Katalog filmů

Zde si můžete přečíst podrobnější informace o filmech, které se promítaly v kině.

#  A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  M  N  O  P  Q  R  S  T  U  V  W  X  Y  Z  vše
#názevpopis
UU konce s dechem Legendární nestárnoucí debut klasika francouzské Nouvelle vague. Pastiš filmových žánrů v originální filmové koláži-dekonstrukci. Neúnavný rebel a experimentátor Jean-Luc Godard s pomocí svého dvorního kameramana Raoula Coutarda posílá vycházející hvězdu Belmonda na osudnou štafetu v ulicích Paříže...
 U konce s dechem + úvod a post scriptum filmový publicista Vladimír HendrichLegendární nestárnoucí debut klasika francouzské Nouvelle vague. Pastiš filmových žánrů v originální filmové koláži-dekonstrukci. Neúnavný rebel a experimentátor Jean-Luc Godard s pomocí svého dvorního kameramana Raoula Coutarda posílá vycházející hvězdu Belmonda na osudnou štafetu v ulicích Paříže...
 U konce světa Kamarádství na život a na smrt, nakažlivý humor, nadměrná spotřeba alkoholu, problematičtí hrdinové, pěstní výměny názorů a nečekaně výbušná překvapení – to jsou poznávací znamení společné práce komediální dvojky Edgar Wright a Simon Pegg. Pomocí těchto prostředků nás úspěšně odbourali v komediích S..
 U mě dobrýFilmová komedie na motivy povídek Petra Šabacha podle scénáře Petra Jarchovského v režii Jana Hřebejka. U mě dobrý se ohlíží do devadesátých let, do doby našich prvních krůčků na novém, neprobádaném území rašícího kapitalismu v Čechách. Šest přátel, zahrádkářů a rybářů, se schází v malebné přístavní..
 U nás na farměTři krávy, kůň a mnoho dalších zvířátek brání svůj domov před zákeřným banditou Slimem. Když hrabivý bandita Alameda Slim začne spřádat plány, jak se zmocnit mléčné farmy "Kousek nebes", tři odhodlané krávy spojí své síly s koněm Buckem a celou plejádou dalších zvířecích obyvatel statku, aby společ..
 U vody (pásmo pohádek)Pásmo pohádek: Jak Křemílek a Vochomůrka měli trápení s rakem; Jak Cipísek chránil jelení studánku; Jak Křemílek a Vochomůrka nevěděli co se děje; Jak si Rákosníček popletl všechny vody; Pan Tau a samá voda; Divoké sny Maxipsa Fíka - O minifíkovi.
 U2 RevivalNa filmové škole věnované irské kultuře nemůže chybět ani revival slavné irské kapely zpěváka Bona!
ÚÚčastníci zájezduKomedie podle románu a scénáře nejpopulárnějšího současného českého spisovatele Michala Viewegha navazuje na úspěch Románu pro ženy, který se stal nejúspěšnějším filmem loňského roku. Na dovolenou autobusem k Jadranu vyráží náhodná skupinka cestujících. Najdeme mezi nimi sympatickou Jolanu, její rod..
 Údolí včel + bonus: HledáníÚdolí včel (…) je film velmi vysokých uměleckých hodnot, který právem patří do čelné skupiny naší soudobé tvorby. Je to rukopisem i uměleckým názorem film svébytně vláčilovský. Nevznikl na rozdíl od jeho dvou předchozích historických filmů podle literární předlohy, ale na základě původního Körne..
 Údolí včel + KF: V síti času (in memorian František Uldrich)Údolí včel: Příběh filmu, zasazený do druhé poloviny 13. století, zpodobňuje beznadějný pokus jedince o vzpouru proti síle dogmatu spojeného s mocí. Český zemenský synek Ondřej z Vlkova přišel do řádu ještě jako dítě. Nestalo se tak dobrovolně. Snad si ani neuvědomoval, že byl vlastně obětová..
UUcho Film Jana Procházky a Karla Kachyni z roku 1970 patřil k těm zapovězeným titulům, které ležely na dně pomyslného trezoru vůbec nejhlouběji. Jednak proto, že jméno spisovatele Jana Procházky se nesmělo veřejně vyslovit, jednak proto, že film s přibývajícím časem kupodivu stále nabíral na aktuálnosti...
 Ukradená vzducholoď Nádherný klukovský příběh z úsvitu technického věku podle románu Dva roky prázdnin. Děj začíná na pražské Jubilejní výstavě roku 1891. Pět pražských kluků se schází na pražském Výstavišti, kde vidí fantastický zázrak řiditelnou vzducholoď podnikatele Findejse. Kvůli reklamě nabízí chlapcům let zdarm..
 Ukrutně šťastniGroteskně laděný příběh o mladém policajtovi přijíždějícím z velkoměsta na osiřelý zapadákov připomíná svou stylizací, temnou atmosférou a smyslem pro černý humor nejlepší filmy bratří Coenů. Policista Robert je za trest převelen z Kodaně do odlehlé vesnice v Jutsku obklopené močály. Od první chvíle..
ÚÚkryt + host: Oto Holeček, vedoucí Azylového domu sv. Vincence Staré Město a dumpster rautPo filmu možnost diskuze s hostem Oto Holečkem z Azylového domu sv. Vincence ze Starého Města. Před začátkem filmu se bude podávat raut ve stylu Food not Bombs. Španělský pár zasažený ekonomickou krizí, obchodník z Mauretánie, romská rodina z Rumunska… Mohou se tak rozdílní lidé pot..
UUlovit miliardářeMiliardáře touží ulovit každý i každá. Policisté, novináři, politici, umělci, dámy i chlápci od náboženství. Na úspěšného podnikatele Patrika Grossmanna je navlečena vykonstruovaná reportáž. Atmosféra zhoustne natolik, že si do něho může každý kopnout, a tím demonstrovat svou morálnost. I jeho příte..
 Umělcova smlouvaCelovečerní hraný debut renomovaného britského filmaře Petera Greenawaye ve své době překvapoval originálním přístupem. Dnes patří ke klasickým dílům moderní světové kinematografie. Dobová „detektivka“ se odehrává koncem sedmnáctého století. Zpočátku frivolní galantní historka se mění v tragédii. Dů..
 Umělcova smlouva / The Draughtsman´s ContractSnímek filmaře Petera Greenawaye ve své době překvapoval originálním přístupem. Dnes patří ke klasickým dílům moderní světové kinematografie. Dobová „detektivka“ se odehrává koncem sedmnáctého století. Zpočátku frivolní galantní historka se mění v tragédii. Důležitější než příběh je však postižení ..
 Umění plakatUmění plakat je drama s prvky černého humoru, které se odehrává v Dánsku v 70. letech. Příběh své rodiny vypráví jedenáctiletý Allan, jehož duševně nemocný otec je pro svou schopnost dojmout lidi k slzám vyhlášeným pohřebním řečníkem. Doma si však otec vlastním hraným pláčem vynucuje soucit celé rod..
 Umění pomáhatVýstava fotografií studentů Střední umělecko-průmyslové školy v Uherském Hradišti bude zahájena vernisáží za účasti zajímavých hostů. Vernisáž výstavy se koná ve čtvrtek 9. 2. od 18.00 hodin. Součástí vernisáže bude i veselý kulturní program. Výstava umožní divákům nahlédnout do dlouhodobého ..
 Umírající zvířePříběh o lásce a smrtelnosti, svobodě i utrpení podle románu Philipa Rotha. Profesor David Kepesh (Ben Kingsley) věnoval značnou část svého života výuce literatury a dobývání půvabných studentek. Otevřeně přiznává, že krásné ženě nedokáže odolat. Když však po šedesátce potká skvostnou Consuelu (Pené..
 Umučení KristaV současnosti široce diskutovaný film o posledních dvanácti hodinách života Ježíše z Nazareta. Ježíš Nazaretský je jednou z nejcharizmatičtějších postav, jaká kdy vstoupila na filmové plátno. Snímek začíná v zahradě Getsemanské, kam se Ježíš odešel modlit po Poslední večeři. Scénář k filmu Passion v..
 Umučení Krista / The Passion of the ChristV současnosti široce diskutovaný film o posledních dvanácti hodinách života Ježíše z Nazareta. Ježíš Nazaretský je jednou z nejcharizmatičtějších postav, jaká kdy vstoupila na filmové plátno. Snímek začíná v zahradě Getsemanské, kam se Ježíš odešel modlit po Poslední večeři. Scénář k filmu vytvořil ..
 Unaveni sluncemV současnosti nejznámější a nejúspěšnější ruský filmař Nikita Michalkov využívá ve snímku Unaveni sluncem (1994) všechny prvky osobité poetiky, jak ji známe z jeho předcházející tvorby. Vrací se do nedávné minulosti své země třicátých let. Michalkov do detailů a beze spěchu propracovává atmosféru be..
 Unaveni sluncem 2: Exodus Hrdinové oscarového filmu Unaveni sluncem se vracejí! Epická sága z ruských dějin pokračuje na bojištích druhé světové války. Je tomu už patnáct let, co si ruský režisér Nikita Michalkov odnesl Oscara pro nejlepší cizojazyčný film za své drama Unaveni sluncem. Na ploše jednoho dne v životě jedné rod..
 UnderworldVěčný boj o moc… Jestli se vám líbí filmy jako Blade nebo Vrána, pak vítejte doma. Za jedním z nejočekávanějších podzimních hitů stojí režisér Len Wiseman, tvůrce speciálních efektů Nick Allder (Blade II, Hellboy) a výtvarník Kevin Plipps (Planeta opic, Batman). Moderní akční sci-fi vypráví o boji m..
 Underworld: EvolutionVe filmu Underworld Evolution nabírá dlouholetý spor mezi upíry a vlkodlaky nových rozměrů, začínají krvelačné hody, boj zapovězené lásky a čas na velkolepou pomstu. Pečlivě střežená tajemství byla prozrazena a odhodlání jednoho zrazeného upířího válečníka znovu rozžehlo plamen staletí trvající válk..
 Underworld: Probuzení Underworld Awakening vnáší jakožto první film této série, natáčený ve 3D, do velkolepých bojů mezi upíry a lykany ohromující nový rozměr. V hlavní roli upírské bojovnice Selene se vrací Kate Beckinsale, hvězda prvních dvou dílů série. Uvězněné Selene se podaří uprchnout ze zajetí a ocitá se ve světě..
 Underworld: Vzpoura LycanůUnderworld je zpět ve Vašich kinech. Třetí díl série Underworld, která ve světě vydělala přes 200 milionů dolarů, se zabývá podstatou krvavého boje mezi aristokratickými upíry a barbarskými Lycany (vlkodlaky), který se táhne už po staletí. Mladý Lycan Lucian (Michael Sheen) se ujme role mocného vůdc..
 Univerzální uklízečka / Keeping MumRowan Atkinson se po třech letech vrací na filmová plátna. Hraje muže tak zabraného do psaní perfektního kázání, že ani netuší, že jeho manželka ho podvádí nebo že jeho dorůstající děti jsou chuligáni. Reverend Walter Goodfellow je místní vikář, který žije se svojí ženou Glorií a svými dvěma dětmi v..
 Univerzita pro příšerky Už od té doby, kdy byl Mike Wazowski jenom malé monstrum, snil o tom, že se stane úspěšnou příšerkou. A všichni přeci vědí, že ty nejlepší příšerky pocházejí z Univerzity pro příšerky. Ale hned během prvního semestru na univerzitě se začnou Mikeovy plány hroutit, když mu cestu zkříží příšerkovské es..
ÚÚnos vlaku 1 2 3Když šel dispečer metra Walter Garber (Denzel Washington) ráno do práce, ani ho nenapadlo, že tenhle den pro něj bude tou nejhorší noční můrou. Ryder (John Travolta) se totiž rozhodl, že mu jeden vlak ukradne a bude ho ochoten vyměnit jen a pouze za pořádný balík peněz. Spolu se svými čtyřmi společ..
UUpír NosferatuMladý úředník realitní kanceláře Hutter (Gustav Von Wangenheim) je vyslán do karpatských hor k hraběti Orlokovi (Max Schreck), aby s ním uzavřel smlouvu o koupi nemovitosti. Po strastiplné cestě jej uvítá hrabě na svém hradu. S příchodem první noci však Hutter zjišťuje krutou pravdu, hrabě Orlok je ..
ÚÚplné zatmění + předfilm UTB: Romeo a JuliePařížský básník Paul Verlaine vede spokojený manželský život v domě rodičů své ženy až do chvíle, kdy do Paříže pozve nadaného básníka Arthura Rimbauda. Ten se hned příjezdu ukáže jako arogantní šestnáctiletý rebel, což však Verlaina na rozdíl od jeho rodiny okouzlí. Intezivní přátelství bohémských ..
UUrgaCo všechno se může stát, když mongolská žena odmítne manželský sex a když se v široširé stepi ztratí ruský řidič nákladního vozidla... Anekdoticky laděné vyprávění o střetu dvou kultur, které režisér Nikita Michalkov pojednal jako úvahu o ceně technického pokroku. Slovo „urga“ znamená dlouhé bidlo s..
 USA (fotografie Jan Vlk)Výstavu uvede 7.4. v 18:00 absolvent FAVU - ateliéru Malba 2 (Martina Mainera) Mg.A JAN SYTAŘ a na akordeon zahraje RADIM BABÁK, zástupce brněnského undergroundu. Fotografické obrazy Jana Vlka jsou exponovány přímo, v malířském žargonu by se řeklo ala prima, bez dalších zásahů jako..
 USA vs. John Lennon„Hudebník. Lidumil. Národní hrozba.“ Tak zní motto filmového dokumentu dvojice uznávaných amerických scenáristů, režisérů a producentů Davida Leafa a Johna Scheinfelda, který se zaměřuje na Lennonovy mírové aktivity a střety s vládní politikou Spojených států amerických, kde se se svou druhou ..
ÚÚsměv Mony LisyPříběh ženy, která měla velké srdce a tvrdou hlavu. Podle tvůrců snímku Úsměv Mony Lisy v čele se zkušeným režisérem Mikem Newellem bylo až do padesátých let minulého století snem převážné většiny amerických dívek vdát se a pečovat o rodinu. A týkalo se to i studentek. Touha po nezávislosti, samosta..
 Ústav animace a audiovize uvádí…Tvorba Ústavu animace a audiovize Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. (Před projekcí od 17.00 vernisáž studentů fakulty.)
 Úsvit mrtvýchZdravotní sestra Ana Clark (Sarah Polley), policista Kenneth (Ving Rhames), prodavač elektroniky Michael (Jake Weber) a pouliční chuligán (Mekhi Phifer) se svou těhotnou přítelkyní jsou hlavními postavami v apokalyptickém zombie hororu natočeném podle klasické filmové předlohy George A. Romera, Úsvi..
 Úsvit planety opic Caesar je šimpanz, se kterým jsme se seznámili před třemi lety ve velmi úspěšném filmu Zrození planety opic. Tehdy právě on, jako první z lidoopů, získal mimořádně vysokou inteligenci a to kvůli pokusům s ještě neschváleným lékem na Alzheimerovu nemoc. Chytrý lidoop se stal senzací, ale zároveň před..
UUtajený / CachéGeorge (Daniel Auteuil), pracovník TV, dostane zvláštní balíček obsahující video s ním a jeho rodinou tajně natočený materiál a znepokojivé kresby, jejichž smysl je dost nesrozumitelný. Netuší, kdo mu mohl zásilku poslat. Sekvence na videu jsou postupně osobnější, což naznačuje, že odesílatel zná Ge..
ÚÚtěk do divočinyMálokdo z nás má takovou odvahu jako Christopher McCandless. Bylo mu dvacet dva, když dostudoval vysokou školu, ale místo toho, aby zaplul do civilizačního proudu, ukázal mu vztyčený prostředník a z naivního snílka proměnil v symbol jedné generace Američanů. Každý krok jeho cesty z města do té nejsy..
 Útěk z planety Země Slyšeli jste už o planetě Baab? A věděli jste, že tam žijí zábavní modří ufoni, kteří mají dokonce svého národního hrdinu? Je ním astronaut Scorch Supernova, expert na nebezpečné záchranné mise, u kterých mu nenápadně pomáhá jeho super inteligentní bratr Gary. Když na vesmírné stanici zachytí volání..
 Útěk ze Sibiře Drama, založené na skutečné události z roku 1940, popisuje útěk mezinárodní skupinky vězňů z ruského gulagu. Uprchlíci se vymaní ze sevření nelítostné sibiřské zimy, projdou oblastí jezera Bajkal a překročí Transsibiřskou magistrálu. Před sebou však mají ještě mnohem krutější zkoušky lidské odolnost..
 Úterý po vánocích Paul je úspěšný čtyřicátník. Má milující ženu, malou dcerku a taky milenku. Ta ho sice netlačí do žádných zásadních rozhodnutí, ale Paul si začíná jasně uvědomovat, že se musí rozhodnout, které z žen dá ve svém životě přednost. Rozhodnutí padne o vánočních svátcích. Civilní drama režiséra Munteana (..
UUtopie – nejvíc lidí žije v Číně Absurdní komedie o maličkostech a jejich obrovských důsledcích. Kdo vlastně žije v Norsku, v této na první pohled úplně dokonalé zemi? Odpověď na tuto otázku můžete najít v překvapujícím filmu vyprávějícím osm příběhů inspirovaných osmi politickými stranami, které napsalo šest scenáristů a na..
 Utržený ze řetězuScénář napsal Luc Besson s Robertem Markem Kamenem. Pro Bessona jde o ověřenou spolupráci, neboť spolu již spáchali filmy Kurýr, Polibek draka a Pátý element. Příběh se odehrává v zachmuřeném Skotsku. Kruťák Bart (Bob Hoskins) vychoval z kluka Dannyho (Jet Li) bojového otroka. Danny vyrůstá v kleci,..
 Už jsme doma + FruFruJedna z nejoriginálnějších českých rockových kapel opět v Uherském Hradišti. Kultovní UJD po letech do své sestavy opět přibrali dechový nástroj. Tentokrát je to trubka, na kterou hraje vynikající trumpetista Adam Tomášek. V této nové sestavě je uvidíte i uslyšíte i v klubu Mír. Sestava 2007: Mirosl..
 Užaslý králDvacetiletý španělský král je nezkušeným v politice i v lásce. Čerstvě ženatý nezralý monarcha neví téměř nic o ložnicových záležitostech. Brzy však objevuje svět nových prožitků v náručí Marfisy, jedné z nejkrásnějších prostitutek na dvoře a bezesporu také nejdražší z nich. Náhodný průvodce monarch..
ÚÚžasňákoviBob Parr kdysi býval jedním z největších světových supehrdinů – pod pseudonymem Pan Úžasňák každý den zachraňoval životy a sváděl boje se zlými padouchy. Nyní však pracuje jako likvidátor škod v pojišťovně a jediné souboje, které svádí, jsou s časem a vzrůstající nadváhou. Když jej (spolu se všemi ..
 Úžasňákovi / The IncrediblesBob Parr kdysi býval jedním z největších světových superhrdinů – pod pseudonymem Pan Úžasňák každý den zachraňoval životy a sváděl boje se zlými padouchy. Nyní však pracuje jako likvidátor škod v pojišťovně a jediné souboje, které svádí, jsou s časem a vzrůstající nadváhou. Když jej (spolu se všemi..
UUžívej si, co to jde Výstřední Newyorčan Boris Yellnikoff (Larry David) odkládá život vyšší společenské třídy k ledu, aby se mohl oddávat svobodnějšímu životu. Nejraději však svou nekompromisní kritikou čehokoli a kohokoli krmí své kavárenské přátele, studenty šachu, obyčejné kolemjdoucí i samotné diváky. Odmítá se řídi..
 Užívej si, co to jde (vítěz Filmjukeboxu č. 4 - Večer s W.Allenem: Tehdy nebo teď?)Výstřední Newyorčan Boris Yellnikoff (Larry David) odkládá život vyšší společenské třídy k ledu, aby se mohl oddávat svobodnějšímu životu. Nejraději však svou nekompromisní kritikou čehokoli a kohokoli krmí své kavárenské přátele, studenty šachu, obyčejné kolemjdoucí i samotné diváky. Odmítá se řídi..
Letní kino

Městská kina na Facebooku Filmjukebox

Opery Balety

aktuality

Hvězda věci v prodeji

V prodeji jsou tašky, vějíře, frisbee a klíčenka kina Hvězda! Předměty jsou umístěny vedle vchodu s ceníkem, prodej na pokladně.

výstavy

Městská kina jsou členem sítě kin
Europa Cinemas
 
kód & design Jakub Němeček, © 2003 - 2011 Městská kina Uherské Hradiště
Náměstí Míru 951, Uherské Hradiště, 686 01, tel: +420 576 514 200