Chemical Brothers: Don´t Think

Japonsko, Velká Británie 2011 / 85 min.

Režie: ADAM SMITH / Hrají: The Chemical Brothers

200 Kč / 180 Kč (studenti, ZF, ZTP) + se vstupenkou z koncertu Midi Lidi 9.3. další sleva 30 Kč!

Nemysli. Nech to plynout. Návod na dokonalý prožitek atmosféry s Chemical Brothers. Don´t Think je vůbec první projekt, který zachytil celé živé vystoupení Chemical Brothers ve filmové podobě, konkrétně jejich koncert v „japonském Glastonbury“ – na Fujirock Festivalu, kde byli hlavními hvězdami. Režisér filmu Adam Smith je dlouhodobý spolupracovník této elektronické legendy. Materiál byl natáčen na dvacet kamer umístěných nejen uprostřed stage, ale i přímo mezi fanoušky, tak aby dokonale zachytily jejich úhel pohledu a emotivní reakce provázející tuto jedinečnou show. Smith si doslova podmaňuje prostor festivalu i jeho okolí a do záznamu dávkuje psychedelické vizuály, které diváka ponoří do úchvatné atmosféry vystoupení. Chemical Brothers a Adam Smith spolupracují už 18 let od samotných počátků kapely. Smith je autorem vizuálního konceptu – pozadí scénické show – pro jejich nejnovější loňské album Further.
Legendární japonský Fujirock festival je dějištěm, kde režisér Adam Smith natočil unikátně pojatý film, zachycující živé vystoupení kultovní elektronické kapely The Chemical Brothers z Británie. DON´T THINK je víc než pouhý koncertní záznam: Režisér rozmístil na pódium i do davu dvacet kamer, film nahrál ve špičkovém zvuku 7:1 Dolby Surround a nebál se zakomponovat vizuální výlety mimo časoprostor koncertu. 1. února 2012 měl film premiéru v 500 kinech dvaceti zemí světa. Ať už Vám loňské vystoupení The Chemical Brothers na Open Air Festivalu ušlo, nebo jste se ho nemohli nabažit, buďte mezi těmi, kdo zažijí hudebně-vizuální show v českých kinech. Don´t Think byl natočen v neděli 31. července 2011 a je prvním koncertním filmem vůbec, v němž je použit skvělý zvuk Dolby 7:1 Surround. O mixáž šitou na míru velkému plátnu se postarali sami členové Chemical Brothers. „Chtěl jsem zachytit, jaké to je prožívat živé vystoupení v samém srdci davu, přímo mezi fanoušky, a zároveň zkombinovat vizuální efekty, které používáme při koncertě, s materiálem, který jsme natočili během koncertu,“ popisuje svůj záměr režisér Adam Smith. „Film je zkrátka jeden velký psychedelický trip vyvolaný živou show Chemical Brothers,“ dodává.
Anglické duo The Chemical Brothers ve složení Tom Rowlands a Ed Simons, které vzniklo v roce 1992 původně pod názvem The Dust Brothers, vydalo již sedm studiových desek. Několikrát získali ocenění Grammy a Brit Awards. Track Don´t Think (Nemysli) doprovází oscarový film Černá labuť. Nedávno také složili hudbu k filmu Joe Wrighta Hanna. Adam Smith má za sebou, kromě neodmyslitelné stopy na show Chemical Brothers, úspěšnou režii dobového seriálu Malá Dorritka oceněného cenou Emmy Award, první epizody seriálu Dr. Who s Mattem Smithem a první sérii průlomového seriálu Skins.

Obrázky z filmu

 

Promítání filmu

Film už byl promítán a v nejbližší době se jeho opakování neplánuje.

Letní kino

Městská kina na Facebooku Filmjukebox

Opery Balety

aktuality

Hvězda věci v prodeji

V prodeji jsou tašky, vějíře, frisbee a klíčenka kina Hvězda! Předměty jsou umístěny vedle vchodu s ceníkem, prodej na pokladně.

výstavy

Městská kina jsou členem sítě kin
Europa Cinemas
 
kód & design Jakub Němeček, © 2003 - 2011 Městská kina Uherské Hradiště
Náměstí Míru 951, Uherské Hradiště, 686 01, tel: +420 576 514 200