Evropský den hudby ve Hvězdě

přidáno 18.06.2012, 09:23

Čtvrtek 21. června je oficiálně vyhlášen Evropským dnem hudby. Kino Hvězda jej oslaví koncertem harmonikářky Jany Vébrové (atrium, 19.00), projekcí záznamu přestavení Lazebník sevillský z Metropolitní opery New York (sál, 18.45), projekcí filmu Pro hrst dolarů se skvělou hudbou Ennia Morriconeho a dalším programem Zlatého kopulování (sál a atrium, od 16.00).

Stalo se již tradicí, že v závěru června se Městská kina loučí se školním rokem a sezónou Zlatého fondu tzv. Zlatým kopulováním – otevřenou slavností příznivců a přátel kina Hvězda. Již v 16 hodin nabídne sál kina Hvězda projekci klasického italského westernu Pro hrst dolarů, který vyniká výjimečně zdařilou hudbu známého skladatele Ennia Morriconeho. V 19 hodin vystoupí v atriu kina harmonikářka Jana Vébrová z Varnsdorfu, která zaujímá významné místo vedle žánrově spřízněné Radůzy, Sylvie Krobové či Markéty Plánkové. Program Zlatého kopulování bude pokračovat speciální projekcí grotesek z dnes již archaické 16 mm promítačky. Divákům, kteří dají před dravým projevem mladé harmonikářky přednost klasické opeře, nabídne sál kina Hvězda od 18.45 hodin Lazebníka sevillského - další ze záznamů představení z Metropolitní opery New York. Více než tříhodinová projekce patří mezi vrcholná Rossiniho operního díla. Divákům bude k dispozici tištěný program a občerstvení v kavárně kina Hvězda.

Letní kino

Městská kina na Facebooku Filmjukebox

Opery Balety

aktuality

Hvězda věci v prodeji

V prodeji jsou tašky, vějíře, frisbee a klíčenka kina Hvězda! Předměty jsou umístěny vedle vchodu s ceníkem, prodej na pokladně.

výstavy

Městská kina jsou členem sítě kin
Europa Cinemas
 
kód & design Jakub Němeček, © 2003 - 2011 Městská kina Uherské Hradiště
Náměstí Míru 951, Uherské Hradiště, 686 01, tel: +420 576 514 200