Gappa

Daikyojû Gappa / Japonsko, USA 1967 / 90 min.

Režie: HARUHYASU NOGUCHI, Hrají: Tamio Kawaji, Yôko Yamamoto, Yuji Okada, Koji Wada, Tatsuya Fuji, Keisuke Inoue, Zenji Yamada, Bumon Koto, Hiroshi Sugie, Saburo Hiromatsu ad.

Šéf velkého japonského mediálního koncernu připravuje výstavbu zábavního parku. Zorganizuje výpravu na pacifický ostrov Obelisk, kde vědci najdou obří vejce - a jeho obyvatele přivezou do Japonska. Domorodci je ale varovali - Gappa se bude zlobit! A Gappa se také opravdu zlobí. Zlobí se obě Gappy, a rodičovská láska i u těchto bytostí hodně připomíná tu lidskou. Obě Gappy se procházejí Tokiem, zalétnou se ochladit v jezeru pod horou Fuji, ale stále hledají svého potomka. Zato lidé se jich snaží zbavit. Tanky, stíhačky, raketové střely. Nic z toho ovšem neúčinkuje. Do hry vstupují dvě děti - jeden malý domorodec z ostrova Obelisk a dcera tiskového magnáta, která s malým cítí dvojnásob - ztratila matku a tak se jí únos gappátka ale vůbec nelíbí. Studio Nikkatsu tímto filmem vstoupilo do Japonci již dobře zabydleného prostoru - Godzilla (1954) už v tu dobu měla několik pokračování a o dva roky dříve měla premiéru další příšera - Gamera. Gappa je film rozporuplný - a proto se také stal filmem kultovním. Při realizaci scénáře Rjuzo Nakanišiho a Iwao Jamazakiho a pod režijním vedením Harujasu Nogučiho studio použilo poměrně laciné triky, které se při sledování snímku mohou stát zdrojem pobavení.

Promítání filmu

Film už byl promítán a v nejbližší době se jeho opakování neplánuje.

Letní kino

Městská kina na Facebooku Filmjukebox

Opery Balety

aktuality

Hvězda věci v prodeji

V prodeji jsou tašky, vějíře, frisbee a klíčenka kina Hvězda! Předměty jsou umístěny vedle vchodu s ceníkem, prodej na pokladně.

výstavy

Městská kina jsou členem sítě kin
Europa Cinemas
 
kód & design Jakub Němeček, © 2003 - 2011 Městská kina Uherské Hradiště
Náměstí Míru 951, Uherské Hradiště, 686 01, tel: +420 576 514 200