Azyl

ČR 2009 / 75 min.

AZYL mezinárodní festival minutových a pětiminutových filmů na internetu. Festival trvá 365 dní v roce na webových portálech www.azyl.sk, www.azylfestival.cz. www.azyl.hu. Stránky nabízí divákovi množství zajímavých filmů a projektů. Myšlenkou festivalu je reflexe současných témat s cílem podpořit lokální scény krátkometrážní tvorby. Vybrali jsme pro vás blok nejlepších minutových filmů roku 2009. Pětiminutovou 3D animaci o naší úžasné přírodě. Komorní portrét zchátralé stanice pro výzkum kosmických paprsků, ležící na vrcholu arménské hory Aragaz. Unikátní slovenský dokument Arsy Versy, čerstvě oceněný hlavní cenou na mnichovském festivalu filmových škol. Azyl festival - Hledáme současný názor.

Budou uvedeny tyto filmy:

Vesmírná stanice / Cosmic station
Režie: Bettina Timm / Německo 2008, 30 min., anglicky, české titulky V roce 1943 byla na vrcholu arménské hory Aragaz založena stanice pro výzkum kosmických paprsků. V osmdesátých letech zdejší tým vědeckých pracovníků rozjel ambiciózní výzkumný projekt, který však kvůli rozpadu Sovětského svazu nebyl nikdy dokončen. V rozlehlém a již značně zchátralém komplexu ležícím ve výšce 3500 metrů nyní žije a pracuje pouze šest lidí, z toho dvě ženy, jež mají na starosti úklid a vaření. Komorní snímek v dlouhých a kompozičně mistrně natočených záběrech citlivě zachycuje naprostou izolovanost tohoto stále přežívajícího pozůstatku sovětských vesmírných projektů.

Our Wonderful Nature / Naše úžasná příroda
Režie: Tomer Eshed / Izrael / Německo 2008, anglicky, české titulky 3D animace. Rozmnožovací návyky rejsce, jak je neznáte.... Tomer Eshed (1978) - po studiu School of Fine Arts v Jeruzalémě v roce 1995 studoval od roku 2004 do roku 2007 animaci na Konrad Wolf Academy of Cinema and Television v Potsdame.

Arsy Versy
Režie: Miro Remo / Slovensko 2009, 23 min. “Ľubomír Remo jako muž, který převrátil svět vzhůru nohama..." Dokument o amatérském filmaři, který celý život sleduje netopýry. Miro Remo (1983) se narodil v Ilavě, v obci Ladce. Studuje réžii na VŠMU v Bratislavě, v ateliéru dokumentární tvorby, pod vedením Vlada Balce.

Oficiální webová stránka: www.azyl.sk

Promítání filmu

Film už byl promítán a v nejbližší době se jeho opakování neplánuje.

Letní kino

Městská kina na Facebooku Filmjukebox

Opery Balety

aktuality

Hvězda věci v prodeji

V prodeji jsou tašky, vějíře, frisbee a klíčenka kina Hvězda! Předměty jsou umístěny vedle vchodu s ceníkem, prodej na pokladně.

výstavy

Městská kina jsou členem sítě kin
Europa Cinemas
 
kód & design Jakub Němeček, © 2003 - 2011 Městská kina Uherské Hradiště
Náměstí Míru 951, Uherské Hradiště, 686 01, tel: +420 576 514 200