Indické nokturno

Hvězda, středa 01.10. 20:00, 50Kč 60Kč
Rezervace zarezervovat lístky

Francie 1989 / 110 min. / titulky

Režie: ALAIN CORNEAU / Scénář: Alain Corneau, Louis Gardel / Kamera: Yves Angelo / Hudba: Franz Schubert, katalánský anonym / Hrají: Jean-Hugues Anglade, Clémentine Célariéová, Otto Tausig, T. P. Jain, Dipti Daveová ad.

Pátrání po stopách zmizelého přítele se stává cestou za poznáním sebe sama. Mladý Evropan odjíždí do Indie provádět archivní výzkum a zároveň využívá této příležitosti k pátrání po svém dávném příteli z dětství, který je už rok nezvěstný. Má jen několik málo stop, jež ho vedou ze starého hotelu do nemocnice, portugalského kláštera, teosofické společnosti – z Bombaje do Goy a Madrásu. Na těchto a dalších zastávkách se hrdina setkává s různými lidmi, kteří se stávají jeho osobními zasvětiteli do tajemství života v tradicích klasického iniciačního románu, podle něhož je koncipována Tabucchiho literární předloha i Corneaův film. Skutečným smyslem této cesty do nitra kontinentu je tak nalezení a poznání sebe sama. Corneaova střídmá režie proto dává vyznít jednotlivým hereckým projevům a dialogům, zpřítomňujícím vnitřní svět postav uprostřed působivé krajiny. Ocenění: César za nejlepší kameru 1990, nominace na Césara za nejlepší film, režii, herce v hlavní roli a herečku ve vedlejší roli 1990, Zvláštní velká cena a zvláštní cena FIPRESCI na MFF v Montrealu 1989, Časopis Positif (anketa kritiků): vybrán mezi dvanáct světových filmů roku 1989.

Obrázky, fotografie

 
Letní kino

Městská kina na Facebooku Filmjukebox

Opery Balety

aktuality

Hvězda věci v prodeji

V prodeji jsou tašky, vějíře, frisbee a klíčenka kina Hvězda! Předměty jsou umístěny vedle vchodu s ceníkem, prodej na pokladně.

výstavy

Městská kina jsou členem sítě kin
Europa Cinemas
 
kód & design Jakub Němeček, © 2003 - 2011 Městská kina Uherské Hradiště
Náměstí Míru 951, Uherské Hradiště, 686 01, tel: +420 576 514 200