A bude hůř

ČR 2006 / 84 min.

Režie: PETR NIKOLAJEV / Hrají: Karel Žídek, Filip Kaňkovský, Mirek Škultéty, Tereza Hofová , Radek Uhlíř, David Strnad, Michal Gulyáš, Michal Souček ad.

Kniha …a bude hůř (Maťa; 2004, původně 1985) spisovatele Jana Pelce se stala jedním z kultovních undergroundových děl vypovídajících o životě a atmosféře minulého režimu. I v současnosti oslovuje řadu čtenářů mladé generace. Přesto se zdál být nápad na její zfilmování značně bláhový. Režisér Petr Nikolaev: „Film se dával dohromady s velkým nadšením. Ty lidi se scházeli jako sedm statečných. Řada z nich to dělala poprvé, ale nezkušenost byla nahrazována motivací a touhou. Bylo to moje nejtěžší a zároveň nejkrásnější natáčení. Pro všechny zúčastněné to byl trip, na který do smrti nezapomeneme.“ Film je 84 minut dlouhý, je promítán 16 mm projektorem. Kultůrní večer o tom, jaké to tady bylo a jací jsme byli i my... Promítání filmu Petra Nikolaeva podle knihy Jana Pelce v baru klubu za cinkotu pivních sklenic a ztišeného úžasu a hovoru přítomných diváků. Fotografie bigbítů a undergroundovbé kultury oněch dob. Koncert na doplnění paměti. Akce se ohlédne také za minulým ročníkem Giro de Pivko a připomene blížící se další ročník 2.6. 2007. Od 21:00 koncert René Lacko Band (SK) a Frank Zappa Revival.

Oficiální webová stránka: www.mir.uh.cz
IMDB: www.filmabudehur.cz

Obrázky z filmu

 

Promítání filmu

Film už byl promítán a v nejbližší době se jeho opakování neplánuje.

Letní kino

Městská kina na Facebooku Filmjukebox

Opery Balety

aktuality

Hvězda věci v prodeji

V prodeji jsou tašky, vějíře, frisbee a klíčenka kina Hvězda! Předměty jsou umístěny vedle vchodu s ceníkem, prodej na pokladně.

výstavy

Městská kina jsou členem sítě kin
Europa Cinemas
 
kód & design Jakub Němeček, © 2003 - 2011 Městská kina Uherské Hradiště
Náměstí Míru 951, Uherské Hradiště, 686 01, tel: +420 576 514 200