Pravidelní milenci

Hvězda, úterý 07.11. 19:00, 45 Kč 55 Kč
Rezervace zarezervovat lístky

Francie 2005 / 185 min. / od 15 let / titulky

Režie: PHILIPPE GARREL / Scénář: Marc Cholodenko, Arlette Langmannová, Philippe Garrel / Kamera: William Lubtchanski / Hudba: Jean-Claude Vannier / Hrají: Louis Garrel, Eric Rulliat, Maurice Garrel, Clotilde Hesme, Julien Lucas ad.

Osudy těch, kteří chtěli změnit svět a nedovedli změnit sami sebe. Píše se rok 1968, na pařížských ulicích rostou barikády a všichni, které sledujeme, se účastní šarvátek s policií, protože jsou nespokojeni se svými životy a věří v osvobodivou sílu revoluce. Černo-bílý (doslova!) tříhodinový snímek je dílem režiséra intelektuálských pocitových filmů Philippa Garrela, autora snímků zkoumajících lidský osud ve víru doby a prostředí. V dějovém rámci sudentských rebelií v Paříži roku 1968 a v období následujícího „kocovinového“ roku 1969 sleduje Garrel příběh několika studentů – chlapců i dívek – jež tápou ve existenciálních problémech dospívání i nejistotě politické situace. Zapojují se do revolučních akcí, přitom však hledají svou odpověď na základní otázku co počít s vlastním životem, na jehož prahu stojí. Citlivá zranitelnost mládí je tu vystavena prvním skutečným střetům s konformní společností. Výsledkem jsou zklamání a deziluze, zmírňované pozitivními vzájemnými vztahy, založenými na přátelství a lásce. Koketování s výkladem marxistických a anarchistických teorií však Garrelův snímek posouvá z polohy sociálně psychologické sondy do roviny společenskokritické eseje, notně zašifrované myšlenkovými i formálními jinotaji. Garrel srovnává v dobové nekomentované vsuvce počínání mladých anarchistů s účastníky Velké francouzské revoluce, vyzdvihuje plynutí času jako dějinotvorný prvek, nechává zaznít věty o vzájemné nepochopitelnosti lidského konání, připomínající Sartrovy teze. Ocenění: Stříbrný lev za nejlepší režii a Cena za nejlepší kameru na MFF v Benátkách 2005, Cena Louise Delluca za rok 2005, César pro nejslibnějšího mladého herce roku 2005 (Louis Garrel) ad.

Obrázky, fotografie

 
Letní kino

Městská kina na Facebooku Filmjukebox

Opery Balety

aktuality

Hvězda věci v prodeji

V prodeji jsou tašky, vějíře, frisbee a klíčenka kina Hvězda! Předměty jsou umístěny vedle vchodu s ceníkem, prodej na pokladně.

výstavy

Městská kina jsou členem sítě kin
Europa Cinemas
 
kód & design Jakub Němeček, © 2003 - 2011 Městská kina Uherské Hradiště
Náměstí Míru 951, Uherské Hradiště, 686 01, tel: +420 576 514 200