Katalog filmů

Zde si můžete přečíst podrobnější informace o filmech, které se promítaly v kině.

#  A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  M  N  O  P  Q  R  S  T  U  V  W  X  Y  Z  vše
#názevpopis
RR.I.P.D.-URNA: Útvar Rozhodně Neživých Agentů Mrtví policajti nemusí nutně skončit v nebi nebo v pekle. Když jsou dobří, nastupují k URNA – Útvaru rozhodně neživých agentů. Tahle super tajná jednotka dohlíží na to, aby „mrtváci“ nám živým neotravovali vzduch, ale aby na věky odpočívali v pokoji. V režii Roberta Schwentkeho, tvůrce filmového hit..
 Rabbit – Proof Fence1500 mil na cestě domů… Nejdelší plot na světě. Rabbit – Proof Fence. Historický fakt a ostudná kapitola australské historie o dětech se smíšených manželství, o „ukradené generaci“ Aboriginalců, kteří byli násilně odebíráni z domorodých rodin a v rehabilitačním programu brutálně a zrůdně byrokratick..
 RafťáciLetní teenagerovská komedie režiséra Karla Janáka s Vojtou Kotkem a Jirkou Mádlem v hlavních rolích. Každý z nás si vzpomíná na noční můru dospívajícího teenagera, kterou je dovolená s rodiči. A když se tato noční můra stane skutečností jen díky nešťastné souhře náhod, je to opravdu k vzteku. Dany s..
 Rain ManNezapomenutelný film s jedinečným citem pro humor. Bezohledný kariérista Charlie Babbitt ( Tom Cruise) právě pilně pracuje na další smlouvě, když mu oznámí, že jeho otec, se kterým se už dávno odcizili, zemřel. Poté, co přijede do Ohia na pohřeb, rozčílí se, neboť zjistí, že mu otec odkázal starého ..
 Ráj hned teďDva palestinští muži, kamarádi od dětství, jsou vybráni pro sebevražedný atentát v Tel Avivu. Jednoho obyčejného dne v městě Nablus, který je čas od času narušen střelbou a nálety, se setkáváme se dvěma palestinskými přáteli. Automechanici Said a Khaled si dlouhý čas zkracují pitím čaje a kouřením h..
 Rallye smrtiKdo přežije, vyhraje. Internetové stránky projektu Rallye smrti patří mezi ty nejnavštěvovanější. Běží na nich online přenos nejbrutálnějších automobilových závodů v historii. Jejich aktéry jsou „obyvatelé" jedné z nejtěžších amerických věznic. Pravidla jsou jednoduchá - rychle, zběsile a co nejbezo..
 Rambo: Do pekla a zpětČtvrtý díl série oblíbeného akčního filmu. Nesmrtelný Rambo opět na scéně!Film o vietnamském veteránovi nás zavede do jihovýchodní Asie, kde se stárnoucí John Rambo (Sylvester Stallone) usadil. Jeho poklidný život naruší misionářská skupina vedená Michaelem Burnettem (Paul Schulze) a Sarah Millerov..
 Rande měsíceBoj o rande v supermarketu. Vyhlášená kráska supermarketu se rozhodne, že půjde na rande se zaměstnancem měsíce. Dva největší rivalové – flákač a dříč - spolu začnou soupeřit o lákavou odměnu… Zaměstnanci vyhlášeného obchodního domu Super Club soupeří každý měsíc o titul „Zaměstnanec měsíce“. Odměno..
 RangoFilm vypráví těžko uvěřitelný příběh neuvěřitelného chameleóna. „Vítej, amigo, v poušti nekonečné, kde žízeň a prach jsou tvé družky věčné…“ Chór hrajících a zpívajících mexických sov vás uvede do světa, kde vás přejde sranda, ale přesto se budete bez ustání smát příběhu o nejnepravděpodobněj..
 RanhojičHistorický velkofilm podle extrémně populárního románu Noaha Gordona z období 11. století. Ben Kingsley hraje slavného učence Avicenu, k němuž do Persie přijíždí mladík Rob Cole z Evropy, aby se z potulného ranhojiče stal skutečným léčitelem.Velký problém představuje mladíkovo křesťanství, ještě vet..
 RašomonPod vstupní branou města se za deště schovají tři muži. Dřevorubec, putující buddhistický mnich a pobuda. Nevlídné počasí je přinutí rozdělat oheň, kolem něhož se rozpoutá debata o soudním případu zavražděného samuraje a jeho znásilněné ženy. Muži pod branou se chtějí dobrat pravdy skryté kdesi ve s..
 RatatouilleOscarem oceněný režisér Brad Bird a vypravěčští mistři z Pixar Animation Studios uvádějí film Ratatouille, originální komedie o tak bizarním přátelství, jaké si jen lze představit. Hlavním hrdinou filmu je krysák Remy, který odvážně sní o tom, že se stane vyhlášeným kuchařem v pařížské pětihvězdičko..
 Raubíř Ralf Raubíř Ralf touží po tom, aby byl milován tak, jako perfektní kladný hrdina jménem Felix z jeho hry... Problém je v tom, že nikdo nemiluje padouchy. Všichni milují hrdiny… takže když přichází moderní hra ve stylu kdo dřív vystřelí, kde se objeví neoblomná seržantka Calhounová, Ralf to vidí jako příl..
 Ray„Soul je životní cesta, ale vždy je to cesta nelehká.“ (Ray Charles) Jestliže lze život chápat jako souhrn jeho jednotlivých částí, pak příběh Ray Charlese je možno považovat za souhrn osobních vzestupů a pádů v průběhu dlouhé a slávou ověnčené kariéry ve světě hudby. Ray zažil bolest i osobní tragé..
 Rebel bez příčinyTak už to v životě chodí…někdo se v noci potuluje po ulicích, někdo spáchá opileckou výtržnost a někdo zastřelí matčinou pistolí pár štěňat. Běžné žánrové obrázky v pracovním deníku úředníka z oddělení pro mladistvé delikventy. Kde jinde se mohli společně sejít, než na policejní stanici? Jim, Judy a..
 Rebelka Od pradávných dob se v drsném a tajemstvím opředeném Skotsku vyprávějí legendy o velkolepých bitvách a hrdinských skutcích. Jednou takovou legendou je i příběh odvážné princezny Meridy, která se vzepře tradici a vezme svůj osud do vlastních rukou. Se svéhlavou Meridou mají rodiče král Fergus a králo..
 Rebelové (Rok 1968 ve filmu)Třetí celovečerní film režiséra Filipa Renče, který tentokráte nezvolil psychologické drama, ale podle scénáře, který napsal se Zdeňkem Zelenkou, natočil žánr diváky daleko vítanější, a to muzikál s upřesňujícím podtitulem „Písničkový retrofilm z let šedesátých“. V půvabném výtvarném stylu atmosféry..
 Red 2 Ti nejlepší nikdy nespí. Stále v penzi a ještě nebezpečnější a ještě zábavnější! Bruce Willis, Helen Mirren a John Malkovich se vrací v akční komedii RED 2 jako elitní agenti ve výslužbě, kteří rozhodně nezrezivěli a umí kousat. Jsou RED (Retired Extremely Dangerous) a před pár lety všechny nadchli...
 Red RoadDrama točící se kolem životní tragédie. Jackie pracuje jako operátorka bezpečnostního kamerového systému CCTV, jehož kamerami je skotské Glasgow neustále monitorováno. Život v ulicích Glasgowa pozoruje Jackie denně na monitorech a svou povinnost chránit lidi, které zná pouze z obrazovek, bere velmi ..
 Red: Ve výslužbě a extrémně nebezpečníAkční komedii RED natočil na motivy stejnojmenné komiksové mikrosérie Warrena Ellise a kreslíře Cully Hamnera režisér Robert Schwentke. Vypráví příběh penzionovaného agenta CIA Franka Mosese (Bruce Willis), který žije poklidně a idylicky na venkově. Až do té doby, kdy se jej nové vedení CIA rozhodne..
 Reefer Madness + bonus: Vesmírní lidé „Film, kterého budete svědky, vás může vylekat. Jedině tak je možné dostatečně zdůraznit děsivé následky nového drogového nebezpečí, které ničí americkou mládež ve znepokojivě vysokém počtu. Marihuana je tato droga, agresivní narkotikum, nevyslovitelná pohroma, Opravdový Veřejný Nepřítel Číslo Jedna..
 RekonstrukceJak je řečeno v úvodu filmu „Celé je to film, celé je to konstrukce ale přesto to bolí“. Christoffer Boe, jeden z představitelů post-Trierovské generace hnutí Dogma, ve svém celovečerním debutu REKONSTRUKCE zcela převrací tradiční schéma love story. Používá komplikovaný způsob vyprávění, ..
 Rembrandtova Noční hlídkaNový výtvarný počin Petera Greenwaye pojednává o životě jak osobním, tak profesním, známého holandského barokního malíře Rembrandta van Rijneho. Legendární režisér ukazuje, co se skrývá za Rembrandtovým nejslavnějším obrazem Noční hlídka, který Rembrandta vyzdvihl mezi nejslavnější světové malíře, a..
 RenéRyze dokumentární film se syrovou autentičností vypráví těžko uvěřitelný příběh Reného, který byl od sedmnácti let sledován filmovou kamerou na své cestě mezi vězeními a krátkými pobyty na svobodě. Kamera ho v roce 2008 opouští v jeho sedmatřiceti letech, tedy přesně o dvacet let později, jako nemoc..
 RenesancePaříž 2054 - Věčný život nebo smrt. Právě kdosi unesl mladou ale nesmírně zkušenou výzkumnou pracovnici Ilonu Tasuiev (Romola Garai). Nikdo nepožaduje výkupné a první pokusy o její záchranu jsou bezvýsledné. Avalon, obří nadnárodní korporace, v níž pracovala, ji chce za každou cenu najít, proto si j..
 Repo: Genetická opera!Repo je speciální dáreček od režiséra „SAW série“ Darrena Lynna Bousmana. Film, který je tak „jiný“, že ho ani k ničemu nemůžete přirovnat. Pokud milujete muzikály, můžeme zaručit, že Repo lehce zapadne mezi vaše nejoblíbenější filmy. Pro všechny ostatní je to rozhodně ojedinělý snímek, který vám př..
 Reportér v ringuŽivot sportovního redaktora Erika Kermana (Josh Hartnett) lze přirovnat k napínavému zápasu - rychlý rozjezd, mnoho překvapivých zvratů a dramatický závěr. Jednoho dne se však rozhlédne a zjišťuje, že byl ze středu dění postupně vykázán na střídačku. Záchrana přichází jako blesk z čistého nebe. Jeho..
 Requiem za senAronofského Rekviem za sen, který se v roce svého vzniku stal hojně diskutovaným filmem, je strukturován jako frenetická smuteční skladba pro čtyři lidské osudy, jež trpce graduje během třech navazujících ročních dob. Příběh strmého životního pádu židovské vdovy Sarah Goldfarbové, kterou castingový ..
 Reservation RoadDrama, které postihlo jednoho obyčejného dne dvě rodiny. Reservation Road je příběhem Ethana (Joaquin Phoenix) a Dwighta (Mark Ruffalo), dvou otců, kteří se musí smířit se smrtí dítěte. Ethan, otec oběti autonehody, se nedokáže se situací vyrovnat a stává se čím dál posedlejší v hledání vraha a odpl..
 Resident Evil: ApokalypsaNoční můra neskončila…. Milla Jovovich obdařená novými schopnostmi a silou v pokračování populární podívané Resident Evil. Alice (Milla Jovovich) byla jedním ze dvou lidí, kteří vyvázli z katastrofy, jež proměnila podzemní laboratoře mamutí biochemické korporace Umbrella Corporation ve smrtící past..
 Resident Evil: Odveta Velmi úspěšná filmová adaptace ságy, která vydělala téměř 700 miliónů dolarů po celém světě, natočená podle oblíbené série videoher s názvem Resident Evil se vrací ve svém netrpělivě očekávaném pátém pokračování. Smrtelný virus společnosti Umbrella Corporation dál pustoší Zemi, mění světovou popula..
 Resident Evil: ZánikNastal konec světa. Pokusný T-virus, vyrobený společností Umbrella, byl vypuštěn do světa a proměnil jeho obyvatelstvo v hordu potácejících se zombie, které mají v oblibě maso. Protože ve městech není bezpečno, dávají Carlos Oliviera a L.J. dohromady skupinku přeživších, mezi nimiž jsou i nováčci Cl..
 RestartToužili jste někdy začít znovu? Jediná věta navždy změnila život mladé Sylvie. Nyní má jen jeden den na to vybojovat si svou lásku zpět. Strhující jízda současnou Prahou začíná. Restart je moderní vizuálně vytříbený film z prostředí pražské klubové kultury. Vypráví o mladých lidech, kteří se noc co ..
 Restaurované filmy Jana ŠpátyVýběr z unikátního projektu digitálního restaurování filmů klasika českého dokumentu. Jedním z prvních režijních počinů Jana Špáty je slavný filmový esej Respice finem (15 min.) o venkovských stařenkách s pokorou očekávajících konec života. Při pražské návštěvě věhlasného jazzmana Luise Armstronga v..
 RevivalBolek Polívka, Miroslav Krobot, Karel Heřmánek a Marián Geišberg hrají v Revivalu kamarády, jejichž rocková skupina se rozpadla v roce 1972, a kteří se rozhodli pokusit o její velkolepý comeback. Každý má k tomu své důvody a každý z nich si stačil nastřádat své vlastní osobní průšvihy. Ve středu děn..
 RevizořiSvižně natočený akční thriller odehrávající se v budapešťském metru maďarského Američana Nimróda Antala. V Maďarsku se stal tento film kasovním trhákem a trumfnul většinu hollywoodské produkce, která se v té době promítala. Jak už bylo řečeno, Revizoři se odehrávají ve tmavých tunelech maďarského me..
 RezistenceDruhý díl knižní a filmové série Divergence. Pokračování s názvem Rezistence je po úspěchu prvního dílu o poznání velkolepější a výpravnější, nepostrádá velkou dávku akce a triků. Hlavní hrdinka Tris v podání vycházející hvězdy Shailene Woodley pokračuje v boji s nelítostným systémem i se svými vlas..
 RickySetkání dvou obyčejných lidí Katie (Alexandra Lamy) a Paca (Sergi Lopéz) dá vzniknout magickému citu – lásce. Z té se narodí neobyčejné dítě Ricky. Žánrový mix slavného režiséra a scenáristy Françoise Ozona v sobě nese prvky sociálního dramatu, tajemna, flirtuje se sci-fi, aby pak přes komediální od..
 RiddickVin Diesel se k nadšení všech fanoušků vrací ve své slavné roli antihrdiny – nebezpečného trestance Riddicka. Drsné hlášky, zabijácké nestvůry, lovci hlav – nejnovější pokračování sci-fi hitu slibuje dynamické scény, tvrdé souboje a poctivou akci. Riddick se ocitá na nehostinné planetě zrazený svými..
 Riddick: kronika temnaVin Diesel (Rychle a zběsile, XXX.) ve volném pokračování filmu Černočerná tma (Pitch Black), kde se proslavil v roli výrazného antihrdiny Richarda B. Riddicka. Drsoň Riddick, který před pár lety nastartoval kariéru tehdy neznámého Vina Diesela, se pro velký úspěch vrací, aby svými zbroušenými rohov..
 Richard III.Loncrainova filmová verze Richarda III. přenáší děj historické hry do období fiktivního fašistického režimu v Británii konce třicátých let 20. století. Tvůrci se rozhodli zasadit Shakespearův text do nového, netradičního prostředí (odehrává se např. ve staré elektrárně), zaktualizovat ho a přiblížit..
 RioPo třech mimořádně úspěšných filmech z mrazivé Doby ledové přichází tvůrci ze studia Blue Sky s dalším dobrodružstvím pro celou rodinu, pro změnu z tropické, barevné a roztančené Brazílie – Rio! Film je příběhem vzácného papouška jménem Blu, který žije na malém městě se svoji paničkou Lindou, s níž ..
 Rio 2 Blu a Perla se spolu se svými třemi malými dětmi ocitají v amazonské džungli. Blu bude muset čelit tchánovi a mstivému kakadu Nigelovi. Vzácní modří papoušci Blu a Perla žijí v brazilském Riu poklidným městským domáckým životem. S nimi tam postupně vyrůstají i jejich tři děti. Nejmladší Raubíř je vě..
 Riskni to s PollyJennifer Anistonová si zahrála v bláznivé romantické komedii. Z bláznivých komedií jsme zvyklí, že ujetá bývá pouze dvojice mladíků, soupeřících o přízeň zcela normální krásky. Jenže v téhle komedii je to právě naopak: tou lehce bláznivou krásná mladá žena (Jennifer Anistonová), a chvílemi není jasn..
 Rivalové Od 19 hodin proběhne ve Smetanových sadech doprovodný program akce “Slovácké léto Warm up”. Na kytaru zdarma zahraje Jiří Bartas (ex Generace) známé písně ve stylu rock, pop a latina, následovat bude projekce filmu Rivalové (od 21.30 hodin). Niki Lauda a James Hunt - dokonalý profesio..
 Ro (c) k podvraťákůČerná komedie Karla Janáka o muzice, penězích a gangsterech-amatérech. Nový film Karla Janáka, režiséra divácky úspěšných filmů Snowboarďáci a Rafťáci, nás tentokrát přivádí do světa mladých muzikantů, kteří se nečekaně ocitnou tváří v tvář praktikám podsvětí a mafie. Černá komedie o gangsterech ama..
 Robbie Williams: Take The Crown Tour 2013 [satelitní přímý přenos]Projekt ŽIVĚ ve spolupráci se společností Omniverse Vision a s IE Music má tu čest nabídnout živý přenos z předposlední zastávky na turné Robbieho Williamse po evropských stadionech. Show bude ŽIVĚ přenášena v úchvatném 2D HD rozlišení a s jedinečnou zvukovou kvalitou Dolby Surround v úterý 20. ..
 Robin HoodZapomeňte na všechno, co jste kdy slyšeli o slavném zbojníkovi Robinu Hoodovi. Režisérská legenda Ridley Scott vám odvypráví vlastní verzi tohoto příběhu. Ta je temná, jak temný byl raný středověk, v němž se film odehrává, vášnivá tak, jak vášniví byli lidé, kteří věděli, že další den pro ně nemusí ..
 RobinsonDivadlo Líšeň vzniklo v Brně v roce 1998 jako nezávislé divadlo zaměřující se a původní experimentální tvorbu a hraniční divadelní tvary - výtvarné a loutkové divadlo, hudební, zvukovou a pohybovou improvizaci. Hraje v divadlech, školách, rockových klubech a na festivalech v Brně i po celé republice..
 Robinson (divadlo Líšeň Brno)Loutková inscenace na motivy příběhu o slavném trosečníkovi. Obnovená loutková inscenace je určená dospělým i starším dětem. Volná adaptace románu Daniela Defoa. Poetická inscenace se snovými postavami, loděmi a rybami, se soustředí na vnitřní život hlavní postavy. Je to hra o rozporu snu a skutečno..
 Robinsonova bláznivá dobrodružstvíDosud neznámé příběhy hrdiny slavné knihy Defoa Život a zvláštní podivná dobrodružství Robinsona Crusoe, námořníka z Yorku. Robinson Crusoe prožívá v tomto kresleném filmu poněkud jiný osud, než jaký mu přisoudil ve své slavné knize Daniel Defoe. I tentokrát se námořník ocitá po ztroskotání lodi na ..
 RobinsonoviZdá se vám vaše rodina zvláštní? To ještě neznáte Robinsonovi! Nová animovaná komedie pro celou rodinu z produkce studia Walt Disney. Příběh se točí okolo Lewise – geniálního kluka se zálibou v šikovných technických vychytávkách a obrovskou touhou najít rodinu, kterou nikdy neměl možnost poznat. Jeh..
 RoboCopV roce 2028 je nadnárodní konglomerát OmniCorp vedoucím lídrem v oblasti robotických technologií. Jejich drony jsou již dlouhá léta využívány armádami po celém světě a OmniCorpu přibývají na účtech miliardy dolarů. Jedinou metou, kterou se jim dosud nepodařilo dosáhnout, je úspěch na domácí půdě, kd..
 RobotiS CGI animovaným filmem Roboti se na scénu vrací Chris Wedge, jeho spolurežisér Carlos Saldanha a také kumpánie Blue Sky Studios, animátorská divize filmového studia Fox. Všichni společně stojí za snímkem Doba ledová (Ice Age) z roku 2002. Na jeho nebývalý úspěch by měli Roboti navázat, a také proto..
 Roboti / RobotsRoboti zavádějí (především dětské) obecenstvo do světa oceli, oleje, šroubků, pružinek, baterek a čipů – tedy do výsostného světa robotů. Malý Rodney Copperbottom (Ewan McGregor) je robůtek z plecháčkova. Od raného dětství mu učaroval slavný vynálezce Bigweld (Mel Brooks) a Rodney, který také rád vy..
 Rock života: Česká radost v českých kinech (Dokumenty MFF Jihlava II.) + hosté: Olda Říha a Jan Gogola ml.Na počátku “Rocku života” byla dlouholetá fascinace režiséra Jana Gogoly ml. skupinou Katapult jako fenoménem obyčejnosti. Katapult se navzdory svojí jednoduchosti, anebo možná právě díky ní, stal legendou: dvojnásobný Zlatý slavík, téměř 40 let na pódiích, cca 7000 koncertů a milión prodaných nosič..
 Rocky BalboaLegenda se vrací. Před třiceti lety byl mužem bez budoucnosti, který se živil prací pro druhořadého lichváře. Když mu štěstí přihrálo možnost postavit se do boxerského ringu s úřadujícím šampiónem těžké váhy Apollem Creedem, jeho šance na vítězství byla jedna ku milionu. Jediné, co chtěl, bylo bojov..
 Rodger DodgerPrcičky pro pokročilé zájemce o výuku evolučních strategií reprodukce. Film pro lidi, kteří se rádi poučí a pro ty, kteří milují New York a seriál Sex ve městě. Roger Swanson je cynický sukničkář pracující v reklamní agentuře na Manhattanu. Právem si myslí, že mu žádná žena neodolá. Jeho pracovní na..
 Rodina je základ státuKdyž vám hoří půda pod nohama, není nad rodinný výlet. Libor (Igor Chmela), bývalý učitel dějepisu, který dosáhl vysokého manažerského postu ve významném finančním ústavu, si řadu let spokojeně žije společně se svou rodinou v luxusní vile na okraji Prahy. Bezstarostný život ale netrvá věčně a na pov..
 RodinkaSympatické na tomto setkání je, že dnešní RODINKA „zdědila“ originální smysl pro legraci, milou ujetost, zálibu v ztřeštěných nápadech i schopnost tolerance a že jde pořád o malou komunitu lidí, kteří se mají rádi a pro které je rodina a vzájemná soudržnost na prvním místě. Stejně jako kdysi, i dnes..
 Roger Waters The WallPředprodej v kině Hvězda, klubu Mír, Record Music, MIC a ve Vichru. Roger Waters The Wall je hudebně-zážitková road movie, která zachycuje světové koncertní turné zakládajícího člena legendární britské skupiny Pink Floyd v letech 2010 až 2013. Záběry, pořízené ve třech městech na dv..
 Rohatá princezna (pásmo pohádek)Pásmo pohádek: Krakonoš a strašidlo; Krtek a koberec; Rohatá princezna; Krtek a ježek; Krakonoš a mistr Jehlička; Cvrček a pavouk.
 Rok 68 - Naděje, Rok 68 - Zrada + Týdeník autentických záběrů 21. - 28. 8. 1968 + KF: Jan 69Rok 1968 – Naděje: první díl střihového dokumentárního cyklu se vrací k období pražského jara 1968 – k době „socialismu s lidskou tváří“, ve které konečně svitla naděje, že se může uzdravit celá společnost. Film, který je bez komentáře sestaven výhradně z dobových materiálů, chronologicky při..
 Rok bez Magora + hosté: režisér Oliver Malina Morgenstern, Dáša Vokatá + předfilm: NekudrňFilm mapuje kaleidoskop životních příběhů Ivana Martina Jirouse, zvaného Magor, českého básníka, publicisty a výtvarného kritika, držitele ceny Jaroslava Seiferta a ceny Toma Stopparda. Jirous, který zemřel vloni v listopadu, byl znám především spoluprací s nezávislou rockovou skupinou Plastic Peopl..
 Rok ďáblaRok ďábla je film o písních v lidech a o tom, že jsou magické… Když vydržíte mlčet, uslyšíte melodie lidí kolem sebe. Jarek Nohavica, Karel Plíhal a skupina Čechomor v novém filmu režiséra Petra Zelenky a jeho přátel... Děj filmu se odehrává v letech 1992 - 2000, střídají se v něm hrané scény, které..
 Rok konopí + delegace: režisér Petr Slabý, producent Jan Hrnčíř, Philip Polívka ad.Vstupné: 40 Kč (studenti), 50 Kč (senioři na 60 let), 60 Kč (ART), 70 Kč (ostatní) Účast na slavnostní premiéře ve Hvězdě již přislíbili režisér Petr Slabý, producent Jan Hrnčíř a jeden z protagonistů – Čechokanaďan Philip Polívka (synovec herce Bolka Polívky), jenž díky konopí ..
 Rolling StonesPřed filmem budeme v rámci projektu Foto-sady promítat výběr fotografií Dušana Dufky. Sex, drogy a rock´n´roll… Hudební dokument Martina Scorseseho z koncertu legendární kapely Rolling Stones vznikl během dvou dnů na podzim 2006 v Beacon Theatre v New Yorku. Záznam je prolínán nejr..
 Román pro mužePodle vlastního bestselleru Román pro muže napsal Michal Viewegh scénář ke stejnojmenné komedii, která má všechny předpoklady stát se diváckým hitem podzimu. Kromě toho, že autorovy knihy proměněné ve filmy v kinech neselhávají, by měly být zárukou úspěchu i jméno Tomáše Bařiny, režiséra prvn..
 Román pro ženyPo filmech Báječná léta pod psa (1997) a Výchova dívek v Čechách (1997) další adaptace bestselleru Michala Viewegha. Jedná se o romantickou komedii, zahalenou do typicky vieweghovské aury alibistické ironie. Příběh se na základě milostných peripetií mladé redaktorky společenského časopisu Laury, jej..
 Romeo a Julie (přímý přenos vystoupení Královského baletu Londýn)300 Kč / 250 Kč (studenti, ZF, ZTP a senioři nad 65 let) Romeo a Julie, jeden z nejpopulárnějších baletů vůbec, nabízí Královský balet Londýn v neoklasické choreografii Kennetha MacMillana, který je pověstný svou vášnivostí a vřelostí a erotickým nábojem. Přímý přenos baletního předs..
 ROMEO A JULIE Prokofjev 250 Kč (předplatné á 200 Kč - na alespoň 3 různá představení baletů) Romeo a Julie je tragický příběh dvou osudových milenců. Přelomová inscenace Kennetha MacMillana se stala baletní klasikou dvacátého století. MacMillanovo nevšední pojetí slavného Prokofjevova díla se zaměřuje především..
 RomingKomedie s Bolkem Polívkou a Mariánem Labudou od tvůrců filmu Účastníci zájezdu. Roman (Marián Labuda) dal kdysi dávno kamarádovi slib, že až jejich děti dospějí, ožení se Romanův syn Jura s jeho dcerou. Cesty rodin se rozešly. Po letech přichází dopis, nevěsta dosáhla dospělosti a je třeba dávný sli..
 Ronja – dcera loupežníkůKoprodukční švédsko-norský snímek vznikl podle stejnojmenné literární předlohy švédské spisovatelky Astrid Lindgrenové. Oblíbená autorka příběhů pro děti, která se proslavila knihami Děti z Bullerbynu a Pipi dlouhá punčocha, vytvořila i tentokrát dílo, jež svou originálností, vtipností i myšlenkovou..
 Rosemary má děťátkoPříběh filmu nabyl obrysu podobenství o světě, podobu jakéhosi hrůzného symbolu civilizace, v níž jsou lidé a jejich životy vydány napospas nedobrým čarodějům. Jde-li o podobenství, pak je chmurné a drtivé. Je to obraz světa,v němž osudy jedinců mohou být manipulovány tajemnými a nepostižitelnými si..
 Route 66 REVISITED + beseda se Zdeňkem JuráskemKaždý, kdo někdy projel nejslavnější silnici světa, je ochoten odpřisáhnout, že se dříve nebo později na Route 66 rozhodně vrátí. Stručně řečeno – jedna jízda nestačí. Americká šestašedesátka má svoje nepopsatelné kouzlo, kterým už takto očarovala miliony lidí z celého světa. Lidi nejrůznějších pro..
 ROUTE 66 REVISITED! + besedaProjekce nového celovečerního filmu + beseda s producentem filmu a prezidentem České asociace Route 66 Zdeňkem Juráskem Každý, kdo někdy projel nejslavnější silnici světa, je ochoten odpřisáhnout, že se dříve nebo později na Route 66 rozhodně vrátí. Stručně řečeno – jedna jízda ..
 Route IrishRoute Irish je název nového snímku legendárního režiséra Kena Loache. Tvůrce, jenž se ve filmech zaměřuje na sociálně citlivá témata, si tentokrát zvolil problematiku války v Iráku a její komercializace. Dva bývalí britští vojáci podnikají na Blízkém východě jako zásobovatelé americké armády, ..
 Roy Andersson: Reklama a groteskaŠvédský režisér Roy Andersson (narodil se roku 1943 v Göteborgu) natočil během své dosavadní filmové kariéry pouhé čtyři celovečerní filmy, pár krátkometrážních snímků a řadu ceněných reklamních spotů. Krátce po absolvování Švédského filmového institutu debutoval filmem stylově atypickým pro cel..
 Rozbitý svět Silná, podmanivá a dojemná studie lásky v jejích mnoha formách – idealizované, neopětované, nechtěné a – nakonec – bezpodmínečné. Skunk je 11 let, je diabetička a je dost cool. Letní prázdniny právě začaly a její dny jsou plné bezstarostných nadějí. Pak ale pan Oswald, hnusný chlápek, který žije pře..
 Rozervaná objetíSlavný španělský oscarový scenárista a režisér Pedro Almodóvar se vrací tři roky po snímku Volver i se svým hereckým talismanem, čerstvou držitelkou Oscara Penélope Cruz. Rozervaná objetí jsou natočená ve stylu noirových filmů z padesátých let minulého století, a Almodóvar do klasického žánru otisku..
 RozchodFrancouzské filmové drama o klasickém milostném trojúhelníku v hlavní roli s vynikající Kristin Scott Thomas. Suzanne je manželka úspěšného lékaře a matka dvou dospívajících dětí. Své povolání kineziterapeutky zanechala právě kvůli výchově dětí a péči o domácnost. Ačkoli žije v přepychovém do..
 Rozchod Nadera a Simin Strhující manželské drama ze současného Iránu ukazuje, jak fatálně mohou být lidské osudy a rodinné vztahy ovlivněny společenskými předsudky a přísným právním systémem. Manželská dvojice, Nader a Simin, čelí životnímu rozhodnutí, které ovlivní nejen jejich vztah, ale především budoucnost dcery Terme..
 Rozchod!Romantická komedie Rozchod! začíná přesně tam, kde většina podobně žánrově laděných filmů končí. On a ona se potkali, zamilovali se do sebe až po uši a našli si společné hnízdečko, ve kterém chtěli žít šťastně až do smrti. Což by mohli, kdyby se záhy nezačali nenávidět. Záminkou pro ukončení jejich ..
 RozkošPosedlost láskou, posedlost uměním, posedlost originalitou, posedlost napodobováním, posedlost úspěchem, posedlost penězi a…posedlost sám sebou. Každá posedlost nás dříve či později dovede k zániku, pokud nad ní ztratíme nadhled, pokud se jí necháme uvláčet. Jenomže jedině při tom „vláčení“ – i přes..
 Rozkoš v oblacích Děj nejnovější komedie Pedra Almodóvara se odehrává v letadle mířícím do Mexika. Někde nad Mexickým zálivem se letadlo porouchá a pilotům, letušákům i pasažérům nezbývá, než si naposledy pořádně užít života.
 Rozmarné léto + stylová retro akcePoslední Bio Nostalgie před prázdninami přinese speciální stylový program. Před samotnou projekcí filmu předvedou mladí artisté před kinem Hvězda taneční kreace se stuhami a žonglování. Diváci se mohou těšit také na patřičnou retro výzdobu a ti, kteří dorazí v klasických pruhovaných plaveckých úbore..
 Rozmarné léto: Premiéra po 45 letechPoslední Bio Nostalgie před prázdninami přinese speciální stylový program. Před samotnou projekcí filmu předvedou mladí artisté před kinem Hvězda taneční kreace se stuhami a žonglování. Diváci, kteří dorazí ve stylovém úboru získávají vstup do Aquaparku zdarma! Ani po filmu samotném nemusíte spěc..
 Rozvod po francouzskuVe francouzštině znějí některé věci více sexy… Dvě Američanky v konfrontaci s pařížskými intrikami, lidskými vášněmi a stylem života: výsledkem je komedie o odlišných zvycích, mravech, vztazích k penězům a sexu. Umírněná tragikomedie režiséra Jamese Ivoryho (Howards End) podle bestselleru Diane John..
 Rudá mašinaKdyž na olympiádě v roce 1980 vyhrál americký hokejový tým nad sovětským, mluvilo se o tzv. zázraku na ledě. Američané dokázali porazit legendární sovětské hokejisty, kteří si za svůj unikátní způsob hry vysloužili uznání a obdiv po celém světě. Režisér Gabe Polsky se ve svém dokumentárním portrétu ..
 Rude BoyNedávné DVD the Clash: Rude Boy obsahuje možnost zvolit si „Just Play the Clash“, takže posluchači si mohou přímo přeskočit na úchvatné živé vystoupení původní punkové kapely. Tento zvláštní trik implicitně dokazuje, že Rude Boy má udivující úspěch i jako koncertní film. Ale stejně tak je i velkole..
 Rudý BaronPříběh ze života německého stíhacího esa, barona Manfreda von Richthofena, pravděpodobně nejznámějšího pilota všech dob. Mladý pruský šlechtic Manfred von Richthofen (Mattias Schweighöfer) odchází, stejně jako většina mladých mužů, do války. Díky své neohroženosti se z něj brzy stane obávané stíhací..
 RukojmíPolicista Jeff Talley (Bruce Willis) dlouhá léta pracoval jako vyjednavač losangeleského týmu SWAT. Náročná, stresující profese, v níž zdaleka ne všechny případy skončí šťastně, traumatizovaného policistu nakonec donutí přijmout místo policejního šéfa v idylickém městečku Bristo Camino. Sen o poklid..
 Rumový deník Rok 1960. Paul Kemp (Johnny Depp) je novinář na volné noze píšící pro krachující plátek kdesi v Karibiku. Chce si vydobýt své místo na slunci, čím více se ale snaží, tím menší úspěch má. Ze ztroskotanců, kteří se kolem něj neustále pohybují, si za nejlepšího přítele zvolí toho nejspolehlivějš..
 RunawaysFloria Sigismondi je zkušená režisérka videoklipů, a nyní se vrhá i na filmovou režii. The Runaways je její filmový debut. Jedná se o životopisný film o skupině The Runaways, která byla v podstatě první dívčí rocková skupina vůbec. Holky v čele s Joan Jett založily skupinu už jako teenagerky, a úspě..
 Ruská archa2000 herců, 300 let ruské historie, 33 místností Ermitáže, 3 živé orchestry, 1 nepřerušovaný záběr. Jediným záběrem do jedinečné historie! Ruský režisér Alexandr Sokurov, známý svými symbolickými a meditativními snímky, určenými vyhraněnému publiku, naplnil v historické eseji Ruská archa sen řady..
 Ružové sny + KF D.Hanák: OmšaIva Bittová a Juraj Nvota v poetické parafrázi Romea a Julie na slovenské vesnici sedmdesátých let. V polovině 70. let se oba dva Hanákovy realizované celovečerní snímky – 322 a Obrazy starého světa – ocitly na seznamu zakázaných děl. I přes těžkou situaci začal společně se spisovatelem Dušanem Duše..
 Růžový panterZtratil se diamant Růžový panter. A nejzmatenější detektiv na světě se ho snaží najít. Inspektor Jacques Clouseau. Jméno, které vzbuzuje hrůzu ve všech zločincích světa - a také ve všech ostatních lidech, kteří měli tu čest se s ním setkat. Snad za to mohou jeho zcela mylné deduktivní schopnosti, sn..
 Růžový panter / The Pink PantherZtratil se diamant Růžový panter. A nejzmatenější detektiv na světě se ho snaží najít. Inspektor Jacques Clouseau. Jméno, které vzbuzuje hrůzu ve všech zločincích světa - a také ve všech ostatních lidech, kteří měli tu čest se s ním setkat. Snad za to mohou jeho zcela mylné deduktivní schopnosti, sn..
 Růžový Panter 2Steve Martin je zpět jako inspektor Clouseau. Další lapálie popleteného francouzského kriminalisty v americkém podání. Zatímco ve světových galeriích znovu řádí nepolapitelný lupič Tornado, inspektor Clouseau (Steve Martin) svědomitě plní úkol od šéfinspektora Dreyfuse (John Cleese) a pokutuje neuká..
 Rychle a zběsile 5 Akce v Riu. Nohou zašlapávají pedál plynu do podlahy, jednou rukou řídí a v té druhé třímají zbraň nebo aspoň ukazují vztyčený prostředník. Jsou prostě rychlí a zběsilí. Už popáté. Pod vedením režiséra Justina Lina, jenž si vydobyl ostruhy na předchozích dvou dílech slavné akčně závodní série..
 Rychle a zběsile 6 Agentu Hobbsovi se nedaří dopadnout zločineckou skupinu, které se vždy podaří za volantem automobilů snadno a rychle zmizet. Aby se mu podařilo gang v čele s Owenem Shawem dostat do vězení, musí vyhledat Dominica Toretta a jeho tým. Výměnou za tuto službu budou Torettovi i jeho přátelům prominuty ve..
 Rychle a zběsile 7 I auta můžou létat. Alespoň pro nesmrtelnou sérii Rychle a zběsile to platí. Její hrdinové už stihli prožít a přežít neuvěřitelné věci, teď však narazí na nepřítele, vedle něhož všichni jejich dosavadní soupeři připomínají bandu dětí z mateřské školky. Počet fanoušků ságy s každým dalším dílem rapid..
 Rychle a zběsile: Tokijská jízdaDo kin se vrací asi nejrychlejší akční série současnosti. V první kapitole jsme poznali odvrácenou tvář Los Angeles a zběsilé honičky v jeho nočních ulicích, ve druhém díle jsme se seznámili se šílenými jezdci z floridského Miami a teď se Rychle a zběsile přesuneme do japonské metropole Tokia, kde s..
 Rychlí a zběsilíNový model. Původní součástky. Dokonale poladěný model. Luxusní vybavení, nablýskaná kapota a pod ní osvědčené součástky, které mu dodávají punc výjimečnosti. Tak nějak by fanoušek rychlých kol popsal čtvrtý díl slavné akční série, jehož název je tentokrát modifikovaný do podoby Rychlí a zběsilí. S..
 Rychlý StripesPodobně jako prasátko Babe, které se chtělo stát pasteveckým psem, má sen i Proužek, mládě Zebry omylem opuštěné v bouři potulným cirkusem. Proužek má sen vyhrát dostihy. A to ne ledajaké, ale rovnou nejslavnější dostihový závod světa: Kentucky Derby Open. Pruháček je zachráněn panem Walschem, trené..
 Rytíři nebesAkční drama z atraktivního prostředí stíhacích pilotů 1. světové války. Dobrodružství legendární Lafayettovy eskadry tvořené mladými americkými piloty, kteří se dobrovolně přihlásili do bojů ve Francii, je inspirováno skutečnými událostmi. Vydali se do Evropy hnáni touhou naučit se létat a zažít dob..
 RYTMUS sídliskový senPohled do soukromí nejznámějšího slovenského rapera, který vyrůstal na sídlišti a dnes je z něj fenomén: Rytmus. Film RYTMUS sídliskový sen vznikal 8 let a zblízka dokumentuje život jedné z nejznámějších osobností česko-slovenské hudební scény. Patrik „Rytmus“ Vrbovský vyrůstal v obyčejné rodině na..
 Rytmus svobody Rocková hudba měla ve východním bloku vždy jednu přidanou hodnotu – ať už Velvet Underground nebo Rolling Stones, pro východ byli symbolem svobody. Ani železná opona nedokázala zastavit cestu “zakázané” muziky do zemí sovětského bloku, kde prosakovala do běžného života, spojovala lidi a opatrně nahl..
Letní kino

Městská kina na Facebooku Filmjukebox

Opery Balety

aktuality

Hvězda věci v prodeji

V prodeji jsou tašky, vějíře, frisbee a klíčenka kina Hvězda! Předměty jsou umístěny vedle vchodu s ceníkem, prodej na pokladně.

výstavy

Městská kina jsou členem sítě kin
Europa Cinemas
 
kód & design Jakub Němeček, © 2003 - 2011 Městská kina Uherské Hradiště
Náměstí Míru 951, Uherské Hradiště, 686 01, tel: +420 576 514 200