Goldfinger

Velká Británie, USA 1964 / 112 min. / titulky

Režie: GUY HAMILTON / Scénář: Ian Fleming, Richard Maibaum, Paul Dehn / Kamera: Ted Moore / Hudba: John Barry, Monty Norman / Hrají: Sean Connery, Gert Fröbe, Bernard Lee, Martin Benson, Cec Linder, Lois Maxwell, Burt Kwouk, Desmond Llewelyn, Garry Marshall, Les Tremayne ad.

Nejslavnější bondovka s Seanem Connerym v hlavní roli. Málokterý zločinec na světě dokáže se zlatem to, čeho je schopen Auric Goldfinger. Britská vláda zjistila, že kdosi shromažďuje obrovské zásoby zlata a podezřívá překupníka s drahými kovy Aurica Goldfingera. Národní banka vyžaduje, aby byl na případ nasazen James Bond. Ten se po třpytivé enkrustaci svého blonďatého objevu, Goldfingerovy milenky, zaplétá do podivných událostí. Sleduje Goldfingera do jeho fabriky ve Švýcarsku, kde zjišťuje, že Goldfinger chystá "zločin století". Překupník se chystá za pomoci nervového plynu a nukleární nálože ukrást kompletní americké zásoby zlata z pevnosti Fort Knox a zničit tak světovou ekonomiku. Světové banky by pak byly přinuceny zlato odkoupit od Goldfingera, jehož zásoby by tak pohádkově stouply v ceně. K rozprášení nervového plynu chce Goldfinger využít Letecký Cirkus Pussy Galorové, kterou však Bond svým neodolatelným způsobem svede a přesvědčí ji, aby místo nervového plynu rozprašovala jen nějakou neškodnou látku. Co to znamená pro Goldfingera si domyslíte sami. Pokud ne, poučte se z filmu! Ocenění: Film získal Oscara za zvukové efekty.

Obrázky z filmu

 

Promítání filmu

Film už byl promítán a v nejbližší době se jeho opakování neplánuje.

Letní kino

Městská kina na Facebooku Filmjukebox

Opery Balety

aktuality

Hvězda věci v prodeji

V prodeji jsou tašky, vějíře, frisbee a klíčenka kina Hvězda! Předměty jsou umístěny vedle vchodu s ceníkem, prodej na pokladně.

výstavy

Městská kina jsou členem sítě kin
Europa Cinemas
 
kód & design Jakub Němeček, © 2003 - 2011 Městská kina Uherské Hradiště
Náměstí Míru 951, Uherské Hradiště, 686 01, tel: +420 576 514 200