Mluv s ní

Hvězda, úterý 23.11. 20:00, 50Kč 60Kč
Rezervace zarezervovat lístky

Španělsko 2002 / 116 min./ titulky

Režie a scénář: PEDRO ALMODÓVAR / Kamera: Javier Aguirresarobe / Hudba: Alberto Iglesias / Hrají: Javier Cámara, Darío Grandinetti, Rosario Flores, Leonor Watling, Geraldine Chaplin, Paz Vega, Mariola Fuentes, Fele Martínez ad.

Po Oscarem oceněném filmu Vše o mé matce natočil úspěšný španělský režisér Pedro Almodóvar podobné psychologické melodrama, tentokrát zaměřené více na osobnost mužů. V poklidném, vizuálně i zvukově vytříbeném vyprávění představuje dva páry z Madridu: novináře Marca a toreadorku Lydii, ošetřovatele Benigna a mladou baletku Alicii. Osou příběhu se stává přátelství obou mužů, které se rozvíjí poté, co oba spojí podobný osud. Dva muži, novinář a ošetřovatel, se poznají za nezvyklých okolností - při návštěvách v nemocnici, kam oba docházejí za svými partnerkami, bývalou baletkou a toreadorkou, nacházejícími se po úrazech v klinickém spánku. Jak říká samotný režisér, Mluv s ní je filmem o radosti a potěšení z vyprávění příběhů, které jsou tou nejlepší zbraní v boji proti samotě a šílenství. Výborné herecké výkony, citlivá a soustředěná režie i propracovaná výtvarná stránka povyšují film na umělecký zážitek, který přitom zůstává srozumitelným a sdělným i pro běžné publikum.

Letní kino

Městská kina na Facebooku Filmjukebox

Opery Balety

aktuality

Hvězda věci v prodeji

V prodeji jsou tašky, vějíře, frisbee a klíčenka kina Hvězda! Předměty jsou umístěny vedle vchodu s ceníkem, prodej na pokladně.

výstavy

Městská kina jsou členem sítě kin
Europa Cinemas
 
kód & design Jakub Němeček, © 2003 - 2011 Městská kina Uherské Hradiště
Náměstí Míru 951, Uherské Hradiště, 686 01, tel: +420 576 514 200