Světla v soumraku

Hvězda, úterý 13.02. 20:00, 60 Kč 70 Kč
Rezervace zarezervovat lístky

Finsko 2006 / 78 min. / od 12 let / titulky

Režie: AKI KAURISMÄKI / Scénář: Aki Kaurismäki / Kamera: Timo Salminen / Hrají: Janne Hyytiäinen, Silu Seppälä, Kati Outinen, Maria Järvenhelmi, Ilkka Koivula ad.

Nový film kultovního finského režiséra Akiho Kaurismakiho Světla v soumraku je posledním dílem volné trilogie o obyčejných hrdinech, kteří navzdory neutěšeným podmínkám stále věří ve své sny o lepší budoucnosti.Po filmech Mraky odtáhly a Muž bez minulosti pokračuje režisér v tentokrát kriminálně okořeněném vyprávění příběhu člověka, jehož poklidný život se od základu změní náhodným střetem s nevlídnou skutečností. Život nočního hlídače Koistinena se odvíjí v nudném koloběhu, který díky jeho čestnosti dobrotě a soucitu občas naruší snad jen předem prohraná rvačka v zájmu spravedlnosti. Jednotvárná práce, osamělý domov a pivo u stánku po návratu ze služby jsou jeho každodenní rutinou. Jednoho dne ale Koistinen potkává ženu, která vplyne do jeho života s takovou přirozeností jako by jim bylo setkání souzené a vše náhle vypadá nadějněji. Dlouho ale netuší, že se mu stane osudnější, než by si sám dokázal představit. Namísto osudové lásky ho však čekají jen zločinecké intriky. Přes všechnu nespravedlnost si však Koistinen zachovává svou čest i naději. Je typickým kaurismäkovským hrdinou, který navzdory době, zlu a nepřízni osudu zůstává jedním z posledních světel v soumraku. Film byl slavnostně uveden v soutěžní sekci letošního MFF Cannes.

Obrázky, fotografie

 
Letní kino

Městská kina na Facebooku Filmjukebox

Opery Balety

aktuality

Hvězda věci v prodeji

V prodeji jsou tašky, vějíře, frisbee a klíčenka kina Hvězda! Předměty jsou umístěny vedle vchodu s ceníkem, prodej na pokladně.

výstavy

Městská kina jsou členem sítě kin
Europa Cinemas
 
kód & design Jakub Němeček, © 2003 - 2011 Městská kina Uherské Hradiště
Náměstí Míru 951, Uherské Hradiště, 686 01, tel: +420 576 514 200