Goya

NDR, SSSR, Bulharsko, Jugoslávie, Polsko 1971 / 136 min. / titulky

Režie: KONRAD WOLF / Hrají: Donatas Banionis, Fred Düren, Tatyana Lolova, Rolf Hoppe, Mieczyslaw Voit, Gustaw Holoubek, Wolfgang Kieling, Martin Flörchinger ad.

Román Liona Feuchtwangera Goya aneb Trpká cesta poznání vyšel poprvé v roce 1951 a autor v něm skrze osobnost slavného malíře podává plastický obraz Španělska druhé poloviny 18. století, v němž se tradiční monarchismus a inkvizitorství počínalo pozvolna proplétat s myšlenkami francouzské revoluce. Život Francisca de Goya y Lucientes inspiroval filmaře v historii kinematografie nesčetněkrát. K nejznámějším jménům patří určitě Luis Buñuel, který... Život Francisca de Goya y Lucientes inspiroval filmaře v historii kinematografie nesčetněkrát. K nejznámějším jménům patří určitě Luis Buñuel, který napsal scénář už v roce 1937, film se mu však nepodařilo realizovat. Saurova Goyu v Bordeaux (1999) uvádíme i v rámci naší přehlídky a Goyovy přízraky (2006) Miloše Formana přišly do kin docela nedávno. Režisér Konrad Wolf natočil přepis Feuchtawangerova Goyi ve východoněmecko-ruské koprodukci a jako představitele slavného malíře si vybral uznávaného herce litevského původu Donatase Banionise, známého především svou následující rolí astronauta Kelvina v Tarkovského filosofující sci-fi Solaris (1972).

Obrázky z filmu

 

Promítání filmu

Film už byl promítán a v nejbližší době se jeho opakování neplánuje.

Letní kino

Městská kina na Facebooku Filmjukebox

Opery Balety

aktuality

Hvězda věci v prodeji

V prodeji jsou tašky, vějíře, frisbee a klíčenka kina Hvězda! Předměty jsou umístěny vedle vchodu s ceníkem, prodej na pokladně.

výstavy

Městská kina jsou členem sítě kin
Europa Cinemas
 
kód & design Jakub Němeček, © 2003 - 2011 Městská kina Uherské Hradiště
Náměstí Míru 951, Uherské Hradiště, 686 01, tel: +420 576 514 200