Utržený ze řetězu

Francie, USA, Velká Británie 2005 / 103 min. / titulky / od 15 let

Režie: LOUIS LETERRIER / Scénář: Luc Besson, Robert Mark Kamen / Kamera: Pierre Morel / Hudba: Massive Attack / Hrají: Jet Li, Bob Hosknins, Morgan Freeman, Kerry Condon ad.

Scénář napsal Luc Besson s Robertem Markem Kamenem. Pro Bessona jde o ověřenou spolupráci, neboť spolu již spáchali filmy Kurýr, Polibek draka a Pátý element. Příběh se odehrává v zachmuřeném Skotsku. Kruťák Bart (Bob Hoskins) vychoval z kluka Dannyho (Jet Li) bojového otroka. Danny vyrůstá v kleci, živí se konzervami a na krku nosí obojek. Nemá vzdělání, mentálně je na tom jako desetileté dítě. Když mu ale Bart obojek odepne, dělá Danny to, co jediné se naučil – zabíjí. Bart Dannyho nasazuje do ilegálních zápasů a vydělává majlant. Bart: „Když je dostanete mladé, možnosti jsou nekonečné.“ Pak ale přijde bouračka. Bart skončí v komatu a Danny se ocitne u starého slepce, ladiče pian Sama (Morgan Freeman). Li k tomu říká: „Danny dokáže během chvilky zmlátit spoustu lidí. Ale nerozumí životu. Nemá přátele, nemá rodinu… a tak potká postavu Morgana Freemana. Je to ladič pian a zasvětí mě do světa hudby. A jeho hudba mi pomůže stát se normálním člověkem. Poznám přátelství, lásku i rodinu.“ Bojové scény se nesou v pouličním stylu, neboť Dannyho nikdo neučil. Jejich choreografem je Yuen Woo-Ping, jehož sláva se dotkla nebes díky wire-fu v Matrixu, dále vymýšlel bojovou akci v Tarantinově Killovi Billovi a s Jetem Li spolupracoval již mnohokrát. O titulu se hodně mluví také v souvislosti s úžasným soundtrackem. Mají ho na svědomí světoznámí Massive Attack.

Promítání filmu

Film už byl promítán a v nejbližší době se jeho opakování neplánuje.

Letní kino

Městská kina na Facebooku Filmjukebox

Opery Balety

aktuality

Hvězda věci v prodeji

V prodeji jsou tašky, vějíře, frisbee a klíčenka kina Hvězda! Předměty jsou umístěny vedle vchodu s ceníkem, prodej na pokladně.

výstavy

Městská kina jsou členem sítě kin
Europa Cinemas
 
kód & design Jakub Němeček, © 2003 - 2011 Městská kina Uherské Hradiště
Náměstí Míru 951, Uherské Hradiště, 686 01, tel: +420 576 514 200