Good Bye, Lenin!

Německo 2003 / 116 min. / české titulky / přístupný / ŠÚ /

Režie: WOLFGANG BECKER / Scénář: Bernd Lichtenberg / Hudba: Yann Tiersen / Hrají: Daniel Brühl, Katrin Sass, Chulpan Khamatova, Maria Simon, Florian Lukas, Alexander Beyer, Burghart Klaussner, Michael Gwisdek ad.

Říjen 1989, východní Německo, do pádu berlínské zdi zbývá pouze několik dní. Pro Alexe a jeho sestru se ale život již změnil. Jejich matka měla srdeční záchvat a upadla do kómatu. Poté, co se z něho k nesmírné radosti a úlevě Alexe po osmi měsících probrala, socialistické Německo již není tím, čím bývalo. Alex, který je doktory varován, že jakýkoli náhlý šok či citové rozrušení by matčino slabé srdce nemuselo vydržet, se rozhodne matce zatajit skutečnost, že v jejím milovaném východním Německu nastoupil kapitalismus. Proto donutí celé své okolí předstírat, že se nic nezměnilo, tím se však dostává do stále absurdnějších situací. Tragikomický snímek, připomínající Hřebejkovy Pelíšky, výborně evokuje atmosféru bývalé NDR. Obsazení hlavní role Alexe mladým Danielem Brühlem výrazně přispělo k vřelosti a lidskosti, která z filmu sálá. Snímek získal na začátku prosince v Berlíně Evropskou filmovou cenu za rok 2003, hlavní hrdina filmu Good Bye, Lenin! Daniel Brühl se stal nejlepším hercem a Bernd Lichtenberg za stejný film nejlepším scenáristou. Režisér oceněného německého filmu Wolfgang Becker, jakož i hlavní představitelé Daniel Brühl a Katrin Sassová, si také odnesli ceny publika.

Oficiální webová stránka: http://www.goodbyelenin.cz

Promítání filmu

Film už byl promítán a v nejbližší době se jeho opakování neplánuje.

Letní kino

Městská kina na Facebooku Filmjukebox

Opery Balety

aktuality

Hvězda věci v prodeji

V prodeji jsou tašky, vějíře, frisbee a klíčenka kina Hvězda! Předměty jsou umístěny vedle vchodu s ceníkem, prodej na pokladně.

výstavy

Městská kina jsou členem sítě kin
Europa Cinemas
 
kód & design Jakub Němeček, © 2003 - 2011 Městská kina Uherské Hradiště
Náměstí Míru 951, Uherské Hradiště, 686 01, tel: +420 576 514 200