Unaveni sluncem

Rusko 1994 / 152 min. / titulky

Režie: NIKITA MICHALKOV / Scénář: Rustam Ibragimbekov: Kamera: Vilen Kaljuta / Hrají: Nikita Michalkov, Ingeborga Dapkunajte, Oleg Menšikov, Naďa Michalkovová, Vjačeslav Tichonov ad.

V současnosti nejznámější a nejúspěšnější ruský filmař Nikita Michalkov využívá ve snímku Unaveni sluncem (1994) všechny prvky osobité poetiky, jak ji známe z jeho předcházející tvorby. Vrací se do nedávné minulosti své země třicátých let. Michalkov do detailů a beze spěchu propracovává atmosféru bezstarostného letního dne. Provází příběh řadou drobných epizod, charakterizujících jednotlivé postavy i epochu všudypřítomné a zrůdné bolševické propagandy (neustálé hlášení místního rozhlasu, pionýrské parády, oslavy svátku Stalinových vzducholodí a vzduchoplavců, balon se Stalinovým portrétem aj.) Silně estetizovaný obraz doplňuje téměř nadreálným motivem kulového blesku. V duchu čechovských dramat se tu mísí komedie s tragédií, přidává se i melodramatičnost a hlavně nezvratnost dobového údělu. Režisér sám ztvárnil postavu bolševického velitele Kotova, jehož však obdařil až příliš sympatickými rysy. Název je odvozen od dobového šlágru Unavené slunce.

Obrázky z filmu

 

Promítání filmu

Film už byl promítán a v nejbližší době se jeho opakování neplánuje.

Letní kino

Městská kina na Facebooku Filmjukebox

Opery Balety

aktuality

Hvězda věci v prodeji

V prodeji jsou tašky, vějíře, frisbee a klíčenka kina Hvězda! Předměty jsou umístěny vedle vchodu s ceníkem, prodej na pokladně.

výstavy

Městská kina jsou členem sítě kin
Europa Cinemas
 
kód & design Jakub Němeček, © 2003 - 2011 Městská kina Uherské Hradiště
Náměstí Míru 951, Uherské Hradiště, 686 01, tel: +420 576 514 200