Úsměv Mony Lisy

USA 2003 / 115 min. / titulky / přístupný

Režie: MIKE NEVELL / Scénář: Lawrence Konner / Hrají: Julia Robertsová, Kirsten Dunstová, Julia Stilesová, Maggie Gyllenhaalová, Ginnifer Goodwinová, Dominic West ad.

Příběh ženy, která měla velké srdce a tvrdou hlavu. Podle tvůrců snímku Úsměv Mony Lisy v čele se zkušeným režisérem Mikem Newellem bylo až do padesátých let minulého století snem převážné většiny amerických dívek vdát se a pečovat o rodinu. A týkalo se to i studentek. Touha po nezávislosti, samostatnosti a svobodě byla natolik neobvyklá, že vzbuzovala podezření. Snímek, odehrávající se během akademického roku 1953–54, sleduje osud půvabné kantorky a několika jejích žaček, představujících různé typy: od arogantní vdané editorky školního časopisu Betty, přes inteligentní Joan, nesmělou Constanci po volnomyšlenkářskou Giselle. Scenáristé se nijak nezabývali hlubší psychologií postav, těží z tuctových klišé a jejich sladkobolný příběh se příliš vleče. Vzhledem k retrostylu místy až kýčovitého snímku dostávají hlavní slovo výprava, kostýmy a četné dobové písně. Pozitivem je herecké obsazení, v němž se tvůrci vyhnuli prvoplánovým kráskám.

Promítání filmu

Film už byl promítán a v nejbližší době se jeho opakování neplánuje.

Letní kino

Městská kina na Facebooku Filmjukebox

Opery Balety

aktuality

Hvězda věci v prodeji

V prodeji jsou tašky, vějíře, frisbee a klíčenka kina Hvězda! Předměty jsou umístěny vedle vchodu s ceníkem, prodej na pokladně.

výstavy

Městská kina jsou členem sítě kin
Europa Cinemas
 
kód & design Jakub Němeček, © 2003 - 2011 Městská kina Uherské Hradiště
Náměstí Míru 951, Uherské Hradiště, 686 01, tel: +420 576 514 200