnostem Eagle rock entertainment a Specticast odehraje v kinosálech na celém světě, je 160-minutová show s k..
 DreamgirlsSláva není všechno. Jednoduchý a přitom neuvěřitelně silný je příběh muzikálu Dreamgirls oscarového scenáristy a režiséra Billa Condona. Zachycuje trnitou cestu za slávou v podání dívčího tria Dreamettes, jejich vzestupy a pády, oběti, které musely svému snu přinést, a hlavně je plný skvělé hudby. F..
 DriveŘíkají mu Řidič. Přes den je filmovým kaskadérem, po nocích si přivydělává jako nájemný řidič zločineckých gangů. Nezajímá ho, o jakou práci ten večer zrovna jde, řítí se nocí s policejními vozy v zádech. Shannon je Řidičovým učitelem i manažerem, který se ho snaží dohazovat filmovým režisérům i zlo..
 Drnovické catenaccio + Náš první hospodář Uprostřed dvoutisícové vesničky Drnovice nedaleko jihomoravského Vyškova stojí fotbalový stadion pro osm tisíc diváků. Je to pyramida zaniklé fotbalové civilizace, jíž kdysi vládla slavná jména Karla Brücknera či Radka Druláka. Vzestup a pád drnovického fotbalového klubu je typický pro český fotbal,..
 Dron + host: Jan KužvartPo filmu diskuze s analytikem pro Blízký východ, nová média a drony, Janem Kužvartem. Je to jako hra – z výšky sledujete svůj cíl a pak jedním zmáčknutím tlačítka zneškodníte protivníka. O tisíce kilometrů dál v pákistánských horách v tu samou chvíli umírají lidé. Masivní nasazení be..
 DrsňačkyJedna by druhou nejraději zabila. Ale šéf jim to zakázal. To je věta, která přesně vystihuje vztah hlavních představitelek filmu Drsňačky, ve kterém se střetnou dvě vynikající komediální herečky – Sandra Bullock (Nebezpečná rychlost, Slečna Drsňák), a Melissa McCarthy (Ženy sobě). Zvláštní agentka F..
 DrsňákAutentická atmosféra předměstí Berlína. Hrdinou temného příběhu z dnešního Berlína je patnáctiletý Michael Polischka. Když se s jeho půvabnou, leč nevyrovnanou matkou Miriam rozejde bohatý milenec a vyhodí je oba na ulici, uváznou v mizerném bytě na bezútěšném předměstí Neukölln. A ve světě násilí, ..
 Druhá strana mince Hrdinkou černé komedie ze stalinistického Polska je osamělá třicátnice Sabina, pocházející ze vzdělané, vlastenecké rodiny. V jejím životě se objeví pohledný mladík, který v ní probudí lásku a vydíráním se ji pokusí přimět, aby udávala své kolegy ze zaměstnání... Film se sice zpočátku jeví jako spol..
 Druhá šance 13. září se znovu zamilujete… Kay (Maryl Streep) a Arnold (Tommy Lee Jones) jsou manželé již 31 let. Po tak dlouhé době není divu, že se z jejich vztahu vytratila ona pověstná jiskra a manželství se propadlo do šedivého stereotypu. Arnold je v manželství celkem spokojený a neřeší, zda by se na jejic..
 Druhý báječný hotel Marigold Báječný hotel Marigold leží v indickém Jaipuru a v předchozím filmu se stal útočištěm sedmi trochu noblesních a trochu potrhlých britských penzistů, které si s gustem zahrála elita britského herectví. Teď už je Báječný hotel Marigold plně obsazen stálými hosty a jeho manažerka Muriel (Maggie Smith) ..
 Druhý svět V jižní Francii je léto. Gaspard je šťastný mladý kluk, který tráví většinu času s kamarády a přítelkyní Marion. Potkává ale Audrey a jeho život se převrací vzůru nohama. Audrey je totiž krásná, tajemná a hraje dvojí hru. Ve virtuálním světě se pod jménem Sam snažít najít partnera, jenž by ji doprov..
 Drž hubu!… nebo mi ulítnou nervy! Francis Veber je jeden z nejtalentovanějších francouzských tvůrců, který se prosadil i v Hollywoodu. Naše publikum ho zná jako autora kultovních taškařic s Pierre Richardem (Kopyto, Hračka, Otec a otec, Velký blondýn s červenou botou ad.). Co může nastat, když tak renomovaný..
 Dřív, než půjdu spát Strhující thriller v produkci Ridleyho Scotta, v hlavních rolích s Nicole Kidman a Colinem Firthem. Vzpomínky: právě ty definují, kým jsme. Bez paměti člověk přestává existovat... A právě takto žije Christine (Nicole Kidman) která po autonehodě ztrácí paměť pokaždé, když večer usne. Každý nový den j..
 Duel Frost/NixonNelítostná bitva o pravdu. Byla to největší válka, která se odehrála před televizními kamerami. Na jedné straně stál bývalý americký prezident Richard Nixon, který jako jediný obyvatel Bílého domu rezignoval na svůj úřad, aby se vyhnul hrozícímu odvolání. Na straně druhé se ocitl populární televizní..
 Důkaz / ProofDcera přijíždí pomáhat svému umírajícímu otci, skvělému profesoru matematiky, který ztrácí svůj kontakt s realitou. Scénář strhujícího dramatu napsal David Auburn podle své vlastní knihy, za kterou získal velké množství ocenění včetně Pulitzerovy ceny. Režie se ujal známý britský režisér John Madden..
 DůmDům je intimním dramatem otce a dcery, příběhem o lásce, střetu snů různých generací a neutuchající touze po svobodě. Imrich buduje svůj vlastní životní sen – staví dům pro svoji mladší dceru Evu. Do stavby domu projektuje všechny své sny a ambice, které ztratil v éře komunismu. Na rodinném dvoře vš..
 Dům andělůTento film se mi opravdu líbil, protože je poutavý a vtipný. Hlavní hrdinka – Fanny Zander – přijíždí do malé švédské vesničky, aby si prohlédla dům, který zdědila po dědečkovi. Všechny ženy ve vesnici ji okamžitě začnou nenávidět. Vadí jim, jak se Fanny obléká a čím se živí. (Pracuje jako tanečnice..
 Dům bláznůKvětiny uprostřed válečné vřavy! Válečná tragikomedie známého režiséra Andreje Končalovského Dům bláznů vykresluje smutný obraz rusko-čečenské války, která po sobě nezanechává jen smrt a materiální devastaci, ale také těžkou psychickou újmu v myslích vojáků i civilistů. Film Dům bláznu získal zvlášt..
 Dům k pověšenípro vlastníky ZF a na akreditaci pro sportovce ODM zdarma Hlavní hrdina filmu Perhan žije se svou babičkou Hatidžou, strýcem Merdžanem a nemocnou sestrou Danirou v romské osadě, ze které jsou pravidelně unášeny děti do Itálie, kde jsou využívány Ahmedovou mafií k různým zločinům. Perhan ..
 Dům košaté láskyV této finské komedii se zatrpklé manželství mění na čím dál podivnější hru. Juhani je rodinným psychoterapeutem a Tuula je profesionální konzultantkou. Jsou dlouholetí manželé, ale jejich vztah už vyhasl a rozhodnou se, že je čas se rozejít. Juhani a Tuula věří, že jsou dostatečně inteligentní a uv..
 Dům kouzel Opuštěný kocourek Bouřka se jednoho deštivého dne ukryje v tajuplném domě starého kouzelníka, kde bydlí také celá řada nevšedních bytostí ze světa fantazie. Ale ne každý je nadšený příchodem nečekaného hosta. Králík Jack spolu s myškou Maggie udělají všechno pro to, aby kocourka vyhnali. Situace se ..
 Dům narubyVšechno, co on potřeboval vědět o životě, se ona naučila ve vězení. Steve Martin v hlavní roli bláznivé komedie. Peter Sanderson (Steve Martin) je rozvedený, přehnaně pečlivý a podrážděný advokát, který stále miluje svou bývalou ženu (Jean Smart) a nemůže přijít na to, co udělal špatně a proč jej op..
 Dům u jezeraFilmová romance s Keanu Reevesem a Sandrou Bullock. Doktorka Kate Foresterová, která žila v neobvyklém domě u jezera si po přestěhování do Chicaga začíná prostřednictvím schránky před domem vyměňovat zamilované dopisy s jeho novým obyvatelem, architektem Alexem Wylerem. Během této korespondence zjis..
 Dům úsměvuDalší Ferreriho „komedie“ z osmdesátých let převrací mnohá očekávaná schémata. V anti-melodramatu z prostředí starobince sledujeme zrod milostného citu mezi Adelinou a Andreem, kteří jsou odsouzeni k „dožívání“ ve sterilním prostředí ústavu, jehož čas ubíhá v rytmu pravidelných kontrol, televizní..
 Dům voskových figurínChytit. Zabít. Vystavit. Thriller Dům voskových figurín natočil debutující režisér videoklipů a reklam Jaume Collet-Serra v produkci společnosti Dark Castle Entertainment, specializující se na temné filmové žánry. Originální název odkazuje ke stejnojmennému snímku Andrého De Totha z roku 1953, patří..
 Dům voskových figurín (1953)Příběh šíleného sochaře Henryho Jarroda, který pro svoji kolekci voskových podobizen neváhá vraždit, byl na filmovém plátně pod jménem Dům voskových figurín představen v roce 1952 - jako remake hororu Tajemství panoptika (1933, Mystery of the Wax Museum; r. Michael Curtiz), jenž vznikl podle divadel..
 Dún an doras (ČR), Shannon (ČR), Kieltig (SK), Carrantuohill (PL)Společný koncert nejlepších východoevropských skupin, které hrají irskou hudbu.
 Duše jako kaviárHvězdně obsazená česká komedie plná peripetií, nadsázky a humoru o životních kotrmelcích třech sourozenců. Na pohřbu otce, za účasti jeho nesčetných milenek, se Jana (Tatiana Vilhelmová) a Anna (Karolína Kaiserová) dozvídají o existenci nevlastního bratra Vladimíra (Jan Budař). Nejmladší ze..
 Duše jako kaviár-premiéra za účasti delegaceHvězdně obsazená česká komedie plná peripetií, nadsázky a humoru o životních kotrmelcích třech sourozenců. Na pohřbu otce, za účasti jeho nesčetných milenek, se Jana (Tatiana Vilhelmová) a Anna (Karolína Kaiserová) dozvídají o existenci nevlastního bratra Vladimíra (Jan Budař). Nejmladší ze sourozen..
 Duše Paula GiamattihoPo náročných zkouškách divadelního představení Čechovova Strýčka Váni je Paul emocionálně vyčerpán. Náhodou narazí na „Úschovnu duší“, soukromou laboratoř, která nabízí obyvatelům New Yorku úlevu od břemen, která tíží jejich duše. Paul se rozhodne, že si nechá vyjmout svou duši. Po nezdařeném pokusu..
 Dva dny, jedna noc Autorská režisérská dvojice bratrů Dardennových již pravidelně každé tři roky přináší svým divákům nové celovečerní filmy, za které získává prestižní filmové ocenění. Jejich parketou jsou sociální dramata s tematikou rodiny, práce či hodnoty peněz, které se vyznačují pronikavou realističností a věro..
 Dva mrazíciVeselé taškařice dvou mrazíků a jiné pohádkové příběhy k tomu: Dva mrazíci, Dvanáct měsíčků, Jabloňová panna, Pan Prokouk přítel zvířátek, Král a skřítek.
 Dva nula (předpremiéra) Na fotbalovém stadionu v centru Prahy se chystá největší fotbalový zápas roku, Sparta dnes večer hraje se Slavií. Začíná přímý přenos. Dvacet dva filmových kamer ale tentokrát nemíří na hřiště, nýbrž do hlediště. V něm se totiž nachází velmi různorodá a vtipná společnost, která stojí za pozornost ví..
 Dva ve vlně Dvojprojekce: filmy Dva ve vlně a U konce s dechem. Byli to nerozluční přátelé. Psali o filmu radikálně a bez předsudků. Dali vzniknout filmovému hnutí, které natrvalo změnilo klima světového filmu. Objevili pro film Jean-Paul Belmonda. Dokázali dokonce zrušit na jeden rok festival v Cannes. ..
 DvanáctPříběh se odehrává ve válkou zničené Čečně. 12 porotců bojuje s rozhodnutím o osudu čečenského teenagera, který údajně zabil svého ruského otčíma. Porotci: rasistický taxikář, nedůvěřivý lékař, nerozhodný televizní producent, člověk, který přežil holocaust, vášnivý muzikant, ředitel hřbitova a další..
 Dvanáct do tuctuSteve Martin hlavou rodiny v megarodinné sitkomedii. Rodinná komedie o početné rodině sportovního trenéra Toma Bakera, který je navzdory americkým rodinným statistikám, podle nichž na jednu rodinu připadá 1,87 dítěte, otcem 12 synů a dcer. Jeho žena Kate je nejen chápavou manželkou a milující matkou..
 Dvanáct měsíčkůAmálka – pohádka o víle Amálce. Dvanáct měsíčků – známá pohádka B. Němcové. Hloupý vlk – moderní pohádka o líném a hloupém vlkovi. Jak Mikeš zachránil Bobeše – jak Mikeš vytáhl z bryndy kozla Bobeše.
 Dveře dokořánOscarového režiséra Anthonyho Minghellu proslavily filmy Anglický pacient a Návrat do Cold Mountain. Will (Jude Law) a jeho kamarád Sandy (Martin Freeman) jsou spolumajiteli vzkvétající londýnské firmy, která se zabývá zahradní architekturou. Nedávno své moderní studio přestěhovali na King’s Cross –..
 Dveře v podlazeNejnebezpečnější tajemství jsou ta, která se bojíme říci sami sobě…. Režisér Tod Williams se inspiroval novelou Johna Irvinga, jednoho z největších žijících světových autorů. Tento best-seller vyšel pod názvem Rok vdovou také u nás. John Irving má už na svém kontě Oscara za adaptovaný scénář vlastní..
 Dvojí hraPřechytračit. Překonat. Přehrát. Převézt. A pak už jen převést prachy. Dannyho parťáci potkávají pana a paní Smithovy. Tony Gilroy, režisér ceněného snímku Michael Clayton, natočil chytrý film, ve kterém má každý rafinovaný plán, nikdo nehraje fér a jehož divák nesmí uvěřit ani závěrečným titulkům. ..
 Dvojí život VeronikyZvláštní příběh dvou identických dívek – Polky a Francouzky – lze vnímat v nejrůznějších rovinách. Divákovi se záměrně otvírá nekonečný prostor pro úvahy a reflexe. Zatímco "polská" Veronika dává před láskou k muži přednost lásce k hudbě, a proto také umírá, "francouzská" Veronika volí zdánlivě "pří..
 DvojníkPlachý samotář Simon (Jesse Eisenberg) se protlouká životem v lhostejném světě. V práci ho přehlížejí, jeho matka jím pohrdá, žena jeho snů Hannah (Mia Wasikowska) ho ignoruje. Nic z toho se mu nedaří změnit. Jeho život se převrátí naruby až ve chvíli, kdy mu přibude nový kolega v práci. James je fy..
 DýchatVe filmu Dýchat režisér zprostředkovává podmanivý vhled do lidské psychiky. Devatenáctiletý Roman Kogler si už čtyři roky odpykává ve vězení trest za zabití. Nyní se rozhoduje, jestli bude propuštěn na podmínku, nebo si odsedí původní trest v plné výši. Osud mu rozdal špatné karty: pro samotáře bez ..
Letní kino

Městská kina na Facebooku Filmjukebox

Opery Balety

aktuality

Hvězda věci v prodeji

V prodeji jsou tašky, vějíře, frisbee a klíčenka kina Hvězda! Předměty jsou umístěny vedle vchodu s ceníkem, prodej na pokladně.

výstavy

Městská kina jsou členem sítě kin
Europa Cinemas
 
kód & design Jakub Němeček, © 2003 - 2011 Městská kina Uherské Hradiště
Náměstí Míru 951, Uherské Hradiště, 686 01, tel: +420 576 514 200