Amores perros

Mexiko 2001 / 153 min. / titulky

Režie: ALEJANDRO GONZÁLEZ IŇÁRRITU / Scénář: Guillermo Arriaga / Hrají: Emilio Echevarría, Gael, García Bernal, Goya Toledo, Álvaro Guerrero, Vanessa Bauche, Jorge Salinas, Marco Pérez, Rodrigo Murray, Humberto Busto, Gerardo Campbell, Rosa María Bianchi ad.

Láska. Zrada. Smrt. Filmový adrenalin s oscarovou nominací.Prvotina mexického režiséra Alejandra Gonzáleze Iñárritua Amores perros – Láska je kurva získala značný kritický ohlas v celém světě. Zaujala především dynamickým ztvárněním nevšedního povídkového triptychu. Ve všech povídkách hrají důležitou roli psi. Avšak dominantní jsou lidé a jejich vesměs trpký úděl. Objevují se tu tři formy lásky: mladistvé vzplanutí, ovlivněné nelehkými sociálními podmínkami, „módní“ vztah stárnoucího, dobře situovaného muže k atraktivní mladé ženě i nečekaně na povrch vyvřelá otcovská láska ke vzdálené dceři. Tvůrci zjevně těží ze stylistických postupů, jimiž ovlivnil současnou kinematografii Quentin Tarantino. Najdeme zde však také ozvuky děl Paula Thomase Andersona nebo dokonce Luise Buñuela (srv. motiv krásky s jednou nohou). Jednotlivé příběhy se průběžně formálně propojují, mohly by však existovat i samostatně. Ve dvou dominují kriminální zápletky, prostřední je stylizována jako lehce černohumorná melodramatická romance. Překvapující je, s jakou suverenitou zvládl začínající filmař složitou strukturu (včetně různých časových posunů) a s jakou vitalitou zachycuje prostředí dnešního Mexika. Nominace na Oscara.

Promítání filmu

Film už byl promítán a v nejbližší době se jeho opakování neplánuje.

Letní kino

Městská kina na Facebooku Filmjukebox

Opery Balety

aktuality

Hvězda věci v prodeji

V prodeji jsou tašky, vějíře, frisbee a klíčenka kina Hvězda! Předměty jsou umístěny vedle vchodu s ceníkem, prodej na pokladně.

výstavy

Městská kina jsou členem sítě kin
Europa Cinemas
 
kód & design Jakub Němeček, © 2003 - 2011 Městská kina Uherské Hradiště
Náměstí Míru 951, Uherské Hradiště, 686 01, tel: +420 576 514 200