Zuřící býk

Hvězda, čtvrtek 16.11. 16:00, na průkazky ZF zdarma, 40 Kč

USA 1980 / 129 min. / české titulky / zdarma

Režie: MARTIN SCORSESE / Scénář: Paul Schrader a Mardik Martin, podle knihy Jake LaMotty / Hrají: Robert De Niro, Cathy Moriarty, Joe Pesci, Frank Vincent, Nicholas Colasanto, Theresa Saldana, Mario Gallo, Frank Adonis, Joseph Bono, Frank Topham, Lori Anne Flax.

Režisér Martin Scorsese na pokraji vlastního psychického krachu zfilmoval biografii šampióna ve střední váze Jakea LaMottu. Jeho biografie bývalého mistra světa ve střední váze vychází z knížky, kterou napsal sám boxer ve spolupráci s Jesephem Carterem a Peterem Savagem. Zuřící býk patřil v době své premiéry k nejdiskutovanějším filmům díky realistickému zachycení rozporuplné osobnosti agresivního a lidsky odpudivého rohovníka, působivým boxerským sekvencím a mimořádnému hereckému výkonu Roberta De Nira, který neváhal podstoupit několikaměsíční tvrdý trénink a kvůli některým scénám přibral více než 20 kilogramů. Není pochyb o tom, že se Zuřící býk řadí k nejvýznamnějším americkým snímkům 80. let. Snímek získal dva Oscary (mužský herecký výkon v hlavní roli, střih).

Obrázky, fotografie

 
Letní kino

Městská kina na Facebooku Filmjukebox

Opery Balety

aktuality

Hvězda věci v prodeji

V prodeji jsou tašky, vějíře, frisbee a klíčenka kina Hvězda! Předměty jsou umístěny vedle vchodu s ceníkem, prodej na pokladně.

výstavy

Městská kina jsou členem sítě kin
Europa Cinemas
 
kód & design Jakub Němeček, © 2003 - 2011 Městská kina Uherské Hradiště
Náměstí Míru 951, Uherské Hradiště, 686 01, tel: +420 576 514 200