Sedmé nebe

Hvězda, středa 08.10. 20:00, 50Kč 60Kč / 2+1 (třetí film z přehlídky Der Film 3
Rezervace zarezervovat lístky

SRN 2008 / 100 min. / titulky

Režie: Andreas Dresen / Scénář: Laila Stieler, Andreas Dresen / Kamera: Michael Hammon / Hrají: Horst Rehberg, Ursula Werner, Horst Westphal ad.

Devětašedesátiletá Inge se vášnivě zamiluje do 76letého Karla. Jako mladá holka se oddává svým citům, až nakonec po 30 letech manželství opouští svého muže Wernera. Ve svém nejnovějším snímku se Andreas Dresen pokouší prolomit společenské tabu: láska a sex v pozdním věku. Úspěšný režisér („Láska na grilu“, „Léto v Berlíně“) ukazuje tělesnou lásku mezi starými lidmi úplně, upřímně a v bolestně krásných záběrech. Distancovaná kamera umožňuje divákovi podílet se na realitě, která v obecném povědomí zatím nenacházela místo. Dresenův snímek je plný respektu ke svému tématu a často se obejde beze slov. Za svou autenticitu vděčí jednak vynikajícím hereckým výkonům (Horst Rehberg, Horst Westphal a Ursula Werner), také však Dresenově osvědčené metodě, kdy řadu dialogů dotváří spolu s herci až během natáčení. Na letošním festivalu v Cannes snímek „V sedmém nebi“ sklidil dlouhý aplaus a získal cenu „Coup de Coeur“.

Obrázky, fotografie

 
Letní kino

Městská kina na Facebooku Filmjukebox

Opery Balety

aktuality

Hvězda věci v prodeji

V prodeji jsou tašky, vějíře, frisbee a klíčenka kina Hvězda! Předměty jsou umístěny vedle vchodu s ceníkem, prodej na pokladně.

výstavy

Městská kina jsou členem sítě kin
Europa Cinemas
 
kód & design Jakub Němeček, © 2003 - 2011 Městská kina Uherské Hradiště
Náměstí Míru 951, Uherské Hradiště, 686 01, tel: +420 576 514 200