Katalog filmů

Zde si můžete přečíst podrobnější informace o filmech, které se promítaly v kině.

#  A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  M  N  O  P  Q  R  S  T  U  V  W  X  Y  Z  vše
#názevpopis
II Love You Phillip Morris Steven Russel (Jim Carrey), šťastně ženatý muž, se dostane do problémů a odpykává si trest ve vězení. Zde se setká s Phillipem Morrisem (Ewan McGregor) do kterého se bezhlavě zamiluje... Inspirováno skutečnou událostí. Skutečný Steven Jay Russel se proslavil mnoha bizarními útěky z vězení, které rea..
 I Met the WalrusBěhem montrealského "Bed-In" Johna Lennona a Yoko Ono na jaře 1969 místní čtrnáctiletý fanoušek Beatles Jerry Levitan navštívil zpěváka v jeho hotelovém pokoji a rozmlouval s ním o míru, Beatles, o tvorbě s Yoko a mimo jiné též o pocitu úzkosti dospívajících. Nahrávka tohoto rozhovoru se třice..
 I NAŠE DĚTI TO NEMAJÍ LEHKÉ - Beseda s Eliškou Petruchovou – Fond ohrožených dětí KroměřížFond ohrožených dětí je občanské sdružení s celostátní působností, jehož cílem je pomáhat týraným, zanedbávaným, zneužívaným opuštěným nebo jinak sociálně ohroženým dětem. Za dobu svého působení již pomohl desítkám opuštěných dětí najít náhradní rodiny, po celé republice provozuje síť „Klokánků“ – z..
 I´m Not ThereBob Dylan je bezpochyby jedním z nejvlivnějších umělců současnosti. Nejde jen o to, že jeho písně vyhledávají posluchači několika generací; mnozí z nich mají sklon v jejich světle interpretovat svět, který je obklopuje, i vlastní osud. Zároveň jen málokdo prošel během svého života tolika obraty a pr..
 IDANež se osmnáctiletá novicka Anna stane jeptiškou, musí navštívit svou jedinou žijící příbuznou Wandu, o jejíž existenci neměla dosud ani tušení. Ukazuje se, že teta Wanda je bývalá zapálená komunistka a soudkyně, která v 50. letech posílala na smrt kněze a další odpůrce režimu. Nečekané setkání nasm..
 IdiotiV rodinném domku na předměstí Kodaně žije skupinka intelektuálů, které spojuje zvláštní zábava: hrají si na idioty - různým způsobem mentálně postižené lidi, a záměrně tím provokují své okolí. Na procházce, v restauraci, v bazénu, na exkurzi v továrně... Téma už na první pohled zarážející a krajně n..
 Ikarie XB 1Dobrodružná cesta vesmírem v jednom z nejslavnějších českých sci-fi filmů. Na jeho počátku se chodbou kosmické lodi potácí pološílený muž s popálenou tváří. Na obrazovce ho sleduje velitel Abajev a jeho myslí probíhají vzpomínky. V retrospektivě můžete sledovat start kosmické lodi Ikarie XB 1, která..
 IluzionistaBritsko-francouzský animovaný film vznikl na základě nerealizovaného scénáře francouzského herce a režiséra Jacquese Tatiho z roku 1956. Tati jej tehdy věnoval své nejstarší dceři a vypráví v něm příběh zestárlého iluzionisty, který putuje se svým uměním od vesnice k vesnici. Jednoho dne v zapadlé v..
 Imaginarium dr. Parnasse Dr. Parnassus (Christopher Plummer) kdysi dávno vyhrál nesmrtelnost v sázce s ďáblem panem Nickem. O mnoho století později našel pravou lásku a s ďáblem podepsal novou smlouvu. V ní stálo, že se vzdává své nesmrtelnosti výměnou za mládí, ale jeho prvorozené dítě se v den svých šestnáctých narozenin ..
 Imagine: John LennonDokumentární snímek Andrewa Solta zachycuje osobnost legendárního zpěváka, umělce a mírového aktivisty na počátku sedmdesátých let, kdy ve své velkolepé usedlosti Tittenhurst Park v Ascotu, kde s Yoko Ono dva roky žil, nahrával druhé sólové album Imagine. Paralelně snímkem prochází druhá linie..
 Import / ExportVe svém druhém hraném filmu objevuje Ulrich Seidl paralely mezi mladou Ukrajinkou Olgou, která najde práci v bohatém Rakousku, a mladým Rakušanem Paulem, který se svým otčímem odjíždí na Ukrajinu montovat automaty na bonbony do zchátralých městských čtvrtí. Jak na východě, tak na západě vidí autor s..
 In AmericaNový domov. Nový život. Viděno očima, kterým nic neunikne.Ve snímku In America, inspirovaném vlastními životními osudy, se filmař irského původu Jim Sheridan vrací do osmdesátých let minulého století, kdy se svou rodinou dorazil z Irska do Ameriky. Příběh mladé rodiny, která se těžce vzpamatovává ze..
 Indián a sestřičkaIndián a sestřička je film o lásce, odehrávající se na malém městě v Jižních Čechách, konkrétně v Prachaticích. Jeho námětem je příběh pětadvacetiletého dělníka Františka (Tomáš Masopust), který inklinuje ke komunitě "bílých indiánů", a romské dívky Marie (Denisa Demeterová), zdravotní sestry z měst..
 Indiana Jones a Království křišťálové lebkyDevatenáct let čekání skončilo. Jedna z nejslavnějších postav filmové historie se vrací na stříbrné plátno. Za doprovodu typických fanfár Johna Williamse, v charakteristickém klobouku a s bičem coby nepostradatelnou zbraní. Indiana Jones. Univerzitní profesor a muž, který objevil legendární Archu úm..
 Indické nokturnoPátrání po stopách zmizelého přítele se stává cestou za poznáním sebe sama. Mladý Evropan odjíždí do Indie provádět archivní výzkum a zároveň využívá této příležitosti k pátrání po svém dávném příteli z dětství, který je už rok nezvěstný. Má jen několik málo stop, jež ho vedou ze starého hotelu do n..
 Iné svety + uvedení Jan Gogola ml.Šest hrdinů na konci světa. Na konci globálního světa. Made in Šariš. Film, který zkoumá, co se děje s originalitou v době globalizace v jednom z koutů Evropské unie – v regionu Šariš. Filmová mozaika o tom, jak sežije „šalenim vychodnarom“ - Rusínům, Romům, Židům a Šarišanům pod Východními Karpatam..
 Ingmar Bergman dnes (Kinolektorát Martina Jirouška)Pramen panny, Hodina vlků, Persona, Tvář, Šepoty a výkřiky to nejsou jen vrcholná díla podivínského režiséra, ale také další etapy ve vývoji moderní kinematografie. Přestože by se Bergman mohl zdát jako hermetický, nepřístupný (a často tak bývá prezentován), jeho vliv se podepsal i na díle zdánlivě ..
 InkognitoChtěl spasit svět hudbou, ale nespasil ani sám sebe… Televiznímu režiséru Larrymu Charlesovi musela ležet na srdci tíha světa, když se odhodlal k takovému filmu jako je Inkognito. Pro svůj filmový debut získal Boba Dylana, který se pod pseudonymem podílel s režisérem na scénáři, ztvárnil hlavní roli..
 Inland EmpirePříběh o záhadě… Záhadě uvnitř vnitřních světů… Rozvíjející se kolem ženy… Ženy zamilované a v nesnázích. Herečka Nikki Grace se připravuje na největší roli svého života, ale když se zamiluje do svého kolegy, zjistí, že se její život začíná podobat fiktivnímu filmu, který právě točí. Navíc odhaluje,..
 Insidious 2 V roce 1986 trápí malého Joshe Lamberta vidiny podivné staré ženy. Jeho matka Lorraine přivolá na pomoc experta na paranormální jevy Carla, který požádá o pomoc svou spolupracovnici Elise. Ta Joshe zhypnotizuje a i přes jeho varování se pokouší najít zdroj podivných jevů. V komoře v ložnici je ale č..
 Insidious 3: PočátekNovou kapitolu děsivé hororové série napsal a režíroval její spolutvůrce Leigh Whannell. Tento mrazivý prequel, situovaný v době před strašidelnými zážitky rodiny Lambertů, divákům odhaluje osudy nadané jasnovidky Elise Rainierové (Lin Shaye), jež se po jistém váhání rozhodne pomocí svých schopností..
 Institut BenjamentaFilm popisuje formou expresionostického a surrealistického podobenství depresivní sen, jemuž se říká lidský život. Autoři těžili zejména z poetiky Franze Kafky. První hraný film slavných bratří Quayových inspirovaný novelou švýcarského spisovatele Roberta Walsera Jacob von Gunten. Mladý hrdina se oc..
 Interference + Paul Tiernan + Marja Tuhleanen + Maria Doyle Kennedy + Kieran Kennedy + Fergus O´FarellUnikátní seskupení několika významných irských muzikantů, které vybral a doporučil Glen Hansard (FRAMES).
 Intermission„Pulp Fiction“ po irsku. Jedenáct lidských osudů v irském Dublinu. Další film volně odvozený z kultovního Trainspottingu vznikl tentokrát v irsko-britské koprodukci. V nervním stylu ruční kamery sleduje životní trable několika obyčejných Irů a Irek různého věku - těch sotva škole odrostlých, i gener..
 InterstellarKdyž se náš čas na Zemi chýlí ke konci, je skupina výzkumníků pověřena nejdůležitějším posláním v lidských dějinách: cestou za hranice naší galaxie, při které má za úkol najít mezi hvězdami pro lidstvo nový domov. Hlavní role ve filmu uznávaného režiséra Christophera Nolana (filmová trilogie „Temný..
 Interstellar + předvánoční překvápko! Když se náš čas na Zemi chýlí ke konci, je skupina výzkumníků pověřena nejdůležitějším posláním v lidských dějinách: cestou za hranice naší galaxie, při které má za úkol najít mezi hvězdami pro lidstvo nový domov. Hlavní role ve filmu uznávaného režiséra Christophera Nolana (filmová trilogie Temný r..
 Interview + Káva a cigaretyPierre (Steve Buscemi), hrdý na svou kariéru politického novináře, je přímo rozlícený, když se dozví, že má dělat rozhovor s oblíbenou hvězdou amerických televizních seriálů Katjou (Sienna Miller). Ještě ke všemu o téhle podprůměrné blonďaté herečce nic neví, což se bohužel v průběhu rozhovoru velmi..
 Interview podle van Gogha + Submission: Part 1Snímek režiséra Theo van Gogha z roku 2003 se stal předlohou pro stejnojmenný film Stevea Buscemiho z roku 2007. Do distribuce vstupuje nejen současný „remake“ Goghova filmu, ale rovněž snímek původní. Diváci tak budou mít příležitost srovnat si holandský originál a jeho následnou americkou verzi s..
 Interview s upírem Nesmrtelná hororová romance podle předlohy Anne Rice. Louis Pointe du Lac v hotelovém pokoji souhlasí, že bude mladému novináři Malloyovi vyprávět svůj životní příběh. Louis je totiž upír a žije už dvě stě let. Když mu bylo čtyřiadvacet, psal se rok 1791 a jeho milovaná žena i dítě zemřeli při porod..
 IntimityJe to vlastně jeden příběh lásky na pozadí času vyměřeném pro jeden lidský život. Intimity jsou romantickým filmem, složeným ze sedmi příběhů o lásce, které se vzájemně prolínají. Zamilované páry nám nechávají nahlédnout do svého intimního soukromí v okamžiku, kdy řeší určitý citový milostný problé..
 Intimní osvětleníJeden z významných snímků tzv. nové české vlny 60.let, který byl zařazen mezi desítku nejlepších domácích filmů všech dob. Celovečerní debut scénáristy a režiséra Ivana Passera je současně jeho jediným dlouhometrážním filmem, který natočil v tehdejším Československu. V této osobité smutné komedii se..
 Intimní past Každý rok se přibližně tři milióny nezadaných žen v Americe přestěhují do neznámého bytu. Nevědí, kdo v něm před nimi žil, neznají jeho majitele a ani si nedělají starosti s výměnou zámku na dveřích. Film Intimní past je právě o takové ženě. Mladá a pěkná doktorka Juliet Dermer (Hilary Swank) se po..
 Intolerance„Otec filmové režie“ (prosadil dramatizující a psychologizující detail, zaktivoval úlohu kamery, osvětlení, interpunkce, herce, zavedl retro-vsuvky, dokonale pracoval s paralelní a křížovou montáží, gradoval napětí zrychlováním frekvence záběrů z různých časoprostorových rovin, vytvořil katalog dodn..
 InvazePři výbuchu vesmírné stanice Patriot osvítila oblohu mezi Dallasem a Washingtonem obrovská exploze a na území Ameriky se snesla spousta trosek. Psychiatrička Carol Bennel má obavu, že neznámá látka z paluby lodi se nepozorovaně dostává do ulic města i k ní domů. Carol se spojí se svým kolegou Benem ..
 Invaze barbarůProč ho nenechají v klidu umřít? Tragikomedie Invaze barbarů je příběhem o posledním účtu, který nám dává život - jako jedinci, jako občanovi, jako částečce lidstva. Film je však navzdory veškeré myšlenkové závažnosti napsán a natočen tak lehce a nezávazně, že jej lze vnímat v několika rovinách - ja..
 Iracionální mužUznávaný profesor filozofie Abe Lucas (Joaquin Phoenix) je už víc než rok emocionálně na dně. Nemůže psát, nemůže dýchat, nemůže si vzpomenout na smysl života, z ničeho se nedokáže radovat. Cokoliv kdy zkusil, mu nepřináší uspokojení. Jeho jediným spolehlivým přítelem je alkohol. Abe přijíždí učit ..
 Irina PalmJeden z nejsilnějších filmových zážitků roku přináší příběh padesátnice Maggie, která se jednoho dne nechá zaměstnat v nočním klubu londýnského Soho. V zoufalé snaze získat peníze na operaci vážně nemocného vnuka přijme práci, nad níž by se dosud při pouhé zmínce zarděla studem. Pozoruhodné šansonié..
 Iron ManSlavná komiksová postava Iron Man patří mezi nejhýčkanější superhrdiny sdružené pod křídly giganta jménem Marvel. Přesto (nebo možná právě proto) se až teď mohl přidat ke svým sourozencům Spider-Manovi, Fantastické čtyřce a X-Menům, kteří o sobě mohou hrdě prohlašovat, že o nich natočili film. Neček..
 Iron Man 2 V pokračování marvelovského komixu se dozvíme, co se stane, když multimilionář, génius, ale také alkoholik Tony Stark, který v prvním díle sestrojil bojový oblek, v němž zachraňuje svět jako Iron Man, rozhodne zveřejnit celou pravdu o svém alter-egu. Režií byl opět pověřen osvědčený Jon Favreau a To..
 Iron Man 3 Ve filmu společnosti Marvel Studios Iron Man 3 je svérázný, ale geniální průmyslník Tony Stark / Iron Man nucen čelit nepříteli, jehož dosah nezná hranic. Když je rukou nepřítele připraven o vše, čeho si v životě cení, vydá se Stark na pouť s cílem nalézt toho, kdo je za jeho utrpení zodpovědný. Na ..
 IRSKÝ DEN: Čechomor + Iarla Ó Lionáird + Shannon + U2 Revival + Paddy Keenan + Tommy O´Sullivan + Mickey DunneUnikátní komponovaný program především hudebního vystoupení několika domácích i irských interpretů a skupin bude vrcholem letošní nabídky doprovodných akcí. Akce se uskuteční v nedalekém archeoskanzenu na Modré (5 km od UH) a bude současně i poctou pro misionáře sv. Patrika, kteří zde v 7 století po..
 iShorts – zkrátka filmy: České krátké dokumentySlavnostní uvedení další edice DVD Czech Short Films Vol. 4, 2013 ve spolupráci s Českým filmovým centrem. V programu uvidíte výběr nejzajímavějších českých krátkých filmů, vybraných na DVD. Můžete se těšit na hrané i animované kraťasy, pro každého diváka máme navíc dárek.
 iShorts zahajují: Down Under (Austrálie a Nový Zéland) + předfilm UTB II.: Nesejdeš z cestyAustrále a Nový Zéland, země, které se nachází „Down Under“. Těmto dvěma bude věnovaná první projekce iShorts. Uvidíte že, když se řekne Austrálie a Nový Zéland tak to rozhodně neznamená pouze klokany, tazmánské čerty, operu v Sydney nebo domov Hobitů, ale mnohem víc – třeba úžasné krátké filmy. ..
 iShorts: FAMU vs. FAMO V Dva bakalářské filmy z FAMU proti dvěma bakalářským filmům z FAMO. 4 filmy, 2 školy a 1 akce. V letošním roce proběhne neuvěřitelný 5. ročník oblíbeného duelu dvou českých filmových škol. Který z filmů získá diváckou cenu za nejlepší film? Jsou filmy studentů filmových škol podobné nebo napro..
 iShorts: Irské kraťasy + Jameson welcome drink zdarma!Mezi letošních pět finalistů na Oscara za nejlepší krátký hraný film se dostaly hned dva kraťasy z Irska. Jeden z nich si dokonce zlatou sošku nakonec odnesl. Příjďte zjistit, proč jsou irské filmy tak výjimečné. A jestli ne kvůli filmům, přijďte alespoň kvůli Leprikónům! Program nabídne tyto krátké..
 iShorts: Oscarové filmy 1 (krátké hrané filmy nominované na Oscar)Speciální projekce všech pěti hraných krátkých filmů nominovaných na Oscara včetně vítězného snímku.Kolik celovečerních filmů, které letos získaly Oscara jste viděli? A co kraťasy? Žádný? Vše můžete ještě dohnat... “Lidové vstupné”: jen 40 (ART), 60 Kč! Seznam filmů: Asad..
 iShorts: Oscarové filmy 2 (krátké animované filmy nominované na Oscar)Speciální projekce všech pěti animovaných krátkých filmů nominovaných na Oscara včetně vítězného snímku. Kolik celovečerních filmů, které letos získaly Oscara jste viděli? A co kraťasy? Žádný? Vše můžete ještě dohnat... “Lidové vstupné”: jen 40 (ART), 60 Kč! Seznam nominovanýc..
 Ivanovo dětstvíTarkovského úspěšný debut (jeho obhájcem v mezinárodní polemice byl např. J. P. Sartre) vypráví příběh 11-letého "dítěte války", jehož údělem se stala nepřístupná samota v utrpení a hořkosti, úplné přivlastnění světem nenávisti, pomsty, rizika a smrti, odcizení se všemu a všem bez náznaku touhy žít ..
 Ivetka a horaDokumentární film o spirituální zkušenosti jedné dívky na slovenské hoře Zvir. Dne 5. srpna 1990 odpoledne si tři děti ve věku 10, 11 a 7 let - Ivetka, Katka a její bratr Miťko - hrály na mýtině na hoře Zvir, na Lubovnianské vrchovině na severovýchodním Slovensku. Z okolního lesa se najednou začaly..
Letní kino

Městská kina na Facebooku Filmjukebox

Opery Balety

aktuality

Hvězda věci v prodeji

V prodeji jsou tašky, vějíře, frisbee a klíčenka kina Hvězda! Předměty jsou umístěny vedle vchodu s ceníkem, prodej na pokladně.

výstavy

Městská kina jsou členem sítě kin
Europa Cinemas
 
kód & design Jakub Němeček, © 2003 - 2011 Městská kina Uherské Hradiště
Náměstí Míru 951, Uherské Hradiště, 686 01, tel: +420 576 514 200