Cukr blog + host Milan Dvořák a raut z bezcukrových lahůdek

ČR 2014 / 79 min. / přístupné bez omezení / česky / D-Cinema

Režie: ANDREA CULKOVÁ

Po filmu budou mít diváci možnost diskutovat s hostem Milanem Dvořákem, který se stravou bez cukru zabývá od 80. let. Coby průkopník zdravé výživy zjišťoval recepty z 16. století, kdy se u nás cukr nepoužíval a své výrobky přiveze na raut. Možnost obohatit raut o vlastní bezcukrové lahůdky bude mít každý ochotný divák či divačka.

Je možné o cukru přemýšlet jako o droze? Režisérka Andrea Culková o tom nepochybuje. Svou závislost si uvědomila v těhotenství, kdy jí lékaři diagnostikovali cukrovku. Snaha najít v regálech obchodů potraviny bez přidaného rafinovaného cukru se stala hnacím motorem pro vznik dokumentu, ve kterém režisérka pět let pátrala na různých místech světa po souvislostech, mapovala rozpínavost cukerného průmyslu i alternativní cesty stravování. Odkryla přitom neuvěřitelné souvislosti mezi nemocemi, poruchami chování a nadměrnou konzumací cukru. Nakolik je sladký život motorem naší civilizace?

Obrázky z filmu

 

Promítání filmu

Film už byl promítán a v nejbližší době se jeho opakování neplánuje.

Letní kino

Městská kina na Facebooku Filmjukebox

Opery Balety

aktuality

Hvězda věci v prodeji

V prodeji jsou tašky, vějíře, frisbee a klíčenka kina Hvězda! Předměty jsou umístěny vedle vchodu s ceníkem, prodej na pokladně.

výstavy

Městská kina jsou členem sítě kin
Europa Cinemas
 
kód & design Jakub Němeček, © 2003 - 2011 Městská kina Uherské Hradiště
Náměstí Míru 951, Uherské Hradiště, 686 01, tel: +420 576 514 200