Katalog filmů

Zde si můžete přečíst podrobnější informace o filmech, které se promítaly v kině.

#  A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  M  N  O  P  Q  R  S  T  U  V  W  X  Y  Z  vše
#názevpopis
NNa cestě Zamilovaný pár Luna a Amar se ze všech sil snaží překonat překážky, které ohrožují jejich vztah. Poté, co Amara dramaticky změní fundamentalistická komunita, řeší Luna ohromné dilema – snaží se zjistit, jestli pouhá láska dokáže udržet vztah na stezce k životnímu štěstí. Od režisérky filmu Grbavi..
 Na divoké vlně Film natočený podle životního příběhu Jaye Moriartyho, neuvěřitelně talentovaného surfera, jehož styl dodnes obdivují tisíce fanoušků divokých vln. Jeho snem bylo zdolat Mavericks – jednu z největších mořských vln na světě. Když měl 15 let, zjistil, že toto místo opravdu existuje a nachází se dokonc..
 Na dotekVěříte-li v lásku na první pohled, nikdy se nepřestaňte dívat. V hlavních rolích Julia Roberts, Natalie Portman, Jude Law a Clive Owen. Film Na dotek, který je sarkastickým pohledem na současné citové vztahy, vypráví příběh čtyř obyvatel Londýna, jejichž osudy se protnou v nemilosrdné mezilidské hře..
 Na dotek / Closer Snímek Na dotek vznikl podle úspěšné divadelní hry anglického dramatika Patricka Marbera (nar. 1964), jež po uvedení v Londýně v roce 1997 získala řadu ocenění, byla přeložena do třiceti jazyků a uvedena na více než stovce scén (u nás měla premiéru 10.9.2001 v Divadle Rokoko). O hru se záhy začali z..
 Na druhé straněPříběh o smrti a o životě v kulisách současného Istanbulu. Ali je vdovec a žije v Německu. Připadá si sám a tak se jednoho dne rozhodne, že do svého domu pozve tureckou prostitutku Yeter a bude jí za společnost platit. To se nelíbí jeho synovi Nejatovi, který je učitelem němčiny a otcovy vrtochy se ..
 Na dřeň + předfilm: NekudrňAlimu(Matthias Schoenaerts) byl do péče svěřen jeho pětiletý syn, ale se Samem (Armand Verdure) se sotva znají a ocitají se bez domova, bez peněz a bez přátel. A tak se Ali uchýlí ke své sestře Anně (Corinne Masiero) do jihofrancouzského města Antibes. Tam najednou život vypadá snadnější a zalitý sl..
 Na hraně temnotyPropracovaný detektivní thriller s Melem Gibsonem, který se v hlavní filmové roli objevuje poprvé od roku 2002, kombinuje skvělý scénář s přímočarou akcí. Detektivovi Thomasovi Cravenovi umírá v náručí jeho vlastní dcera. Během vyšetřování její vraždy proniká Thomas stále hlouběji do nebezpečného sv..
 Na hraně zítřka Příběh se odehrává v blízké budoucnosti. Mimikové, mimozemská rasa připomínající včelí kolonii, vytrvale útočí na Zemi, obracejí velká města v hromadu trosek a zanechávají za sebou miliony lidských obětí… Podplukovník Bill Cage (Tom Cruise), který nikdy nebyl v žádné bitvě, je bez cirátů degradován ..
 Na mamuta! Gérard Depardieu nasedá na legendární motorku Mammut z roku 1973 a „řítí“ se za bývalými zaměstnavateli získat potvrzení potřebná k vyřízení zasloužené penze. Jenže seniorská vyjížďka se brzy promění v bláznivou road-movie plnou bizarních setkání, vzpomínek na bývalou lásku (Isabelle Adjaniová) a ne..
 Na odstřelVše, co řeknete, bude použito. Práce investigativních novinářů je vzrušující, přitažlivá a sexy. Někdy při ní může jít i o život, někdy postaví psavce před rozhodnutí, které připomíná pověstnou Sofiinu volbu. Režisér Kevin Macdonald (Poslední skotský král) se na tuhle nelehkou profesi podíval s využ..
 Na půdě aneb Kdo má dneska narozeniny?Celovečerní animovaná pohádka Jiřího Barty nejen pro děti. Příběh ze staré zaprášené půdy, kde mají domov odložené hračky, které se tu zabydlely ve starém kufru. Těší se na své každodenní rituály, hry a radosti, chodí do práce, slaví narozeniny... prostě si užívají pohodu a harmonii domova. Až do ch..
 Na samotě u lesaManželé Oldřich a Věra Lavičkovi se svými dětmi Petříkem a Zuzankou odjíždějí do Loukova na chalupu svého známého, inženýra Radima Zvona. Chtějí také koupit chalupu a doufají, že jim Zvon pomůže. Nakonec si vyhlédnou malebnou chalupu dědy Komárka, který souhlasí, že ji prodá a zatím pronajme Lavičko..
 Na severTlouštík Jomar kdysi býval úspěšný atlet, pak se ale nervově zhroutil a uzavřel se před celým světem. Film, který sami tvůrci charakterizují jako „antidepresivní off-road movie“, s jemným humorem popisuje Jomarovu cestu za synem, jehož nikdy nepoznal. Při dlouhém putování potkává podobně zmatené a o..
 Na sever Severozápadní linkouVe filmu North by Nortwest se Alfredu Hitchcockovi podařilo zkomponovat dokonale neprůhlednou zápletku kolem agentů, nepravé identity a dvojí hry tajných služeb. Úspěch thrilleru u diváků a kritiky byl přesvědčivý. Americká kontrašpionáž si vymyslí neexistujícího agenta. Tajné služby si tohoto agent..
 Na sv. Valentýna Film „Na sv.Valentýna“ vypráví 10 různých příběhů odlišných lidí v Los Angeles, jejichž osudy se protnou právě na den svatého Valentýna, kdy se každý z nich snaží najít lásku, nebo řeší milostné problémy. Scénář napsal Mark Silverstein a Abby Kohn.
 Na velikosti záleží Proč se otravovat s hubnutím, když se můžete dát na zápasení? Poznání, k němuž dojde čtveřice kamarádů, otevírá množství komediálních situací, ale upozorňuje i na společenský tlak vyvíjený na lidi s nadváhou. Snímek bere sumo jako prostředek uznání i revolty v hubeností posedlé společnosti a sport j..
 Na vlásku Na vlásku je animovaná hudební komedie plná efektů a dobrodružství o dívce, která má kouzelné vlasy zlaté barvy dlouhé víc než 70 stop. Princezna Locika je unesena z hradu svých rodičů již jako dítě a zamčena v tajné věži a touží po dobrodružství. Nyní je ve věku teenagera s bujnou fantazií a odhodl..
 Na vlastní nebezpečíVzrušující souboj s divokým přírodním živlem, samozvanými strážci zákona i hranicemi vlastních možností. Majitel cestovní kanceláře zaměřené na extrémní sporty získá zajímavou zakázku – sjezd nebezpečné Černé řeky. Klient, který celou výpravu inicioval, má, zdá se, velmi vážný důvod, proč chce jet p..
 Na východ od rájeAmerický barevný širokoúhlý film je adaptací stejnojmenného románu Johna Steinbecka. Vypráví o životě kalifornského farmáře Adama Traska a jeho dvou synů. V moderním zpracování biblického příběhu Kaina a Abela se autor snaží dobrat podstaty dobra a zla. Adam Trask je puritán, plnící do slova ..
 Na život a na smrt Elitní jednotka SEALs měla v roce 2005 za úkol zajmout či zlikvidovat čelního představitele Al-Kaidy uprostřed nepřátelského území. Čtyřčlenná skupina těch nejlepších vojáků byla ale prozrazena a čelila drtivé převaze. Měla to být slavná vojenská operace, nakonec ale přežil jen jeden… Film Na život ..
 Nabít a zabítSlevinovi se právě moc nevede. Jeho dům byl určený k demolici a on se vydává za svou přítelkyní, která má však již jiného. Aby se dostal z toho všeho, půjčí si byt svého přítele Nicka Limese v New Yorku, zatím co on je mimo město. Avšak Nickova nepřítomnost přibude na seznam jeho problémů. New York ..
 NabosoNick Keller (Til Schweiger) nemá v životě na růžích ustláno. O práci přichází jak na běžícím páse a jeho rodina, především jeho nevlastní otec Heinrich (Michael Mendl) a jeho bratr Viktor (Steffen Wink), ho považuje za úplného budižkničemu. Jen jeho matka (Nadja Tiller) ho ještě nezatratila. Jako po..
 Nabucco - La Scala Milano živěDalší představení z nabídky Operní sezony 2012/2013 v kině Hvězda. V ceně vstupenky tištěný program představení, sekt a občerstvení o přestávce.
 Nadějné vyhlídky Klasický román Charlese Dickense v novém ambiciozním zpracování. Jedenáctiletý Pip je sirotek z chudých poměrů, který vyrůstá u své přísné sestry. Aby si vydělal na živobytí, začne pracovat u velmi bohaté slečny Havishamová. Je to excentrická a podi-vínská stará panna, která žije v ústraní, nená..
 Nádherné bytosti Sotva utichly dozvuky upíří ságy, míří do kin další výjimečná romance, která má také našlápnuto stát se fenoménem. Jejími protagonisty jsou obyčejný kluk jménem Ethan a záhadná kráska Lena, která má nadpřirozené schopnosti, jež však příliš nejdou dohromady s tak přízemním citem, jakým je láska. Etha..
 NadineO ženě na útěku před zákonem a vlastní touhou. Nadine je nezávislá, bezdětná, pracovně úspěšná žena krátce po čtyřicítce, jejímž životem prošla řada mužů. Nyní je znovu sama a její biologické hodiny tikají stále hlasitěji, až přehluší zdravý rozum a přivedou ji k zoufalému činu: únosu dítěte. Nadine..
 Náhradní dílySlovinské drama o pašování uprchlíků ze zemí bývalé Jugoslávie. Cílová stanice: Evropa. Film je příběhem dvou životních ztroskotanců, Ludvíka a Rudiho. V jejich bezútěšném rodném městě na jihu Slovinska, kdysi proslaveném jadernou elektrárnou postavenou ještě za časů staré Jugoslávie, byl zaveden no..
 NáhradníciAdaptace sci-fi novely "The Surrogates" popisuje ideální svět, kde neexistuje zločin, bolest, strach a následky.. Děj filmu se odehrává v daleké budoucnosti, kde lidé, s leností sobě vlastní, umí vyrábět (či chcete-li klonovat) sami sebe. Lidé žijí své životy vzdáleně z pohodlí svých vlastních domo..
 Nahý Psychologický snímek Nahý je ve filmografii britského režiséra Mikea Leigha dílem obsahově i formálně ojedinělým, třebaže tematicky z ní nevybočuje. Jeho hrdina, sedmadvacetiletý Johnny z Manchesteru (z této chudé průmyslové oblasti s obrovskou nezaměstnaností pochází sám Leigh i mnoho postav jeho f..
 Nahý oběd + úvod Vladimír HendrichPozvání ke stolu pro otrlé. Americký spisovatel William Seward Burroughs (1914-1997) vystudoval anglickou literaturu na Harvardově univerzitě a ve čtyřicátých letech se setkal se spřízněnými dušemi, představiteli tzv. „beat generation“, Jackem Kerouacem a Allenem Ginsbergem, kteří mu dali popud k vl..
 Nákaza3D akční thriller, jenž se soustřeďuje na čtyři světové kontinenty, které postihla smrtící nákaza představující existenční riziko pro lidstvo. Do ohniska hrůzné nákazy je seslán mezinárodní tým lékařů, který se s touto smrtelnou hrozbou bude muset vypořádat a co nejrychleji najít lék.
 Náměstí SpasitelePodobně jako v jednom ze svých předcházejících filmů Dluh (Dług, 1999) vyšel režisér Krzysztof Krauze, se kterým se na scénáři i režii filmu podílela i jeho žena Joanna Kos-Krauze, ze skutečné události: v novinách je zaujal příběh mladé ženy, která kvůli neutěšené životní situaci chtěla zabít své dě..
 Nanuk, člověk primitivní"Příběh života a lásky ve skutečné Arktidě", "Nejpravdivější a nejlidštější příběh z širých sněžných plání.", "Nejdramatičtější a nejakčnější situace, které jste kdy ve filmu viděli." - a zároveň jeden z nejoceňovanějších dokumentů v historii filmu. Vyvrcholením snah prvních filmových průkopníků ..
 NaqoyqatsiFascinující trilogie uměleckých dokumentů režiséra Godfreye Reggia o stavu současně civilizace je završena. Téměř dvacet let od uvedení první části s názvem Koyaanisqatsi (1983), na kterou o pět roků později navázal snímkem Powaqqatsi (1988), podařilo se tomuto originálnímu filmovému tvůrci po mnoha..
 Národ sobě aneb České moře v 18 přílivechNárod sobě patří k nejoriginálnějším a zároveň nejrozporuplněji přijímaným českým filmům poslední dekády. V předchozích autorských dokumentech Gogola výjevy a situace před kamerou vtipně inscenoval, rozmlouval s lidmi a snažil se je „podivnými“ otázkami, podobně jako Karel Vachek, vybočit z jejich m..
 Následky láskyJeden z nejprogresivnějších a nejoriginálnějších současných italských režisérů Paolo Sorrentino vytvořil v roce 2004 pozoruhodný film Následky lásky. Paolo Sorrentino zkombinoval prvky kriminálního žánru s působivou analýzou stárnoucího člověka, kterému mezi prsty uniká život, a který už jen nečinně..
 Náš vůdceDodržuj pravidla! Slídil je remakem stejnojmenného filmu z roku 1972, který byl ověnčen čtyřmi nominacemi na Oscara a v němž si též zahrál sám Michael Caine. Tentokrát se ve filmu vrací v roli opačné, v roli milionářského autora detektivních románů, který si měří schopnosti s nezaměstnaným hercem (J..
 Naše obyčejná šílenstvíSoubor kreseb (putovní výstava) kreslíře časopisu Reflex Marka Douši, který je také kreslířem Zpravodaje MFF v Karlových Varech. Doprovodná součást uvedení filmu Příběhy obyčejného šílenství Petra Zelenky. Výstava potrvá v kině Hvězdička (vestibul kina Hvězda) 17.2. - 10.3. Je přístupná denně: st..
 Nauka o snech (Vítěz Filmjukebox č. 1 - Téma Sny, snění, vzpomínky)Nauka o snech je podivínským výletem do kolážové říše divů, která je vyrobena z papíru, celofánu a představ. Nauka o snech je laškovná romantická fantazie odehrávající se v chaotickém mozku Stephana Mirouxa (Gael Garcia Bernal), mladého výstředního muže, jehož sny mu neustále napadají reálný svět. S..
 NávratPrvotina Andreje Zvjaginceva vypráví příběh otce, který se po desetileté nepřítomnosti setká se svými dvěma syny a nachází k nim cestu při rybářském výletu v divoké přírodě Ladožského jezera. Jde o mimořádné dílo, které neskrývá jisté inspirační podněty u ruského velikána Andreje Tarkovského. Pozoru..
 Návrat / VozvrashcheniyePrvotina Andreje Zvjaginceva vypráví příběh otce, který se po desetileté nepřítomnosti setká se svými dvěma syny a nachází k nim cestu při rybářském výletu v divoké přírodě Ladožského jezera. Jde o mimořádné dílo, které neskrývá jisté inspirační podněty u ruského velikána Andreje Tarkovského. Pozoru..
 Návrat Agnieszky H.Polská režisérka Agnieszka Hollandová (*1948) je držitelkou Oscara, točila s herci jako Jennifer Jason Leigh, Albert Finney, Maggie Smith nebo Leonardo di Caprio. Svojí profesní dráhu začala studiem režie na pražské FAMU. Když se v roce 2012 do Čech pracovně vrátila, aby natočila mimořádně silný a ú..
 Návrat blbýho a blbějšího Jim Carrey a Jeff Daniels se vrací ke svým legendárním rolím Lloyda Christmase a Harryho Dunnea v pokračování kasovního trháku, který žánr filmové grotesky kopnul přímo do rozkroku – ve filmu Návrat blbýho a blbějšího. Režiséři původního snímku, bratřiPeter Farrelly a Bobby Farrelly, se s Lloydem a ..
 Návrat do Cold MountainNěžná vášeň v drsné době. Zraněný voják Konfederace Inman (Jude Law) se ze strachu o bezpečí své milované Ady (Nicole Kidman) vrací skrze válkou zpustošený Jih zpět na její farmu na Cold Mountain. Na každém kroku jeho trnité a strastiplné cesty se setkává s otroky a rebely, odráží útoky vojáků a lov..
 Návrat ztraceného synaO člověku, který postupně začal v životě ztrácet sebezáchovnou imunitu proti všemu nepravému, nemravnému, polocharakternímu, co se tváří tak nevinně, samozřejmě a normálně; začal si to připouštět právě jako nepravé, nemravné a znehodnocující lidský život. Přestal to považovat za normální - a v tom o..
 NávrhKdyž vlivná knižní redaktorka Margaret (Sandra Bullock) čelí vidině deportace do své rodné Kanady, nedá bystré ženě příliš práce, aby si rychle vymyslela, že je ve skutečnosti zasnoubená se svým nic netušícím asistentem Andrewem (Ryan Reynolds), kterého celé roky ponižovala. Ten souhlasí, že se na j..
 Nazareth - Nekonečný rockový mejdanNazareth je legendární rocková skupina, která měla v sedmdesátých letech výsadní postavení v top ten tabulkách spolu s Rolling Stones, Sweet, Deep Purple, Led Zeppelin, Genesis… Zakládající členové Dan McCafferty a Pete Agnew se znají od prvního školního dne a v kapele hrají již 40 let. Tito rockoví..
 Nebe nad Berlínem+ připomínka Inspektora Colomba, Petera Falka + hostV Nebi nad Berlínem procházejí andělé místy plnými samoty, bezútěšnosti, stávají se svědky lidského neštěstí, až po této kalvárii přichází katarze, nic není zadarmo: krása se objevuje skrze bolest, naděje skze utrpení. Teprve potom se zjevuje mystika, kterou německý filosof Ludwig Wittgenstein defin..
 Nebe PekloFilm o rozkoši mezi Nebem a Peklem. Nový český dokument z cyklu Bez cenzury, vzešlý ze soutěže pořádané společností HBO Česká republika a realizovaný v koprodukci s Jacket Bros., nahlíží do komunity lidí s neobvyklými koníčky označované zkratkou BDSM (bondage, discipline, sadism, masochism). ..
 Nebe, Peklo… Zem Mladá, sebevědomá baletka Klára (Zuzana Kanócz) dostane nabídku tančit v jenom z nejlepších baletních souborů na světě. Trénuje jako o život, aby si splnila svůj sen. V této emočně vypjaté době, kdy potřebuje spřízněnou duši, přistihne svého přítele Tomáše při nevěře. Jejich dlouhodobý vztah se roz..
 Nebeští jezdci + bonusDěj filmu se odehrává za druhé světové války v Anglii. Nebeskými jezdci jsou nazýváni letci britské RAF. Proti německým fašistům v této jednotce bojují bok po boku Angličané, Kanaďané, Poláci a Čechoslováci. Film líčí dramatické příhody posádky anglického bombardovacího letounu typu Wellington, kter..
 Nebezpečná metoda Adaptace knihy Talking Cure od Christophera Hamptona pojednává o konfliktu mezi Sigmundem Freudem a Carlem Gustavem Jungem, dvěma to asi nejvýznamnějšími zástupci hlubinné psychologie. Při pohledu do historie je patrné, že druhý zmíněný byl žákem prvního a rozpor mezi oběma, který se objevil až po n..
 Nebohá paní pomstaNejnapjatěji očekávaný asijský film roku. Po Old Boy-ovi konečně přichází další korejská perla – závěr Parkovy trilogie Pomsty – tentokrát se bude mstít ONA. Nebohá paní Pomsta. Je zima. Na prostranství před věznicí padá sníh. Hudebníci v santaclausovských oblečcích odhazují kelímky s horkou kávou ..
 Nebojte se tmy Nový horor od Guillerma del Tora s Katie Holmes a malou Bailee Madison, jejíž úžasný herecký talent jste mohli ocenit například ve filmu Zkus mě rezesmát nebo Bratři.
 Nebožtíci přejí lásce Romantická komedie kinematografické legendy a držitele sedmi Oscarů, režiséra Billyho Wildera. Jack Lemmon odjíždí v roli starostlivého syna pro tělo svého otce, který zahynul v Evropě. Po příjezdu do Itálie však rychle zjišťuje, že jeho rodič nebyl zdaleka takové neviňátko, jak se tvářil… Re..
 Něco z AlenkyPokusy o zfilmování knihy Lewise Carrolla Alenčina dobrodružství v říši divů se táhnou celými dějinami kinematografie (o její první adaptaci se pokusil Cecil Hepworth v roce 1903) a nepřestává lákat filmaře ani dnes (v současnosti svou verzi připravuje Tim Burton). Fantaskní krajiny v králičí noře č..
 Nedodržený slibOd smrti ho zachránil fotbal. Martin Friedmann, židovský chlapec, se narodil roku 1926 v Bánovcích nad Bebravou (západní Slovensko). Jeho příběh by nebyl ničím výjimečný, pokud by se mu nepodařilo uniknout deportaci do koncentračního tábora díky svému neobyčejnému fotbalovému talentu a několika šťas..
 Nedotknutelní (vítěz Filmjukebox) + předfilm: AutomaticAž do 15. 12. jste mohli na www.filmjukebox.cz vybírat z šestice evropských filmů (Nedotknutelní, Stud, Bůh masakru, Jeden musí z kola ven, Alois Nebel, Do Říma s láskou) svého favorita... Ochrnutý a bohatý aristokrat Philippe si za svého nového opatrovníka vybere Drisse, živelného..
 NedsSnímek Neds britského režiséra, scenáristy a herce Petera Mullana se odehrává na počátku sedmdesátých let ve skotském Glasgow. Katolický chlapec John McGill je nadaný žák, který sní o studiu na univerzitě, ale pod vlivem společenských předsudků souvisejících s nízkým sociálním postavením jeho ..
 Need For SpeedNadupaný film podle herní legendy. Na velká plátna se smykem řítí filmová adaptace ultimátní herní legendy Need For Speed. Přináší vysoko-oktanový adrenalin, jízdu bez limitů a především opojný pocit volnosti z rychlých aut, která se řítí otevřenou krajinou. Ve světě nezákonných silničních závodů se..
 Nechápu, jak to dokáže Milující matka, starostlivá manželka, skvělá hospodyně i úspěšná manažerka – divíte se, jak to vše mohou některé ženy zvládat? Nový film v hlavní roli se Sarah Jessicou Parker, hvězdou seriálu Sex ve městě, vám pomůže nalézt odpověď. Kate Reddy (Sarah Jessica Parker) pracuje přes den jako fin..
 Nechoď klepat na dveřeSoučasný Divoký západ klidným pohledem Wima Wenderse. Před jedenadvaceti lety natočil režisér Wim Wenders ve spolupráci se scenáristou, dramatikem a hercem Samem Shepardem úspěšný snímek Paříž, Texas (1984), oceněný mj. Zlatou palmou na MFF v Cannes. Nyní se tato autorská dvojice vrací ve filmu Nech..
 Nechoď klepat na dveře / Don't Come KnockingSoučasný Divoký západ klidným pohledem Wima Wenderse. Před jedenadvaceti lety natočil režisér Wim Wenders ve spolupráci se scenáristou, dramatikem a hercem Samem Shepardem úspěšný snímek Paříž, Texas (1984), oceněný mj. Zlatou palmou na MFF v Cannes. Nyní se tato autorská dvojice vrací ve filmu Nech..
 Nej CZ dokumenty za 10 let: MarcelaCyklus časosběrných dokumentů Manželské etudy proběhl obrazovkou České televize v lednu a únoru 2006 a vyvolal nebývalý ohlas. Zejména pátý příběh v pořadí, kdy na konci natáčení tragicky zemřela dcera hlavní hrdinky. Diváci se vzbouřili proti nešťastnému osudu a aktivně vstoupili do děje. Zoufalé m..
 Nej CZ dokumenty za rok 2008: Česká RAPublikaPrvní celovečerní film o českém rapu. Orion, James Cole a Hugo Toxxx na pódiu, ale především mimo něj. Tři přední čeští rappeři, deset skladeb, deset živých – někdy i živelných – filmových situací. A v nich výřečná profesorka lingvistiky, oprsklé děti z romského ghetta v Karviné, přísná matriční úře..
 Nej CZ dokumenty za rok 2008: RenéRyze dokumentární film se syrovou autentičností vypráví těžko uvěřitelný příběh Reného, který byl od sedmnácti let sledován filmovou kamerou na své cestě mezi vězeními a krátkými pobyty na svobodě. Kamera ho v roce 2008 opouští v jeho sedmatřiceti letech, tedy přesně o dvacet let později, jako nemoc..
 Nějak se to komplikuje Představte si, že se rozvedete, po deseti letech si uvědomíte, že jste definitivně odstřihli bývalého partnera, pak ho zničeho nic potkáte a bác ho… Najednou pochopíte, že stará láska nerezaví, a také zjistíte, že se to nějak komplikuje. Vítejte v romantické komedii Nancy Meyers, režisérky, jejíž př..
 Nejdůležitější útěk (Otakara Černého)Nejdůležitější útěk. Letec RAF Otakar Černý utíkal jako válečný zajatec mnohokrát, jeho poslední útěk byl nejdůležitější - z komunistického vězení na Západ. Cyklus publicistických dokumentárních filmů o "československých" hrdinech, na které se často velmi rychle zapomnělo nebo zůstali úplně neznámým..
 Nejhledanější muž V hamburské islámské komunitě se jedné noci objeví neznámý muž na pokraji smrti. Napůl Čečenec, napůl Rus, který má u sebe 500 dolarů a tajné informace o milionovém kontě v jedné soukromé bance... Jeho identita zůstává záhadou - je Issa terorista nebo oběť špinavých praktik mezinárodního zločinu? Kd..
 Nejistá sezóna + předfilm UTB: Otto WichterleS humorem, satirickou příchutí i s nádechem nostalgie líčí peripetie malého divadelního souboru (Divadla starých forem), který má sice úspěch u publika, ale zároveň i stálé potíže s nadřízenými orgány. Zachycuje usídlování divadla na nové štaci v nevyhovujícím sále periferního kulturního domu, průbě..
 Nejkrásnější hádankaNová filmová pohádka Zdeňka Trošky. Matěj pracuje u sedláka a miluje jeho dceru Majdalenku. Lakomý boháč však jejich lásce nepřeje, představuje si pro dceru bohatšího ženicha. Jednou zachrání Matěj bílou holubičku a ta jemu i Majdalence za odměnu daruje kouzelnou jahodu, díky níž oba rozumějí řeči p..
 Nejkrásnější věkKomedie Nejkrásnější věk je debutem scénáristy Jaroslava Papouška z filmařské trojice Forman - Passer - Papoušek. Téměř celý film se odehrává v sochařském ateliéru studentů Akademie výtvarných umění. Jsou v něm skoubeny tři úsměvné příběhy lidí, kteří sem chodí, aby si přivydělali tím, že sochaříkům..
 Nejlepší sportovec stoletíHladivý příběh z Holandska. V roce 2000 se scházejí odborníci, aby zvolili nizozemského sportovce století. Sake Wiarda jmenuje sportovce jménem Taeke Jongsma, kterého nikdo z přítomných nezná a který prý vynikl v nezvyklém sportu – sezení na kůlu. Vypráví jeho příběh... Taeke je synem chudého..
 Největší přání 3 + host: Olga Špátová + předfilm UTB: Otto WichterleHrdinové celovečerního filmu Největší přání jsou po čtyřiceti letech komunismu první dospělou generací, která se utvářela ve svobodné společnosti. Mladé lidi zamýšlející se nad zdánlivě banální otázkou Jaké je tvoje největší přání? natáčela režisérka Olga Špátová ve školách, věznicích, na demonstrac..
 Největší z ČechůChcete vědět, jestli je možné prolézt sqashovou raketou? Kolik čtyřlístků musíte nasbírat, abyste překonali rekord? Kolik musíte sníst párků, abyste v tom byli nejlepší? A kam až se dá dojet na rotopedu? To vše zjistíte ve filmu Největší z Čechů. Režisér (Jaroslav Plesl), jeho producentka (Simona Ba..
 Nejvyšší nabídka Láska ke kráse může být zničující. Virgil Oldman (Geoffrey Rush) je světově uznávaný znalec v oblasti výtvarného umění a starožitností. Ve svém osobním životě je však uzavřeným samotářem pronásledovaným mnohými obsesemi. Nikdy se nedokázal sblížit s jiným člověkem, není schopný s někým spolupracovat..
 Někdo to rád horké Slavná kombinace hudební komedie, parodie na gangsterské filmy a bláznivé crazy-komedie, se odehrává v roce 1929 a jejími hrdiny jsou Joe a Jerry, dva muzikanti, kteří se na útěku před bandou gangsterů převléknou za ženy a "ukryjí" se v dívčím orchestru Sladké Zuzi odjíždějícím na turné na Floridu. ..
 Někdo to rád horké (2D)Slavná kombinace hudební komedie, parodie na gangsterské filmy a bláznivé crazy-komedie, se odehrává v roce 1929 a jejími hrdiny jsou Joe a Jerry, dva muzikanti, kteří se na útěku před bandou gangsterů převléknou za ženy a "ukryjí" se v dívčím orchestru Sladké Zuzi odjíždějícím na turné na Floridu. ..
 Nekonečná láska První láska je nezapomenutelná. Připomíná jízdu na horské dráze, kdy člověka ovládají síly, proti nimž je bezmocný. Davidovi a Jade se právě tohle přihodilo. Podle slavného stejnojmenného románu Scotta Spencera vznikla plnokrevná romance, která vám připomene nebo ukáže, jak mocné a magické je období..
 Nekonečný příběhPohádkovou fantazii pro malé i velké diváky natočil režisér Wolfgang Petersen v roce 1984, tehdy se značnými finančními náklady kolem 27 milionů dolarů. Film vznikal v mnichovských ateliérech a podílelo se na něm spoustu trikových specialistů. Jde o příběh malého chlapce Bastiena, kterému se v antik..
 Nemají pokoj svévolníci + předfilm: NekudrňSantos Trinidad je vysloužilým policistou, který si rád přihne. Během potyčky v baru skončí na podlaze tři mrtví. Santos po sobě zamete stopy, ale jeden ze svědků trojité vraždy mu proklouzne. Hon začíná. Čím více se ale Santos noří do podsvětí s cílem najít svou oběť, odhaluje napojení na masivní o..
 Nemorální příběhyJde o čtyři erotické epizody z různých století. V první povídce si dvacetiletý student z Paříže, trávící prázdniny u tety, vyjede se svou šestnáctiletou sestřenicí na pláž, kde ji zasvěcuje do orálního sexu. Ve druhé epizodě se mladičká Tereza opozdila na mši a za trest je zavřena do komůrky, kde..
 Nenápadný půvab buržoazieHravá a zlomyslná komedie, stírající hranici mezi realitou a sny. Jeden z posledních Bunuelových snímků Nenápadný půvab buržoazie vypráví o skupince přátel z vyšší společnosti, která se neustále snaží sejít se ke společnému obědu, večeři nebo zajít na čaj. Jejich pokusy však vždycky skončí ne..
 Nenápadný půvab buržoazie + Andaluský pesSnímek Nenápadný půvab buržoazie inspirovala banální příhoda, kterou zažil producent filmu Serge Silberman. Ten si jednoho dne pozval hosty na večeři, ale zapomněl o tom říci své ženě a navíc si sám domluvil schůzku mimo domov. Důmyslné leporelo vypráví o skupince známých, kteří se chtějí sejít na v..
 NenarozeníZlo potřebuje život. Mezi světem živých a mrtvých se potulují temné duše, které se snaží vrátit do života. Jejich vstupní bránou mohou být citliví jedinci, které postupně zlomí a zcela ovládnou. Těmto démonům se říká dybukové. Jejich oběti mají jen dvě možnosti – dobrovolnou smrt nebo svěření se do ..
 Neopouštěj mě Adaptace románu anglického spisovatele japonského původu Kazua Ishigury ukazuje alternativní Británii, jejíž obyvatelé se díky revolučním lékařským postupům dožívají vysokého věku. Morální pozadí takového počínání ale nechává většinu lidí chladným. Za zdánlivě idylickými zdmi prestižní internátní šk..
 NepohodlnýV odlehlé části Severní Keni je nalezena brutálně zavražděná aktivistka Tessa Quayle (Rachel Weisz). Její manžel Justin Quayle (Ralph Fiennes) - člen Britského vysokého komisařství v Nairobi - se rozhodne vyšetřit smrt manželky na vlastní pěst. Důkazy ukazují na zločin z vášně. Proto se Quayle proná..
 NepoužitelníNejzářivější hvězda současné francouzské komedie, Omar Sy, se po velkém úspěchu Nedotknutelných představuje v dalším filmu o dvou parťácích jiného původu a barvy pleti, kteří společně překonávají nástrahy osudu, přičemž o přehmaty a humorné situace opět není nouze. Manželka vlivného šéfa Národní uni..
 Neprůstřelný mnichNemá jméno. Střeží tajemství. Nyní, proto aby splnil pradávné proroctví,našel svého nástupce a je jím ten nejméně pravděpodobný kandidát. Karel Roden coby zlý fašista půjde po krku Chow Yun-Fatovi… Mnich (Chow Yun-Fat) je vyrovnaný mistr bojových umění, jehož povinností je chránit pradávný svitek, z..
 Nepříjemná pravdaVšichni sedíme na časované bombě. Pokud mají pravdu pesimistické hlasy, představované drtivou většinou světových klimatologů, máme přibližně deset let na to, abychom odvrátili ekologickou katastrofu nedozírných rozměrů, kterou by doprovázelo extrémní počasí a jež by nenávratně změnila tvář naší plan..
 Neřízené střely Tommaso je nejmladším synem jedné kantonské početné a tradiční rodiny z jihu Itálie, která se již od 60. let zabývá výrobou těstovin. Na cestě domů z Říma, kde studuje literaturu a kde žije se svým přítelem, se Tommaso rozhodne říci rodičům pravdu o své sexuální orientaci. Ale když je konečně připra..
 Nesahejte na sekeruNelítostný duel skutečných a předstíraných citů v bravurní adaptaci Balzakovy novely. Po skončení napoleonských válek začne být mladý generál Montriveau zván do pařížských šlechtických salónů, beroucích jeho zachmuřenost a neúplatnou přímočarost jako zábavnou atrakci. Krásné vévodkyni de Langeais se..
 Nesahejte na sekeru (Vévodkyně z Langeais)Nelítostný duel skutečných a předstíraných citů v bravurní adaptaci Balzakovy novely. Po skončení napoleonských válek začne být mladý generál Montriveau zván do pařížských šlechtických salónů, beroucích jeho zachmuřenost a neúplatnou přímočarost jako zábavnou atrakci. Krásné vévodkyni de Langeais se..
 Nesmrtelná tetaTemperemamentní situační pohádková komedie o vesnickém chasníkovi Matějovi, který náhle pobral rozum a rozhodl se usilovat o ruku princezny Pavlínky, jejíž otec právě o rozum přišel. Než ji získá, musí svést nejednu šarvátku s "nesmrtelnou tetou" Závistí, která spřádá své nekalé záměry a ovládne tém..
 NesmrtelnýPrůmyslový magnát, miliardář Damian Hale (držitel Oscara Ben Kingsley) již dlouho ovládá svůj svět, ve kterém ze své newyorské operační základny mistrovsky rozehrává mocenské hry. Po vzájemném odcizení se svou dcerou, aktivistkou Claire (Michelle Dockery, seriál Panství Downton), má Damian opravdový..
 Nesnesitelná krutostRomantická komedie, která vás má na háku. Nesnesitelná krutost je příběh Milese Masseyho (George Clooney), velice úspěšného prominentního rozvodového advokáta z Los Angeles. Setkání se zatím-manželkou jeho klienta Marylin Rexrothovou (Catherine Zeta-Jones), která se rozvodem snaží získat finanční ne..
 Nesnesitelná lehkost bytíFilmová adaptace světoznámé knihy Milana Kundery. Nesnesitelná lehkost bytí je milostný příběh, začínající během Pražského jara - "omračující liberalizace komunismu", která byla rozdrceno ruskou invazí v srpnu 1968. Tomáš, slibný mladý neurochirurg, je svobodný mládenec a chronický sukničkář, který ..
 Nespoutaný Django Kultovní režisér Quentin Tarantino natočil jižanské drama z období před vypuknutím Občanské války, jehož hlavním hrdinou je otrok Django. Ten má šanci získat díky nájemnému lovci lidí dr. Schultzovi svobodu, pokud se mu povede dopadnout vraždící bratry Brittlovi. Djangovi se tak zároveň naskytne pří..
 NestydaKomedie podle bestselleru Michala Viewegha s Jiřím Macháčkem v hlavní roli. Oskar (Jiří Macháček) by měl být podle všech předpokladů šťastný. Jako milovaný manžel, starostlivý otec a populární moderátor televizní předpovědi počasí drží v ruce všechny trumfy úspěšného muže v nejlepších letech. Kde je..
 NesvatbovSrdce si nedá poroučet. Starosta středně velké vesnice se snaží dát dohromady místní třicátníky, kteří zbyli na ocet. Slovenská vesnice Zemplínske Hámre pomalu ale jistě vymírá. Její starosta, generál ve výslužbě, se ale nechce vzdát. Ke svému boji s třicátnickou samotou používá různé prostře..
 Nesvatbovi / Wedding CrashersŽivot je párty, tak to rozjedeme! Komedie Davida Dobkina Nesvatbovi vypráví příběh dvou přátel na život a na smrt, kteří mají kuriózního koníčka: vetřou se pod cizími jmény jako staří rodinní známí na libovolnou svatbu, rozjedou tam zábavu, zatančí si, pochutnají si a obhlédnou si pěkné dívky. Vždyť..
 Netolerance + Larry z naší uliceDvacetiletý Ivan Jokič studuje na bělehradské univerzitě molekulární biologii. Do školy jezdí taxíkem, v kapse nosí skalpel, trpí paranoidními stavy a ze spánku ho často budí noční můry. Nápadnými slunečními brýlemi, obarvenými vlasy a celkovou vizáží dává jasně najevo svou homosexuální orientaci. „..
 Neúplatní Nelítostná válka s gangstery na motivy skutečných událostí. V roce 1920 vstoupil ve Spojených státech v platnost tzv. Volstedův zákon, který zakazoval prodej, výrobu a distribuci alkoholických nápojů. Začala éra tzv. prohibice, která trvala až do roku 1933 a kterou si dodnes spojujeme především s ro..
 NeutečešProžijte nejděsivější orgasmus Jaké by to bylo, kdyby vás po nezávazném sexu místo lehkých výčitek svědomí začaly pronásledovat podivné démonické přízraky, které vás budou chtít zabít? Přesně to můžete prožít v kinech s hororemNeutečeš. Devatenáctiletá Jay se po příjemné chvilce na zadní sedačce aut..
 Neuvěřitelný HulkNenechte ho vzteky zezelenat. Když se naštve, nebudete ho mít rádi. V občanském životě je Bruce Banner sympatický vědec s křehkou duší, ve stavu zuřivosti šílené monstrum, které bezmyšlenkovitě ničí vše kolem sebe. Komiksový svět ho zná pod přezdívkou Hulk. Po pěti letech se vrací na filmové plátno ..
 NevědomíPost-apokalyptické sci-fi s Tomem Cruisem v hlavní roli. Jacka (Tom Cruise), kterého na Zemi baví především hledání artefaktů zanikající lidské civilizace, vyvedou z každodenní rutiny dvě události. Tou první je nouzové přistání vesmírné lodi, jejíž jediná členka posádky (Olga Kurylenko) tvrdí, že ji..
 Never Mind The Sex Pistols: The Alternative HistoryKdyž se řekne název, či v hudebním světě už spíše rovnou pojem Sex Pistols, automaticky vám z mysli naskočí slovo jiné, styl určující. PUNK. A možná trochu také Velká Británie. Právě historii tohoto legendárního seskupení mapuje nový dokumentární film, který vlastní do kolonky recenzí o muzice spadá..
 Nevěrné hryJedno z hlavních témat animovaných filmů Michaely Pavlátové jsou partnerské vztahy. Tohoto tématu se nevzdala ani v prvním hraném celovečerním filmu. On (Peter Bebjak) je vynikající hudební skladatel, původem Slovák, který se z Prahy vrátil do rodné vsi, aby tu měl klid k tvorbě. Ona (Zuzana Stivíno..
 NevěstinecPřelom 19. a 20. století - období velkých sociálních změn - postihl také proslulé pařížské nevěstince. Uzavřenému světu, v němž se na jedné straně nabízela krása a potěšení ale i ponížení a bolest, hrozil zákaz. Francouzský režisér Bertrand Bonello vyšel v příběhu o „vzpomínkách z nevěstince“..
 Nevinní - Britský horor: Slavné duchařské historkyJeden z nejpůsobivějších hororů vypráví příběh mladé nezkušená ženy, která se nechá přesvědčit, aby se stala vychovatelkou dvou dětí ve vzdáleném panství. Počáteční idyla se však zanedlouho rozplyne a ve vzduchu panuje atmosféra nejistoty, která nevěstí nic dobrého.
 NevinnostLásky se nikdy nezbavíš… Cesta z vrcholu na absolutní dno může být velmi rychlá. Někdy stačí jediná věta a všechno, co jste dosud budovali, se zhroutí jako domeček z karet. Uznávaný lékař, milovaný otec a manžel čelí obvinění z velmi těžkého zločinu. Ze dne na den vyměnil dobrou adresu za cel..
 Nevítaní „Ten film je o dobrém životě i se špatnou sudbou. O návratu zpět mezi lidi, do lidského života se všemi jeho nedokonalostmi," říká o svém snímku režisér Tomáš Škrdlant. Pětici hlavních postav, které se narodily s vážným postižením a byly rodiči odmítnuty, sledoval neuvěřitelných dvacet let. V záměrn..
 New stream: Animované filmy mladých tvůrců i těch nejmladších z ČR, Polska a Turecka s překvapením na závěrPestrou kolekci prací mladých animátorů z několika zemí představí vedoucí oboru animace Filmové školy Zlín Michael Carrington.
 NextNicolas Cage v akčním sci-fi thrilleru. Film je adaptací povídky Golden Man od jednoho z největších velikánů světové sci-fi literatury P.K. Dicka. Cris Johnston (N. Cage) je obdařen schopností vidět do budoucnosti a také určovat správný tok budoucího času. Novodobý mesiáš, který musí spasit lidstvo ..
 Nezapomeň na mě Romantický film se současným idolem všech dívek Robertem Pattinsonem, který je podle časopisu People jedním z nejvíce sexy mužů planety. Do dívčích srdcí se nesmazatelně zapsal svými rolemi v sáze Stmívání a v Harry Potterovi. Ve filmu „Nezapomeň na mě“ hraje rebelujícího mladíka, jenž se zamiluje d..
 NezlomnýŽivotní příběh Louise Zamperiniho je neuvěřitelný. Ještě neuvěřitelnější je, že trvalo skoro sedmdesát let, než ho někdo zvěčnil na filmovém plátně. Tím někým byla Angelina Jolie, která po zajímavém režijním debutu V zemi medu a krve, zvolila tuhle „chlapskou“ látku a natočila film o tom, že když má..
 NeznámáPříběh mladé Ukrajinky žijící v italském městě brzy odhalí její smutnou minulost plnou násilí a ponižování. Ve snaze dosáhnout svých snů se snaží za každou cenu, legální či nelegální, dostat práci. Stane se domácí hospodyní v bohaté rodině a stále více se jí rodina, zvláště malá holčička trpící neur..
 Neznámý svůdceNapínavý erotický thriller se svůdnou Halle Berry a charismatickým Brucem Willisem. Jak daleko byste byli ochotni zajít, abyste udrželi tajemství? Když se investigativní novinářka Rowena Price (Halle Berry) dozví, že vražda její kamarádky by mohla mít souvislost s mocným reklamním magnátem Harrisone..
 Nezvaný hostFilm o lásce, afrických bubnech, přátelství napříč rozdílnými kulturami a problémech imigrantů v Americe. Od režiséra filmu Station Agent, který uvedla Česká televize pod názvem Přednosta, a od producentů Bokovky. Walterovi Valeovi je více než 60 a život ho moc nebaví. Chuť k učení a psaní už ztrati..
 Než ďábel zjistí, že seš mrtvejI ty můžeš půl hodiny pobýt v nebi. Bratři Andy a Hank mají problém - tíživý nedostatek financí. Jeden si užíval, ale za cenu daňových úniků, na které mu právě přišel auditor. Druhý nemá práci a tím pádem ani peníze na výživné pro své dítě a svojí bývalou ženu. Aby se z toho dostali ven, napadl Andy..
 Než se setmíFilmový režisér a malíř Julian Schnabel, jehož úspěšný filmový debut Basquiat (1996) pojednával o skutečně žijícím malíři, natočil i svůj druhý snímek podle životních osudů reálného umělce. Tím je tentokrát významný kubánský disidentský literát Reinaldo Arenas (1943-1990). Schnabelův snímek vznikl n..
 Než si pro nás přijdeSvěty miliardáře Edwarda Colea a obyčejného mechanika Cartera Chamberse se už ani více lišit nemohou. Na křižovatce svých životů však sdílí stejný nemocniční pokoj. Během společných rozhovorů zjistí, že mají přece jen něco společného - touhu co nejlépe využít čas, který jim zbývá než je “nasypou do ..
 Něžné vlnySympatický Vojta je nesmělý a jeho rodina praštěná. Cholerický tatínek, který kdysi nepřeplaval kanál La Manche, z něj chce mít závodního plavce a milující maminka, bývalá hvězda dětské lední revue, vidí v synovi talentovaného pianistu. Jenže Vojta má docela jiné priority – především rusovlasou sp..
 NěžnostFilmová adaptace osmé novely Davida Foenkinose, která obdržela 10 literárních cen a bylo jí prodáno přes 700 000 kopií. Nathalie (Audrey Tatou) žije úžasný život. Je mladá, krásná a má skvělé manželství. Ale v okamžiku, kdy její manžel zemře při nehodě, její svět se zhroutí. Několik dalších let se s..
 Nic nás nerozdělí Film vypraví příběh rodiny, která v roce 2004 přežila tsunami. Manželé Henry (Ewan McGregor), Maria (Naomi Watts) a jejich 3 děti se rozhodli strávit zimní dovolenou v Thajsku. Po několika dnech v tropickém ráji se dne 26. prosince změní jejich dovolená v noční můru. Obrovská masa vody se velkou ryc..
 Nic proti ničemuFalešný pedofil v občanském sdružení. Film vypráví příběh manželů Radka a Johany, kteří přijíždějí inkognito na sraz adoptovaných snažících se založit občanské sdružení. Rozhodují se totiž, jestli budou adoptovat dítě a chtějí poznat „co z těch lidí vyroste“. Radek se však ukvapeně představí pod ciz..
 Nick Cave: 20 000 dní na Zemi Snímek Nick Cave: 20 000 dní na Zemi je důmyslnou a lyrickou ódou opěvující lidskou tvořivost v hlavní roli s hudebníkem a kulturní ikonou Nickem Cavem. Záznam dvaceti čtyř hodin v životě rockové hvězdy přináší důvěrné zachycení procesu umělecké tvorby na pozadí kombinace reality a fikce. Celovečern..
 Nick Park uvádíNedělní odpoledne v rodinném duchu na závěr semináře britského filmu. Smetanovy sady plné soutěží, her, teplého občerstvení a zábavných anglických filmů.
 Nick Park uvádí / Nick Park presentsWallace a Gromita stvořil Nick Park. Jeho snímky se skutečně těší velké oblibě diváků i kritiky a jejich popularita patrně nemá ve světě animovaných filmů od Disneyho éry obdoby. Na první pohled jde o snímky tzv. rodinné: mohou je sledovat děti i dospělí. Jejich příběhy jsou jednoduché a srozumiteln..
 Nickyho rodina (Work In Progress)„Rádi bychom zapojili studenty do detektivní práce hledání dalších neobjevených "Wintonových dětí". Vždyť jen u nás v České republice známe pouze šestnáct žijících lidí, kteří patří do této velké rodiny Nicholase Wintona. Kde jsou ti ostatní? Možná je denně potkáváme … Mladí lidé mají rádi dobrodruž..
 Ničeho nelitujiNeobyčejný pohled Theodory Remundové na obyčejné lidi. Film, zachycující rodinný život v Čechách a na Moravě na přelomu 20. a 21. století a je rozdělen do dvou částí – „Standard“ (původně absolventský film FAMU z roku 1999, vzniklý v dílně Karla Vachka) a „Ničeho nelituji“. Sledujeme tak postupně dv..
 Ničí syn Ivan byl před válkou rockový zpěvák. Dnes mu je šestatřicet, ve válce přišel o obě nohy, rozpadlo se mu manželství a navíc se nemůže vídat se synem. Nemá budoucnost právě tak jako spousta jeho kamarádů, z nichž mnozí živoří v ústavech anebo raději skoncovali se životem. Jeho otec Izidor, za jugosláv..
 Nikde v AfriceOscarový snímek (Nejlepší zahraniční film 2002) několikrát na Oscara nominovaná Caroline Linková podle úspěšného autobiografického románu Stefanie Zweigové. Těsně před vypuknutím 2. světové války se židovsko-německé rodině Redrichových podaří uniknout nacistickému teroru. Pětiletá Regina začí..
 Nikdy není pozdě Meryl Streep se pod vedením oscarového režiséra Jonathana Demme ve filmuNikdy není pozdě podle scénáře oscarové scenáristky Diablo Cody představuje tak, jak jsme ji dosud nepoznali - v roli rockové zpěvačky a kytaristky. V původním a velmi poutavém snímku, plném živých hudebních vystoupení, Streep ..
 Niko 2 Sobík Niko opět musí řešit své trable. Tentokrát se Niko vydává na záchranou misi svého nevlastního bratra, který je unesen zlými orly. Na své cestě samozřejmě potkává spoustu nových přátel, se kterými není nouze o legraci. Niko a jeho přátelé musí přijít s plánem na záchranu, podaří se jim zdolat v..
 Nikomu to neříkejCo všechno se stane, když otevřete jeden anonymní e-mail? Margot (Marie-Josée Croze) byla brutálně zavražděna sériovým vrahem. Její muž Alex (François Cluzet) se z této tragické události nemůže dlouho vzpamatovat a uzavírá se do svých vzpomínek. Po osmi letech dostane anonymní e-mail. Po jeho otevře..
 NinePo úspěšném oscarovém muzikálu Chicago, se režisér Rob Marshall pouští do další velkolepé podívané. Excelentní taneční čísla a superhvězdná herecká sestava dominují této filmové verzi proslulého brodwayského muzikálu Nine. Film nás zavede do italských Benátek, kde se režisér Guido Contini (Daniel Da..
 Noc na zemiDruhý Jarmuschův barevný film je členěn do pěti povídek, odehrávajících se zároveň během noci v různých časových pásmech v pěti velkých městech (Los Angeles, New York, Paříž, Řím, Helsinky) a v odpovídajících jazycích. Aktéry jsou místní taxíkáři a jejich pasažéři. Jarmusch jemně parafrázuje typické..
 Noc na Zemi / Night on EarthVe filmu Noc na Zemi se setkáváme podruhé s mimořádnou tvůrčí osobností amerického nezávislého režiséra Jima Jarmusche. Od Podivnější než ráj (1984) prošla tvůrcova svébytná poetika jistým vývojem a jeho svět se pootevřel širší divácké veřejnosti. Jarmuschovou doménou zůstává žánr černé komedie, pro..
 Noc patří námDva bratři na opačných stranách zákona. Drsný krimi thriller, který jde ve stopách oscarové® Skryté identity. Policie v New Yorku čelí rostoucí vlně zločinu. Ruský gang má seznam policistů, které chce odstranit. Šéf nočního klubu (Joaquin Phoenix) má šanci zachránit svého bratra (Mark Wahlberg) a ot..
 Noc v muzeuCo je to za šramot? Posvátné síně Přírodovědného muzea jsou plné těch nejúžasnějších exponátů - divoce vypadajících prehistorických stvůr, nelítostných starověkých bojovníků, dávno vymizelých kmenů, afrických zvířat a legendárních historických hrdinů - ti všichni zde nehnutě stojí, navždy zmrazení v..
 Noc v muzeu 2Světla zhasla, dobrodružství začíná. V muzeu Smithsonian institut ve Washingtonu nastala noc. Strážci odešli domů, světla zhasla, dětští návštěvníci jsou doma ve svých postelích... přesto je v "prázdném" muzeu podivný šramot. Bývalý noční hlídač Larry Daley (Ben Stiller) je opět zatažen do těžko pře..
 Noc v muzeu: Tajemství hrobky Připravte se nejdivočejší a nejdobrodružnější Noc v muzeu všech dob. Jejím hlavním hrdinou je opět nejznámější noční hlídač na světě Larry (Ben Stiller), který pracuje v Americkém přírodovědném muzeu v New Yorku. A právě zde každou noc ožívají muzejní exponáty. Za tímhle neuvěřitelným kouzlem stojí ..
 Noci v RodantheRomantický film Noci v Rodanthe, který vychází z bestselleru Nicholase Sparkse, vypráví příběh Adrienne Willis (Diane Lane) - ženy, jejíž život ovládl chaos. Adrienne si jednoho dne vyjede do přístavního městečka Outer Banks v Severní Karolíně za svou kamarádkou, která vlastní malý hotel s restaurac..
 Noční běžecBrooklynský gangster a produktivní zabiják Jimmy Conlon (Neeson), kdysi přezdívaný Hrobník, už zažil lepší časy. Nyní 55letého Jimmyho, dlouholetého nejlepšího přítele mafiánského bosse Shawna Maguirea (Harris), pronásleduje kromě hříchů minulosti také zarputilý detektiv (D Onofrio), který byl celýc..
 Noční hlídkaNoční hlídka je první částí trilogie natočené podle fantasy Sergeje Lukyanenka, která vyšla pod názvy „Noční hlídka“, „Denní hlídka“ a „Soumračná hlídka.“ Špičkové vizuální efekty, úžasné akční sekvence a hororové napětí filmu, který vznikl v jeho rodném Rusku v červenci 2004, zajistily filmu obrov..
 Noční hlídka / Nochnoi DozorNoční hlídka je první částí trilogie natočené podle fantasy Sergeje Lukyanenka, která vyšla pod názvy „Noční hlídka“, „Denní hlídka“ a „Soumračná hlídka.“ Špičkové vizuální efekty, úžasné akční sekvence a hororové napětí filmu, který vznikl v jeho rodném Rusku v červenci 2004, zajistily filmu obrov..
 NoeSvět už zachránila řada hrdinů, ale on byl první. Noe. Režisér Darren Aronofsky, tvůrce Černé labutě a dalších výjimečných filmů stvořil výpravné katastrofické drama, které vám odvypráví jednu z nejstarších legend lidstva tak, jak jste ji asi ještě neslyšeli. „Ten příběh vypráví o konci světa a o dr..
 Noe (titulky)Svět už zachránila řada hrdinů, ale on byl první. Noe. Režisér Darren Aronofsky, tvůrce Černé labutě a dalších výjimečných filmů stvořil výpravné katastrofické drama, které vám odvypráví jednu z nejstarších legend lidstva tak, jak jste ji asi ještě neslyšeli. „Ten příběh vypráví o konci světa a o dr..
 Non plus ultrasSnímek vychází ze skutečných událostí. Hlavní hrdinové žijí mezi námi, jen už se své „oblíbené činnosti“ – fotbalovému chuligánství nevěnují s takovou vervou, jak tomu bylo v minulosti. Film je humorným pohledem na krátký časový výsek v životě dospělých chlapů, z nichž někteří „zestárli“ předčasně ..
 Nonstop pártyHraný film uznávaného režiséra Michaela Winterbottoma Nonstop párty oživuje atmosféru „madchesterské“ hudební scény 70. let a nabízí originální pohled na to, jak se to tehdy kolem vzniku kultovních kapel Joy Division, New Order nebo Happy Mondays seběhlo. Ocitáme se například na iniciačním vystoupen..
 Nora zpívá pro SýriiKrátké dojemné i humorné filmy ze světa dětí. Uvádíme v rámci festivalu Jeden svět v Uh.Hradišti. Nora zpívá pro Sýrii Kvůli probíhající válce v Sýrii je ohroženo už několik milionů dětí. Jedním z nich je i desetiletá Nora, která společně s rodiči a sourozenci musela na..
 NormalPříběh legendárního sériového vraha. Thriller Normal je natočený podle skutečného případu sériových vražd, které ve 30. letech minulého století otřásly celou Evropou. Výpravný dobový film zachycuje vražedné řádění i dramatický střet uvězněného vraha a jeho obhájce. Šílený a geniální vrah totiž i po ..
 Normal + hosté (herec Pavel Gajdoš a producentka Karla Stojáková)Příběh legendárního sériového vraha. Thriller Normal je natočený podle skutečného případu sériových vražd, které ve 30. letech minulého století otřásly celou Evropou. Výpravný dobový film zachycuje vražedné řádění i dramatický střet uvězněného vraha a jeho obhájce. Šílený a geniální vrah totiž i po ..
 Norské dřevo Filmová podoba knižního bestselleru Haruki Murakamiho vypráví stejně jako kniha příběh o nostalgii lásky, ztrátě a probouzející se sexualitě. Děj se odehrává na konci 60. let v Japonsku na pozadí studentských bouří. Toru Watanabe je tichý a uzavřený vysokoškolák, který se v Tokiu znovu potkává s kře..
 Nosferatu – Fantom nociNosferatu – Fantom noci je Herzogova pocta klasickému Murnauově dílu německého expresionismu – Upír Nosferatu (Nosferatu – eine Symphonie des Grauens, 1922). Jedná se o známý příběh dle původní předlohy Brama Stokera, pojednávající o Hraběti Drákulovi (Klaus Kinski), transylvánském upírovi a bytosti..
 Nostalgie + úvod a post scriptum: Galina KopaněvaSpisovatel Andrej Gorčakov (Oleg Jankovskij), jenž je v Itálii ponořen do studia života díla ruského skladatele Sosnovského, je stižen návalem stejné choroby, jež rozdírala již hudebníkovu duši – nostalgií, typicky ruským steskem po rodné zemi. Vize domova, probíhající před Andrejovým vnitřním zrake..
 Nouzový východŘada zajímavých okolností doprovází uvedení filmu Nouzový východ. Poprvé od Titaniku, jednoho z nejúspěšnějších snímků všech dob, se spolu před kamerou sešli jeho protagonisté Leonardo DiCaprio a Kate Winslet. Vůbec poprvé se britská herečka podvolovala režijním pokynům svého manžela, oscarového Sam..
 Nová zeměPůvodně čtyřdílná televizní minisérie natočená podle scénáře Petere Birrose a Lukase Moodyssona „Nová země“ byla později sestříhána do dvouhodinového filmu. Výsledkem je silný příběh o přátelství a lásce. Vyprávění o 15letém somálském chlapci Alim, který se setká se 40letým Íráncem Massoudem, začíná..
 Nový světRežisér Terrence Malick se od roku 1973, kdy se poprvé zasvětil kinematografii snímkem Zapadákov, věnuje objevování a prohlubování nového žánru – jakési „přírodní epické básně“ – a formování vlastní řeči, ve které pomocí zdánlivě nejasných a skrytých metod vytváří chvíle ohromující emocionální síly...
 Nowhere BoyCelovečerní debut britské režisérky a fotografky Sam Taylor-Wood zachycuje období nepříliš idylického dospívání Johna Lennona. Ohniskem zájmu se stávají komplikované rodinné vztahy: zpěvák totiž od svých pěti let vyrůstal u tety a strýce, kteří jej vychovali a byli mu náhradními rodiči poté, c..
 Nuda v BrněFilmový debut známého divadelního režiséra Vladimíra Morávka (nar. 1965) Nuda v Brně má neodlučný podtitul Komedie navzdory osudu. Ten naznačuje nejen potíže, jež musí na cestě za svým cílem překonat ústřední dvojice protagonistů, ale také překážky, jež zdolávali tvůrci filmu při jeho realizaci. Nud..
 Nůž ve voděNůž ve vodě je komorním filmovým dramatem, v němž se střetávají pouze tři osoby a celý děj se odehrává ve 24 hodinách. Elegantnímu manželskému páru, jedoucímu na víkend na svou jachtu, vběhne před vůz mladý hoch, autostopař. Jeho drzost zaimponuje zralému muži, pozve jej na jachtu – ale tam se snaží..
 Nymfomanka I (režisérská verze) První část otevřené studie ženské sexuality podle Larse von Triera. Režisérská verze je odvážnější pojetím sexuálních scén, obsahuje i nové epizody a dialogy. Díky hodině a půl nového materiálu dochází vize kontroverzního dánského režiséra naplnění.
 Nymfomanka II (režisérská verze) Druhá část otevřené studie ženské sexuality podle Larse von Triera. Režisérská verze je odvážnější pojetím sexuálních scén, obsahuje i nové epizody a dialogy. Díky hodině a půl nového materiálu dochází vize kontroverzního dánského režiséra naplnění.
Letní kino

Městská kina na Facebooku Filmjukebox

Opery Balety

aktuality

Hvězda věci v prodeji

V prodeji jsou tašky, vějíře, frisbee a klíčenka kina Hvězda! Předměty jsou umístěny vedle vchodu s ceníkem, prodej na pokladně.

výstavy

Městská kina jsou členem sítě kin
Europa Cinemas
 
kód & design Jakub Němeček, © 2003 - 2011 Městská kina Uherské Hradiště
Náměstí Míru 951, Uherské Hradiště, 686 01, tel: +420 576 514 200