Vysoké podpatky

Hvězda, čtvrtek 23.11. 16:00, na průkazky ZF zdarma

Španělsko, Francie 1991 / 112 min / titulky

Režie: PEDRO ALMODÓVAR / Scénář: Pedro Almodóvar / Kamera: Alfredo Mayo / Hudba: Gil Evans, Nino Ferrer, Agustín Lara, Ryuichi Sakamoto, Gaby Verlor / Hrají: Victoria Abril, Marissa Paredesmová, Miguel Bosé, Pedro Diez Del Corral, Feodor Atkine, Ana Lizaran, Rocio Muňoz, Mairata O'Wisiedo, Bibí Andersen ad.

Melodramatická černá komedie s kriminální zápletkou kořeněnou Freudem, ve které jsou city, emoce a vášně hýbatelem dění. Mezi zpěvačkou vracející se po dlouhém zahraničním pobytu do Madridu a její 27-letou dcerou, manželkou bývalého (a co nejdříve znovuopětovného) matčina milence Manuela, panuje napětí kvůli společné lásce k jednomu muži a přetrvávající Rebecčině frustraci z matčina hysterického a egoistického chování. Měsíc po jejich setkání je Manuel zavražděný, podezřelé jsou obě, plus jeho milenka Isabela. Smrtelně nemocná matka na sebe bere čin, ke kterému se ve vysílaní přizná dcera-televizní hlasatelka (médiím zprostředkujícím komunikaci je věnována až obsesivní pozornost). Almodóvarsky bizarní a vášnivý, možná trochu zdlouhavý film. Moderní provokativní režisér-autodidakt rozbíjí kodex tradiční španělské morálky a vnáší do mateřské kinematografie nová témata a nové vidění (kromě jiného humorný nadhled, dynamiku, bezprostřednost, režisérskou vynalézavost). Fabulování probíhá navzdory zákonům pravděpodobnosti jako souhra náhod, nejistot a falešných stop.

Obrázky, fotografie

 
Letní kino

Městská kina na Facebooku Filmjukebox

Opery Balety

aktuality

Hvězda věci v prodeji

V prodeji jsou tašky, vějíře, frisbee a klíčenka kina Hvězda! Předměty jsou umístěny vedle vchodu s ceníkem, prodej na pokladně.

výstavy

Městská kina jsou členem sítě kin
Europa Cinemas
 
kód & design Jakub Němeček, © 2003 - 2011 Městská kina Uherské Hradiště
Náměstí Míru 951, Uherské Hradiště, 686 01, tel: +420 576 514 200