Nebohá paní pomsta

Hvězda, středa 18.10. 20:00, 50, 60 Kč
Rezervace zarezervovat lístky

Jižní Korea 2005 / 112 min. / od 15 let / ŠÚ / ti

Režie: PARK CHAN-WOOK / Scénář: Park Chan-wook, Chung Seo-kyung / Kamera: Chung Chung-hoon / Hudba: Cho Young-wuk / Hrají: Min-sik Choi, Yeong-ae Lee, Hye-jeong Kang, Kang-ho Song, Jae-yeong Jeong, Ha-kyun Shin, Ji-tae Yu, Su-hee Go, Seung-beom Ryu, Dal-su O, Gwang-rok O ad.

Nejnapjatěji očekávaný asijský film roku. Po Old Boy-ovi konečně přichází další korejská perla – závěr Parkovy trilogie Pomsty – tentokrát se bude mstít ONA. Nebohá paní Pomsta. Je zima. Na prostranství před věznicí padá sníh. Hudebníci v santaclausovských oblečcích odhazují kelímky s horkou kávou a slavnostně vítají dívku Lee Geumja. Za zločin, který nikdy nespáchala, si ve vězení odseděla třináct a půl roku. Jediné, po čemž celou tu dobu obklopená různými ženami toužila, byla pomsta. Pomsta muži, za jehož zločin musela pykat a který ji připravil o spokojený život s vlastní dcerou. Postupně vychází najevo, že Geum-ja pomáhala při únosu pětiletého chlapce, kterého její komplic chladnokrevně zavraždil. Když se pak ukázalo, že by mohli být odhaleni, unesl její dceru a pod pohružkou, že ji také zavraždí, donutil hlavní hrdinku, aby se ke zločinu přiznala a nesla za něj vinu. Z devatenáctileté dívky se tak stala vražedkyně dětí, jejíž exemplární potrestání žádaly davy lidí. Jak se krásná Geum-ja pomstí? Co skrývá její andělská tvář? Kdo jí pomůže? Ocenění: Cena Malý zlatý lev a Cena Cinemaavenir – Filmový festival v Benátkách 2005, Cena za nejlepší ženský herecký výkon – Filmový festival v Sitges 2005, Cena za nejlepší režii – Filmový festival v Bangkoku 2006.

Obrázky, fotografie

 
Letní kino

Městská kina na Facebooku Filmjukebox

Opery Balety

aktuality

Hvězda věci v prodeji

V prodeji jsou tašky, vějíře, frisbee a klíčenka kina Hvězda! Předměty jsou umístěny vedle vchodu s ceníkem, prodej na pokladně.

výstavy

Městská kina jsou členem sítě kin
Europa Cinemas
 
kód & design Jakub Němeček, © 2003 - 2011 Městská kina Uherské Hradiště
Náměstí Míru 951, Uherské Hradiště, 686 01, tel: +420 576 514 200