Wickeda (BUL) + Double Bubble

Mír, sobota 14.10. 20:30, 80 Kč

Crossover power z Bulharska. Kapela se publiku představila v roce 1999. Debutovému albu Revolucija název opravdu sedl. Revoluce opravdu nastala, alespoň v přeneseném slova smyslu. Televizí MM bylo oceněné hned jako Album roku a Debut roku. Popularitu kapela využila a brzy vydala i druhé album “zatova, zaštoto”. Kdekdo tehdy očekával propadák, protože taková alba byla a jsou většinou nazývána „rychlokvašná“ a často zůstávají ve stínu předešlého. U Wickedy tomu ale bylo jinak. I toto album získalo dvě ceny. Od té doby vydala kapela další dva úspěšné tituly. Styl Erola Ibrahimova (zpěv, baskytara), Rossena Grygorova (kytara), Deiana Dragieva (bicí), Alexandra Borisova (trombón) a Sando Sandonova (trubka) není jednoduché popsat. Jejích hudbu lze těžko zaškatulkovat a pojmenovat, ale to je právě asi jejich kouzlo.Na své si ale přijde skoro každý, ať už jde o milovníka reggae, funky, rocku, etna či jazzu. Jejich mix hudebních stylů vás zaručeně roztančí. V Bulharsku patří kapela k nejznámějším skupinám, pohybují se po jejich pódiích už 8 let. V zahraničí vystupovala např. v USA, Makedonii, Chorvatsku, Maďarsku, Řecku, Slovensku nebo Německu. Wickeda předskakovala i populární Manu Chao.

Double Bubble - pardubická parta, která se pohybuje od funky až k prosluněným riviérám espananoise. Hrajou ve třech a opravdu jim to nekompromisně funguje. Na žádném postu se nevyskytuje slabina, spíš je to samá přednost. (Hraje s nimi mimo jiné bratr Z.Bíny z -123 minut.)

Oficiální webová stránka: http://www.wickeda.net/
Obrázky, fotografie

 
Letní kino

Městská kina na Facebooku Filmjukebox

Opery Balety

aktuality

Hvězda věci v prodeji

V prodeji jsou tašky, vějíře, frisbee a klíčenka kina Hvězda! Předměty jsou umístěny vedle vchodu s ceníkem, prodej na pokladně.

výstavy

Městská kina jsou členem sítě kin
Europa Cinemas
 
kód & design Jakub Němeček, © 2003 - 2011 Městská kina Uherské Hradiště
Náměstí Míru 951, Uherské Hradiště, 686 01, tel: +420 576 514 200