Ginger a Fred

Itálie, Francie, Německo 1985 / 126 min. / od 15 let

Režie: FEDERICO FELLINI / Scénář: F. Fellini, Tonino Guerra,Tullio Pinelli / Kamera: Tonino Delli Colli, Ennio Guarnieri / Hrají: Giulietta Masinová (Amelia Bonettiová – Ginger), Marcello Mastroianni (Pippo Botticwella – Fred ), Franco Fabrizi (konferenciér), Frederick von Ledenburg (admirál), Augusto Poderosi (transvestit), Martin Maria Blau (pomocný režisér), Jacques Henri Lartigue (páter), Toto Mignone (Toto), Ezio Marano (intelektuál), Frederich von Thun (zločinec), Antonio Ivorio (inspektor), Barbara Scoppaová a Elisabetta Flumeriová (novinářky), Nando Pucci Negri (asistent režie).

Jak říká Federico Fellini, Ginger a Fred je „zas jednou film o světě zábavy, nahlížené médiem televize… se všemi jejími konvencemi, s její svůdností velikánského rozbitého zrcadla, v jehož každém střípku se odráží kousek reality…“ A jak už to u Felliniho bývá, nejde jen o ironický pohled na televizní superspektákl a jeho zákulisí. Všechny ty lidské zrůdy, dvojníci, dámy, vyvolávající duchy, páteři, konající zázraky, a hlavně všudypřítomná reklama, vpadající do života v těch nejnevhodnějších a nejneočekávanějších okamžicích, přestavuje groteskní výpověď o světě, v němž vládne prázdnota, neustále zaplňovaná propagačním balastem, v němž se lidé dobrovolně vzdávají identity, podléhajíce ohlupující mocí zbožněného média. Vlastně jedinými opravdovými lidskými bytostmi jsou tu Pippo a Amelia – lidé , zakotvení ve starých časech varietního divadla, kdy dělat podívanou bylo ještě uměním, kdy třeba i napodobovat znamenalo umět.Ginger a Fred je při vší kritičnosti a zábavnosti nostalgický film: tvůrce se tu ohlíží za dobou svého mládí i mládí svých nejoblíbenějších představitelů – manželky Giulietty Masinové a Marcellá Mastroianniho, kteří se tu poprvé sešli před kamerou v rolích stárnoucích lidí, po létech objevujících, že jim kdysi spolu bývalo dobře…

Promítání filmu

Film už byl promítán a v nejbližší době se jeho opakování neplánuje.

Letní kino

Městská kina na Facebooku Filmjukebox

Opery Balety

aktuality

Hvězda věci v prodeji

V prodeji jsou tašky, vějíře, frisbee a klíčenka kina Hvězda! Předměty jsou umístěny vedle vchodu s ceníkem, prodej na pokladně.

výstavy

Městská kina jsou členem sítě kin
Europa Cinemas
 
kód & design Jakub Němeček, © 2003 - 2011 Městská kina Uherské Hradiště
Náměstí Míru 951, Uherské Hradiště, 686 01, tel: +420 576 514 200