Nebe nad Berlínem+ připomínka Inspektora Colomba, Petera Falka + host

Hvězda, pondělí 01.11. 17:30, 50Kč 60Kč
Rezervace zarezervovat lístky

Západní Německo, Francie 1987 / 127 min. / od 12 let / titulky

Režie: WIM WENDERS / Hrají: Bruno Ganz, Solveig Dommartin, Otto Sander, Peter Falk, Hans Martin Stier, Didier Flamand, Jürgen Heinrich, Nick Cave, Blixa Bargeld, Lajos Kovács ad.

V Nebi nad Berlínem procházejí andělé místy plnými samoty, bezútěšnosti, stávají se svědky lidského neštěstí, až po této kalvárii přichází katarze, nic není zadarmo: krása se objevuje skrze bolest, naděje skze utrpení. Teprve potom se zjevuje mystika, kterou německý filosof Ludwig Wittgenstein definoval takto: "Mystično je pociťování světa jako ohraničeného celku." Filmová kamera je jedním z prostředků, jak přijmout tuto ohraničenost a zároveň objevit její bohatost. Andělé filmu nevypráví smyšlené příběhy, ale ukazují svět takový, jaký má být a jaký také je, ač na první pohled vypadá vše jinak... A bylo by pošetilé je počítat, stačí, že o nich víme. Snímek získal Cenu za režii na 40. MFF v Cannes 1987.

Obrázky, fotografie

 
Letní kino

Městská kina na Facebooku Filmjukebox

Opery Balety

aktuality

Hvězda věci v prodeji

V prodeji jsou tašky, vějíře, frisbee a klíčenka kina Hvězda! Předměty jsou umístěny vedle vchodu s ceníkem, prodej na pokladně.

výstavy

Městská kina jsou členem sítě kin
Europa Cinemas
 
kód & design Jakub Němeček, © 2003 - 2011 Městská kina Uherské Hradiště
Náměstí Míru 951, Uherské Hradiště, 686 01, tel: +420 576 514 200