Až budu mrtev

Jugoslávie 1967 / 78 min. / titulky

Režie: ŽIVOJIN PAVLOVIČ / Scénář: Gordan Mihič, Ljubiša Kozomara / Kamera: Milorad Jakšič-Fandjo / Hrají: Dragan Nikolič, Ružica Sokičová, Neda Spasojevičová, Severin Bijelič, Dara Čalenicová, Nikola Milič, Zorica Šumadinačová ad.

Jugoslávský snímek režiséra Živojina Pavloviče patří k dílům, jež je možné označit za jihoslovanskou „novou vlnu“. Je to příběh mladého člověka, jenž zůstal pod tlakem vnějších podmínek na periférii společenských proudů. Režisér Pavlovič byl považován za tvůrce tzv. černých sérií. Jeho pohled na soudobý život byl realistický až naturalistický. Nic nezakrývá, nic nepřikrášluje. Před filmovou kamerou v tomto filmu debutoval Dragan Nikolič, který za svůj psychologicky jemně propracovaný portrét bezcharakterního fluktuanta Janka Bugarského, zvaného Jimmy Bárka, který se po neúspěšném pokusu o pěveckou kariéru vydává na cestu podvodů a krádeží, získal diplom na národním film. festivalu v Pule 1968 a film ocenění Zlatá aréna.

Promítání filmu

Film už byl promítán a v nejbližší době se jeho opakování neplánuje.

Letní kino

Městská kina na Facebooku Filmjukebox

Opery Balety

aktuality

Hvězda věci v prodeji

V prodeji jsou tašky, vějíře, frisbee a klíčenka kina Hvězda! Předměty jsou umístěny vedle vchodu s ceníkem, prodej na pokladně.

výstavy

Městská kina jsou členem sítě kin
Europa Cinemas
 
kód & design Jakub Němeček, © 2003 - 2011 Městská kina Uherské Hradiště
Náměstí Míru 951, Uherské Hradiště, 686 01, tel: +420 576 514 200