Čas

Hvězda, úterý 14.11. 20:00, 50 Kč 60 Kč
Rezervace zarezervovat lístky

Jižní Korea, Japonsko 2006 / 96 min. / od 15 let / titulky

Režie: KIM KI-DUK / Scénář: Kim Ki-duk / Kamera: Sung Jong-moo / Hudba: Noh Hyung-woo / Hrají: Jung-woo Ha, Hyeon-a Seong, Ji-yeon Pak ad.

Může skalpel plastického chirurga zastavit čas? Může ho zastavit láska? Korejský autorský režisér, hvězda současné světové kinematografie a držitel mnoha festivalových ocenění přichází se svým dalším filmem. Čas se celý odehrává v metropolitním prostředí, Kim Ki-duk v něm navazuje na poetiku některých svých předchozích filmů, zvláště 3-iron. Od zachycení širšího společenského vzorku z neobvyklého úhlu pohledu (často s hrdiny nižších společenských vrstech a polokriminálního prostředí) přechází k vykreslení intimních dramat v komplikované situaci současné civilizace. Ji-woo a Seh-hee už jsou spolu dva roky. Seh-hee je nespokojená s tím, že její partner věnuje pozornost i jiným ženám. Je přesvědčena, že za to muže stagnace jejich vztahu a životní stereotyp. Rozhodne se situaci rešit tím, že podstoupí plastickou operaci, která zcela změní její vizáž. Jednoho dne prostě zmizí. Zatímco se jí hojí pooperační jizvy, vskrytu pozoruje svého partnera v nové situaci, aby ho později vyhledala už jako nová osoba. Pozmění si i jméno (na See-hee) a zničí fotografie, na kterých je ve své staré podobě. Na stejných místech pořizuje jiné, aby vymazala minulost. Chce vědet, kterou “z nich dvou” si Ji-woo vybere. Se kterou volbou ale bude spokojená? A jak bude Ji-woo reagovat, až vyjde pravda najevo? Dá se času vzdorovat, nebo taková snaha přinese jen další komplikace? Film Čas ve světové premiéře slavnostně zahajoval 41. MFF Karlovy Vary a to za účasti režiséra a obou hlavních představitelů.

Obrázky, fotografie

 
Letní kino

Městská kina na Facebooku Filmjukebox

Opery Balety

aktuality

Hvězda věci v prodeji

V prodeji jsou tašky, vějíře, frisbee a klíčenka kina Hvězda! Předměty jsou umístěny vedle vchodu s ceníkem, prodej na pokladně.

výstavy

Městská kina jsou členem sítě kin
Europa Cinemas
 
kód & design Jakub Němeček, © 2003 - 2011 Městská kina Uherské Hradiště
Náměstí Míru 951, Uherské Hradiště, 686 01, tel: +420 576 514 200