Grbavica

Rakousko, Německo 2006 / 103 min. / od 15 let / titulky

Režie: JASMILA ZBANIC / Kamera: Christine A. Maier / Hrají: Mirjana Karanović, Luna Mijović, Leon Lučev, Kenan Ćatić, Jasna Ornela Berry, Dejan Aćimović, Bohdan Diklić, Emir Hadžihafizbegović ad.

Zahajovací představení letošní „školní“ sezóny ARTkina. Držitelé průkazky (dokoupení možno i na místě v pokladně) vstup se slevou 50% jen za 30Kč! Grbavica je příběh ze současného Sarajeva... Svobodná matka Esma chce své dvanáctileté dceři Saře splnit přání a poslat ji na školní výlet. Doklad o tom, že byl Sařin otec válečný hrdina, by ji opravňoval k získání slevy. Esma však žádný doklad neshání a dotazům na něj se vyhýbá. Raději za výlet zaplatí plnou cenu. Věří, že když zatají pravdu o Sařině otci, ochrání tím nejen sebe samu, ale i svou dceru. Když Sara ve škole zjistí, že její jméno nefiguruje na seznamu potomků válečných hrdinů, zoufale se snaží spolužákům vysvětlit, že její otec zemřel nedaleko městečka Zuc, když odmítl opustit zákop. Doma však přinutí mámu, aby ji řekla úplnou pravdu. Ocenění: Hlavní cena - Zlatý medvěd na MFF Berlin.

Obrázky z filmu

 

Promítání filmu

Film už byl promítán a v nejbližší době se jeho opakování neplánuje.

Letní kino

Městská kina na Facebooku Filmjukebox

Opery Balety

aktuality

Hvězda věci v prodeji

V prodeji jsou tašky, vějíře, frisbee a klíčenka kina Hvězda! Předměty jsou umístěny vedle vchodu s ceníkem, prodej na pokladně.

výstavy

Městská kina jsou členem sítě kin
Europa Cinemas
 
kód & design Jakub Němeček, © 2003 - 2011 Městská kina Uherské Hradiště
Náměstí Míru 951, Uherské Hradiště, 686 01, tel: +420 576 514 200