Iné svety + uvedení Jan Gogola ml.

Hvězdička, středa 01.11. 20:00, 50 Kč 60 Kč

Slovensko 2006 / 78 min. / přístupný / dokumentární

Režie: MARKO ŠKOP / Scénář: Marko Škop / Kamera: Ján Meliš / Hrají (vystupují): Ján Lazorík, Fedor Vico, Katarína Hrehorcáková, Ignác Cervenák, Stano Corej, Tóno Trišcík

Šest hrdinů na konci světa. Na konci globálního světa. Made in Šariš. Film, který zkoumá, co se děje s originalitou v době globalizace v jednom z koutů Evropské unie – v regionu Šariš. Filmová mozaika o tom, jak sežije „šalenim vychodnarom“ - Rusínům, Romům, Židům a Šarišanům pod Východními Karpatami v takzvané globální vesnici 21. století. Region Šariš na východním Slovensku leží na hranici mezi západní a východní Evropou, mezi racionálním individualizmem západu a expresivní emocionalitou východu. Území pod Východními Karpaty se historicky vyvinulo do různorodého národnostního a náboženského mixu, který z něj vytvořil jeden z „malých Babylonů“ tohoto světa. Evropa se transformuje a i život lidí na Šariši se mění. Dokument sleduje individuální příběhy a životy obyvatelů Šariše. Film zobrazuje šest odlišných postav, které reprezentují své komunity, zkoumá různé podoby konce jedinečnosti společenstev v jejich tradiční rozmanitosti, ale zároveň hledá krásu autentického, zajímavého a originálního jedince. Ocenění: Divácká cena deníku Právo na 41. MFF Karlovy Vary 2006, Zvláštní uznání poroty dokumentárních filmů, Euro Media Award Vídeň 2006, Cena Klubu filmové kultury na 36. LFF Lagów 2006.

Obrázky, fotografie

 
Letní kino

Městská kina na Facebooku Filmjukebox

Opery Balety

aktuality

Hvězda věci v prodeji

V prodeji jsou tašky, vějíře, frisbee a klíčenka kina Hvězda! Předměty jsou umístěny vedle vchodu s ceníkem, prodej na pokladně.

výstavy

Městská kina jsou členem sítě kin
Europa Cinemas
 
kód & design Jakub Němeček, © 2003 - 2011 Městská kina Uherské Hradiště
Náměstí Míru 951, Uherské Hradiště, 686 01, tel: +420 576 514 200