Američan

USA 2010 / 102 min. /od 15 let / titulky / ŠÚ

Režie: ANTON CORBIJN / Hrají: George Clooney, Bruce Altman, Thekla Reuten, Paolo Bonacelli, Violante Placido, Filippo Timi, Irina Björklund, Samuli Vauramo, Björn Granath ad.

V napínavém thrilleru Američan, režiséra Antona Corbijna (Control) uvidíme v hlavní roli Oscarem oceněného George Clooneyho. Scénář k filmu napsal Rowan Joffe podle románu „A Very Private Gentleman” z roku 1990 od autora Martina Boothe. Úkladný vrah Jack (George Clooney) je neustále v pohybu a pořád sám. Poté, kdy jedna zakázka ve Švédsku skončí s větší krutostí, než tento Američan v cizině předpokládal, Jack se uchýlí na italský venkov. Schovává se ve středověkém městečku, kde si vychutnává, že se na čas vzdálil smrti. Zároveň tam ale přijme zakázku - má sestavit zbraň pro záhadný kontakt - Mathildu (Thekla Reutenová). Jack si vychutnává nádherný klid v horách Abruzzo, spřátelí se tam s místním knězem Benedettem (Paolo Bonacelli) a věnuje se vášnivému vztahu s krásnou ženou Clarou (Violante Placido). Čas, který spolu Jack a Clara tráví, přeroste do milostného vztahu, který zdánlivě není vůbec nebezpečný. Jak ale Jack vystupuje ze stínu, pokouší tím možná osud…

Obrázky z filmu

 

Promítání filmu

Film už byl promítán a v nejbližší době se jeho opakování neplánuje.

Letní kino

Městská kina na Facebooku Filmjukebox

Opery Balety

aktuality

Hvězda věci v prodeji

V prodeji jsou tašky, vějíře, frisbee a klíčenka kina Hvězda! Předměty jsou umístěny vedle vchodu s ceníkem, prodej na pokladně.

výstavy

Městská kina jsou členem sítě kin
Europa Cinemas
 
kód & design Jakub Němeček, © 2003 - 2011 Městská kina Uherské Hradiště
Náměstí Míru 951, Uherské Hradiště, 686 01, tel: +420 576 514 200