Cemetery Junction

Velká Británie 2010 / 95 min.

Režie: Ricky Gervais, Stephen Merchant / Scénář: Ricky Gervais, Stephen Merchant / Kamera: Remi Adefarasin / Hudba: Tim Atack / Střih: Valerio Bonelli / Hrají: Tom Hughes, Ricky Gervais, Christian Cooke, Ralph Fiennes ad.

Dvojice tvůrců Ricky Gervais a Stephen Merchant, jež stojí za úspěšnými seriály Kancl a Kompars, společně napsala scénář, podle kterého vznikla dlouho očekávaná hořká komedie Cemetery Junction o touze utéct ze života na malém městě. Tři obyčejní chlapci pracující v pojišťovně si užívají, jak nejlépe dovedou, ale jen do chvíle, než se jeden z nich rozhodne uniknout z jejich každodenní reality.

A film director duo Ricky Gervais and Stephen Merchant, who previously worked together on the successful TV series The Office and Extras, collaborated on the script for a long-awaited bitter comedy Cemetery Junction about a desperate yearning to escape from life in a small town. Three ordinary lads working for an insurance company live their lives to the fullest until the moment when one of them decides to escape from the everyday reality.

Britská dvojice Ricky Gervais a Stephen Merchant po dvou úspěšných televizních seriálech Kancl (The Office, 2001) o každodenních strastech v jedné ne zcela běžné kanceláři a Komparz (Extras, 2005), ve kterém se čtyřicátník marně snaží stát hercem a dostat se na výsluní hvězd, pronikla i do oblasti filmu. Na základě společně napsaného scénáře tvůrci natočili dlouho očekávanou hořkou komedii Cemetery Junction.

Ocitáme se v sedmdesátých letech na anglickém maloměstě zvaném Cemetery Junction. Sympaťák Freddie, rváč Bruce a smolař Snork tvoří trojici mladíků, kteří si v tomto zapadákově užívají života podle svých představ. Poflakují se, popíjejí v baru a příležitostně vyvolávají v místních podnicích šarvátky. Freddie už má ale dost jejich způsobu života a chce se vymanit ze stereotypu, do kterého zapadli. Nejprve odejde z továrny a začne pracovat jako podomní pojišťovací agent, avšak záhy zjišťuje, že jedinou možností, která by naplňovala jeho představy a touhy, je únik z rodného maloměsta.

Cemetery Junction je snímkem vyprávějícím o univerzálním tématu dospívání a hledání místa v životě. Tvůrci filmu předvedli ve svých dřívějších projektech, že umí budovat komické situace a mají specifický smysl pro humor, což uplatnili ve vybraných momentech i ve svém prvním filmu. Například samotné maloměsto tak působí jako skrumáž bizarních postav, ať už se jedná o brýlatého majitele občerstvení nebo nepříjemného policistu, který trojici kamarádů nesnáší. Celovečerní debut Gervaise a Merchanta ale není sledem humorných scének, jak by se mohlo na první pohled zdát, a už samotné vážné téma filmu napovídá, že se jedná o daleko serióznější záležitost s hlubším přesahem.

Ústřední trojici kamarádů, kteří musejí poznat sami sebe, aby se mohli ve svém životě pohnout dál, ztvárnili mladí, převážně televizní herci Tom Hughes, Christian Cooke a Jack Doolan. Vedle nich se ale v Cemetery Junction objevili i o mnoho známější a mezinárodně úspěšní herci jako Ralph Fiennes v roli pana Kendricka, majitele pojišťovny, pro kterého byla tato role napsána přímo na tělo. A ani samotní tvůrci nezůstali pouze za kamerou. Ricky Gervais ve filmu ztvárnil otce Freddieho, jinak životem znuděného a odevzdaného dělníka, zatímco Stephen Merchant se jen mihnul v epizodní roli jako Dougie Boden.

Barbora Slezáková

Obrázky z filmu

 

Promítání filmu

Film už byl promítán a v nejbližší době se jeho opakování neplánuje.

Letní kino

Městská kina na Facebooku Filmjukebox

Opery Balety

aktuality

Hvězda věci v prodeji

V prodeji jsou tašky, vějíře, frisbee a klíčenka kina Hvězda! Předměty jsou umístěny vedle vchodu s ceníkem, prodej na pokladně.

výstavy

Městská kina jsou členem sítě kin
Europa Cinemas
 
kód & design Jakub Němeček, © 2003 - 2011 Městská kina Uherské Hradiště
Náměstí Míru 951, Uherské Hradiště, 686 01, tel: +420 576 514 200