Casablanca

USA 1942 / 102 min. / české titulky

Režie: MICHAEL CURTIZ / Scénář: Joan Alison, Julius J. Epstein, Philip G. Epstein, Howard Koch / Kamera: Arthur Edeson / Hudba: Max Steiner / Hrají: Humphrey Bogart (Richard "Rick" Blaine), Ingrid Bergman (Ilsa Lund Laszlo), Paul Henreid (Victor Laszlo), Claude Rains (kapitán Louis Renault), Conrad Veidt (major Heinrich Strasser), Sydney Greenstreet (Senor Ferrari), Peter Lorre (Ugarte), Madeleine LeBeau (Yvonne) ad.

Američan Rick Blaine rozjíždí v době druhé světové války v Casablance noční podnik. Chodí sem každý, kdo potřebuje třeba falešný pas, nebo má chuť si trochu zahazardovat. Jednou do Rickova podniku zavítá bojovník proti fašismu Victor Laszlo (ačkoliv s maďarským jménem, tak podle scénáře muž českého původu) společně se svou ženou Ilsou. Chtějí sehnat vízum a co nejdříve uprchnout před gestapem do USA. Rick ale v Lazslově ženě poznává svou bývalou přítelkyní. Zanedlouho se dá pár znovu dohromady a plánují společně útěk... Vynikající a dnes už kultovní dobrodružný snímek s vynikajícími hereckými výkony Humphreye Bogarta a Ingrid Bergmanové byl roku 1942 vyhlášen Americkou akademií za nejlepší snímek, navíc získal Oscara za scénář a režii. Nominován byl na dalších 5 Oscarů.

Obrázky z filmu

 

Promítání filmu

Film už byl promítán a v nejbližší době se jeho opakování neplánuje.

Letní kino

Městská kina na Facebooku Filmjukebox

Opery Balety

aktuality

Hvězda věci v prodeji

V prodeji jsou tašky, vějíře, frisbee a klíčenka kina Hvězda! Předměty jsou umístěny vedle vchodu s ceníkem, prodej na pokladně.

výstavy

Městská kina jsou členem sítě kin
Europa Cinemas
 
kód & design Jakub Němeček, © 2003 - 2011 Městská kina Uherské Hradiště
Náměstí Míru 951, Uherské Hradiště, 686 01, tel: +420 576 514 200