Auto Focus - Muži uprostřed svého kruhu

Autofocus / USA 2002 / 105 min. / české titulky / od 15 let / 50 Kč

Režie: PAUL SCHRADER / Hudba: Angelo Badalamenti / Hrají: Greg Kinnear, Willem Dafoe, Rita Wilson, Maria Bello, Ron Leibman, Bruce Solomon, Michael Rodgers ad.

Psychologický film s hvězdným obsazením a autorem hudby o tom, co s člověkem dokáže udělat sláva. Den bez sexu je promarněný den! Film, natočený podle skutečné události 60. let. Bob Crane, populární moderátor radiové stanice KNX žije s manželkou a třemi dětmi v Los Angeles. Dostává roli v novém televizním seriálu – komedii Hogan´s Heroes a stává se i známým hercem. Během natáčení se seznamuje s Johnem Carpenterem, odborníkem na záznamovou videotechniku, který ho dostává do společnosti striptérek a nočních erotických klubů. Crane čím dál víc propadá vášni videa ve spojení s erotikou a čím dál častěji dochází ke Carpenterovi, kde se sexuální hrátky natáčejí. Jeho manželství se rozpadá. Sbližuje se s novou herečkou ze seriálu a v bláhové naději, že ona chápe jeho povahu a touhy, se s ní ožení. Jenže krátce nato končí natáčení dalších dílů seriálu a Crane má problémy sehnat práci. Konečně dostává nabídku na hlavní roli ve filmu Superdad. Jenže v bulvárním tisku se objevují jeho fotografie, jak vychází ze striptýzového baru. Přátelé ho varují, že si takto může poškodit pověst, ale marně. I druhé manželství končí rozvodem a Bobovo vystoupení v televizním pořadu Celebrity Chefs! ukazuje úpadek jeho osobnosti. Po domluvách přátel se pokouší ukončit přátelství s Carpenterem, ale není pochopen. "Je to varovný příběh o tom, co s člověkem dokáže udělat sláva. Myslím si, že všechny Bobovy potíže pramenily z jeho schopnosti přitahovat ženy tím, že byl mediální hvězdou," říká autor předlohy Michael Gerbosi. "Když jsem několika lidem povykládal, o čem má film být, všichni se na mě dívali jako na blázna." Gerbosi se ale nenechal odradit a předložil návrh Scottu Alexanderovi a Larrymu Karaszewskimu - producentům, kteří v minulosti stáli za filmy jako Ed Wood, Lid versus Larry Flynt nebo Muž na Měsíci.

Promítání filmu

Film už byl promítán a v nejbližší době se jeho opakování neplánuje.

Letní kino

Městská kina na Facebooku Filmjukebox

Opery Balety

aktuality

Hvězda věci v prodeji

V prodeji jsou tašky, vějíře, frisbee a klíčenka kina Hvězda! Předměty jsou umístěny vedle vchodu s ceníkem, prodej na pokladně.

výstavy

Městská kina jsou členem sítě kin
Europa Cinemas
 
kód & design Jakub Němeček, © 2003 - 2011 Městská kina Uherské Hradiště
Náměstí Míru 951, Uherské Hradiště, 686 01, tel: +420 576 514 200