Divadlo Buchty a loutky: Tibet – tajemství červené krabičky

Malá scéna SD, sobota 25.11. 19:30, 90 Kč 110 Kč

Námět: Petr Sís / Režie: RADEK BERAN a BUCHTY A LOUTKY / Výprava: Robert Smolík / Hudba: Tomáš Procházka / Hrají: Kristina Maděričová/Zuzana Bruknerová, Tomáš Procházka/Lukáš Valiska, Radek Beran/Marek Bečka, Vít Brukner

Loutky, kameny, zrcadla, krystaly, loutkový illbient, bohyně, obryně, káva, čaj, vejce, elipsy, čínský střelný prach, sedimenty, elementy (všechny), sedm kovů, sedm klíčů, led, let. Představení podle stejnojmenné knihy Petra Síse. Dojemný příběh bez děje, jak velké může být stýskání mužských srdcí otce a syna, jak drsný může být svět, vzdálený pár hodin cesty letadlem, jak rudý může být konec příběhu. S předměty posunují ruce Buchet a loutek, hudbu živě míchají démoni noci. Osvoboďte Tibet z červené krabičky!

Buchty a loutky je nezávislé alternativní loutkové divadlo, hrající pro děti i dospělé. Založeno v roce 1991 absolventy loutkářské katedry pražské DAMU. Od té doby má za sebou více než 18 titulů pro děti a více než 16 premiér pro dospělé; dále mnoho jednorázových projektů v oblasti netradičního divadla, specifických výtvarných akcí a rovněž ve filmu. Buchty a loutky svým neobvyklým způsobem tvorby vytvářejí unikátní divadelní poetiku; klasické tituly i vlastní autorskou tvorbu zpracovávají s nadhledem, nezaměnitelným humorem, s osobitým důrazem na výtvarnou stránku (kombinací starých hraček, rezavého železa i nejnovějších technologií); součástí představení je originální hudba, komponovaná a ve většině inscenací živě interpretovaná. Od dob svého vzniku, kdy rozvířili vody českého loutkového divadla svými dnes již kultovními inscenacemi, patří k divadelní špičce nejen v Čechách, ale i za hranicemi. Důkazem je účast a ocenění na mezinárodních festivalech.

Obrázky, fotografie

 
Letní kino

Městská kina na Facebooku Filmjukebox

Opery Balety

aktuality

Hvězda věci v prodeji

V prodeji jsou tašky, vějíře, frisbee a klíčenka kina Hvězda! Předměty jsou umístěny vedle vchodu s ceníkem, prodej na pokladně.

výstavy

Městská kina jsou členem sítě kin
Europa Cinemas
 
kód & design Jakub Němeček, © 2003 - 2011 Městská kina Uherské Hradiště
Náměstí Míru 951, Uherské Hradiště, 686 01, tel: +420 576 514 200