Akurat (PL) + Los Perdidos, Rasta Führer, Afarastafa

Polsko / ČR

CHYSTÁ SE VELKÁ REGGAE-SKA-ROCK PARTY! Hvězdou večera bude polská skupina AKURAT, která je jednou s nejpopulárnějších polských kapel pravidelně koncertujících v zahraničí.

Přestože texty jsou v rodné polštině, odehrála skupina už přes 100 koncertů v klubech i na známých rockových festivalech ve Velké Británii, Dánsku, Norsku, Německu, Rakousku, Slovensku a v České republice (Mighty Sounds, Hrachovka, Mišmaš).
Skupina Akurat byla založena v roce 1994 v Bielsko-Bialej. Hned její první album „Pomarancza“ se setkalo s okamžitým úspěchem díky hitům „Hahahaczyk"a „Lubie mówic z Toba". Nejinak tomu bylo i u následujících desek, které přinesly nepřeslechnutelné kusy „Do prostego czlowieka“ nebo „Fantasmagorie“ a stejně jako písně z prvního alba se v Polsku umísťovaly v TOP žebříčcích po několik týdnů a bylo k nim natočeno také mnoho podařených videoklipů (viz. YouTube).

Pohodová hudba Akurat je zdrojem nekonečné energie a optimismu. Je také svým způsobem hrou: se slovy i zvukem. Navzdory ekonomickým krizím, měnícímu se klimatu a politickým válkám si skupina Akurat zachoval svůj optimistický náhled na život a i díky němu získává stále více příznivců (jen na Facebooku jich má přes 10 tisíc). Přesto, že mnozí kapelu přirovnávají k jménům jako The Madness či Manu Chao, lze bez nadsázky tvrdit, že má velmi znatelný rukopis, který nelze přímo srovnávat s žádnou jinou kapelou.

Koncert podpoří výtečný ska-punk spolek z Holešova LOS PERDIDOS, originální reggae/ska kapela RASTA FÜHRER (Jihlava) a na afterparty v baru se předvede „živý DJ“ AfaRastaFa (Brno) s vlastní kombinací reggae a hip-hopu.

Začátek přesně v 20:30!

Předprodej: UH - kino Hvězda (pokladna@mkuh.cz; 602 616 113), klub Mír, Record, MIC, Vichr; Panský dům Uherský Brod, Kulturní dům Veselí nad Moravou

Oficiální webová stránka: http://www.akurat.pl
CSFD: www.facebook.com/akurat

Obrázky z filmu

 

Promítání filmu

Film už byl promítán a v nejbližší době se jeho opakování neplánuje.

Letní kino

Městská kina na Facebooku Filmjukebox

Opery Balety

aktuality

Hvězda věci v prodeji

V prodeji jsou tašky, vějíře, frisbee a klíčenka kina Hvězda! Předměty jsou umístěny vedle vchodu s ceníkem, prodej na pokladně.

výstavy

Městská kina jsou členem sítě kin
Europa Cinemas
 
kód & design Jakub Němeček, © 2003 - 2011 Městská kina Uherské Hradiště
Náměstí Míru 951, Uherské Hradiště, 686 01, tel: +420 576 514 200