Katalog filmů

Zde si můžete přečíst podrobnější informace o filmech, které se promítaly v kině.

#  A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  M  N  O  P  Q  R  S  T  U  V  W  X  Y  Z  vše
#názevpopis
SS čerty nejsou žerty3x za Vladimírem Dlouhým. V jednom knížectví žil spokojeně mlynář Mácha se svým synem Petrem. Po svatbě mlynáře se zámeckou kuchařkou Dorotkou se ve mlýně všem vedlo velmi zle. Mlynář záhy zemřel a Petr zůstává ve mlýně se zlou macechou, která chce vše jen pro sebe. Netuší ale, že v temných j..
 S Krtkem do pohádkyKrtek v ZOO – jak krtek v zoologické zahradě vytrhl lvu bolavý zub a získal tak nového přítele. Krtek a paraplíčko – poetická hříčka s nalezeným paraplíčkem, Krtek zahradníkem – o tom, jak krtek se svou přítelkyní myškou vyřeší starosti s kropící hadicí na zahradě. Stavitelé ..
 S láskou Rosie Láska a sex nám umí udělat ze života nebesa i peklo, to vědí v Notting Hill, ví to Bridget Jones i ti, kdo mají Lásky čas. Ví to i film S láskou, Rosie, britská romantická komedie plná omylů a chyb, které prostě děláme, ať se snažíme jakkoliv. Jakmile totiž dojde na lásku a život, to správné rozhodn..
 S ledovým klidem Instinkt je jeho největší zbraní. Když mladý byznysmen Will Share (Henry Cavill) přijede do Španělska na týdenní rodinnou dovolenou, není zrovna prázdninově naladěn. Jeho začínající firma má problémy a napjatý vztah s puntičkářským otcem Martinem (Bruce Willis) to všechno jen zhoršuje...
 S tváří anděla V roce 2007 byla v italském městě Perugia nalezena zavražděná britská studentka Meredith Kercher. Jednou z obviněných se stala její spolubydlící, Američanka Amanda Knox. Tento případ a jeho vyšetřování dlouhou dobu ovládaly světová média, z nichž některá se zločinu a jeho aktérům věnovala až s obscé..
 S.W.A.T. – Jednotka rychlého nasazeníPatří k nejlepším z nejlepších. Jsou elitou mezi strážci zákona. Nyní je čeká nejtěžší mise. Samuel L. Jackson, Colin Farrell, LL Cool J, Michelle Rodriguezová a Olivier Martinez v hlavních rolích akčního dramatu z prostředí protiteroristické jednotky. Na motivy televizního seriálu ze 70. let režíro..
 Sacro GRASacro GRA je historicky prvním dokumentárním filmem, který zvítězil v hlavní soutěži na Mezinárodním filmovém festivalu v Benátkách. Italský režisér Gianfranco Rosi na této prestižní filmové přehlídce představil své filmy i v minulosti, např. El Sicario, Room 164 (2010) a Below Sea Level (2008). Sac..
 SaharaZkušený badatel Dirk Pitt (Matthew McConaughey) najde minci, k níž se váže historická legenda. To ještě netuší, že se se svým parťákem Al Giordinem (Steve Zahn) vydá na největší dobrodružství svého života - honbu za pokladem tím nejnebezpečnějším koutem západní Afriky. Hledá dávno ztracenou válečnou..
 Saint Laurent Od roku 1965 do roku 1976. Radosti i trápení muže, který chtěl být nejlepším své generace, chtěl zavést módu do ulic a obléknout moderní ženu ve světě, který se mění ve víru večírků a bezstarostnosti. Setkání jednoho z největších návrhářů všech dob se sedmdesátými léty, které přineslo nezvratné změn..
 Saló aneb 120 dnů SodomyPremiéry tohoto snímku, která se konala v listopadu 1975 na MFF v Paříži, se již Pasolini nedožil: v noci z 1. na 2. listopad 1975 byl – v pouhých 53 letech – za podivných a nevyjasněných okolností brutálně ubit holí a dodatečně ještě přejet autem. Film se potýkal s cenzurními zákazy nejenom v It..
 Sama nocí tmou Po Zkaženém městě, domově pasáků, dealerů a prostitutek, se po nocích toulá mladá osamělá upírka a podle vlastních měřítek nastoluje pořádek. Až nečekané setkání s Perským Jamesem Deanem vytrhne Dívku z její osamělé a smutné rutiny. Mladý muž je totiž snad posledním obyvatelem tohoto města, který si..
 Sama v Africe Isabelle Huppertová, držitelka Křišťálového glóbu za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii ze 44. MFF KV, ztvárňuje v nejnovějším filmu Claire Denisové (Čokoláda, Miluji tě k sežrání, Nénette a Boni, Dobrá práce, 35 panáků rumu) postavu Marie, jež se snaží udržet při životě kdysi prosperu..
 SamaritánkaKim Ki-dukovo balancování na hraně mezi reálným příběhem a symbolikou. Dvě soulské středoškolačky získávají peníze na cestu do Evropy zvláštním způsobem: Jae-young se prostituuje a Yeo-jin jí pomáhá hledat zákazníky. Dívky na tom nevidí nic divného. Jednoho dne se však Jae-young smrtelně zraní. Kama..
 SambaSamba se do Francie přistěhoval před deseti lety ze Senegalu. Pracuje načerno v různých zaměstnáních a doufá, že brzy dostane povolení k trvalému pobytu. Jeho neradostná rutina se změní, když potká Alice – manažerku, která trpí syndromem vyhoření a dobrovolnickou prací se snaží dát svůj život zpátky..
 SamecTouží po něm každá, ale ne každá ho může mít... Lehká komedie o notorickém svůdníkovi, který si vybírá zkušenější partnerky. Nikki (Ashton Kutscher) si je velmi dobře vědom svých kvalit a dovede jich náležitě využít. S lehkostí sobě vlastní dokáže okouzlit kteroukoli ženu, na kterou se podívá. Nejča..
 SametkaPásmo krátkých filmů: Štaflík a Špagetka, Příběh horského krále, Sametka, Cvrček a slepice, Rézi a Brok pouštějí draka, Krakonoš a správce Markvart.
 Sametoví teroristéStano, Fero a Vladimír – tři muži, kteří odporovali komunistické moci. Tři skutečné osudy z doby československé normalizace. Stano chtěl v noci před Prvním májem vyhodit do povětří tribunu stadionu, kde se měly konat oslavy Svátku práce. Skončil na pět let za mřížemi. Fero osnoval bombový atentát na..
 Sametoví vraziSilný příběh, skvělé obsazení, na režijní stoličce klasik české detektivky Jiří Svoboda. To vše nabízí film o orlických vraždách, jakási česká porevoluční mafiánská sága. Současná česká filmová produkce se obrací většinou k námětům ze vzdálenější doby. Vyhrocená témata aktuálně odrážející polistopad..
 Sammyho dobrodružství 2Sammy a Ray, dva nerozluční želví přátelé, si užívají života u korálového útesu. Jednoho dne je však uloví pytlácká loď a oni se ocitnou v zajetí ohromného akvária v Dubai. Želvy se ovšem jen tak nevzdávají a za pomoci svých mláďátek Rickyho a Elly jsou rozhodnuti dokázat nemožné a dostat se zpět na..
 SamsaraPřipravte se na zážitek a zkušenost smyslů, které nemají obdobu. SAMSARA opět spojuje režiséra Rona Frickeho s producentem Markem Magidsonem, jejíchž filmařské a hudební umění bylo potvrzeno již mnohokrát oceněnými filmy BARAKA a CHRONOS. SAMSARA ve starodávném sanskrtu znamená "věčně se otáčející k..
 Samsara + předfilm UTB: Srdcová dámaPřipravte se na zážitek a zkušenost smyslů, které nemají obdobu. SAMSARA opět spojuje režiséra Rona Frickeho s producentem Markem Magidsonem, jejíchž filmařské a hudební umění bylo potvrzeno již mnohokrát oceněnými filmy BARAKA a CHRONOS. SAMSARA ve starodávném sanskrtu znamená "věčně se otáčející k..
 SamurajOdhodlaný, svobodný, provokující. Kultovní režisér Takeshi Kitano oživuje legendu o slepém šermíři, bojujícím proti nespravedlnosti, sobectví a tyranii lidské zloby. Slavný filmař, známý především snímky, v nichž významnou roli zpravidla sehrávají zločiny a zločinci z jakuzy, se nečekaně obrátil ke ..
 Santa je úchylKdo říkal, že Santa nosí dárky? Vánoční čas, Kalifornie, Florida a dva trestanci (Billy Bob Thornton – Nesnesitelná krutost, Ples příšer, Armageddon a Tony Cox vydávající se za Santa Clause a jeho elfa. Jedinou motivací této dvojice je přepadnout všechny obchody po cestě. Tento plán se však zkomplik..
 Satan přicházíProroctví je jasné. Znamení jsou nezpochybnitelná. 6. dne, 6. měsíce, roku 2006 přijde jeho den. Mnozí lidé věří, že proroctví z knihy Zjevení je předzvěstí děsivé budoucnosti, která náš svět čeká. nebo že sestává ze střípků historie, které v naší době ožily. Znamení vidíme všude kolem: teroristické..
 SatyriconDílo bývá označováno za vizuálně nejpodivuhodnější snímek Federica Felliniho (1920 – 1993). Vznikl na motivy Petroniovy starověké předlohy, vypráví ovšem moderní příběh, v němž se prolíná Eros a Thanatos, sex a smrt, chlípnost a rozklad, radost z podívané i trpká introspekce. Z Petroniova Satyriconu..
 Saw 2 / Saw 2Z téhle show se vypadnout nedá. V téhle show se nehlasuje. V téhle show prostě přežijete, nebo ne. Celosvětový úspěch filmu SAW předurčil jeho pokračování. Tentokrát si ale producenti nebývale pospíšili a pokračování tady je po roce. Do nevábné místnosti tvůrci umístili hned osm lidí...Když se pro..
 Saw 3Další rafinovaně promyšlené hrátky krutého Jigsawa. Jigsawovi (Tobin Bell), obávanému mozku v pozadí krutých a promyšlených her, v nichž jeho oběti svádějí boj o vlastní životy, se s pomocí jeho nové učednice Amandy (Shawnee Smith) podařilo znovu uniknout policii a zmizet. Zatímco se mu policejní de..
 Saw IVSérie filmů SAW se stala kultovní už po druhém pokračování. S přibývajícími čísly přitahuje do kin víc a víc diváků, kteří jsou lační zjistit, jak hra pokračuje... V SAW IV. jsou Jigsaw i jeho učnice Amanda mrtví. Po vraždě detektiva Kerryho pomáhají vysloužilí agenti FBI detektivu Hoffmanovi rozluš..
 Saw VV SAW V pokračuje Hoffman v práci Jigsawa. „Skládačkový vrah“ se vrací, přestože už ho spravedlnost několikrát předtím odepsala. Jeho tajemství je však skoro prozrazeno a on se musí vydat na lov, aby zabránil svému prozrazení. Po stopách se mu totiž vydává ambiciózní detektiv, který jako zázrakem un..
 Saw VIMark Hoffman (Costas Mandylor) pokračuje v krvavém odkazu svého mentora Jigsawa (Tobin Bell), jenž před léty celou zvrácenou hru odstartoval. Kdo si pro tentokrát zaslouží bojovat o svůj život? Jaké hračky čekají na ne zcela nevinné oběti? A hlavně, řekl už mrtvý Jigsaw své poslední slovo? Jednu z r..
 Saw: Hra o přežitíDvě hodiny strachu a napětí. Jeden z nejlepších thrillerů od přelomu letopočtu! Geniální vrah, bizardní smrti, dějové zvraty, falešné stopy. Pokud jste ujížděli na filmu Davida Finchera Sedm, pak budete chtít skládat i tuhle skládačku. Ale pěkně od začátku: Probudíte se v neznámé místnosti. Nic si n..
 Saxana a Lexikon kouzel„Máš-li mamku čarodějku, dej si pozor, s čím si hraješ.” Tři sta let po škole! Tak zněl ortel vynesený před mnoha a mnoha lety nad Saxánou, studentkou čarodějnické školy v Říši pohádek, která utekla do světa lidí za svou první láskou Honzou Bláhou. Saxána nyní žije normálním životem v krásné rodinné..
 SběřBritský sci-fi snímek Životní síla z poloviny 80.let balancuje na hranici žánrů sci-fi, thrilleru a hororu. Jeho autorem je americký režisér Tobe Hooper, který vstoupil do dějin kinematografie zakladatelským slasher hororem Texaský masakr motorovou pilou z poloviny let sedmdesátých, který je dnes po..
 Sbohem, černý ptákuLondýn, rok 1900. Josef a Peter tu pracují na stavbě vysokého mostu. Jednoho dne se však stane neštěstí. Zatímco Josef, který by se chtěl dotknout oblohy, balancuje mezi životem a smrtí na trámu, Peter zahyne. Zničený Josef se po jeho pohřbu rozhodne začít někde, kde ho nebudou pronásledovat smutné ..
 Scary Movie 4Co může být ještě neuctivější, vtipnější a děsivější než Scary Movie 3? Samozřejmě Scary Movie 4! Pokračování velmi úspěšné série, která paroduje známé horory, je tentokrát věnováno zejména superhrdinům. Žádný blockbuster ani popkulturní ikona nejsou před jejich zběsilým humorem v bezpečí: oběťmi ne..
 Scary Movie 5Pátý díl legendární série hororových parodií Scary Movie slibuje návrat na začátek. Tedy k neuvěřitelně hrubozrnému humoru, který je ale podáván tak rafinovaně a bezelstně, že vás bude prostě bavit. Postarat by se o to měl především scenárista David Zucker, který je podepsaný pod všemi díly Bláznivé..
 Scény z manželského životaFilm je quasirekonstrukcí jednoho víceméně standardního středostavovského manželství ve Švédsku 70. let - od počátečního příkladného souladu, přes rozpory a dramatické peripetie, až k rozchodu. Ten však není dramatickou „katastrofou“ jejich vztahu, nýbrž ta jakoby zpožděně dorazí při jejich opětovné..
 Scooby-Doo 2: Nespoutané příšeryFilm Scooby-Doo 2 je, podobně jako snímek mu předcházející, pouhou zábavou. Děj není v takovém případě podstatný, jde o shromáždění bláznivých gagů, akčních scén s překvapivým vyústěním, občasných oddychových meziher, ve kterých padají slova o odvaze, lásce, ale i (ve stylu sebeparodie) o zbabělosti..
 Scott Pilgrim proti zbytku světa Scott Pilgrim proti zbytku světa je všechno, jen ne tradiční film. Roztomile potrhlá romantická komedie říznutá akcí, světem videoher a vizuálními i slovními fóry snad v každé vteřině pochází z dílny Edgara Wrighta, který už párkrát prokázal, že mu není nic svaté. Ani nebezpeční zombíci (Soumrak mrt..
 SebastianeJarmanův debut Sebastiane se v britské kinematografii proslavil jako první snímek, který nezobrazoval homosexualitu jako problém či pouhou záminku ke ztřeštěné komedii, pomineme-li undergroundové experimenty. Tato vizuální balada, volně inspirovaná legendou o sv. Šebestiánu (ikoně hnutí gayů), má za..
 Sečtené dnyDva příběhy, které se spojují prostřednictvím dvou hlavních postav: na jedné straně je člen madridského velení organizace ETA, který se vydává za fotografa, aby mohl připravit atentát na komisařství hlavního města; na druhé straně mladá narkomanka, která si prostitucí vydělává na drogy a jejíž příte..
 Sedím na konári a je mi dobre (Ozvěny LFŠ 2008)Příběh o zlatě, smrti a lásce bez milování. Tři lidé bez domova se snaží naplnit svoji představu o štěstí. Vybrali si však špatnou dobu, je konec druhé světové války a komunismus nastupuje k moci. Je po válce, na zemi vládne zmatek. Náhoda svede dohromady dva muže bez domova, kteří se každý snaží na..
 SedmObžerství, lakota, lenost, závist, hněv, pýcha a smilstvo. Sedmý (jak jinak…) nejlepší snímek vůbec podle hodnocení serveru CSFD. Sedm smrtelných hříchů, o nichž kázali církevní hodnostáři ve středověkých kázáních s varováním, jak mohou nábožné lidi odvádět od víry. Tyto hříchy se objevily jako před..
 Sedm epoch rocku: Punk / Blank Generation: Punk 1973 – 80Autoři sedmidílného dokumentárního cyklu BBC Sedm epoch rocku jsou přesvědčeni, že rocková hudba poskytla k proměnlivosti doby originální soundtrack. Oproti tomu Libor Pešek po vysílání Radiožurnálu prohlásil, že poprock není hudba; Laco Deczi charakterizoval rockové hudebníky slovy: "Rockoví hudebn..
 Sedm psychopatů Tentokrát unesli špatného psa… Scenárista Marty (Colin Farrell) se zoufale snaží dokončit svůj nejnovější scénář, ale chybí mu inspirace. Tu se rozhodne hledat u svých dvou kamarádů: poněkud výstředního a většinou neza-městnaného herce Billyho (Sam Rockwell) a silně nábožensky založeného Hanse (Chri..
 Sedm psychopatů + předfilm: Dobré jitroTentokrát unesli špatného psa… Scenárista Marty (Colin Farrell) se zoufale snaží dokončit svůj nejnovější scénář, ale chybí mu inspirace. Tu se rozhodne hledat u svých dvou kamarádů: poněkud výstředního a většinou neza-městnaného herce Billyho (Sam Rockwell) a silně nábožensky založeného Hanse (Chri..
 Sedm samurajůRozpočet filmu, který byl v průběhu natáčení několikrát překročen, učinil ze Sedmi samurajů nejnákladnější japonskou produkci tehdejší doby. Kurosawa nebyl po úspěchu předchozích filmů Rašómon a Žít ochoten k žádným kompromisům, trval na natáčení v pečlivě vybraných exteriérech i na – v japonském fi..
 Sedm statečnýchAmerický western Johna Sturgese byl natočen na motivy slavného japonského filmu Kurosawova Sedm samurajů. Vesnice Ixcatlan již řadu let trpí nájezdy Calverovy bandy, která vesničany rok co rok připravuje téměř o všechno, co sklidí na svých polích. Po poslední návštěvě banditů se rozhodli, že nakoupí..
 Sedm statečných / The Magnificent sevenAmerický western Johna Sturgese byl natočen na motivy slavného japonského filmu Kurosawova Sedm samurajů. Vesnice Ixcatlan již řadu let trpí nájezdy Calverovy bandy, která vesničany rok co rok připravuje téměř o všechno, co sklidí na svých polích. Po poslední návštěvě banditů se rozhodli, že nakoupí..
 Sedm životůRežisér Štěstí na dosah a oscarový Will Smith přinášejí poutavý a napínavý příběh muže s děsivým tajemstvím, který se rozhodne napravit své hříchy tím, že zásadním způsobem změní život sedmi cizích osob. Jakmile se do toho pustí, nic ho nemůže odradit. Alespoň si to myslí. Ale Ben Thomas neměl nikdy..
 Sedmá pečeťPersonifikovaná Smrt - tajuplná osoba s bílou nehybnou tváří v černé kápi, která se zjevuje středověkému rytíř) Blockovi - patří k filmu Sedmá pečeť neodmyslitelně jako klasický kinematografický emblém. Oproti jiným slavným filmovým fantómům, jako např. Cézarovi z Kabinetu dr. Caligariho, Upírovi No..
 Sedmé nebeDevětašedesátiletá Inge se vášnivě zamiluje do 76letého Karla. Jako mladá holka se oddává svým citům, až nakonec po 30 letech manželství opouští svého muže Wernera. Ve svém nejnovějším snímku se Andreas Dresen pokouší prolomit společenské tabu: láska a sex v pozdním věku. Úspěšný režisér („Láska na ..
 Sedmero krkavců100 Kč (samé jedničky 60 Kč; jedničky a dvojky 80 Kč) Pohádkový příběh vychází z klasické pohádky Boženy Němcové "Sedmero krkavců". Mladá dívka na sebe bere těžký úkol. Musí se pokusit zachránit své bratry a zbavit je prokletí, které na ně uvrhla jejich matka. Je to příběh o odvaze, vytr..
 Sedmikrásky (konec monopolu)První barevný snímek Věry Chytilové znamenal v roce 1966 další oslnivý úspěch Československé nové vlny, definoval možnosti domácího autorského filmového experimentu a započal její tvůrčí období ve znamení stylizovaných podobenství. Dvě hrdinky Marie a Marie jsou zobrazeny jako loutky reagující na zk..
 Sedmý syn Síly dobra a zla odnepaměti svádějí válku o naši planetu. Příběh Sedmého syna se odehrává v dobách, kdy kladní hrdinové už skoro leželi na lopatkách a zoufale čekali na legendárního hrdinu, který by je spasil. Režisér Sergej Bodrov natočil film jako napínavé epické fantasy, v němž proti mečům, odvaz..
 Sejmi esoRežisér ceněného thrilleru Narkotika Joe Carnahan přivedl na svět další originální podívanou, vzdáleně připomínající filmy jako Sbal prachy a vypadni nebo Podfuck. Ve svižné akční komedii plné vypointovaných dialogů a postav, z nichž se jen málokterá dožije závěrečných titulků, vyhrává ten, komu se ..
 Sejmi je všechnyNemá jméno, nemá minulost, nemá co ztratit. Naštvaný a chladnokrevný Smith svůj život zasvětil ochraně té nejbezbrannější bytosti na světě – nově narozeného dítěte. Smith pomůže přivést dítě na svět uprostřed přestřelky a zjišťuje, že o život dítěte usilují temné sily, které vyslaly tým záhadných a ..
 Sejmi prezidenta Poté, co teroristé sestřelí letadlo Air Force One, prezident Spojených států (Samuel L. Jackson) zůstává napospas divočině. Je tu jediný člověk, který ho může zachránit – 13letý kluk jménem Oskari z domorodého kmene, který se chystá složit zkoušku dospělosti. Jeho úkol spočívá v přežití v nehostinné..
 Sémě člověkaFilm je situován do světa po apokalypse – a nejen to z něj dělá údajně jeden z nejpesimističtějších filmů Marca Ferreriho. Je ještě radikálnější než vyznění snímku Dillinger je mrtvý, které zpochybňuje vývoj naší společnosti. Tentokrát sledujeme osudy Dory a Cina, kteří zázrakem př..
 Seminář archivního filmu 200911. ročník nejen filmové akce. Velká část programu (krom výhodné akreditace) i pro veřejnost. Široký výběr slev. Viz aktuální program a informace na www.archivniseminar.cz.
 Sen noci svatojánskéPrvní širokoúhlý loutkový film na světě si vyžádal několik let příprav a práce, výsledek však ještě po více než čtyřiceti letech dokáže diváky nadchnout. Jiří Trnka zde zúročil zkušenosti z předchozích filmů a plně využil schopnosti týmu animátorů, který vychoval. Dvěma technickými experimenty však ..
 SentimentFilm inspirovaný setkáním s režisérem Vláčilem a jeho filmy. Když starý režisér umřel, adept si připadal opuštěný. Doba, po kterou se setkávali, ho naplnila, ale nevěděl, jak naplnit předsevzetí, přestože jsme věděli, jak se dělá film. Adept se vydal za filmovým režisérem na penzi, jehož dílo jsme m..
 Serge GainsbourgPyšné Francii zazpíval parodii Marseillaisy v rytmu reggae, v přímém přenosu si zapaloval cigarety bankovkami, svedl sex-symbol Brigitte Bardot v dobách její největší slávy, jeho duet s Jane Birkin “Je t´aime... moi non plus“ odmítli hrát v několika zemích kvůli obscénnímu textu. Serge Gainsbourg by..
 Serge Gainsbourg: Je táime Pyšné Francii zazpíval parodii Marseillaisy v rytmu reggae, v přímém přenosu si zapaloval cigarety bankovkami, svedl sex-symbol Brigitte Bardot v dobách její největší slávy, jeho duet s Jane Birkin “Je táime... moi non plus“ odmítli hrát v několika zemích kvůli obscénnímu textu. Serge Gainsbourg byl..
 Seriózní muž V rádiu hraje Jefferson Airplane, píše se rok 1967 a Larry Gopnik (Michael Stuhlbarg), profesor fyziky na klidné univerzitě na Středozápadu se právě dozvěděl, že ho jeho žena Judith (Sari Lennick) opouští. Zamilovala se do jednoho z jeho okázalejších známých, Sye Ablemana (Fred Melamed), který na ni..
 SestraDebut režiséra Víta Pancíře vznikl podle jednoho z nejdůležitějších románů současné české moderní literatury od Jáchyma Topola. Hlavní hrdina Potok pracuje v malém divadle jako výtvarník. Je mu kolem třicítky a jeho život se neubírá v podstatě žádným směrem. Svoje okolí i sám sebe pozoruje s opovrže..
 SestřičkyO škole života, jeho strastech a krásách vypráví český psychologický snímek. Hlavní postavou je mladá začínající zdravotní sestřička Marie Sahulová, která je po maléru v nemocnici - do internátu si přivedla tajně chlapce, přeložena do venkovského zdravotního střediska, kde společně se starým lékařem..
 Setkání s Jiřím Bartou, jeho Krysařem, Golemem a dalšími filmyAnimátor Jiří Barta osobně představí svůj animátorský přístup a vznik (v případě Golema spíše stále neukončenou přípravu) několika svých filmů: Zaniklý svět rukavic (ČSSR 1983, 16 min.) - paralela na zánik civilizace; Krysař (ČSSR1985, 65 min.) - dlouhometrážní loutkový film na motivy ..
 Severský němý film (Kinolektorát Martina Jirouška)Zlatá éra severské kinematografie je spjata především se Švédskem. Jména jako Moritz Stiller, Victor Sjöström nebo Gustav Molander patří ke špičce ledovce němého období a znamenají vrchol v určité etapě formování filmového jazyka. Seminář nabídne například severská dramata Vozka smrti, Gösta Berling..
 Sex Pistols: Děs a běs / The Filth and the FuryK osudům Sex Pistol se režisér Velkého rock´n ´rollového švindlu Julien Temple ve své filmařské kariéře ještě jednou vrátil. V druhé polovině devadesátých let se skupina dala dohromady při příležitosti dvacátého výročí zrodu punku a vyrazila na koncertní šňůru The Filhty Lucre Tour ,v jehož rámci se..
 Sex Tape Když se Jay (Jason Segel) a Annie (Cameron Diaz) poprvé poznali, byly jejich vzájemné city opravdu velice silné – ale o deset let a dvě děti později by jejich láska potřebovala poněkud povzbudit. Aby obnovili svou vášeň, rozhodnou se – protože proč ne? - natočit si video, ve kterém během nepřerušené..
 Sex v PařížiPaříž. Láska. A samozřejmě francouzské ženy: svobodné, nepředvídatelné, sofistikované a vášnivé. Rozhodly se svá tajemství odhalit a podělit se s nimi. Je to komedie o kariéře, dětech, lásce, sexu a hlavně o tom, koho a co ženy chtějí…
 Sex ve městěCarrie, Samantha, Miranda a Charlotte jsou zpět a tentokrát na velkém plátně. Čtyři roky po skončení šesté série seriálu přichází její producenti s dlouho očekávanou celovečerní verzí. Poté, co Pan Božský zachránil Carrie z jejího problémového vztahu v Paříži, se konečně odhodlal jejich vztah zlegit..
 Sex ve městě 2Zábava, móda, přátelství – nejen toto všechno znovu přináší film Sex ve městě 2, ve kterém se vrací Carrie (Sarah Jessica Parker), Samantha (Kim Cattrall), Charlotte (Kristin Davis) a Miranda (Cynthia Nixon). Poznejte jejich životy a lásky po dvou letech v pokračování, které opravdu září. Co se stan..
 Sex, lži a videoAmerický film Sex, lži a video (1989) je nečekaně úspěšným režijním debutem šestadvacetiletého Stevena Soderbergha. Přes svůj název není snímek dráždivou erotickou podívanou, ale komorní psychologickou studií s nádechem smutné komedie v jemném rohmerovském stylu. Odehrává se mezi čtyřmi postavami. T..
 SexmiseNestárnoucí klasika polské komedie vychází z vděčného střetu obou pohlaví dohnaného ad absurdum, představující pro militantní feministky toužebný sen. Mužské geny byly následkem biologické zbraně použité v globální válce zničeny a ženy se úspěšně uměle rozmnožují pomocí partenogeneze, přičemž nemají..
 Sexy 40 Sexy Catherine Zeta-Jones si našla mladšího milence....! Romantická komedie o nečekané přitažlivosti. Když svobodná matka v nejlepších letech zaujme o hodně let mladšího muže… Sandy je krásná sexy žena, matka dvou dětí, které bylo právě čtyřicet. Žije na hezkém předměstí malého města a zvládá..
 Sexy Pistols1880. Drsný zákon Dalekého Západu nešetří ani Mexiko. Sara, dcera bohatého bankéře, a Maria, holka z rolnické rodiny, mají jen málo šancí sdílet stejný osud. Až do dne, kdy Tyler Jackson, zástupce bankovní společnosti New York Bank and Trust, zničí jejich rodiny, aby se nezákonně zmocnil mexické půd..
 Seznamte se s DavemAmerická ztřeštěná komedie, ve které má hlavní roli Eddie Murphy. Celý příběh se točí kolem jeho vztahu s malým Joshem a situací, které mohou nepřipraveného mimozemšťana na naší planetě zaskočit. Centrifuga, soutěž v pojídání hot dogů, sklenička alkoholu nebo třeba obyčejné semafory jsou pro Davea n..
 Sherlock HolmesNové dynamické zpracování nejznámějšího díla Sira Arthura Conana Doyla "Sherlock Holmes" přináší Holmesovi a jeho věrnému partnerovi Watsonovi poslední výzvu. Ukáže se, že Holmesovi bojové schopnosti jsou stejně tak smrtící jako jeho pověstný intelekt. Obojího bude zapotřebí při odhalování smrtelnéh..
 Sherlock Holmes: Hra stínů Sherlock Holmes versus profesor Moriarty. Sherlock Holmes býval nejchytřejším mužem salónu... až dosud. Na scéně je ovšem nový kriminalistický mozek - profesor Moriarty, který se intelektuálně Holmesovi nejen vyrovná, ale jeho cit pro špatnost spolu s naprosto chybějícím pocitem svědomí mu vlastně..
 SherrybabyChce začít znovu od začátku – ale začátek je jen jeden. Pohledná třicátnice Sherry (Maggie Gyllenhaalová) má za sebou temnou minulost. Kvůli drogám a krádežím si odseděla tři roky ve vězení, ze kterého je právě propuštěna. S cejchem bývalé trestankyně, zlodějky a feťačky pro ni není zrovna jednoduch..
 Shortbus + Karneval zvířatSex a sex a sex... Režisér kontroverzního punkového muzikálu Hedwig and the Angry Inch (2001) John Cameron Mitchell představil na letošním Filmovém festivalu v Cannes svůj poslední snímek Shortbus. Film překvapuje svou otevřeností, baví svou hravostí a nutí k zamyšlení svou citlivostí. Film se poko..
 Show začínáPravdivý příběh jedné z nejvýstřednějších dam londýnské předválečné smetánky Laury Hendersonové a jejího divadla Windmill. Londýn, 1937: Laura Hendersonová, bohatá žena s mnoha konexemi, právě pohřbila svého milovaného manžela. A nyní se nudí. V 69 letech má ještě hodně energie a vitality na to, aby..
 Show!Show! je mimořádně vydařeným absolventským filmem, který vznikl na pražské FAMU v tvůrčí dílně Martina Marečka. Bohdan Bláhovec, jeden z nejvýraznějších talentů českého dokumentu, jehož předcházející filmy natočené během studií vyvolaly značný ohlas, déle než rok sledoval cestu 5Angels za slávou, na..
 ShrekShrek je zelený obr s tykadly (vlastně zlobr, ti jsou nebezpečnější), který žije docela sám, ale šťastně ve svém domku na samotě uprostřed močálu až do chvíle, kdy je doslova přepaden nekonečným zástupem známých i méně známých pohádkových postaviček, které byly vyhoštěny z království nevzhledného a ..
 Shrek 2Bylo, možná nebylo… Nový animovaný film Shrek 2 navazuje na děj Oscarem oceněného prvního Shreka. V pokračování se Shrek, Oslík a princezna Fiona vydávají vstříc novým dobrodružstvím, při nichž se setkají s mnoha populárními postavami z pohádek. Po souboji s dračicí a zlým lordem Farquaadem o..
 Shrek TřetíKonečně máte zelenou! Za normálních okolností by krásní, mladí a zelení manželé Shrekovi po odstranění zákeřné Kmotřičky víly a jejího nemožného syna Krasoně ve druhém pokračování animované komedie Shrek žili nerušeně a hlavně šťastně až do smrti. Vzhledem k tomu, že se stali protagonisty nejúspěšně..
 Shrek: Zvonec a konec Co nás čeká ve čtvrtém díle Shreka? Mnohem drsnější Fiona, otylý Kocour v botách a mnohem zmatenější Oslík. A království Za sedmero horami vzhůru nohama. Na svědomí to má Shrek, který vypustil do světa jedno velmi nerozumné přání. Shrek totiž na vlastní kůži poznal, jaké to je, když se žije šťastně ..
 Shun Li a Básník Síla nevyřčeného v přímém kontrastu s vyřčeným… Italský režisér dokumentárních filmů, Andre Segre, který je držitelem doktorátu ze sociologie komunikace, přináší svým hraným celovečerním debutem intimní příběh o střetu dvou rozdílných kultur a kritiku zastaralých společenských hodnot a konvencí, kte..
 Schindlerův seznamTen, kdo zachrání jeden život, zachrání celý svět… Obecné poselství o lidskosti a slitování, o zrůdnosti genocidy a rasismu ve všech jeho podobách. Film nejen o Židech a jejich utrpení… Proslulý film Stevena Spielberga oceněný sedmi Oscary. Adaptace novely Thomase Keneallyho vypráví strhující..
 SickoJestli chcete zůstat zdraví, nesmíte onemocnět… Michael Moore, držitel Oscara za film Bowling for Columbine a Zlaté palmy z Cannes za Fahrenheit 9/11 si ve svém novém filmu bere na mušku americký zdravotnický systém. Moore ukazuje případy lidí, kterým byla odmítnuta pomoc a srovnává péči o nemocné v..
 Sid a NancyTvorba britského filmaře Alexe Coxe působícího a tvořícího zejména v USA reprezentuje v tamní, ale také v britské kinematografii autorsky a hybridně pojaté žánrové snímky, které se v tematické rovině a především ve formální výstavbě přímo odkazují ke starším podobám amerických, mexických, japonských..
 SignálVojta Dyk a Kryštof Hádek v nové komedii Tomáše Řehořka. Poklidnou idylu rázovité vesničky, která je tak trochu odříznutá od světa, nečekaně rozčeří sympatičtí mladíci Kája (Kryštof Hádek) a Filos (Vojta Dyk). Přijeli prý proto, aby vyhledali nejlepší místo pro instalaci nového mobilního vysílače. V..
 SílaBritský sci-fi snímek Životní síla z poloviny 80.let balancuje na hranici žánrů sci-fi, thrilleru a hororu. Jeho autorem je americký režisér Tobe Hooper, který vstoupil do dějin kinematografie zakladatelským slasher hororem Texaský masakr motorovou pilou z poloviny let sedmdesátých, který je dnes po..
 Síla lidskosti - Nicholas WintonPřed vypuknutím druhé světové války se podařilo londýnskému úředníkovi Nicholasu Wintonovi z nacisty okupovaného Československa odvézt do bezpečí na Britské ostrovy téměř sedm stovek židovských dětí. Matěj Mináč se ve svém dokumentu snaží podat svědectví o tomto činu prostřednictvím archivních..
 Silent HillHorror na motivy počítačové hry. Mladá matka Rose (Radha Mitchell) se marně snaží najít léčebný postup, jenž by pomohl její dceři Sharon od zvláštního onemocnění, které ji v poslední době postihlo. Když jí lékaři doporučí, aby Sharon umístila do psychiatrické léčebny, rozhodne se Rose i se svou dcer..
 SilniceKlasické dílo světové kinematografie s Felliniho ženou Giuliettou Masinovou a Anthony Quinnem v hlavních rolích. Osudy dvou potulných artistů, živořících na pokraji lidské společnosti jsou podobenstvím lidské osamělosti, nenaplněné lásky a současně i novodobou variantou zločinu a trestu. "Myslím, že..
 Silnice + úvod Václav KoubekSlavné podobenství, vycházející ze života potulných artistů. Jméno hlavní hrdinky Gelsomina se stalo pojmem, jenž vstoupil do povědomí filmového publika na celém světě natolik, že odsunul název filmu až na druhé místo. Giulietta Masinová ve výjimečném hereckém výkonu obdařila postavu charismatickou ..
 Silný kafeKomedie hořká jako kafe. Komedie o vztazích a ostatních věcech. Třeba o tom, když ráno běžíte do práce a nestíháte si vyčistit zuby, když se omylem napijete zkyslého mléka, když na záchodě dojde toaletní papír nebo když si koupíte nádherné boty, které vás tlač, Komedie o lidech, kteří nevědí co ch..
 Silvestr v zimním kině (pásmo filmů - překvapení pro celou rodinu, svařák, hudba, …)Projekt svátečního rodinného prostoru před závěrem roku se známými postavičkami večerníčků, pohádek i krátkých filmů našeho dětství a dospívání. Program pro rodiny s dětmi i pro dospělé. Občerstvení na místě. Pro děti vláček Steelinka společnosti Kovosteel.
 Silvestrovské Gala s Cecilií Bartoli z Berlínské filharmonie [přímý HD přenos]Cecilia Bartoli vystupuje v nejvýznamnějších koncertních halách Evropy, Spojených Států i Japonska. Před nedávnem debutovala také v Hongkongu a Austrálii. Má za sebou vystoupení na prestižních festivalech a v operních domech jako je Metropolitní opera v NY, Dům královské opery v londýnské Covent gar..
 Silvestrovské zimní kino 2011Již páté pokračování projektu svátečního rodinného prostoru před závěrem roku se známými postavičkami večerníčků, pohádek i krátkých filmů našeho dětství a dospívání. Program pro rodiny s dětmi i pro dospělé. Občerstvení na místě, ceny mírné, nálada slavnostní a přátelská! Vemte si s sebou (pro jist..
 Silvestrovský galakoncert Berlínské filharmonie [přímý přenos]Silvestrovské setkání s Berlínskou filharmonií a jejím nedostižným šéfdirigentem Sirem Simonem Rattlem. V přímém přenosu zažijí diváci Silvestrovský gala koncert jednoho z nejlepších orchestrů světa. Jako sólista se ve třetím Prokofjevově klavírním koncertu blýskne fenomenální čínský pianista Lan..
 Simpsonovi ve filmuJeden z nejúspěšnějších televizních seriálů se konečně dočkal prvního celovečerního filmového zpracování. Populární rodinka Simpsonových ze Springfieldu bude tentokrát čelit globálním výzvám a Homer provede nejhorší věc svého života. Na filmu pracují stejní tvůrci jako na televizním seriálu a tak se..
 Sin City - město hříchuRobert Rodriguez (Spy Kids, Tenkrát v Mexiku) a ikona světa komiksů, Frank Miller, spolu natočili snímek Sin City – město hříchu. Předlohou scénáře byla série obrazových novel napsaných a ilustrovaných Millerem. Sin City – město hříchu je zamořeno kriminálníky, zkorumpovanými policisty a sexy ženami..
 Sin City - město hříchu / Sin CityMezi četnými filmy natočenými podle komiksů má Sin City – město hříchu zvláštní postavení: jednak se na jeho režii podílel s Robertem Rodriguezem sám jeho autor Frank Miller, jednak jde o zatím nejdoslovnější komiksovou adaptaci vůbec. Materiál, snímaný digitální kamerou Sony HFC-950, byl počítačově..
 Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil Je další horká noc. Bezvětrná a vyprahlá . Dwight (Josh Brolin) hloubá, na kolik způsobů to v životě zvoral, a co by dal za to, kdyby dostal šanci začít znova s čistým štítem. Vtom mu zavolá jeho osudová žena Ava (Eva Green) a požádá ho, aby jí ochránil před násilnickým manželem. Dwight však netuší,..
 Sin NombreŽivot na mexicko-americké hranici umí být krutý a nabízí životní příběhy, které by nikdo z nás nechtěl prožít. O to vděčnější jsou takové látky pro filmaře. Do téhle neklidné části planety se vydává i film Sin Nombre, epické drama debutujícího režiséra a scénáristy Cary Joji Fukunaga (držitel studen..
 Single Man Příběh, odehrávající se v Los Angeles v roce 1962, zachycuje den v životě vysokoškolského učitele George (Colin Firth). George je vyschlou řekou. Po smrti svého dlouholetého partnera (Matthew Goode) nemůže přijít životu na chuť. Nezvedá telefony, zůstává v kontaktu pouze s jedinou kamarádkou (Julian..
 SinisterEllison, autor detektivních románů, objeví na půdě svého domu staré filmové pásy, související se záhadnými vraždami, jež se tu kdysi staly. Pátráním po vrahovi však zkříží cestu celé své rodiny s neznámou nadpřirozenou bytostí a uvrhne ji tak do obrovského nebezpečí Sinister je nový horor od produce..
 Sinister 2 Před třemi roky vás v temných sálech kin pořádně děsil horor Sinister a nyní opět přichází a s ním se vrací zlo, vrací se totiž Bagul, děsivý pohanský démon požírající dětské duše. Do opuštěného venkovského domu se nastěhuje Courtney Collinsová se svými dvojčaty, devítiletými syny Dylanem a Zachem. ..
 SirotčinecNechtěj vidět, abys uvěřil, věř, abys uviděl. Laura koupila sirotčinec, ve kterém strávila své dětství, a spolu se svým manželem ho chtějí opravit a znovu otevřít pro nemocné a invalidní děti. Toto nové prostředí však probouzí u jejich syna zvláštní představivost. Ale je to jen představivost? Oblíbe..
 Sissi a YettiSissi a císař Franz. Nádherný pár v nádherném světě. Světě tak zdravém a harmonickém, že to nemůže být ani pravda. Vše je dokonalé. Všeho je dostatek – peněž na zátop, čokoládových kuliček na golf. Občas musí sice císařský pár vládnout a reprezentovat, ale to vše je ve světě Sissi a Franze „úžasné“...
 Skafandr a motýlŽivot objevený v nehybnosti. Film známého režiséra Juliana Schnabela (Než se setmí, Basquiat) se skvělým hereckým výkonem Mathieua Amalrica (Mnichov) a brilantní kamerou Janusze Kaminskeho, který je dvorním kameramanem Stevena Spielberga, byl natočen podle skutečného příběhu na základě knižní předlo..
 SkandálNikdy neříkej pravdu, pokud stojí v cestě dobrému příběhu. V roce 1971 se spisovateli Cliffordu Irvingovi podařilo vydat jedinečné dílo. Na základě osobních setkání a rozhovorů, sepsal biografickou knihu o Howardu Hughesovi (světoznámý letec, režisér, dobrodruh). Irving věnoval sepsání knihy naprost..
 Skaut má holá kolenaZachovaný amatérský film ze života chlapeckého oddílu Junáků - skautů z Veselí nad Moravou v krátkém období znovuobnovení skautingu z let 1968 – 1970 byl impulsem k natočení filmu Břetislava Rychlíka - člena družin Lišáků a později Jestřábů, držitele skautské průkazky číslo 021515 se skautskou přezd..
 Skauti (fotografií a materiály z historie veselských skautů)Výstava, konaná u příležitosti premiéry nového českého filmu režiséra Břetislava Rychlíka Skaut má holá kolena, připomene skautské hnutí ve Veselí nad Moravou v průběhu zákrut a událostí různých dob dvacátého století.
 Sklapni a zastřel měSebevražedná komedie… Komedie o gangsterově psu, knedlících, botách, neposedné soše a sebevraždě. Pavel Zeman (Karel Roden) celý život strádá. Má nevděčnou ženu (Aňa Geislerová) a šest zaměstnání, aby si jeho žena mohla dovolit život na vysoké noze. Colin Frampton je Angličan pohlcený ve svém světě ..
 Skoro úplně vymyšlený film + delegace tvůrcůNezávislý film režisérky a scenáristky Terezy Kovářové ve svém názvu přiznává inspiraci Skoro úplně vymyšlenou básní Charlese Bukowského. Snímek začíná tajemnými psaníčky. Samotářský spisovatel Henry (Petr Kubes) se vrací z cest a u svého prahu nachází hromádku dopisů. Bez oslovení i bez podpisu, bá..
 Skrytá identitaDiCaprio a Nicholson v krimi thrilleru. Kriminální drama Skrytá identita je zasazeno do Bostonu, kde státní policie vede válku s organizovaným zločinem. Tajný policista Billy Costigan (Leonardo Di Caprio) je pověřen úkolem infiltrovat zločineckou síť, které předsedá boss Costello (Jack Nicholson). B..
 SkřítekMasová komedie o mase a pro masy. Celovečerní filmová groteska Tomáše Vorla. Vesnická rodinka, kterou známe z filmu Cesta z města se přestěhovala za lepším do malého města. Otec (Boleslav Polívka) pracuje jako řezník v masokombinátě, matka (Eva Holubová) je zaměstnaná jako pokladní v supermarketu. J..
 Skřítek Rolli Rolli je malý skřítek, který žije společně se svými kamarády v malé lesní vesničce plné skřítků. Rolli je typický trol, uličník a rošťák, s hlavou plnou lumpáren a zlomyslností. Nerad se koupe, nerad rozdává pusinky a dělá vlastně nerad všechno, co je správné a co by měl malý trolík dělat. Když se R..
 Skřivánci na nitiSkřivánky na niti natočil v roce 1969 Jiří Menzel na motivy povídek z knihy Bohumila Hrabala Inzerát na dům, ve kterém už nechci bydlet (1965). Dvacet let zůstal film uzavřen v trezoru, protože odkrýval skutečnosti padesátých let, jež měly zůstat skryty. Jeho děj se odehrává v kladenských ocelárnách..
 Sky Fighters: Akce v oblacíchZapomeňte na Top Gun. Nastupují Sky Fighters! Fascinující letecká akrobacie. Na letecké základně „ochránců“ vzdušného prostoru je stále rušno. Elitní piloti střeží, trénují a milují. Během letecké přehlídky zmizí z dosahu radarů jedna ze stíhaček. Vojenská kontrola vyšle do zóny, kde byla naposledy..
 Skyfall.Daniel Craig se opět představí v úloze Jamese Bonda, agenta 007, kterého stvořil Ian Fleming. Tentokrát má jeho akce název Skyfall a je to v pořadí už 23. film nejdéle trvající série na stříbrných plátnech. V nejnovějším příběhu projde těžkou zkoušku jeho loajalita vůči M, kterého dohání jeho vlast..
 Sladký životItalský film Sladký život režiséra Federica Felliniho je jedním z nejvýznamnějších děl světové filmové produkce. Není sevřeným filmovým dramatem, ale v podstatě řadou volně spojených příběhů a epizod, s nezvyklou otevřeností popisujících mravní rozklad vyšších společenských kruhů kapitalistické Itál..
 Slavíci v kleciV roce 1949 nastoupí nezaměstnaný učitel hudby Clément Mathieu jako odborný asistent na internátní školu pro problémové děti. Mimořádně přísný ředitel školy Rachin má i přes spartánskou výchovu problém udržet u žáků disciplínu. Mathieu se o to pokusí po svém. Začne je učit zpívat. a změní jim tím ži..
 Slavnosti sněženekNezapomenutelný spor dvou mysliveckých spolků nad zastřeleným kancem. Povídka je vlastně portrétní miniaturou sousedů, s nimiž Bohumil Hrabal žil uprostřed chatové oblasti v Kersku nedaleko Prahy. Většina literárních postav má svůj reálný a živý předobraz. S neopakovatelným vypravěčským stylem spiso..
 Slavnostní zahájení + Punk: AttitudeZahájení v duchu punku, folkloru i doby mikulášské nadělí jak úvodní slovo, tak i hudební a filmové prožitky. K představitelům punku se Don Letts během své filmařské kariéry vracel pravidelně, ale teprve snímek Punk jako životní postoj z roku 2005 představuje návrat k punku jako k hnutí. Dokument p..
 SlepáPo náhlé ztrátě zraku objevuje Ingrid zákoutí vlastní představivosti. Láska, touha i obavy se v nich zhmotňují s intenzitou, která si v ničem nezadá s vnějším světem. Kde je hranice mezi fantazií a realitou? Dráždivá sonda do vnitřního světa slepé ženy překvapuje bohatou vizualitou, otevřeným přístu..
 Slepá uličkaVzápětí po svém komerčně úspěšném děsivém mistrovském díle Hnus se Roman Polanski vrátil k tématu, které rozpracoval ve své dřívější klasice Nůž ve vodě, k destrukci křehkého vztahu zlomyslným člověkem zvenčí. Výsledkem byl film Slepá ulička (Cul-de-sac). Donald Pleasence a Francoise Dorleac hrají n..
 Slepé láskyDokumentární film Slepé lásky vypráví o různých formách lásek nevidomých lidí. Ve čtyřech povídkách sleduje postupně dvojici středního věku, počínající lásku mladého slepého Roma a jeho milé, nevidomou nastávající matku a mladou nevidomou dívku, která si chatuje s kamarádem a bojí se, zda mu prozrad..
 Slepičí úletTweedyho slepičí farma se na první pohled neliší od ostatních "výroben" vajec. Jenže ve zdejších kurnících za ostnatým drátem plane odbojný duch. Rocky, Ginger a jejich opeření druhové a družky prostě odmítají frustrující úděl "velkoproducentů" vajec, který jednoho dne v nejlepším případě skončí v h..
 Slet bubeníkůDramaturgickým záměrem Sletu bubeníků je pozvat na jedné straně přední české invenční bubeníky, na druhé straně renomované zahraniční hudebníky z různých hudebních žánrů, různých etnických kořenů a různého vnímání hudby na týdenní tvůrčí pobyt a autorskou dílnu (workshop) a iniciovat tak vytvoření u..
 Slet bubeníků – festival rytmů 5 kontinentůPavel Fajt jako základní téma pro koncert v Laterně magice zvolil "Sedm čaker": "Stejně jako má každá čakra svoji barvu, tón, oblast, má i svoji energii a tím pro mne i jiný rytmus. Byl bych rád, kdyby se tímto inspirovali i ostatní hudebníci", uvádí tento hudebník, který je iniciátorem celého p..
 Slet bubeníků 2008Slet bubeníků 2008 se odehraje v evropsko-japonském duchu jako konfrontace dvou hudebních stylů. Jednoduše řečeno - na jednom podiu se letos setkají hráči na klasické bicí nástroje, používané především v oblastech vážné hudby, a rodilí japonští hudebníci, znalí stylu hry na tradiční japo..
 SlídilPříběh vypráví o mladíkovi Lou Bloomovi (Jake Gyllenhaal), který se snaží prosadit jako novinář. Nedaří se mu najít uplatnění v již zavedených agenturách a tak se vrhne na vlastní pěst do pátrání po stopách zločinu. Pro atraktivní novinářský materiál se neštítí udělat cokoliv.
 Slnko v sietiPrůkopnické dílo slovenské kinematografie, které přehodnotilo dosavadní směr vývinu a naznačilo novou cestu (po desetiletí myšlenkové sterility, výrazového schematismu a povstalecko-budovatelského patosu), bývá považováno za první dílo československé nové vlny. Přináší nejen nový způsob vyprávění (s..
 Sloní mužJedná se o Lynchův druhý, komerčně neobyčejně úspěšný film. Příběh znetvořeného muže, natočený podle vzpomínek pamětníků F. Trevese a A. Montagua. Lynch v něm projevil zálibu v bizarnosti a krutosti, patrnou už v jeho prvotině. Osud Johna Merricka, "sloního muže", který skutečně žil na přelomu stole..
 Slonisko a Medvídek PúDalší příběh Medvídka Pú a jeho kamarádů. Když jsou obyvatelé Stokorcového lesa jednoho rána probuzeni troubením, které nemůže mít na svědomí nikdo jiný než obávané Slonisko, vydávají se společně nebezpečnou stvůru polapit. Klokánek je však svými kamarády považován za příliš malého na to, aby mohl n..
 Slovácko sa nesúdíÚspěšný seriál krásně a stylově zobrazující život na Slovácku za Rakousko-Uherska a je sledem neuvěřitelných příhod. V hlavních rolích se blýskli Josef Króner a Oldřich Velen jako dva nerozluční kamarádi, kteří musejí být u všeho.
 Slow WestŠestnáctiletý Jay přicestoval ze Skotska do amerického Colorada 19. století, aby pátral po ženě, kterou miluje. Evropskému zelenáčovi dělá společnost nájemný zabiják Silas, který souhlasil, že ho za úplatu na cestě ochrání. Divoký západ však není místo, kde by věci vycházely přesně podle plánu, a ta..
 Sluneční stát aneb Hrdinové dělnické třídyHlavní hrdinové - kamarádi Karel, Milan, Tomáš a Vinco ztratili práci a s ní i všechny dosavadní jistoty. Spolu se zaměstnáním přišli i o kus své identity. V nové existenční situaci se nedokáží začlenit do společnosti. Podivnými způsoby se pokoušejí vydělat peníze, ale omezuje je vlastní nezkušenost..
 Směr: Válečná zóna (Lékaři bez hranic) + host: Ing. Jaroslava VackováDokument Směr: Válečná zóna otevřeně vypráví o překážkách, které brání poskytování humanitární pomoci válečným obětem. Prostřednictvím rozhovorů s pacienty a hlavními humanitárními aktéry film nejen odhaluje rizika, která při pomoci lidem ve válečných zónách humanitární organizace podstupují, a nutn..
 Smím prosit?John Clark je úspěšný právník, má okouzlující manželku a milující rodinu. Přesto mu něco chybí. Při své každodenní cestě do práce míjí okna tanečního studia a v nich vidí krásnou učitelku tance. Jednoho dne se odhodlá a zapíše se do kurzů tance. Ovládne ho kouzlo mladé lektorky nebo propadne jiné vá..
 Smlouva s vrahem Jeden z nejsvébytnějších evropských filmařů posledního čtvrtstoletí Aki Kaurismäki proslul jako tvůrce minimalistických příběhů, v nichž se absurdní tragikomedie prolíná se seversky zasmušilými a sociálně laděnými (melo)dramaty. Lakonickou hříčku Smlouva s vrahem, kterou režisér natočil v Londýně v ..
 SmokeSkupina lidí, jejichž životy jsou propleteny díky jejich příteli, manažerovi newyorského obchodu s doutníky Auggiemu (Harvey Keitel). Patří sem: spisovatel, který neumí psát (Hurt), zdráhavý otec, který utíká před svou minulostí (Forest Whitaker), ulice znalý puberťák snažící se najít sám sebe, Augg..
 Smrt čeká všude Je-li válka peklo, proč se tolik mužů hlásí do armády? V době, kdy se armády skládají nikoliv z rekrutů, ale z dobrovolníků, a muži se dobrovolně pouští do vojenské služby, je adrenalinové prostředí bojiště silným a neodolatelným lákadlem, často přímo závislostí. Smrt čeká všude je napínavým příběhe..
 Smrt krásných srncůSmutná komedie na motivy ze stejnojmenné sbírky povídek Oty Pavla. Svět Oty Pavla - to je především svět jednoduché životní pravdy, opravdových lidí a přírody, jíž ovšem musí člověk rozumět, aby pochopil její hloubku a velikost. A právě o atmosféru tohoto světa šlo režiséru Kachyňovi především. Mnoh..
 Smrt on-lineZa co všechno může internet. Jennifer Marshová (Diane Lane) je svobodná matka ale především agentka FBI, která společně se svým kolegou Griffinem Dowdem (Colin Hanks) pátrá ve dne v noci po lidech porušujících zákony prostřednictvím internetu. Jednoho dne dostanou tip na bizarní stránky, na kterých ..
 Smrt si říká EngelchenOkupační drama z konce druhé světové války, odehrávající se na moravsko-slovenském pomezí. Neschematický pohled na partyzánské hnutí, natočený podle stejnojmenného románu Ladislava Mňačka, který předznamenává vrcholné tvůrčí období dvojice Kadár -Klos. Ve vestibulu kina je současně možné navš..
 Smrtelné lži Když se v New Yorku poprvé setkáváme s finančním magnátem Robertem Millerem (Richard Gere) na oslavě jeho 60. narozenin, jeví se jako ztělesnění úspěšného amerického podnikatele a dokonalého rodinného života. Za zdmi jeho dokonalého sídla mu ale vše přerůstá přes hlavu. Zoufale se snaží dokončit pro..
 Smrtící nenávi2tVolné pokračování horroru Nenávist. Když někdo zemře v záchvatu zlosti, zůstane po něm stín, který se postupně šíří na další oběti a nedá jim spát, dokud je nedožene k šílenství anebo sebevraždě... Dokáže někdo zastavit kletbu? Tambllyn se dostane pod stejnou kletbu, jaká postihla její sestru Gellar..
 Smrtonosná past 4.0Bruce Willis je zpátky ve své nejlepší roli. Amerika je při oslavách Dne nezávislosti napadena velmi rafinovaným útočníkem. Ten využívá nejmodernější technologie, aby napáchal co největší škody na americké infrastruktuře a uvrhl zemi do chaosu. Jeho promyšlený plán však má jednu trhlinu. Nepočítá s ..
 Smrtonosná past: Opět v akci Bruce Willis se vrací se svou nejslavnější filmovou rolí, tedy jako John McClane, „lidový“ hrdina, který díky svým schopnostem nakonec vždycky přežije všechno a všechny. Tentokrát se polda, jenž nebere rukojmí, vážně ocitne v nepravou chvíli na nepravém místě, když vyrazí do Moskvy, aby pomohl synov..
 Smutek paní ŠnajderovéRomance jednoho léta. Je horké léto na začátku 60. let minulého století a právě se začíná neuvěřitelné, ale pravdivé dobrodružství tří mladých studentů pražské FAMU, kteří odjíždějí z velkoměsta do Českého Šternberku, aby natočili svůj absolventský film. Brzy se seznamují nejen s prostředím továrny ..
 Sněhová královna a jiné pohádkyČtyři pohádková dobrodružství pro nejmenší diváky. Pořádáme jako doprovodný program akce Noc s Andersenem – Knihovna BBB (viz níže). · Sněhová královna / ČR 1987 / Režie: L. Čapek / Výtvarník: Z.. Krejčová Známé literární předloze H. Ch. Andersena dali tvůrci v tomto případě ..
 Sněhový dortSnow Cake je příběh o lásce, přátelství a neortodoxním vztahu muže unikajícím své minulosti, autistické matky, která se musí vyrovnat se ztrátou své dcery, a vášnivé ženy držící si lásku dostatečně od těla. Když Alex zastaví mladé stopařce Vivienne, nemá ani tušení, že jeho život se v mžiku otočí vz..
 SněhurkaZlé královně (Julia Roberts) se podařilo získat vládu nad královstvím. Uprchlá princezna (Lily Collins) se však svého výsostního práva jen tak snadno nevzdá a rozhodne se jednat. Za pomoci sedmi vynalézavých trpaslíků začíná plánovat odvetu. Sněhurka ožívá v novém dobrodružném příběhu ..
 Sněhurka a lovec Cole, Dave Legeno, Vincent Regan, Rachael Stirling, Izzy Meikle-Small ad. Pohádka skončila! Zapomeňte na Sněhurku, jejímuž líbeznému zpěvu v legendární disneyovce naslouchá celá příroda. V téhle verzi křehká princezna neváhá vlézt do brnění a na zlou machechu vyrazit s mečem v ruce. Sněhurka a love..
 Sněhurka a lovec (titulky)Pohádka skončila! Zapomeňte na Sněhurku, jejímuž líbeznému zpěvu v legendární disneyovce naslouchá celá příroda. V téhle verzi křehká princezna neváhá vlézt do brnění a na zlou machechu vyrazit s mečem v ruce. Sněhurka a lovec je výpravnou dobrodružnou fantasy, která možná paradoxně odpovídá původní..
 Sněhurka: Jiný příběh Bylo nebylo, před dávnými časy, za devatero horami, žila jedna dívka, která nikdy nepoznala svou matku. Naučila se umění svého otce, slavného toreadora, její zlá macecha ji však ze srdce nenáviděla. Jednoho dne utekla Sněhurka s potulnou bandou trpaslíků a stala se legendou... Film Sněhurka: Jiný př..
 Sněženky a machři po 25 letechCo uděláte, aby se Vaše 25 let stará platonická láska stala skutečnou? Možná všechno a možná nic, možná zjistíte, že to, co se za 25 let nestihlo, se už nezvládne… Sněženky a machři jdou ve stopách životů hlavních hrdinů v době, která všechno změnila. Jak prošli jejími nástrahami a jaké šrámy to na ..
 Snídaně na PlutuTranssexuální proměna mladého muže v 70. letech 20. století. Patrick Braden je mladý muž, který je ve společnosti oblíbený, ale marně si hraje na drsného chlápka. Již jako dítě si byl vědom toho, že je jiný než ostatní kluci. Trpkým urážkám ze svého okolí čelí pomocí důvtipu a šarmu a nedovolí, aby ..
 Snídaně u Tiffanyho Audrey Hepburnová v hlavní roli americké komedie oceněné dvěma Oscary. Tak mile bláznivou mladou dívku jen tak nenajdeš. Mezi nestárnoucí filmy určitě patří romantická komedie, jež vznikla podle stejnojmenné úspěšné knihy Trumana Capoteho. Vypráví o mladé, půvabné a emancipované dívce Holly G..
 SnílciOddejte se milostným hrám trojice mladých studentů.Po více než třiceti letech se tvůrce legendárního snímku Poslední tango v Paříži (1972) vrátil do francouzské metropole a realizoval tu další komorní, eroticky laděný příběh Snílci. Ten je vzpomínkou na pařížské události roku 1968, ale především je ..
 Snížek, bílý kožíšek Malý gorilí sameček Snížek touží po jediném: mít kožíšek jako ostatní. Jeho sněhově bílý kožíšek ho odlišoval od tlupy goril, už když se narodil v hluboké džungli. Nyní žije daleko od svého domova, v ZOO v Barceloně, kde je pro návštěvníky tou největší senzací. Jenže ostatní gorily ho kvůli jeho jin..
 SnowboarďáciRok co rok trávili vánoce s rodiči a jejich otravnými rituály. A den za dnem snili o svých vlastních nabušených vánocích. Ten den právě nastal. Rendymu a Jáchymovi je konečně šestnáct a můžou vyrazit na svou první skutečnou pánskou jízdu. Čeká je týden na horách, kde si budou užívat jak se dá. Naučí..
 Sobík NikoDobrodružný animovaný film pro celou rodinu o malém sobíkovi Nikovi. Niko věří, že otec, kterého nikdy nepoznal, je jedním ze světoznámé letky Santa Klause. Jeho největším snem je naučit se létat stejně dobře jako jeho otec. Dospělí z Nikova stáda však nemají pro sobíkův talent nejmenší pochopení a ..
 Social network Každá doba má své vizionáře, kteří za sebou ve stopách své geniality zanechají pozměněný svět – ale málokdy k tomu dojde bez boje o to, co se přesně událo a kdo byl přítomen okamžiku zrození změn. Ve filmu The Social Network divákům režisér David Fincher a scenárista Aaron Sorkin umožňují nahlédnout..
 SocialismusJedné noci vyzvou dva sourozenci zcela vážně své rodiče, aby jim vysvětlili význam slov Volnost – Rovnost – Bratrství. Dětsky upřímná otázka nedovoluje omezit se na otřepaná klišé, a tak rodiče a s nimi i tvůrci a diváci musejí bilancovat, odkud vzešly a kam dospěly tyto ideály. Během projížďky výle..
 SólokaprDokonalý muž. Dokonalý příběh. Dokonalá vražda. Na vystoupení mága Sida Watermana (Woody Allen) se mimo jiné přišla podívat také studentka žurnalistiky Sondra Pransky (Scarlett Johanson). Iluzionista si ji vybere jako pomocnici pro svůj trik. Jaké je její překvapení, když se v bedně, kde má zmizet, ..
 Sonáta pro Zrzku + host: Jan GogolaPříběh malé klavíristky Petry o její cestě za přijímacími zkouškami na konzervatoř. Film byl natáčen v Uherském Hradišti a okolí.
 Souboj s nebemMarcos, který je řidičem v rodině generála, unesl se svou ženou malé dítě kvůli výkupnému, ale děcko nečekaně zemřelo a Marcos se tím trápí. Když veze generálovu dceru Anu z letiště, svěří se jí a Ana, která se prostituuje pro vlastní potěšení, mu pro útěchu nabídne sex. Marcose nepřestávají sužovat..
 Souboj titánů 3D Ve filmu „Souboj Titánů” staví boj o moc muže proti králům a krále proti bohům. Boj mezi bohy samotnými může zničit celý svět. Perseus (Sam Worthington) – syn boha vychovávaný člověkem – neuspěje v záchraně své rodiny před Hadem (Ralph Fiennes), pomstychtivým bohem podsvětí. Když už nemá co ztratit,..
 SoudceRobert Downey Jr. hraje ve filmu právníka Hanka Palmera, který se z velkoměsta vrací domů, kde prožil dětství a kde je jeho odcizený otec, maloměstský soudce (Duvall), podezřelý ze spáchání vraždy. Palmer se rozhodne zjistit pravdu a v průběhu pátrání obnovuje spojení s rodinou, od které před lety o..
 Soukromá válka pana WilsonaPodle skutečné události. Tohle by si přece nikdo nevymyslel. Pád sovětského impéria měl na svědomí jediný člověk. Charlie Wilson. Děvkař, alkoholik, příležitostný uživatel drog a kongresman, kterému se podařilo vyhnat Rudou armádu z Afghánistánu a tím odstartovat rychlý krach komunistické říše. Stač..
 Soukromá vichřiceČeský film o lásce, ale i jinak o životě. Ústí nad Labem: Ve městě chemických továren žijí lidé, kteří hledají únik ze stereotypní všednosti. Manželské a snoubenecké vztahy se rozpadají a zase znovu vznikají.Tak tomu bylo i s Bohunkou Augustovou, Standou Kociánem a Ádou Vinšem. Malé dobrodružství př..
 Soukromý vesmírDějiny jedné rodiny zaznamenala Helena Třeštíková ve svém zatím nejdelším časosběrném projektu. Film Soukromý vesmír natáčela 37 let a zachytila tak v ohromující šíři život členů jedné obyčejné české rodiny od 70. let až do současnosti. Helena Třeštíková začala sledovat s filmovým štábem svou kamará..
 Soukromý život pana TenatenMiguel se narodil v zámožné rodině. Jeho život probíhá bez problémů. Více méně díky řadě náhod dosáhne slušného postavení, ožení se s atraktivní ženou. Založí časopis pro ženy Eva y el hogar, který není úspěšný. K prvnímu výročí musí darovat své manželce drahý prsten, ale protože nemá peníze, musí s..
 Soupeři Dramatický film o dvou důstojnících napoleonské armády, kteří jeden na druhého útočí v nelítostných soubojích. Jejich spor začal maličkostí, ale vzrostl v posedlost, která ovládla životy obou mužů na dlouhých 30 let. Film natočený podle povídky Josepha Conrada vypráví o vášni, cti a nenávisti. Na..
 SousediUpozornění - v sobotu 31. 5. bude projekce probíhat jen za dobrého počasí. V případě deště bude do kina přesunuta část programu Slavností musea Slovácka 2014 a projekce se neuskuteční. Bitva o ulici může začít... „Bydlíme vedle pekla.“ Tuhle větu si pravidelně opakují hrdinové drsn..
 Sousto pro satanaHlavní hrdina této hořce sarkastické černé komedie, „básník revoluce“ Walter Kranz, je postava zatraceně reálná. Jeho klony a deriváty najdeme coby kultovní proroky a adorované ikony v každé době a ve všech politických režimech. Německý divák si vychutná Fassbinderovo dílo především jako ..
 Spálená kůžeJosé je dělník andalusského původu, který pracuje jako nádeník na stavbě v jednom z městeček Costa Bravy. Manželka s dětmi a jeho bratr se stěhují ze zaostalé Andalusie za ním. Spálená kůže pojednává o problému venkovských emigrantů prostřednictvím pohnutého ztvárnění jak ekonomické a kulturní zaost..
 Spalovač mrtvol + předfilm UTB I.: Případ.Konec 30. let: Pan Karel Kopfrkingl je obětavý zaměstnanec pražského krematoria a vzorný otec rodiny, který důsledně dbá o řádný chod domácnosti a všestrannou výchovu svých dětí. Rád předčítá ze své oblíbené knihy o Tibetu. Tíživá atmosféra napjaté doby násobí všeobecný strach. V měšťáckém stereotyp..
 Spalovač mrtvol + předfilm: Jan 69Konec 30. let: Pan Karel Kopfrkingl je obětavý zaměstnanec pražského krematoria a vzorný otec rodiny, který důsledně dbá o řádný chod domácnosti a všestrannou výchovu svých dětí. Rád předčítá ze své oblíbené knihy o Tibetu. Tíživá atmosféra napjaté doby násobí všeobecný strach. V měšťáckém stereotyp..
 Spartakus - Bolšoj balet Moskva (záznam) Emblematický titul Bolšoj baletu a jeho stylu (1968) – velké drama s odvážným hrdinou, velkými skoky, velkolepou scénou, kostýmy a sborem. Nejpopulárnější balet Jurije Grigoriče, ve kterém autor filmařským způsobem odvíjí dramatické vlákno. Libreto volně inspirované povstáním otroků ve starém Římě, ..
 Speed RacerJeď! Od scenáristů/režisérů/producentů fenomenální trilogie Matrix, Larryho a Andyho Wachowských, a slavného producenta Joela Silvera přichází rodinné dobrodružství Speed Racer. Ať už je Speed Racer (Emile Hirsch) na tréninku, na závodech a nebo se jen tak pro radost řítí po dráze, vždy je poznat, ž..
 Spící krasavice (Královský balet v Londýně, živě)250 Kč (předplatné á 200 Kč - na alespoň 3 různá představení baletů) Vrcholné dílo klasického baletu Spící krasavice bylo poprvé uvedeno v Sankt Petěrburgu roku 1890. Choreografie Maria Petipy se v něm jedinečně snoubí s Čajkovského hudbou a je velkou výzvou pro každého tanečníka. Pro Kr..
 Spider – Man 3Spider-Man se vrací.Ta největší bitva na něj totiž teprve čeká! Ve filmu se znovu sešli herci a filmaři z prvních dvou úspěšných dobrodružství a vytváří síť tajemství, pomsty, lásky a odpuštění. Ve filmu Spider-Man 3, založeném na legendárních sériích Marvel Comics, se Peterovi Parkerovi konečně pod..
 Spider-Man 2 "Hrdinou proti své vůli." Spider-Man je opět tady - v hlavní roli Tobey Maguire a Kirsten Dunst. Od chvíle, kdy se Peter Parker (Tobey Maguire) rozhodl opustit svou dlouholetou lásku Mary Jane Watson (Kirsten Dunst), aby se mohl v kostýmu Spider-Mana i nadále zodpovědně věnovat svému povolání super..
 Spider–Man 3Spider-Man se vrací! Ve filmu Spider-Man 3 od společnosti Columbia Pictures se znovu sešli herci a filmaři z prvních dvou úspěšných dobrodružství a vytváří síť tajemství, pomsty, lásky a odpuštění. Ve filmu Spider-Man 3, založeném na legendárních sériích Marvel Comics, se Peterovi Parkerovi konečně ..
 Spiderman 2"Hrdinou proti své vůli." Spider-Man je opět tady - v hlavní roli Tobey Maguire a Kirsten Dunst. Od chvíle, kdy se Peter Parker (Tobey Maguire) rozhodl opustit svou dlouholetou lásku Mary Jane Watson (Kirsten Dunst), aby se mohl v kostýmu Spider-Mana i nadále zodpovědně věnovat svému povolání superh..
 SpiritMé město křičí! Další film komiksové legendy Franka Millera. Spirit je příběhem zavražděného policisty Dennyho Colta (Gabriel Macht), který se za záhadných okolností vrací na svět jako maskovaný bojovník se zločinem, známý pod pseudonymem Spirit. Ve snaze zbavit Central City zločinu se pouští do boj..
 SpláchnutejNěkdo skončí tam dole. Když Shrek potkal Wallace s Gromitem, respektive když spojila své síly slavná animační studia - DreamWorks a Aardman, vznikla svěží animovaná komedie Spláchnutej, stojící na precizní americké počítačové animaci a okouzlujícím britském humoru, který je opravdu pro každého. Rodd..
 SpojenecKontroverzní, talentovaný a inteligentní. Tak bývá charakterizován americký režisér Spikea Lee. Podobný jako on je i jeho nejnovější film - Spojenec. Kontroverzní tématem, talentovaný obsazením a stylem a inteligentní rafinovanou zápletkou, která se vám odhalí až krátce před závěrečnými titulky. Ne..
 SpolečněJe rok 1975. Elizabet odchází s dětmi od manžela. Přístřeší jí poskytne bratr Göran, žijící ve Stockholmu v komunitě nazvané Společně. Její obyvatelé, bydlící ve společné domácnosti, šokují nejen lidi ze sousedních domů, ale také Elizabetiny děti. Po počátečním oťukávání a nedůvěře se však původní i..
 Spolehni se Za dveřmi domu v jedné ze zapadlých stockholmských uliček se skrývá svět neurotických a ambiciózních žen, které se neúspěšně pokoušejí provozovat divadlo, a podivných existencí kolem nich. V temných a zchátralých chodbách se splétají a rozplétají fraškovité příběhy intrik, nevěry, žárlivosti, klepto..
 SpongeBob ve filmu: Houba na suchu Příběh o tom, jak si neumíme vážit důležitých věcí, které v životě máme, a někdy i zapomínáme na lidi a přátele kteří nás milují. Život na farmě je nekonečna nuda. Každý den plyne ve stejném rytmu, Shaun musí poslouchat a dělat co farmář nařídí. Jak jen mít jeden, jediný den volna? To chce pořádný ..
 SporAdvokátku Elenu navštíví mladá emigrantka, která tvrdí, že se stala obětí sexuálního vydírání. Obviněným je její bývalý nadřízený Andrés, významný podnikatel a proslulý politik, který právě představil svou kandidaturu do příštích voleb.
 Správce statkuJako dobrou hudbu může hrát velký symfonický orchestr či jeden bluesový muzikant se starou kytarou, tak i dobrý film může vzniknout ve velkých producentských společnostech nebo jen za mizivé náklady. Druhou cestu zvolil kameraman Martin Duba. Vzal svoji ženu, děti, zvířata, kamarády a všichni společ..
 Správci osudu Ukradli mu budoucnost, teď si ji bere zpátky... Věříte na náhodu? Nebo na osud? A co když je to všechno úplně jinak? Co když naše kroky řídí někdo, kdo s námi má konkrétní plány? A co se stane, když mu je, byť nevědomky, překazíme? Ambiciózní thriller Správci osudu podle povídky Philipa K. Di..
 Spring BreakersČtyři sexy středoškolačky se rozhodnou vyloupit fast food, aby měly peníze na krátkou jarní dovolenou. Jenže to je jenom začátek… Při oslavách v motelovém pokoji se zábava zvrhne a překročí zákonnou hranici. Dívky jsou zatčené a stanou před soudem… pouze v bikinách se ocitnou v soudní síni, kde za n..
 SPRINGSTEEN & IProgram: hudební dokument (78 min.); záznam z koncertu z londýnského Hyde Parku (35 min.); epilog (11 min.) SPRINGSTEEN & I je skutečná filmová událost, vytvořená specielně pro fanoušky a s jejich pomocí. Její součást tvoří nejoblíbenější hity Bruce Springsteena i dosud nezveře..
 Spřízněni volbou + KF: Dějiny na 8 + Strahovské události 10/68Celovečerní český dokumentární film, který zachycuje zejména atmosféru politicky vzrušujícího období od 14. do 30. března 1968, kdy Antonín Novotný abdikoval z funkce presidenta republiky a kdy pak 30. března 1968 byl zvolen presidentem Československé socialistické republiky armádní generál Ludvík S..
 SPS + supportPo neskutečných letech skoro nostalgický koncert legendy punku. Pražská skupina S.P.S. (neboli Snížená pracovní schopnost) představuje úspěšnou generaci českého punku konce osmdesátých let. Promo tour k novému albu Před popravčí četou.
 Spy Kids 3DVe třetím díle SPY KIDS 3D – Game Over, tajní agenti Carme a Juni jsou opět zpátky na jejich dosud nejšílenější misi. Když se Carmen ztratí v nové videohře vytvořenou žroutem energie a času ToyMakerem, Juni je povolán do akce. Během cesty virtuálním světem videohry musí Juni bojovat v stále vyšších ..
 Srdce v zajetí...
 Stáhni mě do peklaCo zavinila zamítnutá hypotéka... Hororový příběh si pohrává s myšlenkou, že nakrknout starou cikánskou čarodějnici se nevyplácí. Mladá bankovní úřednice Christine (Alison Lohman) se pokouší jedné takové pomoct s nesplácenou hypotékou. Nadřízený však její snahu stopne, aniž by věděl, jaké následky t..
 Stále spoluPetr a Simona spolu žijí dvacet pět let. Mají devět dětí, se kterými bydlí v maringotkách na šumavské louce – bez televize, počítače a tekoucí vody. Autoritativní Petr sám sebe nazývá „profesionálním otcem.“ Potomky vede ke svobodě a souznění s přírodou a zároveň se je snaží chránit před škodlivým v..
 Stalker„Netočím filmy pro určitou sociální vrstvu,” charakterizoval kdysi svoji tvorbu Andrej Tarkovskij. „Vyprávím je divákovi jako příteli bytostně mi vlastní řečí. Myslím, že je to jediná forma umělcovy komunikace…Stalker si vyžádal víc času než Rublev. Ačkoli to nebyl realizačně náročný film, dal nám z..
 Stalo seMohli jsme to vycítit. Viděli jsme znamení. A teď se to stalo. Další dynamický thriller s nečekaným začátkem, prostředkem i koncem. Přesně tak, jak to umí jen opravdový mistr napětí, režisér M. Night Shyamalan. Mohli jsme to vycítit šestým smyslem, viděli jsme znamení a teď se to stalo. Na světě se ..
 Star TrekZapomeňte všechno, co víte! Tvůrce seriálů Ztraceni, Fringe, Alias a filmů Mission: Impossible III nebo Monstrum - J. J. Abrams - přináší na stříbrné plátno zcela nové sci-fi dobrodružství. Star Trek, jak ho ještě neznáte. Příběh pojednává o první výpravě mladé posádky na palubě hvězdné lodi U.S.S. ..
 Star Trek: Do temnoty Protože kapitán James T. Kirk (Chris Pine) je stále horkokrevný a nedisciplinovaný rebel, způsobil drobnější galaktický incident, který by za normálních okolností skončil jeho degradací. Podmínky na rodné Zemi ale normální ani zdaleka nejsou. Došlo totiž k bezprecedentnímu a devastujícímu útoku na H..
 Star Wars: Epizoda III - Pomsta SithůAť tě síla provází! Válka! Republika se hroutí pod brutálními útoky vůdce separatistů hraběte Dooku. Na obou stranách jsou hrdinové. Před zlem však není úniku. Krutému generálu Grievousovi, mozku separatistů, se podařilo nečekaně proniknout do hlavního města Republiky a unést kancléře Palpatina, vůd..
 Star Wars: Epizoda III – Pomsta SithůAť tě síla provází! Válka! Republika se hroutí pod brutálními útoky vůdce separatistů hraběte Dooku. Na obou stranách jsou hrdinové. Před zlem však není úniku. Krutému generálu Grievousovi, mozku separatistů, se podařilo nečekaně proniknout do hlavního města Republiky a unést kancléře Palpatina, vůd..
 Star Wars: Klonové válkyGalaxií se šíří ničivá vlna Klonových válek a udatní rytíři řádu Jedi dělají všechno pro to, aby znovu nastolili řád a mír. Galaktická Republika se pod chodidly nekonečných armád bojových droidů otřásá v základech a silám temna podléhá jeden solární systém za druhým. Anakin Skywalker a jeho Padawan ..
 Stará puškaBlíží se konec války a Němci chvatně opouštějí okupovaná území jižní Francie. Městečko Montauban brzy volně vydechne, ale zatím se po ulicích ještě ozývá střelba a z poražených je cítit vztek a strach. Doktor Julien Dandieu se rozhodne poslat svou milovanou ženu a třináctiletou dceru Claru na venkov..
 Staré pověsti českéBarevný loutkový film Jiřího Trnky podle Jiráskových Starých pověstí českých. Film zahrnuje nejstarší dobu našeho národa, známé pověsti o praotci Čechovi, Bivojovi, dívčí válce, Libuši a Přemyslovi, Horymírovi, Čestmírovi a válce proti Lučanům. Hrdinové české mytologie ožívají v nestárnoucím loutkov..
 Starsky a HutchKdyž si" lotr o to říká, chytíme ho za pytlíka." V hlavních rolích Ben Stiller a Owen Wilson. Detektiv Ben Starsky (Ben Stiller) je nejhorlivější tajný policista, který pracuje v chudých čtvrtích města Bay City v Kalifornii. Je šíleně oddaný své práci. Když má službu on, žádný zločin nezůstane nepot..
 Starý, nový, půjčený a modrý Katja (Lene Maria Christensenová) má před svatbou, ale propadá stále větším pochybnostem. K jejím dveřím totiž zabloudil bývalý milenec Thomsen, jenž nemá nic proti tomu pomoct jí hledat čtveřici titulních věcí, které má mít u sebe každá správná nevěsta. Jednou z nich je však možná i on sám... Roman..
 StážistiStarý psy klikat nenaučíš… To jsou sympatičtí hrdinové komedie Stážisti úspěšného režiséra Shawna Levyho (Noc v muzeu), která nabízí originální téma, inteligentní humor a jedinečné herecké výkony populárních komiků. Billy (Vince Vaughn) a Nick (Owen Wilson) jsou prodejci, jejichž kariéru potopil sou..
 Stepfordské paničkyManželky ze Stepfordu mají tajemství Co znamená stát se manželkou ze Stepfordu, ženou až neuvěřitelně dokonalou? Zeptejte se stepfordských manželů, kteří v této moderní komedii vytvořili dokonalé, avšak z jistého pohledu děsivé městečko. Joanna s manželem Walterem a dětmi se přestěhují z M..
 Stepforské paničkyCo znamená stát se manželkou ze Stepfordu, ženou až neuvěřitelně dokonalou? Zeptejte se stepfordských manželů, kteří v této moderní komedii vytvořili dokonalé, avšak z jistého pohledu děsivé městečko. Joanna s manželem Walterem a dětmi se přestěhují z Manhattanu do dokonalého moderního městečka Step..
 Stínu neutečešPátrání po rodinném tajemství, které je ukryto v minulosti. Řehoř si žije spokojeně. Jeho žena Evženie ne. Po šedesáti letech manželství přichází osmdesátiletá Evženie za svou vnučkou – právničkou Katkou se žádostí, aby jí pomohla rozvést s pětaosmdesátiletým manželem Řehořem. Katka je šoková..
 Stíny horkého léta + úvod: Jan GogolaBeskydy, léto 1947: Horskou samotu, kde žije se svou rodinou mladý hospodář Ondřej Baran, navštívili nevítaní hosté. Pět mužů v neurčitých vojenských uniformách se mezi sebou domlouvá jen gesty. Jeden z nich je raněný a potřebuje ošetření. Ondřej ví, že v nejbližších dnech musí dojít k rozhodujícímu..
 StmíváníBella byla vždy trochu jiná. Když se její máma znovu vdala, Bella se rozhodla sblížit se svým otcem a nastěhovala se k němu do malého deštivého městečka Forks bez toho, aniž by čekala, že se její život změní. Na první hodině v nové škole si k ní přisedne tajemný a okouzlující Edward Cullen, kluk, kt..
 Století Miroslava Zikmunda „Všichni známe Miroslava Zikmunda jako fenomenálního cestovatele a cestopisce. Ale málokdo ví, že tento bezmála stoletý muž si sedmdesát let denně píše deník. A teď dal souhlas, abychom tyto deníky zpracovali. Snad nikdo na Zemi nemůže popsat poslední bouřlivé století lidstva na unikátních osobních ..
 Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizelPřed filmem budeme v rámci projektu Foto-sady promítat výběr fotografií Štěpánky Burešové. "Věci jsou tak, jak jsou a budou tak, jak budou." To je motto svérázného pana Karlssona, jehož životní příběh je bez přehánění pozoruhodný. Allanu Karlssonovi je 100 let. V domově důchodců,..
 Stopařův průvodce po GalaxiiFilm je adaptací stejnojmenné ručníkové pentalogie od Douglase Noela Adamse, který je také autorem části scénáře. Vypráví o tom, že země musela být zničena, aby mohla být vybudována mezigalaktická dálnice. Její zánik přežije pouze jeden pozemšťan Arthur Dent (Martin Freeman). Ten se se svým mimozems..
 StormbreakerNikdy nejsi dost mladý na to, abys zemřel! Natočeno podle prvního dílu populární knižní série Anthonyho Horowitze, který je zároveň autorem scénáře filmu. Stormbreaker je rafinovaná počítačová hra, která převrátila vzhůru nohama život jednoho obyčejného kluka. Po letecké katastrofě, při které zahyno..
 Strach a hnus v Las Vegas + exkluzivní záběry z návštěvy T.GilliamaZahájení nové, „školní“ sezóny ARTkina! Konec monopolu filmu! Snímek Terryho Gilliama Strach a hnus v Las Vegas je svérázným filmovým přepisem knihy amerického novináře Huntera S. Thompsona (nar. 1937), jež vyšla v češtině pod názvem Strach a svrab v Las Vegas. Kultovní autor ve svém literárn..
 Strach a chvění Podivná oddanost slečny Amelie v chytré komedii Alaina Corneaua, odehrávající se v Japonsku. Sofistikovaná komedie Alaina Corneau vypráví autobiografický příběh spisovatelky Amélie Nothomb, jejíž kniha se stala nejlépe prodávanou novelou ve Francii. Romanticky snící mladá Francouzska se navrací do J..
 Strach(y) ze tmyPavoučí nohy kloužou po nahé pokožce… Nevysvětlitelné noční zvuky v tmavé ložnici… Obrovský prázdný dům, kde cítíte něčí přítomnost… Injekční stříkačka, která se přibližuje víc a víc… Mrtvé něco uvězněné v láhvi formaldehydu… Obrovský štěkající pes, který cení zuby a zírá na vás… Je tolik strašideln..
 Straight To HellFilmařská úcta, inspirace a experimentování z rozmanitými žánrovými polohami vedly Alexe Coxe v případě některých filmů k žánrové hybridizaci, ve které fungují inspirační odkazy na režisérovy oblíbené žánrové snímky z různých období několika národních kinematografií. Akční gangsterská komedie Straig..
 StrašpytlíkI malé kuřátko se může stát velkým hrdinou. Nový animovaný film z produkce studia Walt Disney Strašpytlík vypráví klasickou pohádku o kuřeti, které si splete padající žalud s kouskem oblohy a způsobí velký zmatek. Tentokrát se malý hrdina rozhodne napravit to, co způsobil – jakmile se mu však konečn..
 Strašpytlík / Chicken littleI malé kuřátko se může stát velkým hrdinou. Nový animovaný film z produkce studia Walt Disney Strašpytlík vypráví klasickou pohádku o kuřeti, které si splete padající žalud s kouskem oblohy a způsobí velký zmatek. Tentokrát se malý hrdina rozhodne napravit to, co způsobil – jakmile se mu však konečn..
 StrážceMichael Douglas jako ochránce první dámy. Pete Garrison (Michael Douglas) je agent americké tajné služby, který kdysi zachránil život prezidentovi, když skočil do cesty spršce letících kulek. Od té doby uplynulo již dvacet let a Garrison, který se u tajné služby těší uznání i oblibě u svých kolegů, ..
 Strážci – WatchmenKdo bude strážit strážce? Komiks Alana Moorea Watchmen je považován za vůbec nejlepšího zástupce ve svém žánru. Natočit podle něj film proto byla obrovská výzva. Hozenou rukavici nakonec zvedl Zack Snyder, muž který si vydobyl renomé režií adaptace komiksové verze řecké historie 300: Bitva u Thermop..
 Strážci galaxie (dabing) Studio Marvel, které stvořilo světově úspěšné filmové série Iron Man, Thor, Captain America a Avengers, představuje zcela nový tým superhrdinů, jež si říkajíStrážci galaxie. Akcí nabité, výpravné dobrodružství se odehrává tentokráte v kosmu. Na odvážného dobrodruha Petera Quilla je vypsána vysoká od..
 Strážci galaxie (titulky)Studio Marvel, které stvořilo světově úspěšné filmové série Iron Man, Thor, Captain America a Avengers, představuje zcela nový tým superhrdinů, jež si říkajíStrážci galaxie. Akcí nabité, výpravné dobrodružství se odehrává tentokráte v kosmu. Na odvážného dobrodruha Petera Quilla je vypsána vysoká od..
 StreetDance 3D První taneční film ve 3D! Život Carly (Nichola Burley) připomíná pohádku. Chodí s charismatickým Jayem (Ukweli Roach) a jejich taneční skupina se právě probojovala do finále tanečního mistrovství UK Street Dance Championship. Pohádka ale končí ve chvíli, kdy Jay Carly skupinu opustí a všechny..
 StringsPříběh je vystavěn na klasickém schématu tragicky zesnulého vládce, jehož syn je bez přípravy a v mladém věku postaven před osudová rozhodnutí a musí čelit nebezpečným životním zkouškám. Mladý císař Hal Tara je nejprve veden slepou nenávistí a touhou pomstít nečekanou smrt svého otce. Jeho proradný ..
 StrojRežisér Caradog W. James svým druhým celovečerním snímkem vzdává poctu sci-fi filmům z osmdesátých let. Stroj atmosférou připomíná snímky jako Blade Runner či myšlenky „otců zakladatelů“ podžánru sci-fi zvaného kyberpunk, jakými byli William Gibson či Bruce Sterling. Na prahu války Británie s Čínou..
 Strom života Texas, 50. léta minulého století. Jack O’Brien si prošel dětstvím plným her a krásné nevinnosti. Dospívání mu však přináší rozčarování a vztah s jeho otcem, který by mu pomohl tímto nelehkým obdobím projít, je dosti komplikovaný. Jack je ztracenou duší v moderním světě, která si klade řadu otázek a ..
 Struktura krystalu Polský psychologický film načrtávající problém mladé inteligence. Mladý talentovaný fyzik Jan pracuje jako meteorolog v zapadlé vsi někde na jihovýchodních hranicích Polska. Spolu se ženou, která pochází z těchto míst, čeká na přítele, s nímž studoval a který udělal vědeckou kariéru. Pracuje ve výzk..
 Strýček Búnmí Ten, který umí vyvolávat minulé životy. Vítěz zlaté palmy v Cannes 2010. Představte si, že se vám jednoho dne zjeví duch vaší životní lásky a ztracený syn se vrátí v podobě podivné lesní bytosti… vítejte ve světě strýčka Búnmího. Ve světě, kde přítomnost není jedinou realitou a minulé životy ..
 Střihoruký EdwardKrálovství za ruce by dal Edward, který sice není tak úplně člověk, přestože se chová lidštěji než většina lidí v jeho okolí. Edward je výtvorem starého vynálezce, který však zemřel dříve než jej stačil dokončit a nahradit důmyslnou sestavu ostrých břitů lidskýma rukama. Edward zůstal úplně sám v ch..
 Střípky času - Pochod za Johna Lennona + Tajné akce STB - Akce LennonStřípky času: Protirežimní demonstrace při uctívání památky J. Lennona v Praze. Režie M. Kučera Akce Lennon: Proslulý hudebník se stal symbolem svobody a ti, kteří ho milovali, zase nebezpečím pro režim. Ondřej Vetchý uvádí dokumentární cyklus o metodách komunistické tajné pol..
 Stud Osamělost, frustrace a sexuální závislost v plné nahotě. Celosvětově úspěšný snímek Hlad (2008) režiséra Steva McQueena prostřednictvím extrémního případu vězně IRA a jeho smrtící hladovky analyzoval vztah individuální a společenské svobody jednotlivce. Ve filmu Stud je hlavní hrdina Brandon v napro..
 Studentský MajálesOslava mládí, oslava volnosti, oslava jara... za účasti kapel: Jazz Gang, Valedal, Bez tváře, Bessar Ungass, Hadramašmátrá, Davidovy nové brýle
 Stvořeni pro láskuSugestivní milostné melodrama, postavené na pomalém tempu a na dokonalém postižení zvláštní atmosféry i lidských citů. Komorní příběh se kromě epilogu odehrává v Hongkongu v roce 1962. Paní Čan se nastěhuje do bytu, kde se jejím sousedem stává pan Čou. Jejich partneři jsou často mimo domov, a tak se..
 SubmarinoNick a jeho mladší bratr se protloukají životem poznamenaní nešťastnou událostí v dětství. Nick se právě vrátil z vězení a zdá se, že kromě pití piva a občasné návštěvy posilovny, není nic, co by ho zvlášť zajímalo. Jeho mladší bratr pečuje po smrti své ženy o malého syna, před nímž však skrývá taje..
 Sud prachuNámětem pro Sud prachu se stala stejnojmenná divadelní hra Dejana Dukovského, který ji ovšem psal původně jako filmový scénář; pro divadelní formu se rozhodl až později. Zřejmě nejobtížnější pro filmovou podobu bylo pospojovat sled více než deseti na sobě (ovšem jen zdánlivě) nezávislých epizod a tí..
 Sunset Blvd. + předfilm: Hokej je hra Jeden z nejlepších filmů legendárního režiséra Billyho Wildera líčí nezvladatelnou touhu bývalé hvězdy němého filmu Normy Desmondové po comebacku, která si za tímto účelem najme neúspěšného scénáristu Gillise. Jízlivě přesný portrét specifického filmařského zákulisí získal z 11 nominací tři Oscar..
 Sunset Blvd. + předfilm: Un Hude Jouer Největší hollywoodský příběh všech dob. Nejslavnější a nejtrpčí portrét hollywoodské továrny na slávu a současně jeden z nejlepších filmů legendárního režiséra Billyho Wildera je příběhem druhořadého scenáristy Joea Gillise a zapomenuté hvězdy němého filmu Normy Desmondové, kteří bez skrupulí využív..
 SunshineLetí znovu zažehnout Slunce. Padesát let v budoucnosti naše Slunce začíná vyhasínat a tím ohrožuje samotnou existenci života na Zemi. Proto se k naší hvězdě vydává kosmická loď Icarus 2 s osmičlennou posádkou a obrovskou jadernou náloží, která by se měla pokusit Slunce znovu zažehnout. V těsné blízk..
 Super 8Jsou tady… Když se skupinka teenagerů rozhodne na kameru „Super osmičku“ natočit zombie horor, ani ve snu by nikoho z nich nenapadlo, že výsledek bude děsivější, než zamýšleli. Jeden z nejoriginálnějších tvůrců současnosti J. J. Abrams (série Ztracení, Mission: Impossible 4) spojil síly s nej..
 Super Size MeProč jsme tak tlustí? Stačí dvě slova: rychlé občerstvení. Co by se stalo, kdybyste nepozřeli nic jiného než stravu z rychlých občerstvení po dobu celého měsíce? Filmař Morgan Spurlock se vydá na takovou cestu a je to ta nejriskantnější pouť jeho života. Pravidla? Třicet dní nesmí jíst nic jiného ne..
 Superclásico + předfilm UTB: Otto WichterleDánský režisér Ole Christian Madsen se ve svém šestém snímku pustil do žánru komedie. Christian je dánský obchodník s vínem, ale především smolař, kterého manželka vyměnila za argentinskou fotbalovou hvězdu Juana Diaze. Christian přijede se svým synem pod záminkou rozvodu do Buenos Aires, ale ve sku..
 Superman se vracíClark Kent se po téměř dvaceti letech vrací na plátna. Podle všeho ve velkém stylu, možná i s titulem nejdražší film. Režisér snímku Superman se vrací Bryan Singer měl nelehkou práci. Jeho nový Superman by se měl v oblibě přinejmenším vyrovnat předchozímu muži z planety Krypton v podání Christopher..
 Svatá čtveřiceTohle si od Viewegha nepřečtete, to musíte vidět! Nudíte se v posteli? Inspiraci můžete načerpat u režiséra Jana Hřebejka a scenáristy Michala Viewegha. Ti spolu stvořili příběh o dvou párech, které se rozhodly vyřešit ubíjející stereotyp manželské erotiky poměrně originálním způsobem. To vše v exot..
 Svatá horaPřijďte přijít o zbytky svého duševního zdraví! Třetí celovečerní film kultovního mexického režiséra Alejandra Jodorowského ze surrealistické tvůrčí skupiny Panique Arrabal – Jodorowsky – Topor. Kristu podobný poutník putuje bizarními a groteskními sceneriemi plnými náboženských obrazů. Mýtický prův..
 Svatba jako řemenJiří Krejčík se filmem poprvé projevil jako svérázný komediograf. Anekdotický příběh těží ze situačního humoru, chvílemi připomínajícího klasické grotesky, ale nechybí v něm ani sarkazmus, ironie a černý humor. Ústředním motivem původně divadelní hry Zdeňka Mahlera je ohlášení mladé ženy na VB, že j..
 Svatba mezi citróny Po filmu Lepší svět, oceněném Oscarem, přichází režisérka Susanne Bier s mimořádnou romantickou komedií, která splňuje všechny definice tohoto žánru, přestože se nebojí ani vážných témat. Dvě velmi odlišné rodiny se setkávají v nádherné staré italské vile uprostřed citrónového sadu na pobřeží moře. ..
 Svatba mezi citróny + předfilm UTB: Romeo a JuliePo filmu Lepší svět, oceněném Oscarem, přichází režisérka Susanne Bier s mimořádnou romantickou komedií, která splňuje všechny definice tohoto žánru, přestože se nebojí ani vážných témat. Dvě velmi odlišné rodiny se setkávají v nádherné staré italské vile uprostřed citrónového sadu na pobřeží moře. ..
 Svatba na bitevním poliÚsměvná komedie o chlapech s hlavou v oblacích, hříšných touhách lásky a jedné svatbě, která skončila málem jako bitva u Waterloo. V malém moravském městečku Zvěstov žijí všichni chlapi starými historickými bitvami. Představují francouzskou armádu v čele se svým starostou Touchynem (Bolek Polívka), ..
 Svěrací kazajkaAdrien Brody putuje časem…. ve svěrací kazajce. Dvě velké hvězdy současnosti – Adrien Brody (Oscar© za Pianistu) a Keira Knightley (Piráti z Karibiku, Láska nebeská, Král Artuš) se potkají ve výjimečném thrilleru, pod kterým jsou producentsky podepsaní Georgie Clooney a Steven Soderbergh. Hlavní hrd..
 Svéráz národního rybolovu Ruští bohatýři opět na lovu, tentokrát však v nebezpečné blízkosti státní hranice... Volné pokračování úspěšné komedie Svéráz národního lovu. Naši svérázní lovci se tentokrát vydávají na ryby. A opět s vodkou. Parta chlapů jede na ryby a vezme si na cestu 16 kartonů vodky. To vše ve jménu kulturní..
 Svět „jinýma“ očimaSvět „jinýma“ očima - roční projekt školní družiny Speciální školy pro žáky s více vadami v Uherském Hradišti určený multihandicapovaným žákům pátého až devátého ročníku pomocné a zvláštní školy. Vernisáž proběhne 15. 6. 2005 ve 13.00 hodin ve foyer kina Hvězda (od 13:30 je její součástí i p..
 Svět Juliena Templea + Andělská konverzaceAndělskou konverzaci Derek Jarman považoval za jeden ze svých nejoblíbenějších a nejzdařilejších filmových projektů. Vybral si čtrnáct ze 154 Shakespearových sonetů, aby v nich vysledoval a následně také ve své stylizované interpretaci zdůraznil homoerotická témata. Zároveň se mu podařilo vytvořit o..
 Svět patří námDva nezaměstnaní se příležitostně živí jako kameloti. Náhoda je přivede k připravovanému protidemokratickému puči. Pomůžou k jeho nezdaru... Spolu s Hej rup jednoznačně nejpovedenější film V +W - a navíc silné satirické vyjádření se k nastupující hrozbě fašismu učinilo z tohoto filmu nadčasovou zále..
 Svět zítřkaPřijdou bez varování. Zaútočí bez slitování. Zmizí beze stopy. Výpravná retro sci-fi s Judem Law, Angelinou Jolie a Gwyneth Paltrow v hlavních rolích. V hlavních rolích nejočekávanějšího filmového dobrodružství podzimní sezóny excelují Jude Law (Nepřítel před branami, Návrat do Cold Mountain), Angel..
 SvětáciJedinečná situační komedie Zdeňka Podskalského. Skopec, Prouza, Petrtýl jsou tři venkovští fasádníci, kteří pracují v Praze na obnově domů. Láká je pražský noční život, ale jejich první návštěva luxusního podniku Diplomat Grill se příliš nevydaří a nakonec musí utéci. Nevzdávají se však. Dají si uší..
 Světla v soumrakuNový film kultovního finského režiséra Akiho Kaurismakiho Světla v soumraku je posledním dílem volné trilogie o obyčejných hrdinech, kteří navzdory neutěšeným podmínkám stále věří ve své sny o lepší budoucnosti.Po filmech Mraky odtáhly a Muž bez minulosti pokračuje režisér v tentokrát kriminálně oko..
 Světlo + předfilm: Zpráva o stavu civilizaceIniciační cesta mladíka za mystickým poznáním. Nejkrásnější film z dějin africké kinematografie. „Pro Bambary je Komo vtělením božské moudrosti založené na poznání znamení, časů a světů. Jeho učení zahrnuje všechny oblasti života a vědění.“ Mladý Nianankoro dosáhl věku, kdy by se měl seznámit se si..
 Světová válka Z Zombies jsou jako morová nákaza. Lidé přeměnění v odporné lidské stvůry, požírající maso. Ani mrtví ani živí, ale pro nás normální lidi rozhodně extrémně nebezpeční. Zombies na rozdíl od nás necítí bolest, neznají strach, a co je nejdůležitější, nepřemýšlejí. Válka s nimi, ať se to zdá jakkoliv nemy..
 SviňákHlavní postava - skotský zkorumpovaný policista Bruce Robertson, je posedlý sexem a kokainem. Měl by vyšetřovat vraždu, ale překáží mu vlastní podivínství, zvyk zahrávat si s kolegy a opravdu miluje ženy. O Robertsona se stará jeho part´ák Ray Lennox a šéf Bob Toal. Film získal 5 nominací British..
 Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet StreetMuzikál z Broadwaye zfilmovaný Timem Burtonem s Johnnym Deppem v hlavní roli. O vraždícím holiči a jedné paní, která ho mrtvol zbavovala. Nespravedlivě odsouzenému Benjaminu Barkerovi, který musí ve vězení na druhé straně světa strávit celých 15 let se podaří uniknout do Londýna a je plně rozhodnutý..
 Syn nevěstyPráce, nervy, infarkt! Argentiský tvůrčí tandem scenáristy Fernando Castetse a režiséra Juana José Campanelly spolupracuje již více než dvacet let. Po celovečerním dokumentu „Victoria 392“ (1982) a romantické komedii „El Mismo amor, la misma lluvia“ (1999) společně napsali scénář k filmu „Syn nevěst..
 Synecdoche, New YorkVšichni máme na vybranou…a nakonec všichni skončíme stejně. Synekdocha je výraz používaný v přeneseném smyslu tehdy, když je název části používán pro celek nebo název celku pro část, specifické pro obecné nebo obecné pro specifické, jako například plachta pro loď nebo Kresus pro bohatého muže (slovn..
 Synku, synku, cos to provedNa předměstí San Diega dojde k brutální vraždě. Herec místního divadla zabil svoji matku a ukrývá se s několika rukojmími v protějším domě. Zatímco se policie snaží rukojmí osvobodit, detektiv vyslýchá vrahovu přítelkyni, divadelního režiséra a další svědky ve snaze dopátrat se motivů zločinu.
 SyrianaPolitický thriller, který nahlíží do dravého a zkorumpovaného prostředí světového ropného průmyslu, se několika souběžnými dějovými liniemi snaží poukázat na důsledky honby za bohatstvím a mocí. Dostaneme se v něm jak do pracoven washingtonských makléřů, tak mezi muže, kteří dřou na ropných polích v..
Letní kino

Městská kina na Facebooku Filmjukebox

Opery Balety

aktuality

Hvězda věci v prodeji

V prodeji jsou tašky, vějíře, frisbee a klíčenka kina Hvězda! Předměty jsou umístěny vedle vchodu s ceníkem, prodej na pokladně.

výstavy

Městská kina jsou členem sítě kin
Europa Cinemas
 
kód & design Jakub Němeček, © 2003 - 2011 Městská kina Uherské Hradiště
Náměstí Míru 951, Uherské Hradiště, 686 01, tel: +420 576 514 200