Fotbal: přísně tajné

Hvězdička, úterý 07.10. 17:30, 50Kč 60Kč / 2+1 (třetí film z přehlídky Der Film 3

SRN 2008 / 85 min.

Režie: AYAT NAJAFI, DAVID ASSMANN / Scénář: Ayat Najafi, David Assmann / Kamera: Anne Misselwitz, Niclas Reed Middleton / Hudba: Niko Schabel

Ayat Najafi a Marlene Assmann jsou nejen odvážní, ale především tvrdohlaví. A navíc milují fotbal, takže se jim podaří prosadit jeden politicky vysoce brizantní projekt: V Islámské republice Írán poprvé v historii nastoupí ženské národní fotbalové mužstvo před tisícovkou nadšených divaček. V tomto památném přátelském utkání jsou jejich soupeřkami hráčky berlínského okresního manšaftu, v němž Marlene hraje levé křídlo. Několik berlínských hráček sdílí podobný osud migrantek; muslimská víra íránských kolegyň je jim blízká. Dokumentární snímek Fotbal: přísně tajné ukazuje dlouhý, nervydrásající proces, přípravné zápasy obou mužstev i seznamování berlínského manšaftu s íránským kodexem zvyklostí. Vyvrcholením je setkání neobvyklých soupeřek na teheránském stadionu doprovázené bouřlivým jásotem. Fotbalové utkání se zde stává symbolem odporu a touhy po sebeurčení žen.Dokument byl oceněn na mnoha mezinárodních festivalech, mj. získal cenu „Teddy Award“ na letošním Berlinale.

Obrázky, fotografie

 
Letní kino

Městská kina na Facebooku Filmjukebox

Opery Balety

aktuality

Hvězda věci v prodeji

V prodeji jsou tašky, vějíře, frisbee a klíčenka kina Hvězda! Předměty jsou umístěny vedle vchodu s ceníkem, prodej na pokladně.

výstavy

Městská kina jsou členem sítě kin
Europa Cinemas
 
kód & design Jakub Němeček, © 2003 - 2011 Městská kina Uherské Hradiště
Náměstí Míru 951, Uherské Hradiště, 686 01, tel: +420 576 514 200