Katalog filmů

Zde si můžete přečíst podrobnější informace o filmech, které se promítaly v kině.

#  A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  M  N  O  P  Q  R  S  T  U  V  W  X  Y  Z  vše
#názevpopis
ZZ devatera pohádekDoktorská pohádka – pohádka Karla Čapka s kresbami Josefa Čapka. Tulácká pohádka – pohádka vypráví příběh tuláka Františka, který poctivě hlídal kufřík s penězi neznámému pánovi a nikdo mu nevěřil, že peníze neukradl. Pošťácká pohádka – pohádka o do..
 Z Devatera pohádekDoktorská pohádka – pohádka Karla Čapka s kresbami Josefa Čapka. Tulácká pohádka – pohádka vypráví příběh tuláka Františka, který poctivě hlídal kufřík s penězi neznámému pánovi a nikdo mu nevěřil, že peníze neukradl. Pošťácká pohádka – pohádka o dopisu bez adresy. Psí pohádk..
 Z kraje pod Buchlovem - Pohádky a pověsti (pohádky a pověsti buchlovských hor a Hornolidečska) Projekce nového snímku z produkce Místní akční skupiny mikroregionu Buchlov (režie: Ivan Stříteský, scénář: Jiří Jilík) s tematikou pověsti a pohádek. Hodinový snímek, který je kombinací dokumentárního a hraného filmu, zavede diváka do míst, kde se odehrávají pověsti a pohádkové příběhy, které se tr..
 Z pohádky do pohádkyPásmo animovaných pohádek: Krtek a sněhulák, Jak krtek ke kalhotkám přišel, Jak pejsek s kočičkou dělali dort, Jak jeli k vodě, Broučci staví dům, Já Baryk a můj ježek.
 Z pohádky do pohádky (pásmo animovaných pohádek)Pásmo animovaných pohádek. Krtek a sněhulák, Jak krtek ke kalhotkám přišel, Jak jeli k vodě, Psí kusy.
 Z pohádky do pohádky IPásmo animovaných pohádek. Krtek a sněhulák, Jak krtek ke kalhotkám přišel, Jak jeli k vodě, Psí kusy, Broučci staví dům, Jak Mach a Šebestová prožili deštivé odpoledne, Školní výlet, Já Baryk a můj ježek, Jak pejsek a kočička vařili dort.
 Za kamarády z televize (pásmo pohádek)Pásmo pohádek pro nejmenší: O makové panence a dělostřelci Praskavcovi, Říkání o víle Amálce – Víla Amálka a vodník Kebule, Jak měl Rumcajs velkou starost o Manku, Pohádky z mechu a kapradí – Křemílek a Vochomůrka a dvě panenky, Jak Rákosníček zachraňoval potopený měsíc, Káťa a Škubánek – Jak se ..
 Za kamarády z televize 1 (Pocta Petru Skoumalovi II.)Pásmo pohádek: Káťa a Škubánek – Sněžný muž, Káťa a Škubánek – Cvičení, Káťa a Škubánek – Ryby, O klukovi z plakátu - Narozeniny, O klukovi z plakátu – Za dobré vysvědčení knihu, O klukovi z plakátu – Táborák na rozloučenou, Maxipes Fik - Zrození, Maxipes Fík – Zmoudření, Maxipes Fík – Sportuje.
 Za kamarády z televize podruhé Pásmo krátkých filmů: Káťa a Škubánek, O klukovi z plakátu, Maxipes Fik ad.
 Za kamarády z televize poprvéPásmo krátkých filmů: Rákosníček, Křemílek a Vochomůrka, Víla Amálka, O makové panence, Rumcajs ad.
 Za kamarády z TVPásmo pohádek: Maxipes Fík, O klukovi z plakátu, Štaflík a Špagetka – Mistři tance, Štaflík a Špagetka – Správný tón, Štaflík a Špagetka – Chůvy, Štaflík a Špagetka – Rybáři.
 Za plotemOchutnejte dobrodružství. Co film, to perla. Podobným skóre se může pochlubit málokteré filmové studio. Společnost DreamWorks Animation to oprávění má. Shrek, Příběh žraloka, Madagaskar. Ani po jejich nejnovějším přírůstku, rodinné animované komedii Za plotem, by se na tomto odvážném označení nemuse..
 Za sklemSnímek Za sklem vypráví o životě v přetvářce, který je navenek uspořádaný, a přitom jen tak tak drží pohromadě. Příběh shrnutý do pěti dnů a oživený velkým počtem postav a zdánlivě propojených událostí, odhaluje milostný trojúhelník úspěšného pětatřicetiletého architekta Nikoly, jeho ženy Maji a dlo..
 ZabijáciKdo stojí za 20 let starou sérií vražd a znásilnění? Všechny stopy vedou ke skupině studentů prestižní internátní školy, jako pachatel byl však odsouzen místní podivín. Složka s případem se dostává do speciálního kriminálního oddělení Q na stůl detektiva Carla Mørcka (Nikolaj Lie Kaas). Carl a ..
 Zabiji Nixona / The Assassination of Richard Nixon Šílený příběh skutečného muže. Mrazivé drama nám poodhaluje temnou stránku amerického snu. Zabiji Nixona je neobyčejně poutavým a tragickým příběhem Sama Bickea, muže, který byl v roce 1974 dohnán k naplánování atentátu na 37. prezidenta Spojených států amerických. Film je natočen podle skutečných u..
 Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem FordemKolem roku 1880 zná celá Amerika jméno Jesse James. Je to nejznámější národní psanec, kterého pronásleduje zákon v deseti státech. Veřejnost ho považuje za hrdinu srovnatelného s Robinem Hoodem. A Robert Ford? Tohle jméno nezná nikdo. Zatím. Právě to hodlá ambiciózní devatenáctiletý mladík změnit. S..
 Záblesky chladné neděleNikdo není, kým se zdá být… Celovečerní komorní psychothriller začíná kdesi na severočeské silnici. Dora po vzrušené hádce vyskakuje z Richardova auta a stopne si náhodně projíždějící vůz, ve kterém sedí Adam. Ten si myslí, že Dora je prostitutka a nabídne jí kšeft: Má zahrát při rodinné oslavě roli..
 Zabriskie Point + Co jsem princi neřeklaAndělskou konverzaci Derek Jarman považoval za jeden ze svých nejoblíbenějších a nejzdařilejších filmových projektů. Vybral si čtrnáct ze 154 Shakespearových sonetů, aby v nich vysledoval a následně také ve své stylizované interpretaci zdůraznil homoerotická témata. Zároveň se mu podařilo vytvořit o..
 Zabriskie point + pocta M.Antonionimu + 19:00 - 20:00 Jazzgang ve vestibulu + vinné občerstveníToto své americké road movie natočil Antonioni v době, kdy v USA vrcholily univerzitní nepokoje a kdy se pod jejich vlivem radikalizoval i revoltérský vztah italského filmaře ke konzumentsky a obchodnicky orientovanému americkému establishmentu. Americká filmová kritika byla proto snímkem Zabriskie ..
 Záhada hlavolamuJaroslav Foglar se dočkal i filmové zpracování svých nejslavnějších knížek. Klukovský klub Rychlých šípů, za všech okolností příkladně ctnostných, pátrá v tajemných Stínadlech po legendárním ježku v kleci, která má obsahovat epochální vynález. Film zachovává určitou starosvětskost Foglarova námětu, ..
 Záhada hory mrtvých Film je inspirovaný skutečnými událostmi, které se odehrály v roce 1959 na Hoře mrtvých v severním Uralu, kdy přišlo nevysvětlitelným způsobem o život devět ruských studentů. Jejich těla byla nalezena jen ve spodním prádle, vykazovala vysoké známky radiace, měla rozsáhlá vnitřní zranění a jedné z dí..
 Zahájení + Zahrada 17.00 – zahájení festivalu a výstavy za účasti Jiřího Dienstbiera a zástupce společnosti Člověk v tísni při České televizi ZAHRADA Sedmnáctiletý Palestinec Nino a o rok starší Dudu se živí prostitucí a prodejem drog ve vykřičené čtvrti Tel Avivu zvané Zahrada. Oba dva utekli z dom..
 ZáhradaSnímek zachycuje příběh třicetiletého Jakuba v době, kdy čelí jednomu problému za druhým. Je nespokojený se svou prací učitele a vztahem ke vdané ženě, nerozumí si s otcem, se kterým sdílí společnou domácnost. Jakub se rozhodne radikálně změnit vlastní život, odjíždí na pár dní na venkov do opuštěné..
 ZáhradaTřetí celovečerní film slovenského režiséra Martina Šulíka Zahrada svou poetikou i tématem souzní s předchozí autorovou tvorbou. Hrdinou snímku, který režisér vytvořil s obdobným tvůrčím štábem, jako své předchozí snímky Neha a Všetko, čo mám rád, je muž na prahu „Kristových let”, který musí řešit o..
 Zahrada Jiřího Trnky a Břetislava PojaraPásmo pohádek. Milovník zvířat – vypráví o starém opuštěném pánovo, který si koupí jakási malá zvířátka, z nichž však nečekaně vyrostou opravdoví obři – velryba a dva sloni. O té velké mlze –o čtyřech klucích, co zabloudili v husté mlze a ocitli se u záhadné branky do cizího, tajemného..
 Zahradníkův rokProcházky světem úsměvů a fantazie. Lakomá Barka / ČR 1986 / Režie: V. Pospíšilová / Výtvarník: P. Poš. Animovaný film na motivy předlohy J. Wericha. Stromek / ČR 1987 / Režie a výtvarník: V. Pospíšilová. Kreslený film na motivy Krylovovy bajky. Jak Žofka zachránila pana ..
 Zahradníkův rok alias Lakomá Barka a jiné pohádkyProcházky světem úsměvů a fantazie. Lakomá Barka - ČR 1986 / Režie: V. Pospíšilová / Výtvarník: P. Poš. Animovaný film na motivy předlohy J. Wericha. Stromek - ČR 1987 / Režie a výtvarník: V. Pospíšilová. Kreslený film na motivy Krylovovy bajky. Jak Žofka zachránila pana Levha..
 Zahraj to znovu, SameAllan Felix (Woody Allen) se nachází v nepříjemné životní situaci. Odešla od něj manželka a on se neúspěšně pokouší navázat vztah s jinou ženou. Ani není divu, v přítomnosti žen se z něj stává roztěkaný nemotora, který nedá dohromady kloudnou větu. Do toho mu přichází na pomoc manželský pár - nejle..
 Zachraňte Edwardse + hosté: manželé Sladkowští (krátký úvod, setkání po filmu)Český dokument, realizovaný v produkci HBO ČR a filmové a televizní společnosti Febio, líčí zápas o postižené dítě, který už několik let vede manželský pár ze Zlína. Marcel a Šárka Sladkowští se během těhotenství dozvědí, že očekávané mimino má příznaky genetické vady, označované jako Edwardsův synd..
 Zachraňte pana Bankse Vtipný i dojímavý film o vzniku jednoho z nejpůsobivějších filmů filmových dějin s vynikajícími Tomem Hanksem a Emmou Thompson. V roce 1961 pozval Walt Disney autorku Mary Poppinsové P. L. Traversovou, aby osobně projednali Disneyho přetrvávající zájem o filmová práva k její milované postavě a knize..
 Zajatci mlhyO lásce, nenávisti, odpuštění a absurditě války. Mladý ruský důstojník Grigorij dostane od nadří-zených úkol, který by raději nesplnil i za cenu vojenského soudu: má velet skupině německých zajatců a postavit s nimi rádiovou věž kdesi hluboko v severní tajze. Namísto, aby s Němci bojoval na bitevním..
 Zakázané uvolněníRežisér Jan Hřebejk se Zakázaným uvolněním vrací k žánru komedie. A to v tandemu s jedním z našich nejvtipnějších a nejoriginálnějších autorů Petrem Kolečkem, scenáristou Okresního přeboru. Zakázané uvolnění je o únosu nevěsty, který se dost nepovedl, o důležitém hokejovém utkání a koktejlu, který ..
 Základní instinkt 2Sharon Stoneová jako femme fatale. Spisovatelka Catherine Tramellová (S.Stone) má opět problémy se zákonem. Scotland Yard určil psychiatra, aby ji vyšetřil. Stejně tak, jako dříve Nick Curran, je doktor Galss C.Tramellovou okouzlen a vlákán do svůdné pasti. Samotná režie filmu byla svěřena do rukou ..
 Základní instinkt 2 / Basic instinct 2: Risk AddictionSpisovatelka Catherine Tramellová (S.Stone) má opět problémy se zákonem. Scotland Yard určil psychiatra, aby ji vyšetřil. Stejně tak, jako dříve Nick Curran, je doktor Galss C.Tramellovou okouzlen a vlákán do svůdné pasti. Samotná režie filmu byla svěřena do rukou Michaela Caton-Jonese, který má za ..
 Zakletý v časeKnihovník Henry (Eric Bana) trpí zvláštní genovou poruchou - chronickou dislokací v čase. Může nedobrovolně cestovat časem - ve stresujících situacích najednou prostě zmizí a objeví se úplně nahý v minulosti nebo budoucnosti, obvykle na místech nebo u osob, které jsou nebo byly v jeho životě důležit..
 ZambeziaMladý sokol Kai se přes zákazy svého otce vydá na dobrodružnou výpravu do bájného ptačího města Zambezia, aby se stal členem prestižní letky chránící město před útoky nepřátel. Jeho otec se ho snaží zadržet, ale je lapen podlým ještěrem, který kuje pikle na přepadení Zambezie. Kai a jeho spřízněná d..
 Zamilovaná zvířataRok co rok celá naše země zní zpěvem, reptáním a výkřiky – milostným voláním zvířat. Okázalé tance a dary jsou často nejlepšími prostředky k přivábení samičky/samečka a pro diváky se tak naskýtá mnohdy směšná či jímavá, ale vždy úžasná podívaná. Delfíni, lvi, ryby, ptáci, klokani, opice, krabi nebo ..
 Zamilovaný ShakespeareLondýnský dramatik Will Shakespeare má napsat novou hru a nutně potřebuje inspiraci. Tu nachází ve chvíli, když se nečekaně setká s půvabnou Lady Violou, která tolik miluje divadlo, že se vydává za muže, aby si mohla zahrát. Z lásky na první pohled se rozhoří osudový vztah, do něhož se zaplete i sam..
 Zápisky o skandáluPodlehnout vášni může být nebezpečné. V centru příběhu filmu Zápisky o skandálu jsou dvě ženy, které se díky svým touhám a nečekané zradě ocitnou ve velmi vyhrocené situaci. Celý příběh je i se svými zvraty zaznamenán v deníku Barbary Covett (Judi Dench), despotické a samotářské učitelky na chátrají..
 Zapomenuté světlo Příběh vesnického faráře, který bojuje se státními úředníky i vyššími církevními představiteli za záchranu kostela, se odehrává na sklonku osmdesátých let. Pro faráře Holého představuje víra v Boha neotřesitelnou hodnotu a navíc zápasí s pocitem vlastní zbytečnosti a bezmocnosti při setkání s chorob..
 Zapomenutý ostrovStaň se hrdinou vlastního příběhu. Malá Nim (Abigail Breslin) žije sama se svým otcem Jackem (Gepard Butler) na ostrově kdesi uprostřed Pacifiku. On zkoumá pobřežní plankton, ona se baví vymýšlením dobrodružných výprav po ostrově v doprovodu svých zvířecích kamarádů lachtana, ještěrky a papouška. Me..
 Zataženo, občas trakařeZataženo, občas trakaře je příběhem o zvláštním a pozoruhodném městě nazvaném Chewandswallow. V tomto městě se počasí mění třikrát denně – v době snídaně, oběda a večeře. Rozmary počasí jsou totiž vždy doprovázeny nadílkou jídla a nápojů. Když prší - z nebe padá ovocná šťáva, když sněží – k zemi se ..
 Zataženo, občas trakaře 2Po katastrofální potravinové bouři v prvním filmu byl vynálezce Flint a jeho přátelé nuceni opustit město. Tentokrát Flint ke svému úžasu zjistí, že jeho zařízení stále pracuje a vytváří neuvěřitelné tvory - cosi jako živoucí jídlo. Pojďte se seznámit s čipernýmí okurkami, hladovými tacodýly nebo kr..
 Zathura - Vesmírné dobrodružstvíPokaždé, když jejich otec odejde do práce a nechá je v péči jejich starší sestry, začnou si šestiletý Danny a desetiletý Walter lézt na nervy nebo se příšerně nudí. Jednou se však během obvyklého hašteření Danny ocitne zamčený v temném a strašidelném sklepě, kde objeví starou deskovou hru Zathura. K..
 Zathura - Vesmírné dobrodružství / ZathuraPokaždé, když jejich otec odejde do práce a nechá je v péči jejich starší sestry, začnou si šestiletý Danny a desetiletý Walter lézt na nervy nebo se příšerně nudí. Jednou se však během obvyklého hašteření Danny ocitne zamčený v temném a strašidelném sklepě, kde objeví starou deskovou hru Zathura. K..
 Zatrestbandzávěrečná tancovačka pro město Hradiště a účastníky LFŠ
 Zavěste červené lucerny Honkongský historicko-psychologický film režiséra Čanga I-moua Zavěste červené lucerny se odehrává v severní oblasti Číny ve dvacátých letech. Tvůrce, patřící k tzv. páté generaci absolventů Pekingské filmové akademie, natočil komorní snímek o postavení žen v čínské polygamní rodině. Líčí příběh dev..
 Záviš - kníže pornofolku pod vlivem Griffithovy Intolerance a Tatiho Prázdnin…Po stopách třínohého psa a dvounohého režiséra na cestě českým dneškem a československou minulostí: Čtyřletý Edvard Beneš zachraňuje život rodičům, šedesátiletý Václav Klaus hraje i nehraje tenis, socha tluče hlavou do zdi. Lidé bojují v kečupu a pohřbívají své psy. Spadený dům, dům z marihuany i mi..
 Závod ke dnu: Česká radost v českých kinech (Dokumenty MFF Jihlava II.)Žijeme v době otevřenosti, šance pohyblivých se zvyšují. Oč rychlejší je kapitál, o to pomalejší je adaptace těch, kteří z různých důvodů zůstávají na místě. Technický vývoj přinesl uvolnění velkých mas lidí z poddanských vztahů a nabídl jim nové společenské postavení, které bylo založeno na práci. ..
 Zavraždění Johna LennonaFilmové zpracování citlivého tématu tragické smrti Johna Lennona. Snímek Andrewa Piddingtona podává svědectví o Lennonově vraždě stejně jako o tom, co po zrůdném činu Marka Davida Chapmana následovalo, tedy jeho zatčení a vyšetřování. Paralelně s tím zaznamenává i šok, který informace o smrti ..
 Zažít WoodstockŠedesátá léta se chýlí ke konci. Zatímco v jednom malém ospalém městečku Jake Teichberg (Henry Goodman), jeho autoritářská matka a slabošský otec vedou polorozpadlý penzion, produkce velkého folkového festivalu hledá to pravé místo, kde by jej mohli pořádat. Největší hudební událost té doby nakonec ..
 ZbouchnutáPřed dvěma lety nám režisér Judd Apatow velmi zábavným způsobem předvedl, jak se cítí člověk, který je už 40 let panic. Tentokrát se vydal do opačných končin sexuálního vesmíru, když si vzal na mušku nešťastnici, která nechtěně otěhotněla v den svého kariérního vzestupu, poté co se nechutně opilá vy..
 ZdrojŘidič zastavuje u pumpy a čepuje benzin... V Baku, metropoli Ázerbájdžánu, byl otevřen první ropný vrt na světě. Okolí města je zničené. Zatímco si řidič kupuje bagetu, vtahuje film diváka na cestu za souvislostmi. Jaká tajemství skrývají stará ropná pole, do nichž byl prý zamilován Hitler? Spasí ze..
 Zdrojový kód Když se kapitán Colter Stevens (Jake Gyllenhaal) probudí v sedadle příměstského vlaku, netuší, kde se tam vzal. Naproti němu sedí Christina (Michelle Monaghan). Colter ji vidí poprvé v životě, ale Christina ho očividně dobře zná. Colter Stevens zjišťuje, že se probudil v těle jiného člověka. Než se ..
 Zejtra napořádKaždou noc milióny lidí usínají s tím, že změní svůj život a že zítra udělají něco konečně jinak. Petr Kraus je jedním z toho miliónu. Cestuje za prací do Číny, kde zařizuje výrobu zboží pro své zákazníky. Získá zakázku od člověka, který mu není úplně sympatický, ale přesto se pustí s vidinou zajíma..
 Zelená kobraZelená kobra je příběhem brazilského lovce otroků a lupiče Francisca Manoela da Silvy. Da Silva, zvaný také Cobra Verde (tedy Zelená kobra), je najat jako hlídač otroků Donem Octaviem Coutinhem (José Lewgoy), ale nemá toho moc na práci a tři Coutinhovy dcery během toho „záhadně“ otěhotní. Da Silv..
 Zelená zóna Akčnímu thrilleru Zelená zóna se přezdívá „čtvrtý Jason Bourne“. Do jisté míry oprávněně. S úspěšnou sérií ji spojuje nejen žánr, jméno režiséra Paula Greengrasse a představitele hlavní role Matta Damona, ale především stoprocentní filmařina, strhující tempo a výjimečný příběh. Pod ním je podepsaný ..
 Zelený sršeň Britt Reid (Seth Rogen) je synem jednoho z nejvíce prominentních a uznávaných mediálních magnátů v Los Angeles a je dokonale šťastný, že vede bezstarostný život bez cíle plný večírků – dokud jeho otec (Tom Wilkinson) záhadně nezemře a nezanechá Brittovi své obrovské mediální impérium. Uzavře podivné..
 Země bez zákona Kde neplatí zákon, z psanců se stávají hrdinové… Když ve vaší zemi neplatí zákony, musíte si vytvořit své vlastní. Tím se řídili i legendární bratři Bondurantovi, kteří za dob prohibice obchodovali s načerno páleným alkoholem v malém městečku Franklin County, v odlehlém koutě americké Virginie. Země..
 Země mrtvýchZemě mrtvých George A. Romera je dlouho očekávaným návratem zakladatele žánru zombie hororu k jeho kořenům. Muž, který před 35 lety hororovým fanouškům naservíroval kultovní Noc oživlých mrtvol, natočil film, při kterém živí umírají hrůzou a mrtví ožívají vzrušením. V Romerově děsivé představivosti ..
 Země zítřka Společnost Disney představuje napínavý dobrodružný snímek Země zítřkarežiséra Brada Birda, držitele dvou Oscarů, v hlavní roli s držitelem Oscara Georgem Clooneym. Bývalý dětský génius Frank (Clooney), naplněný rozčarováním ze světa, ve kterém žije, a Casey (Britt Robertson), chytrá a optimistická d..
 Zemský ráj to napohledMrazivá komedie o tom, jak se dalo žít v 70. letech a zároveň se nenechat zmrazit. Dospívání bývá složité, zvlášť když se píše rok 1968, venku se prohánějí cizí tanky, doma se střídají tatínkové mnoha různých poloh. A maminka, navzdory své vnitřní síle, na všechno nestačí. Jak bylo v takových..
 Zeptej se prachuZa filmem stojí renomovaný scenárista a režisér Robert Towne, který má na svém kontě filmy jako Mission Impossible 1,2,3, Firma, nebo Čínská čtvrť, za jejíž scénář získal Oscara. Producentem filmu je jedna z největších záruk úspěchu v Hollywoodu – Tom Cruise. Drama podle slavné románové předlohy Joh..
 Zima za války Příběh se odehrává za druhé světové války, kdy se čtrnáctiletý Michiel rozhodne pomoct havarovanému britskému pilotovi. Chlapec a jeho starší sestra jsou poprvé konfrontováni s válkou a zároveň vrženi do situace, v níž by si leckterý dospělý nevěděl rady. Vynikající atmosféra a herecké výkony. V oku..
 Zimní příběh V mýtickém prostředí New York City se více než jedno století odehrává příběh filmu „Winter s Tale" plný zázraků, neblahých osudů a odvěkého konfliktu dobra a zla.
 Zimní spánek Aydin, bývalý herec, vlastní v centrální Anatolii malý hotel, kde žije se svou výrazně mladší ženou Nihal a sestrou Necla, která se právě zotavuje z nedávného rozvodu. Turistická sezóna pomalu končí a okolní krajina se začíná zahalovat do bílých sněhových závojů. Hotel se v tomto období stává úkryte..
 Zítra nehrajeme!Radio, jak jste ho nikdy neviděli. Zatím poslední snímek režiséra a pro- ducenta Roberta Altmana Zítra nehrajeme! nás zavede na jeviště divadla, kde se odehrává poslední den slavné rozhlasové show. Ústřední dvojici zpívajících kovbojů Dustyho a Leftyho si bravurně vystřihli Woody Harrelson a John C...
 Zítra se bude… + hosté: Otmar Oliva, Antonín Bajaja, Josef Holcman + záznam slavnostní premiéry ze SvětozoruDivadelně působivé zpracování nechvalně známého soudního procesu s Miladou Horákovou, který ji dovedl až na popraviště. Opera Zítra se bude… tvůrců Aleše Březiny a Jiřího Nekvasila měla premiéru v divadle Kolowrat 9. dubna 2008. Obratem se stala jednou z nejúspěšnějších inscenací roku nejen u..
 Zivot David GaleaKevin Spacey jako vraždící profesor filozofie se chystá v cele na smrt. Kate Winsletová coby novinářka naslouchá jeho příběhu. Davida Galea, muže pevných morálních zásad a kultivovaného profesora filosofie, studenti velice obdivují. Profesor Gale se zapojil do hnutí, které sleduje všechny aspekty a ..
 Zkažená úča Elizabeth Halseyová (Cameron Diaz) je učitelka, která by z chování dostala přinejmenším dvojku. Je sprostá, zlá a chová se naprosto nevhodně. Pije, bere drogy a nemůže se dočkat, až si najde dobře situovaného muže, který se o ni postará a ona bude moci svou kariéru učitelky definitivně opustit. Když..
 zkouškafdfsdfsdfsdfsd dfsdfa
 ZkratMallory Kane je tajnou vládní agentkou, která pracuje v těch nejnebezpečnějších a nejšpinavějších koutech světa a její mise nejsou vždy tak úplně legální. Po úspěšném osvobození jednoho čínského novináře jí někdo z kolegů podrazí a chce její smrt. Stane se terčem zabijáků, kteří znají každý její kro..
 Zkrocená horaPříběh lásky a přátelství od oscarového režiséra Anga Leeho. Film vypráví milostný příběh dvou mladých mužů – rančera a kovboje – kteří se poznali v létě roku 1963 a stali se přáteli na celý život. Prožili mnoho radostí i tragédií, díky kterým poznali slabost a sílu lásky. Ennis Del Mar (Heath Ledge..
 Zkus mě rozesmát Ve filmu Zkus mě rozesmát požádá plastický chirurg, který chodí s mnohem mladší učitelkou ze školy, svou věrnou asistentku, aby předstírala, že je jeho co nevidět bývalou manželkou, aby mu tak pomohla urovnat jednu neuváženou lež. Když se mu ale vymstí ještě několik dalších lží, vloží se do věci i j..
 Zlaté kopulování: 16 mm filmy, koncert Luboš Pospíšil & Bohumil Zatloukal, občerstvení aj.Závěrečný tradiční večírek sezóny Zlatého fondu plný příjemných zážitků a překvapení.
 Zlaté opojení / The Gold RushCharlie Chaplin vytvořil ve vší tichosti dílo, jež překonává všecko, co film doposud dokázal. Není to pokrok techniky, není to organizační výkon, je to výtvor lidského a uměleckého génia. Ve století industrializace a shonu film čistého uměleckého názoru a ušlechtilé vyrovnanosti výsledku – bez obdob..
 Zlatý kompasThe Golden Compass vychází z úspěšné knižní trilogie Philipa Pullmana. Hlavní postavou prvního dílu je jedenáctiletá Lyra, která žije v Anglii 19. století, kde se zastavil čas a vládne zde přísná církev. Každý člověk zde navíc má svého duševního souputníka ve formě zvířete-takzvaného daemona. Lyra m..
 Zloba - Královna černé magie Film vypráví dosud nezpracovaný příběh legendární zlé královny z klasického snímku společnosti Disney Šípková Růženka z roku 1959, a seznamuje diváky s její zradou, která nakonec způsobila, že se její kdysi čisté srdce proměnilo v kámen. Královna Zloba, hnaná touhou po pomstě a urputnou snahou udrže..
 Zločin pátera AmaraČtyřiadvacetiletý Otec Amaro (Gael Garcia Bernal), který byl nedávno vysvěcen na kněze, je vyslán do malé farnosti v mexickém městě Los Reyes, aby zde vypomáhal stárnoucímu Otci Benitovi (Sancho Gracia). Benito, který se stal neodmyslitelnou součástí kostela i zdejší komunity, vítá Amara v novém živ..
 Zloději kol Realistický obraz sociálních poměrů poválečné Itálie. Hlavnímu hrdinovi filmu hrozí, že hned po nastoupení práce v novém zaměstnání, které těžce získal, se znovu ocitne na dlažbě, poněvadž mu kdosi ukradl jízdní kolo, které je pro lepiče plakátů podmínkou zaměstnání. Všechno další úsilí hrdin..
 Zlodějka knih Síla slov a fantazie je ukrytá v knihách. Ale jen pro toho, kdo je umí a chce přečíst. Film Zlodějka knih vypráví příběh Liesel (Sophie Nélisse), která se během druhé světové války dostane do pěstounské rodiny Hanse Hubermanna (Geoffrey Rush) a jeho ženy Rosy (Emily Watsonová), aby zde začala nový ž..
 Zlomené květiny / Broken FlowersPod taktovkou jednoho z nejlepších amerických nezávislých režisérů, Jima Jarmusche, podává Bill Murray další ze svých neopakovatelných hereckých kreací, které se natrvalo zapíšou do paměti filmového fanouška. Ve Zlomených květinách hraje Dona Johnstona, klasického představitele muže, kterému je cizí..
 Zlomené město Důkaz je ta nejmocnější zbraň. New York, město, které nikdy nespí, plné ruchu i nebezpečí a právě v něm hájil zákon policista Billy Taggart (Mark Wahlberg). Billy pro svou práci dýchal, ale jednoho dne při vyšetřování vraždy zašel příliš daleko. Teď je z něj už jen bývalý policista, který se v Brook..
 ZmizeláAmy se ztratila v den pátého výročí svatby s Nickem. Vše naznačuje, že nezmizela dobrovolně. Zoufalý manžel organizuje rozsáhlé pátrací akce a snaží se dělat vše možné pro to, aby se jeho žena našla. Pokud možno živá. Paralelně s tím probíhá policejní vyšetřování, které kromě Amy hledá i člověka, je..
 ZmizeníKelleru Doverovi (Hugh Jackman) byla unesena šestiletá dcera a její nejlepší kamarádka. K vyřešení tohoto případu je povolán detektiv Loki (Jake Gyllenhaal), kterému se sice podaří zadržet jediného podezřelého (Paul Dano), ale ten je pro nedostatek důkazů propuštěn. Keller (H. Jackman) však udělá co..
 Zmizení Eleanor Rigbyové: On Jak je možné různě vnímat stejný příběh a krizi vztahu dvou lidí? Jak se liší jeho a její pohled na jednu a tutéž událost? Jak odlišné mohou vnímat společně prožitou tragédii? Odpověď hledá ojedinělý a ambiciózní koncept jednoho příběhu ve dvou filmech, jejichž název se liší jen jedním písmenkem: Zm..
 Zmizení Eleanor Rigbyové: Ona Jak je možné různě vnímat stejný příběh a krizi vztahu dvou lidí? Jak se liší jeho a její pohled na jednu a tutéž událost? Jak odlišné mohou vnímat společně prožitou tragédii? Odpověď hledá ojedinělý a ambiciózní koncept jednoho příběhu ve dvou filmech, jejichž název se liší jen jedním písmenkem: Zm..
 Zmražená pojistkaAgent cestovní kanceláře Paul Barnell na tom finančně není dvakrát nejlíp. A protože má opravdu pěkně hluboko do kapsy a rozhodne se spolu s manželkou svou situaci vyřešit zdánlivě nevinným podvodem. Jeho bratr totiž zmizel před dlouhými pěti lety a co je podstatné, měl uzavřenou vysokou životní poj..
 Zná ji jako svý boty / In her ShoesOd režiséra L.A. Přísně tajné a scenáristky Erin Brockovich. Sestry Maggie a Rose Fellerovy nemají kromě velikosti bot 8 ½ zdánlivě vůbec nic společného. Jsou sice nejlepší kamarádky, ale zároveň absolutní protipóly, když přijde na hodnoty, cíle a životní styl. Maggie (Cameron Diaz) nevynechá j..
 ZnouzectnostPunk-rock-folková formace Znouzectnost, nebo zkráceně ZNC, se objevila na plzeňské alternativní hudební scéně v 80. letech 20. století coby nástupnická kapela po skupině Zastávka Mileč. První nahrávky pocházejí z roku 1984. První veřejné vystoupení bylo v plzeňském VŠ klubu Oko v listopadu 1986. Zno..
 Znouzectnost + InsaniaPlzeňská Znouzectnost opět na Míru a navíc skvělá Insania.
 Znovu 17Těsně před maturitou v roce 1989 je Mike O´Donnell (Zac Efron) hvězdou basketbalového týmu a čeká ho skvělá budoucnost. Ve chvíli, kdy se dozví, že se svou přítelkyní Scarlett čeká dítě, se však tohle vše rozhodne zahodit a zvolí rodinný život. O téměř dvacet let později má svá nejlepší léta nenávra..
 ZodiacFilm Davida Finchera (Zmizelá, Klub rváčů, Sedm) na motivy skutečných událostí o pátrání po vraždicím maniakovi. Ve filmu exceluje Jake Gyllenhaal coby novinář, posedlý touhou zjistit vrahovu identitu. Novinář Jake Gyllenhaal se dostane k případu záhadného masového vraha, který zabíjí náhodně vybr..
 ZombielandAkční komedie Zombieland společnosti Columbia Pictures vypráví příběh dvou mužů, kteří se snaží přežít ve světě, ovládaném zombies. Columbus (Jesse Eisenberg) je obrovský zbabělec – ale jak se ukazuje, pokud máte hrůzu z toho, že vás sežerou zombies, dokáže vás strach udržet naživu. Tallahassee (Woo..
 Zoran, můj synovec idiot Paolo je cynický Ital, který se od rána do rána nalévá vínem. Jednoho dne zdědí slovinský poklad – synovce Zorana. Šestnáctiletý outsider toho moc nenamluví, ale má jedno výjimečné nadání… Zoran skvěle hraje šipky. A Paolo toho chce využít ve vlastní prospěch. Slovincova přítomnost postupně změní ne..
 ZoufalciJak být spokojený a přitom nebýt sám? Pozoruhodné herecké výkony v čele se Simonou Babčákovou v realistické komedii o šestici bilancujících třicátníků. Kdysi spolu studovali a postupně se všichni přestěhovali z Jablonce do Prahy. Po společném setkání na večírku ve svém rodném městě je jim jed..
 Zpátky do ringu Dva boxeři v důchodů, Billy "The Kid" McDonnen a Henry "Razor" Sharp, mají dlouholetý nevyrovnaný spor. Henry sa rozhodl ukončit kariéru den před tím, než se měl utkat s s Billym v zápase o titul. Toto rozhodnutí se ukázalo jako destruktivní poe kariéry obou boxerů. O třicet let později se oběma sta..
 Zpívání v dešti + předfilm: O šunceMuzikálová komedie Zpívání v dešti zasazuje obvyklý milostný příběh do Hollywoodu konce 20. let a neodolatelným způsobem paroduje zmatky kolem převratné novinky ve filmovém průmyslu. Tvůrci si dali až puntičkářsky záležet na co největší autentičnosti a nejedná se jen o dobové kostýmy a kulisy (přesn..
 ZrcadlaZlo existuje... na druhé straně. Ben Carson (Kiefer Sutherland) už zažil lepší dny. Před rokem byl tento lehkovážný policajt postaven mimo službu kvůli zastřelení kolegy. Tato nehoda ho stála nejen místo, ale vnesla mu do života alkohol a vztek. Žena i děti se mu odcizily a on skončil na rozváleném ..
 ZrcadloDo značné míry autobiografický film je utkaný ze snů, náznaků asociací a metafor, ze zvláštní prchavé matérie. Introspekce na pomezí duševního obnažení, z níž vane racionální chlad sebezpytování. V kompozici na hudebním principu se neustále prolíná život se symbolikou, což autorovi umožňuje přecháze..
 Zrození Planety opic Místo evoluce … revoluce. Chtěli jsme zdokonalit lidskou rasu, místo toho jsme přišli o pozici pánů tvorstva. Zrození planety opic barvitě a napínavě líčí revoluci, která vedla k tomu, že nás na piedestalu civilizace vystřídali nižší primáti. Remake kultovní klasiky je unikátní v tom, že je z..
 ZrůdaCharlie Theronová hraje ve filmu Zrůda, natočeného podle skutečného příběhu masové vražedkyně Aileen Wuornosové. Za tuto roli obdržela v loňském roce cenu Americké filmové akademie - OSCAR. Možná jste minulý rok zaregistrovali americkou kauzu, při které byla zadržena prostitutka Aileen Wuorn..
 Ztracen v La ManchaTerry Gilliam v utkání s větrnými mlýny! Strhující boj novodobého Don Quijota. Dokumentární snímek Ztracen v La Mancha je výjimečný film o filmu: pojednává totiž o díle, jež dosud nebylo realizováno. Režiséři Keith Fulton a Louis Pepe se připojili ke štábu filmu Terryho Gilliama Muž, který zabil Don..
 Ztracené městoAndy Garcia vzdává ve svém celovečerním režijním debutu hold rodné Kubě. Vyprávění se odehrává v Havaně v roce 1958 – v době, která některým přála, ale pro jiné byla nešťastným obdobím spojeným s vládou diktátora Batisty. Radikální revoluční proměny spjaté s osobností Fidela Castra ovšem pro hrdinu ..
 Ztraceno v překladuJak se asi řekne japonsky „stojí to za …“? Výborný námět, dobrý scénář, skvělí herci a všímavá režie dělají z hořké komedie nejen favorita všemožných výročních cen, ale taky skvostný film. Posmutnělý, ale elegantní Bob Harris (Bill Murray) býval slavným americkým hercem. Nyní přijíždí na dva dny do ..
 Ztraceno v překladu / Lost In TraslationJak se asi řekne japonsky „stojí to za …“? Výborný námět, dobrý scénář, skvělí herci a všímavá režie dělají z hořké komedie nejen favorita všemožných výročních cen, ale taky skvostný film. Posmutnělý, ale elegantní Bob Harris (Bill Murray) býval slavným americkým hercem. Nyní přijíždí na dva dny do ..
 Zuřící býkRežisér Martin Scorsese na pokraji vlastního psychického krachu zfilmoval biografii šampióna ve střední váze Jakea LaMottu. Jeho biografie bývalého mistra světa ve střední váze vychází z knížky, kterou napsal sám boxer ve spolupráci s Jesephem Carterem a Peterem Savagem. Zuřící býk patřil v době své..
 Zůstaň se mnou Sedmnáctiletá Mia má všechno, o čem kdy snila - úžasnou rodinu, milujícího přítele a právě ji přijali na prestižní hudební školu. Stojí však před vážným životním rozhodnutím - bude následovat svůj sen o kariéře violoncellistky nebo dá přednost své lásce a zůstane s milovaným Adamem? V jedno zimní rá..
 Zůstane to mezi námi V současném Záhřebu žijí dva bratři, jejichž vztahy s ženami jsou mírně řečeno rozvolněné. Nikola si užívá ženských náručí do sytosti a dokonce si za své počínání dovede vysloužit i soucit. Bratr nad Nikolových chováním přivírá oči a zdá se, že také nemá čisté svědomí. Je nevěra smrtelným hříchem, n..
 Zuzana Michnová – Jsem slavná tak akorát + hosté: Zuzana Michnová, Jitka Němcová ad.Celovečerní film o hudební skladatelce, textařce a zpěvačce Zuzaně Michnové. Mimo jiné hlavní představitelce legendární skupiny Marsyas. Film není klasickým dokumentem, jedná se o koláž vzpomínek, vzácných archivních materiálů, hraných scén, výpovědí osobností a záběrů z vyprodaného koncertu v La Fa..
 Zvedá se vítrPodobně jako v případě do občanské války situované Země a svobody se Loach vrací do minulosti, aby poukázal na problémy současnosti, zvláště na britskou účast v irácké válce. Název je citátem z textu písně Roberta Dwyera Joyce z 19. století. Příběh se odehrává v Irsku v letech 1919-23. Nečekejte vša..
 Zvedá se vítr: Slavnostní zahájení P 100 + DEFPodobně jako v případě do občanské války situované Země a svobody se Loach vrací do minulosti, aby poukázal na problémy současnosti, zvláště na britskou účast v irácké válce. Název je citátem z textu písně Roberta Dwyera Joyce z 19. století. Příběh se odehrává v Irsku v letech 1919-23. Nečekejte vša..
 ZvětšeninaFilozofická esej o neuchopitelnosti místa a času. Viscontiho Zvětšenina na příběhu znuděného fotografa předjímá vystřízlivění z bezstarostného života londýnské smetánky. Skutečnost je stejně nepostižitelná jako marná snaha odhalit náhodně zachycený zločin. Příběh špičkového fotografa, jenž znuděn pr..
 Zvítězit Tragédie vášnivé ženy ve stínu diktátora Mussoliniho. Milovala a vzala si nejobdivovanějšího muže fašistické Itálie, ten ji však zapřel a pokusil se ji vymazat z dějin. První manželka Benita Mussoliniho však neúnavně bojuje za svou pravdu a za uznání Duceho prvorozeného syna. Kdy se však ideá..
 Zvonilka a piráti 130 Kč; děti do 15 let 105 Kč (na průkazku Bijásek sleva 10 Kč) Ze světa Petra Pana přichází do našich kin snímek Zvonilka a piráti, velkolepé dobrodružství o Zarině, chytré a ambiciozní víle, která je ohromena neuvěřitelnými možnostmi modrého kouzelného prášku. Když se kvůli svým odvážn..
 Zvonilka a tvor Netvor Zvonilka a tvor Netvor je dalším ze strhujících dobrodružství Zvonilky a jejích vílích kamarádek. Veselá a talentovaná víla Chovatelka Fauna věří, že nelze soudit růži podle trní a že každý živý tvor je v jádru dobrý. A tak se spřátelí se záhadným tvorem, který je podle prastarých legend známý jako ..
 Zvonilka: tajemství křídelFantastický příběh, ve kterém se Zvonilka vydává napříč zapovězenou hranicí ze svého domova do tajemných Zimních lesů, kde se setkává s celou řadou nových zimních víl a odhaluje kouzelné tajemství – Zvonilka má totiž sestru, stejně veselou a hravou Modrovločku. Ta se s ní na oplátku vydává na návště..
 Zvonky štěstí + předfilm: NekudrňV malé romské vesničce na Slovensku žijí Mariena a její bratranec Roman. Ve vesnici jsou známí pro svou zvláštní zálibu – spojuje je jejich obdiv ke Karlu Gottovi a Darině Rolincové. S oblibou nacvičují jejich písničky a sami přebírají jejich identity, ač zcela proti očekávání – Mariena vystupuje ja..
 ZvrácenýŠokující, provokující a (téměř) nesnesitelné podobenství o všední lásce, análním násilí, animální pomstě a smrti, která je počátkem všeho. Krutý příběh, který začal pomstou a končí znásilněním, které bylo pomstěno. Film je v médiích notně diskutován a zjevně jde o kontroverzní a velmi naturali..
Letní kino

Městská kina na Facebooku Filmjukebox

Opery Balety

aktuality

Hvězda věci v prodeji

V prodeji jsou tašky, vějíře, frisbee a klíčenka kina Hvězda! Předměty jsou umístěny vedle vchodu s ceníkem, prodej na pokladně.

výstavy

Městská kina jsou členem sítě kin
Europa Cinemas
 
kód & design Jakub Němeček, © 2003 - 2011 Městská kina Uherské Hradiště
Náměstí Míru 951, Uherské Hradiště, 686 01, tel: +420 576 514 200