Katalog filmů

Zde si můžete přečíst podrobnější informace o filmech, které se promítaly v kině.

#  A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  M  N  O  P  Q  R  S  T  U  V  W  X  Y  Z  vše
#názevpopis
OO Červené karkulceV naší Karkulce se rozhodně nedozvíte jak to bylo, ale za to vám nabídneme několik nových možností, jak to také mohlo být. Chce to jen chvíli času, trochu odvahy a hlavně chuť se bavit. A to platí jak pro diváky, tak pro herce. Takže, pěkné podívání. Hraná pohádka O Červené Karkulce je prvním předst..
 O hloupém peciváloviPásmo krátkých filmů: O hloupém peciválovi, Krtek a autíčko, Kouzelný dědeček, Krtek a paraplíčko, Rézi a Brok na vánočním trhu, Dorotka a papoušek.
 O kapitalismu s láskou Prostřednictvím filmu O kapitalismu s láskou se Michael Moore vrací k tématu, který se objevuje v celé jeho kariéře: ničivý dopad dominance velkých korporací na každodenní život člověka. Ale v tomto případě je viník mnohem větší než byl General Motors a scéna zločinu je mnohem rozsáhlejší než je Fli..
 O koních a lidech Když se lidé chovají jako koně a koně jako lidé… O koních a lidech je snímek, který již delší dobu chyběl v našich kinech: skutečný film o koních. Debut islandského režisére Benedikta Erlingssona je velkolepým příběhem vyprávěným z pohledu koně. Jaký vliv mají lidé na koně a koně na lidi? Jsou věci ..
 O mašince (Pocta Petru Skoumalovi I.)Pásmo pohádek: Bubla Fráček - Strašidýlko v zahrádce, Pět draků vodáků - Jak se stal Horymír plavčíkem, Pohádky o mašinkách - O zvědavé mašince, O zvířátkách pana Krbce - povodeň, Bob a Bobek - Ve vzduchu, Divoké sny maxipsa Fíka - O vynálezech, Divoké sny maxipsa Fíka - O žních, Jája a Pája - Ja..
 O Medvědu OndřejoviRozverná pohádka o tom, co všechno způsobila medvědí kůže. Král zestárnul, už se mu nechce vládnout. Nutí dceru - princeznu Blanku, aby se už vdala a úřad společně s novým následníkem převzala. Blanka je ale zamilovaná do myslivce Ondřeje, proto vdavky oddaluje. Král ji nechá zavřít s komornou do ta..
 O myšce a medvědoviPříběh neobyčejného přátelství mezi medvědem a myškou. V obyčejném medvědím světě jsou medvědi vážní a zamračení. Medvěd Ernest je jiný. Je hudebník, rád by byl veselý, jenže je chudý a často hladový. Při hledání něčeho k snědku chytí malou myšku Celestinu, která utekla ze svého podzemního myšího sv..
 O patro výš + kinolektorát V.Háby a krátké filmy k postavě Harolda LloydaHistorik Kevin Brownlow trefně vystihl postavení Harolda Lloyda v kontextu americké grotesky označením „třetí génius“. Ačkoliv je dodnes vnímán až jako ten třetí v řadě za Chaplinem a Keatonem, ve 20. letech minulého století byl nejlépe placeným komikem a s více jak dvěma stovkami filmů v rozmezí le..
 O rodičích a dětechMilovat je lidské, chybovat je dědičné. Nová česká komedie o otcích, synech a ženách jejich života. Komedie O rodičích a dětech chce navázat na nejlepší tradice české filmové komedie. Vtipné dialogy, výjimečné herecké výkony a humor spojující diváky napříč generacemi. Příběh filmu vychází ze zdánliv..
 O rodičích a dětech + delegace: režisér Vl. Michálek, producent Michal Smrek, herečka Mariana KroftováMilovat je lidské, chybovat je dědičné. Nová česká komedie o otcích, synech a ženách jejich života. Komedie O rodičích a dětech chce navázat na nejlepší tradice české filmové komedie. Vtipné dialogy, výjimečné herecké výkony a humor spojující diváky napříč generacemi. Příběh filmu vychází ze zdánliv..
 O statečné princezněPásmo pohádek: O statečné princezně (nezbedná pohádka Josefa Lady o princezně Máně), Císařovy nové šaty, Krakonoš a mistr Jehlička, Čarovná rybí kostička, Já a Bělovous Zrzunda, Kocourek Mňouk.
 O věcech nadpřirozenýchÚředníku banky Slavie Šemberovi se narodila dvojčata. Kolegové mu gratulují a starý účetní Knotek odnese jeho kontokorent nadřízenému. Práce je však vyhotovena špatně a prokurista Knotkovi přede všemi vynadá. Knotek se brání jen chabě, nechce nováčka Šemberu shodit. Je však velmi nazlobený a doma si..
 O životNová komedie Milana Šteindlera s Vojtou Kotkem v hlavní roli. Michal (Vojta Kotek) se zúčastní oslavy na lesní chatě. Řízením osudu zbude po skončení oslavy na chatě sám s dívkou Zitou (Dorota Nvotová), kterou vidí prvně v životě. I když není zrovna jeho typ, pod vlivem výjimečných okolností s ní pr..
 O život + delegace: Milan Šteindler, Vojta Kotek, Dorota Nvotová, Robert Nebřenský, Bob KleplNová komedie Milana Šteindlera s Vojtou Kotkem v hlavní roli. Michal (Vojta Kotek) se zúčastní oslavy na lesní chatě. Řízením osudu zbude po skončení oslavy na chatě sám s dívkou Zitou (Dorota Nvotová), kterou vidí prvně v životě. I když není zrovna jeho typ, pod vlivem výjimečných okolností s ní pr..
 Občan HavelŽádný světový politik si zřejmě ještě nepustil filmaře tak blízko k tělu jako Václav Havel. Film nahlíží do zákulisí politických i soukromých dramat prezidentského období Václava Havla. Diváci uvidí jeho nervozitu při první volbě českého prezidenta či trápení při nácviku prezidentské děkovací řeči, ..
 Občan Havel (režisérský sestřih)Film Občan Havel nahlíží do zákulisí politických i soukromých dramat prezidentského období Václava Havla. Diváci uvidí jeho nervozitu při první volbě českého prezidenta či trápení při nácviku prezidentské děkovací řeči, poznají, že umí recitovat Šrámkův Stříbrný vítr nebo nalít Miloši Zemanov..
 Občan Havel přikulujeTvůrci dokumentu Občan Havel přikuluje Jan a Adam Novákovi se vracejí do minulosti, aby ilustrovali, jak vznikla slavná hra Audience. Zároveň uvádějí diváka do paradoxů podivného světa československé normalizace. V roce 1974 sháněl dramatik Václav Havel razítko do občanky, aby ho Husákovo StB nemohl..
 Občan Kane „Neposlušné dítě Hollywoodu“ Orson Welles natáčel toto legendární drama, které se stalo milníkem ve vývoji filmové řeči i vypravěčských postupů, již ve svých pětadvaceti letech. Welles svou režijní prvotinu pojal jako rekonstrukci osudů fiktivního magnáta Kanea, sestavovanou novinářem - využívá k to..
 Občan pesSurrealistická pohádka s pořádnou dávkou romantiky! Tahle Amélie z Bangkoku učaruje každému! Stydlivý vesnický kluk Pod se vydá do Bangkoku, rozhodnutý prorazit ve velkém městě. Najít tady zaměstnání není tak těžké: brzy začne pracovat v rybí konzervárně na lince na zpracování sardinek. Nešťastnou n..
 Občan Václav Havel jede na dovolenouOriginální road-movie, které nás zavede do časů Spartakiády a StB. Režisér Jan Novák, který téměř celý život žije v USA a je mj. autorem knihy o Miloši Formanovi (Co já vím?) a bratrech Mašínech (Zatím dobrý), se s kamerou vydal po stopách Václava Havla. Nesledoval však jeho život, ale jednu ..
 Občanský průkazHořká komedie režiséra Ondřeje Trojana Občanský průkaz na motivy stejnojmenné knihy Petra Šabacha sleduje osudy čtveřice dospívajících mladíků, jejich přátel, lásek a rodičů. Od okamžiku, kdy v patnácti letech dostanou občanský průkaz, až do chvíle, kdy se v osmnácti snaží uniknout vojně a po..
 Obecná školaJe krátce po válce a do chlapecké třídy jedné ze škol na předměststí Prahy chodí také desetiletý Eda Souček se svým kamarádem Tondou. Stejně jako ostatní spolužáci, také Eda s Tondou zcela ignorují pokusy rezignované učitelky Maxové o výuku a spíš než o učivo se zajímají o barvu jejích kalhotek. Nen..
 ObhájceVe strhujícím thrilleru Obhájce ztvárnil Matthew McConaughey roli Michaela, “Micka”, Hallera, charismatického trestního advokáta v Los Angeles, jehož kanceláří je zadní sedadlo vozu Lincoln Continental. Po tom, co většinu své kariéry strávil obranou drobných kriminálníků, dostane z ničeho nic svůj v..
 Obchod na korzeFilm o nemožnosti kompromisu se zlem, o slabosti, strachu, nevědomosti a hlouposti jako živné půdě pro hlasatele násilí. Děj filmu, zkonstruovaný na podkladě skutečné události, je situován do roku 1942, do prostoru malého městečka ve Slovenském štátě. Tono Brtko – průměrný jako člověk i jako občan –..
 Obchod se sebevrahy + předfilm: Automatic Zdá se vám někdy, že je váš život smutný, prázdný a bezútěšný? Tak si zkuste představit město, v němž jsou lidé z každodenního klopotění tak otrávení, že nejpříjemnějším řešením může být... otrávit se. Důkazem hloubky všudypřítomných depresí budiž fakt, že jediným skutečně prosperujícím obchodem v k..
 Obchodník se smrtíObchodník se smrtí je akční dobrodružný příběh podle skutečné události, který se odehrává ve světě mezinárodního obchodu se zbraněmi. Příběh filmu pojednává o pozoruhodných výkonech obchodníka se zbraněmi Yuriho Orlova (NICOLAS CAGE). Yuri, který se pohybuje v nejnebezpečnějších válečných zónách sv..
 Obchodník se smrtí / Lord of WarKde je zbraň, tam je chuť zabíjet. Obchodník se smrtí je akční dobrodružný příběh podle skutečné události, který se odehrává ve světě mezinárodního obchodu se zbraněmi. Příběh filmu pojednává o pozoruhodných výkonech obchodníka se zbraněmi Yuriho Orlova (Nicolas Cage). Yuri, který se pohybuj..
 Obchůdek snůAlice se vrací do Tallinnu z dovolené v Portugalsku a zjišťuje, že televizní studio, ve kterém pracovala jako kostymérka, právě zkrachovalo. Přesvědčí švadlenu Adu a maskérku Janu, které taky zůstaly bez práce, aby si spolu otevřely obchod, ve kterém si lidé budou moci splnit své sny. V průběhu zaři..
 Obrazy starého světa + Jeden rokOBRAZY STARÉHO SVĚTA Československo 1972 / 64 min. Režie: DUŠAN HANÁK Obrazy starého světa jsou druhým celovečerním filmem slovenského režiséra Dušana Hanáka (nar. 1938), který se inspiroval pěti fotografickými cykly portrétisty Martina Martinčeka. V osobitém sociálním ..
 Obrazy starého sveta + Koncert legend lidové hudbyJedno z největších děl slovenské kinematografie bylo 16 let zatracováno na základě pochybných ideových a estetických kritérií "normalizátorů". Nevšední dokument citlivě a s pochopením kreslí podoby starých vesničanů, žijících zdanlivě na okraji společnosti, v podmínkách hraničících s bídou, ale ve v..
 Obrazy/Odrazy (malířské práce studentů SUPŠ UH)Studentská expozice děl výtvarného umění. Přehlídka různých osobitých stylů a názorů současných studentských hlav. Malba, kresba, grafika, plastika. Vernisáž výstavy 25. 5. v 18.00 hod.
 Obsluhoval jsem anglického králeDlouho očekávaný film Jiřího Menzela podle slavného románu Bohumila Hrabala. Tématem Hrabalova slavného románu je životní dráha číšníka, později hoteliéra a nakonec cestáře v době politických zvratů první půle dvacátého století. Mnohokrát v životě pocítí, že jím druzí opovrhují pro malý vzrůst, pro ..
 Ocas ještěrkyNový film režiséra Trajkova. Narození Josefa Bárty provází věštba – zemře ve věku 29 let. A je mu právě tolik, když ho opustí žena i se synem, a jeho svět se hroutí. Podivné přátelství s nespoutaným Gabrielem vnáší do Josefova bytí nový impuls, zároveň ho však přivádí do stále větších problémů. Zdá ..
 Ocelová pěst V drsném a napínavém akčním snímku z blízké budoucnosti se představuje Hugh Jackman jako bývalý boxer, jehož milovaný sport ovládli dva a půl metru vysocí oceloví roboti a lidé jako Charlie už do něj nadále nijak nezapadají. Protože nemá s kým zápasit a nemá žádné vyhlídky na lepší budoucnost, je n..
 OčistaJednu noc v roce jsou všechny zločiny povolené. Přežijte ji. Jak vyřešit alarmující míru kriminality? Legalizací všech zločinů. Na jednu jedinou noc v roce se Amerika blízké budoucnosti proměňuje v nejnebezpečnější místo na Zemi. Když se vás někdo rozhodne zabít, nikdo vám nepomůže, protože všechny ..
 Očista: Anarchie Jednou za rok se americké ulice vždy na dvanáct nočních hodin promění v peklo. Nepracuje ani jedna ze složek záchranného systému a všechny zločiny, včetně těch nejtěžších, jsou zcela legální. Téhle brutální noci se říká Očista. Režisér James DeMonaco před rokem pozitivně šokoval nízkorozpočtovým thr..
 Od jara do zimy…Ústav sociální péče pro dospělé Velehrad – Buchlovská (Kopretina) nabízí rezidenční sociální službu handicapovaným mužům a ženám s různým typem a stupněm mentálního a tělesného postižení. Sto dvacet klientů je ubytováno v jednolůžkových a dvoulůžkových pokojích umístěných ve čtyřech pavilonech. Dese..
 Odborný dohled nad východem slunceNepotrestané bezpráví přivádí do města na severu tři bývalé vězně. Kdysi je trápil stejný příslušník státní bezpečnosti. Teď tady má hospodu. Pánové se rozhodnou vzít zákon do vlastních rukou, aby zjistili, že pro pomstu nemají vlohy... Potkávají femme fatale, které dají cit a střechu nad hlavou a o..
 Odebrat z přátel Zesměšnit člověka uveřejněním jeho nelichotivé fotky či choulostivého videa na internetu vás může stát život. To je v kostce příběh hororu Odebrat z přátel, který se jmenuje jako jedna nepopulární možnost na nejoblíbenější sociální síti na světě. Nezvyklý název je na místě, protože tenhle velmi orig..
 Odhalený přístav Finský režisér Aku Louhimies je jedním z nejtalentovanějších a nejoceňovanějších severských tvůrců. Na svém kontě má na 21 filmových ocenění z mezinárodních filmových festivalů v Aténách, Ghentu, Karlových Varů, Leedsu nebo Moskvy. Jeho filmy jako Automat na lásku, Zamrzlá země nebo Mrazivé město si..
 Odcházení Světově uznávaný dramatik a politik Václav Havel se poprvé stane režisérem, aby převedl na filmové plátno hru, kterou s úspěchem uvedly domácí i zahraniční scény. Setkání Václava Havla s filmovou režií, řečeno jeho slovy – v závěru jeho veřejné kariéry - je poněkud symbolické. Jeho rodina, především..
 Odnikud někam Určitě jste o něm četli v bulváru. Hollywoodské zlatíčko Johnny (Stephen Dorff) bydlí v proslulém hollywoodském hotelu Chateau Marmont. Jeho okolí brázdí v nadupaném Ferrari, a když je zrovna doma, bývá tam s ním dostatek krásných dívek nebo uklidňujících prášků, které mu pomáhají tenhle sladký živo..
 OdpadHrdiny filmu Odpad jsou tři kluci, jejichž domovem je centrální skládka v brazilském Riu. Každý den ji prohledávají v naději, že najdou něco, co jim aspoň na chvíli zlepší život. Netuší, že už ten příští nález jejich životy nenávratně změní. Režisér Stephen Daldry (Hodiny, Billy Elliott) s pomocí as..
 OdplataKrajina na konci léta. Jezero uprostřed lesa. Ticho. Nikde nikdo. Nadohled stojí dům a v něm manželé Robert a Susanne. Každodenní život, stejný jako u ostatních. Vídeň, ve stejnou dobu. Noc, červené lucerny, svět prostituce. Vše je podřízeno penězům, obchodu. Alex a Tamara. Ona je prostitutka z Ukaj..
 OdporKaždý den svobody znamená vítězství. Příběh bratrů Bielskich je jedním z nejzajímavějších příběhů 2. světové války. Poprvé se na světlo světa dostal v Bělorusku v roce 1944, když byli místní lidé svědky ohromujícího, téměř surrealistického obrazu: více než 1200 lidí vyšlo z hlubokých a neobydlených ..
 Odsouzeni zemřítTak blízko nikdy nebylo tak daleko. Víkendový výlet na luxusní jachtě se pro skupinu vysokoškolských kamarádů mění na děsivou plavbu. Šampaňské teče proudem a slunce pálí. Naprostá pohoda a chuť zaplavat si. V zápalu nadšení se všichni účastníci plavby vrhnou do chladivé, průzračné vody... Dokonce i..
 Odvaha milovatNeobyčejné příběhy o obyčejných lidech. Odvaha milovat je příběh o nevěře, vraždě, sebevraždě, ale především o lásce. Nejnovější film Clauda Lelouche se odehrává v současné Paříži. Nejprve se seznámíme s dívkou Shaa, která touží být popovou zpěvačkou. Mezi pouličními umělci potká talentovaného itals..
 Off HollwoodSnímek sleduje maldou filmovou režisérku Adél Bódi v den premiéry jejího nového filmu. V jeho průběhu se setkává s lidmi charakteristickými pro prostředí, ve keterém se pohybuje - se svým netečným manželem, bývalou hvězdou jejích filmů, který se dnes ani neobtěžuje vypnout internetové porno, když Ad..
 Oggy a škodíci Oggy a Škodíci se konečně dočkali filmového zpracování! Celých 80 minut záškodnictví Oggyho a jeho zlomyslných nepřátel můžete už tento podzim vidět na velkém plátně. Již od stvoření světa jsou kocour Oggy a švábi Joey, Marky a Deedee zamotaní do věčné bitvy. Jejich boj je tak hustý, že nějaká šarvá..
 Ohrožený druh Michala HoráčkaInspirováni skvělými ohlasy na album Ohrožený druh se jeho tvůrci rozhodli představit tento jedinečný projekt ve formě živých vystoupení. Během večera zazní výběr nejznámějších skladeb z pera Michala Horáčka. Kromě písní z alba Ohrožený druh to budou také jeho texty známé z podání paní Hany Hegerové..
 OchráncePatřil k elitní vojenské jednotce. Teď se musí stát elitním hlídačem děti. V hlavní roli Vin Diesel. Příslušník elitních jednotek SEAL Shane Wolfe (Vin Diesel) žil v domnění, že je připraven zhostit se jakkoliv náročné nebo neuskutečnitelné mise… dokud nezkusil hlídat děti. Když je pověřen úkolem..
 Ochranné zbarveníKonflikt etických postojů, který zpravidla shledáváme v základu dramaturgie filmů Krzysztofa Zanussiho, je v Ochranném zbarvení umístěn do prostředí prázdninového studijního tábora mladých jazykovědců, tedy do prostředí akademického. Dramatická akce se soustřeďuje k soutěži studentských prací, jež s..
 Okamžik zlomuAnthony Hopkins hraje vraha. Když Ted Crawford zjistí, že jej jeho překrásná a výrazně mladší manželka Jennifer podvádí s jiným, naplánuje její vraždu. Na místo činu přijede i detektiv Rob Nunally, který jako jediný získá povolení vstoupit do Crawfordovy rezidence. Crawford se k vraždě manželky okam..
 Okno do dvoraFilm patří k oblíbeným dílům samotného mistra hrůzy, neboť mu naplno umožnilo využít schopnost logického rozvíjení děje s nesčetnými finesami, odbočkami, humornými epizodkami, břitkými dialogy a samozřejmě s dovedně stupňovaným napětím. V hlavní ženské roli mistrova oblíbená Grace Kelly (viz i aktuá..
 Okno naprotiItalské drama Okno naproti letos kralovalo filmovému festivalu v Karlových Varech. Velkým hitem se stalo mezi diváky (kteří mu zajistili druhé místo v divácké anketě) a nakonec bodovalo i u poroty soutěžní sekce. Film si odnesl hlavní cenu Křišťálový glóbus, režisér Ferzan Ozpetek cenu za režii a oc..
 Oko berePět studentů, jeden skvělý plán a las vegas na lopatkách. Ben Campbell (Jim Sturgees) je stydlivý a geniální student M.I.T., který nachází odpověď na svoje problémy s financováním studia v hazardních hrách. Je mu nabídnuto členství ve skupině nejnadanějších studentů, kteří každý víkend odjíždějí pod..
 Oko dravceChceš žít, tak poslouchej. Představte si, že vám zazvoní telefon, vy ho zvednete a zbytek života se vám promění v nekonečnou noční můru. Šílené, že? Právě takový moment se stal výchozím bodem thrilleru, pod kterým je coby výkonný producent podepsaný hollywoodský mogul Steven Spielberg. Dva úplně oby..
 Oko nad PrahouPůvodní koncepce filmu, která měla sledovat vznik stavby Národní knihovny od projektu po výstavbu se během půl roku změnila ve společenské a politické drama. Půdorys dramatu tvoří život sám. Film je natáčen sběrnou metodou s rozmezím dvou let do dubna 2009. Záměrem je natočit aktéry sporu a zakompon..
 Oko nad PrahouFilm Oko nad Prahou je osobním i politickým životopisem Chobotnice neboli projektu pražské Národní knihovny, ale také životopisem zejména posledních let života autora tohoto návrhu Jana Kaplického, který si ve svém deníku v roce 1998 mimo jiné poznamenal: vyhrát soutěž a mít jednu lásku. Tímto zápis..
 Oko poštolkyVětšina dokumentů o přírodě bývá natočena z perspektivy lidského pozorovatele, který se snaží proniknout do podivuhodného světa přírody. “Oko poštolky” je film, jehož jedinečnost spočívá v tom, že tyto pohledy převrací. Již první záběr snímku je natočený z ptačí perspektivy a zachycuje lidské hemžen..
 Okolo Hradišťa (turistické tipy)Okolo Hradišťa (turistické tipy) 22. 6 - 15. 7. foyer kina Hvězda Výstavu pořádají Městská kina Uh.Hradiště ve spolupráci s Městským informačním centrem Uh.Hradiště, Regionem Slovácko a Sdružením obcí pro rozvoj Baťova kanálu a vodní cesty na řece Moravě.
 Okresní přebor – Poslední zápas Pepika Hnátka „Na žádnej ťukes nemáte, jste dřeváci, a proto taky hrajete vokres.“ Málokterý trenér by hru svého mužstva popsal líp. Slavojem Houslice prošlo mnoho hráčů a koučů, ale jen on se v něm zapsal navěky. Legendární trenér Pepik Hnátek. Po obrovském úspěchu televizního seriálu se producenti z MediaPro Pi..
 Okrsek 49Oheň je jejich osud. Akční drama z hasičského prostředí s Joaquinem Phoenixem a Johnem Travoltou v hlavních rolích. Vzrušující a působivý film vypráví příběh baltimorského požárníka Jacka Morrisona (Joaquin Phoenix), který se stává z nezkušeného nováčka ostříleným bojovníkem s ohněm. Při namáhavé a ..
 Old boy15 let vězení - 5 dnů na pomstu. Old boy je příběhem drsné detektivní školy, ale vlastní násilí není rozřešením a také není klíčovým nástrojem filmu. Korejské filmy mají ne nezaslouženou pověst šokujících příběhů. Old boy je volnou adaptací málo známé japonské mangy a plně využívá všech jejích prost..
 Oliver TwistKlasický příběh Charlese Dickense o sirotkovi, který uteče z nesnesitelných podmínek sirotčince, aby se zapletl s bandou kapesních zlodějů. Jedna z nejlepších starších zpracování románového námětu.
 Oliver Twist / Oliver TwistOscarový režisér Roman Polanski, a scenárista Ronald Harwood společně oživují klasický román Charlese Dickense o mladém sirotkovi, který se přimotá k partě kapsářů 19. století, Londýn. Oliver Twist osiřel v raném věku a nyní musí žít v chudobinci, který řídí odporný pan Bumble. Již tak skromné denní..
 OmalovánkyPásmo pohádek: Proč jsou na obloze draci, Omalovánky, Perníkový dědek, Přírodopis v cylindru, Ušatá cecilie, Medicína a Vláček kolejáček.
 Omalovánky (pásmo pohádek)Pásmo pohádek: Proč jsou na obloze draci; Omalovánky; Perníkový dědek; Přírodopis v cylindru; Ušatá Cecílie; Medicína; Vláček Kolejáček.
 OmarMladého pekaře Omara dělí od jeho tajné lásky Nadji zeď, která přetíná území Palestiny. Kvůli práci, rodině či lásce ji denně přelézají stovky mužů. Stejně jako Omar přitom často uhýbají kulkám dozorců. Na Západním břehu neexistují jednoznačné situace ani jednoduchá rozhodnutí, a tak i Omar brzy čel..
 OnaDěj snímku Her se odehrává v Los Angeles v nedaleké budoucnosti. Theodore (Joaquin Phoenix) je komplikovaný a citlivý muž, který se živí psaním dojemných a osobních dopisů pro druhé. Se zlomeným srdcem po ukončení dlouhého vztahu se začne zajímat o nový, pokročilý operační systém, o kterém jeho výro..
 OnceOn je pouliční muzikant a občas si přivydělává v dílně svého otce. Jeho snem je živit se hudbou, ale to se mu vůbec nedaří. Ona je talentovaná pianistka z Čech, která odešla do Irska kvůli obživě a prodává na ulici růže. Když se ti dva náhodou potkají, zjistí, že jejich společná hudba má neobyčejnou..
 OndineKdyž irský rybář Syracuse (Colin Farrell) vylovil z moře krásnou mladou ženu (Alicja Bachleda), řekla jen, že se jmenuje Ondine. Příznačné jméno, které znamená „ta, která přichází z moře“. Syracuse jí nabídne přístřeší a ona se usadí nejen v jeho domě, ale postupně i v jeho srdci. Neznámá cizinka vy..
 One Direction: This is Us Filmovou událostí se pro mnohé stane film o momentálně nejslavnější chlapecké popové skupině One Direction, který natočil Morgan Spurlock - tvůrce kultovního dokumentu Super Size Me. Fanoušky a hlavně fanynky této britské kapely čekají strhující záběry na koncertní pódia ale i komorní pohled do záku..
 Operace DunajKdyž do hospody, tak tankem. Lidovka „Ta naše hospoda je pěkně stavěná“ hostům v malé české hospůdce pořádně zhořkla poté, co do ní naboural tank. Zbloudilý a zastaralý polský vehikl, účastník srpnové invaze nepřátelsky naladěných spřátelených vojsk. Příběh z 21. srpna 1968, který měl nečekaně zábav..
 Operation LibertadŠvýcarské doku-drama s nostalgií revolučních a levicově orientovaných 70. let. Čtvrtý hraný film švýcarského režiséra Nicolase Wadimoffa, v jehož tvorbě najdeme zajímavé dokumentární snímky, se vrací do revolučních 70. let plných vzpoury, nepokojů a teroristických útoků. Film sleduje malou revoluční..
 Opravdová kuráž Jak velkou kuráž musí mít čtrnáctiletá holka, aby pomstila tátovu smrt? Odpověď nabízejí nejúspěšnější hollywoodští bratři Joel a Ethan Coenovi v temném westernu Opravdová kuráž. Herecký objev Hailee Steinfeld na krvavé cestě za mstou doprovázejí Jeff Bridges jako jednooký šerif Rooster Cogbu..
 Opři žebřík o nebeMarián Kuffa je farářem v malé vesnici Žakovce pod Tatrami na Slovensku. Na faře se stará o bezdomovce, bývalé vězně, děvčata a kluky z dětských domovů, tělesně postižené a týrané matky s dětmi. Okolo 250 lidí. Někdo zemře, někdo se narodí, někdo odejde…. Příběhy bezdomovců, alkoholiků, feťáků a d..
 Oranžová láska Mladý režisér Alan Badoev ve svém celovečerním hraném debutu rozehrává hru na život a na smrt a zkoumá hranice vášnivé a osudové lásky, která má přežít cokoliv na světě. Dva neznámí mladí lidé, unikající před bouřkou, naskočí do staré tramvaje. On sotva lapající dech v pomačkaných obnošených šatech ..
 OrfeusMistrovské dílo Jeana Cocteaua v nové digitálně restaurované kopii. Princezna zmizí za zrcadlem a přivádí Orfea ke kontaktu se zásvětím a tajemnými silami, které brzy pohltí i jeho ženu Eurydiku. Orfeus se za ní vydává do podsvětí, jeho návratu k pozemskému životu ovšem stojí v cestě několik překáže..
 Osamělost přespolního běžceTvorba „mladého rozhněvaného muže” Alana Sillitoea oslovila tvůrce nově se formujícího hnutí Free cinema hned dvakrát. V nezávislé produkční společnosti Woodfall vznikl v režii Karla Reisze nejprve přepis románu V sobotu večer, v neděli ráno a posléze byl zfilmován další titul – Osamělost přespolníh..
 Osamělý jezdec Producent Jerry Bruckheimer a režisér Gore Verbinski, tvůrčí tým, který dal vzniknout fenoménu filmové série Piráti z Karibiku, uvádějí film společností Disney a Jerry Bruckheimer Films Osamělý jezdec, vzrušující dobrodružství plné akce a humoru, které nabízí nový pohled na legendárního maskovaného ..
 OstrovNaplánuj si útěk. Je polovina 21. století a Lincoln Six-Echo (Ewan McGregor) je obyvatelem obrovského obytného komplexu. Stejně jako všichni ostatní, kteří se v tomto ostře střeženém prostředí pohybují, i on doufá, že bude vybrán mezi těch několik málo šťastných, jimž se dostane možnosti jet na „Ost..
 Ostrov (Seom)Kim Ki-dukův čtvrtý film se stal senzací filmového festivalu v Benátkách. Odehrává se ve světě plném náznaků, vystavěném na postupném splývání intenzivního sexuálního vztahu a nádherné přírodní scenerie. Na odlehlém jezeře s plovoucími chatami potkává mlčenlivý Hyun-shik tajemnou dívku Hee-jin. Upro..
 Ostře sledované vlaky (100 let od narození B. Hrabala)Film Ostře sledované vlaky natočil Jiří Menzel podle stejnojmenné novely Bohumila Hrabala. Děj se odehrává za druhé světové války, v době, kdy se lidské vlastnosti projevují stejně jako v době hlubokého míru, jenom jsou v konfrontaci s válečným děním lépe vidět. Vypráví příběh mladičkého eléva Miloš..
 Ostře sledované vlaky (nová digitalizovaná kopie)Menzelův celovečerní debut navázal na jeho úspěšnou povídku Smrt pana Baltazara z povídkového filmu Perličky na dně, v němž se poprvé projevila režisérská spřízněnost s Hrabalovým osobitým viděním světa. Na konci 2. světové války slouží na malé české stanici, kterou procházejí ostře sledované vlaky,..
 Osud člověkaJe první poválečné jaro. Šofér Andrej Sokolov vzpomíná. Jeho příběh je příběhem muže, který prošel všemi válečnými tragédiemi: šel na frontu, byl zatčen, mučen, první pokus o útěk se mu nezdařil, a když se konečně dostal domů, zjistil, že manželka i děti zahynuly. Naději do nového života mu vnese ma..
 Osud člověka / Sudba cheloveka + úvod: Galina KopaněvaJe první poválečné jaro. Šofér Andrej Sokolov vzpomíná. Jeho příběh je příběhem muže, který prošel všemi válečnými tragédiemi: šel na frontu, byl zatčen, mučen, první pokus o útěk se mu nezdařil, a když se konečně dostal domů, zjistil, že manželka i děti zahynuly. Naději do nového života mu vnese ma..
 OsvíceníNeúspěšný spisovatel Jack Torrance přijme práci správce v luxusním, ale odlehlém horském hotelu Overlook, který je přes zimu zcela odříznutý od světa. Pro muže je to vítaná příležitost najít klid na práci. Jenže od první chvíle, kdy Jack s manželkou Wendy a synkem Dannym do hotelu dorazí, se zdá být..
 Ošklivé káčátko a jáMilý animovaný film vhodný pro děti i dospělé. Klasický příběh Ošklivého káčátka od Hanse Christiana Andersena byl přetvořen do současnosti. Krysík je neúspěšný městský podvodníček, který se neočekávaně stane matkou! A jeho syn není nikdo jiný než nejošklivější káčátko na planetě Zemi. Mateřství nen..
 Otec na služební cestěFilm Otec na služební cestě je vyprávěním očima malého chlapce o složité situaci a tíživé atmosféře počátku padesátých let, kdy docházelo k řadě závažných přehmatů, které vytvářely složité politické a společenské klima. Nehledě na tragičnost dějinných událostí prožívá hlavní hrdina Malik své dětství..
 Oui, šéfe! Komedie z gastronomického světa s Jeanem Reno. Třicátník Jacky Bonnot je talentovaný kuchař a ctitel velkého kuchařského umění. Sní o úspěchu a o tom, že si jednoho dne otevře vlastní restauraci. Finanční situace jej nutí přijímat podřadné práce, které si však není schopen udržet. Život se mu změní ..
 Outsider / Voksne menneskerMladík Daniel je outsider, jak má být. Oficiálně nevydělává žádné peníze, neplatí pokuty ani dluhy. I benzin do svého starého fiata 600 si kupuje po půllitrech. Je však celkem spokojený. Občas nasprejuje na zakázku pro zamilovaného vrstevníka graffiti se jménem jeho vyvolené a to mu stačí k živobytí..
 Ovečka Shaun ve filmu Příběh o tom, jak si neumíme vážit důležitých věcí, které v životě máme, a někdy i zapomínáme na lidi a přátele kteří nás milují. Život na farmě je nekonečna nuda. Každý den plyne ve stejném rytmu, Shaun musí poslouchat a dělat co farmář nařídí. Jak jen mít jeden, jediný den volna? To chce pořádný p..
 Ozvěny Jednoho světa 2006Výběrové projekce toho nejlepšího (včetně oceněných snímků), co letos nabídl festival Jeden svět 2006, festival filmů o lidských právech. Součástí projekce od 18:00 bude i návštěva hosta z fotografické skupiny R9 z Rožnova pod Radhoštěm Josefa Bosáka a uvedení jeho videosnímku z Bosny a Herzegoviny..
 Ozvěny MFDF Jihlava: Kauza CervanováDokumentární tragédie o právu na spravedlnost je osmiletou detektivní výpravou režiséra Roberta Kirchhoffa do temných hlubin dodnes neuzavřeného a medializovaného případu únosu, znásilnění a vraždy mladé medičky. Ľudmila Cervanová, dcera plukovníka Cervana, byla zavražděna před 37 lety. Do případu, ..
 Ozvěny MFDF Jihlava: Vládnout, pracovat, vydělávat, modlit se, hroutit se + RodinaVládnout, pracovat, vydělávat, modlit se, hroutit se (Režie: Andran Abramjan):Komentář k hroutící se civilizaci ve čtyřech dějstvích obsahující stopové prvky islámofobie, ateismu, bulvárních médií, Marka Zuckerberga, plesnivého chleba, demonstrantů, gastarbeiterů, egyptologů a skepse. Vel..
 Ozvěny MFF Dokumentárních filmů Jihlava 2003V programu ozvěn Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Jihlava (23.-28.10. 2003) uvítáme hosty: ředitele festivalu Marka Hovorku a snad i režiséra vítězného českého dokumentu (v jednání). Vedle vítězného dokumentu promítneme i jeden z unikátních zahraničních snímků uvedených na festivalu.
 Ozvěny MFF dokumentárních filmů Jihlava 2007: Vyráběné krajinyOzvěny MFF Dokumentárních filmů Jihlava 2007. Fotografa Edwarda Burtynského proslavily velkoformátové snímky krajiny proměněné průmyslem. Dokumentární film sleduje jeho cestu napříč Čínou, kdy zachycuje dopady současné industriální revoluce. Už od prvního záběru, jímž je několikaminutová jízda takřk..
 Ozvěny PAF Olomouc: Piotr Dumala, polská animace + Jurij NorštejnOzvěny Přehlídky animovaného filmu Olomouc 2006 (8. - 10. 12.). Přehlídka animovaného filmu je pravidelným setkáním nad mezními žánry, průhledy historií animace i propojením s jinými uměleckými druhy a postupy. Pavel Bednařík (ředitel festivalu) přijede do Uherského Hradiště představit polskou an..
Letní kino

Městská kina na Facebooku Filmjukebox

Opery Balety

aktuality

Hvězda věci v prodeji

V prodeji jsou tašky, vějíře, frisbee a klíčenka kina Hvězda! Předměty jsou umístěny vedle vchodu s ceníkem, prodej na pokladně.

výstavy

Městská kina jsou členem sítě kin
Europa Cinemas
 
kód & design Jakub Němeček, © 2003 - 2011 Městská kina Uherské Hradiště
Náměstí Míru 951, Uherské Hradiště, 686 01, tel: +420 576 514 200