Až přijde kocour

ČR 1963 / 91 min

Režie: VOJTĚCH JASNÝ / Hrají: Michal Pospíšil, Stella Zázvorková, Jana Werichová, Emília Vášáryová, Alena Kreuzmannová, Vlasta Chramostová, Jiřina Bohdalová, Jan Werich, Jiří Sovák, Vladimír Menšík, Karel Effa, Vlastimil Brodský, Jaroslav Mareš, Václav Babka ad.

Moderní pohádka o tom, jak do malebného českého městečka přijde kouzelník s krasavicí Dianou a kocourem schopným odhalit skryté vlastnosti lidí, je satirickou komedií a podobenstvím zároveň. Trvalá hodnota tohoto, v čase svého vzniku nejúspěšnějšího českého filmu, je v básnivosti režijního rukopisu, ve výtvarnickém cítění panoramaticky malebné i vzrušené roztančené Kučerovy kamery, ve slovesně bohatém námětu a dialozích. Magnetem je postava vypravěče, komentátora, kastelána a tajeného eskamotéra v podaní Jana Wericha, kterého řeč jiskří metaforicky hutným a důvtipným jazykem. Významný experiment s obrazem v oblasti barevného filmu (lidé se shlukují podle povah pod pohledem kocoura a tím se veřejně odhalují jejich skryté neřesti). Ústřední pasáží moralistické satiry, rozplývající se v půvabné pantonimitě je nápaditý a výbušný fantasmagorický balet v působivém rozmarném rytme.

Promítání filmu

Film už byl promítán a v nejbližší době se jeho opakování neplánuje.

Letní kino

Městská kina na Facebooku Filmjukebox

Opery Balety

aktuality

Hvězda věci v prodeji

V prodeji jsou tašky, vějíře, frisbee a klíčenka kina Hvězda! Předměty jsou umístěny vedle vchodu s ceníkem, prodej na pokladně.

výstavy

Městská kina jsou členem sítě kin
Europa Cinemas
 
kód & design Jakub Němeček, © 2003 - 2011 Městská kina Uherské Hradiště
Náměstí Míru 951, Uherské Hradiště, 686 01, tel: +420 576 514 200