Ghost Dog – cesta samuraje

USA 1999 / 116 min. / titulky / od 15 let

Režie a scénář: JIM JARMUSCH / Hrají: Forest Whitaker, John Tormey, Cliff Gorman, Dennis Liu, Frank Minucci, Richard Portnow, Tricia Vessey, Henry Silva, Gene Ruffini, Frank Adonis ad.

Ghost Dog (Forest Whitaker) žije na střeše opuštěné budovy ve vlastnoručně vyrobené chatrči na okraji New Yorku, obklopen hejnem ptáků. V samurajské terminologii znamená Ghost Dog: bojovník, zabiják, který umí splynout s nocí a nikým nezpozorován zasadit smrtící a nečekaný úder. Náš bezejmenný hrdina si s pomocí profesionálního zločineckého vybavení umí poradit se všemi bezpečnostními systémy. Jeho bojové umění a způsob života podle knihy filosofie japonských samurajů z něj činí neúnavného a neprůstřelného zločince. Každý japonský bojovník potřebuje být někomu zavázán a právě takovou loajální osobou je pro Ghost Doga mafiánský grázlík s italským přízvukem Louie (John Tormey). V jeho službách Ghost Dog postupně zlikviduje tucet pro mafii nepohodlných lidí. Každý, kdo se ale jednou zaplete s podobnou zločineckou strukturou, musí počítat s tím, že se jednou stane "nebezpečně postradatelným". Mafiánští bossové Ghost Doga po třinácté "zakázce" odepíšou. Nyní je to on, kdo se tak ocitá na černé listině. Kodex Ghost Doga je zrazen, hrdina se musí zachovat striktně podle Cesty samuraje…

Promítání filmu

Film už byl promítán a v nejbližší době se jeho opakování neplánuje.

Letní kino

Městská kina na Facebooku Filmjukebox

Opery Balety

aktuality

Hvězda věci v prodeji

V prodeji jsou tašky, vějíře, frisbee a klíčenka kina Hvězda! Předměty jsou umístěny vedle vchodu s ceníkem, prodej na pokladně.

výstavy

Městská kina jsou členem sítě kin
Europa Cinemas
 
kód & design Jakub Němeček, © 2003 - 2011 Městská kina Uherské Hradiště
Náměstí Míru 951, Uherské Hradiště, 686 01, tel: +420 576 514 200